Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

poruka: 15
|
čitano: 8.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

imam jedan problem neki dan mi je bratić posudio hrpu igara i cd-a na kojima ima glazbe i dvd filomva, svega i ima ih ukupno preko 50

 

problem je u tome što su neki mediji oštećeni pa se ne mogu spržiti a neki se ne mogu čak ni otvoriti a naravno neki i rade normalno i sad ja neznam koji radi koji ne a neki se ponašaju normalno pa ih probam pržiti i izbaci neki error, e sad ja pitam s kojim programom da provjerim ispravnost nekog cd ili dvd medija prije nego počnem pržiti jer mi se neda sad pržiti cijeli dan i kvariti bezveze prazne cd-e i dvd-e

 

našao sam neki program CDCheck, jel ovaj programprovjerava ispravnost i dali ako prođe uspješno test dali to znači da mogu sigurno spržiti cd, dali mogu s njim i dvd medije provjeriti ili samo cd ako to nije progrma za to molio bih da mi preporučite neki ali da je freeware

 

unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 19:47 (Thanatos).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

Nisam stručnjak, ali probaj instalirati: Ashampoo Burning Studio 6 Free i sa njim pržiti.

15 godina
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

a možeš i prvo probat neki cd spržit u iso image na komp i onda ako ispane dobro spržiš taj image na medij. ako je cd izgreben nećeš ništa izgubiti, samo taj image obrišeš i to je to. malo će duže trajati, ali je najsigurnije

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

Skini neki od ovih prgrama: CD check / Disk Check / Easy Recovery / pa skeniraj, oni ti pokeže koji su sektori jedva a koji uopce citljivi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
jurluk kaže...

a možeš i prvo probat neki cd spržit u iso image na komp i onda ako ispane dobro spržiš taj image na medij. ako je cd izgreben nećeš ništa izgubiti, samo taj image obrišeš i to je to. malo će duže trajati, ali je najsigurnije

 e hvala probat ću tako pa ako se napravi iso onda ga pržim na cd, znam napraviti taj iso ako je to normalna instalacija kada nije preko deamon tools-a (znači igra neka ima 2 cd-a i sad ja stavim prvi cd pa se pokrene autorun pa instaliram pa onda poslije zatraži drugi cd stavim drugi i dovrši se instalacija - tako znam napraviti iso)

ali što ako je već neka igra u iso-u, kako onda provjeriti ispravnost

naime na jednom DVD mediju imam 4 igre, to su:_

1. Moto GP Ultimate Racing Technology 3 (igra u iso-u)
2. Football Manager 2005 (onako samo sadržaj cd-a u jednoj mapi)
3. Stronhold 2 (isto kao manager 2005 samo što su dvi mape cd1 i c2)
4. The Awakened (igra u iso-u)

e sad mene zanima kako ću to provjeriti, dvd je snimljen kao data cd i naravno da nema autorun-a


sadržaj DVD-a sadržaj DVD-a
15 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
Luka kaže...

Skini neki od ovih prgrama: CD check / Disk Check / Easy Recovery / pa skeniraj, oni ti pokeže koji su sektori jedva a koji uopce citljivi!

 e tek sam sad vidio tvoj post, zar baš trebam sva tri programa imati ili je dovoljan samo ovaj CD Check
15 godina
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
e pa onda ne moraš ništa provjeravati. samo taj iso snimiš i to je to. ne bi trebalo biti nikakvih grešaka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
Thanatos kaže...
Luka kaže...

Skini neki od ovih prgrama: CD check / Disk Check / Easy Recovery / pa skeniraj, oni ti pokeže koji su sektori jedva a koji uopce citljivi!

 e tek sam sad vidio tvoj post, zar baš trebam sva tri programa imati ili je dovoljan samo ovaj CD Check
 Dovoljan ti je samo 1 od njih.
Sto se tice vise igrica na jednom mediju, dovljno ti je samo kopirat ih na hard, ako uspije kopirat znaci da valja! Mozes copy-paste metodom a mozes i napraviti iso, tako svejedno!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
jurluk kaže...
e pa onda ne moraš ništa provjeravati. samo taj iso snimiš i to je to. ne bi trebalo biti nikakvih grešaka
 ok ako je tako onda ću i to odmah spržiti (mislim na ove dvi igre što su u iso-u)... e sad mene zanima ovaj Stronghold 2, kako njega provjeriti?

znači otvorim onu mapu Stronghold 2 kao na slici iz mog drugog posta i onda mi imaju dvije mape: cd1 i cd2 pogledajte slike dole, sad ne kužim kako da napravim iso jer da bi instalirao igru moram ući u mapu cd1 (slika dole) pa onda ući u mapu Disk1 i u njoj je setup, ne bude mi u my computeru stronghold nego moram otvoriti dvd pa stronghold pa onda cd1 pa tek tu vidim sadržaj igre

ja sam instalirao igru i radi ali opet može biti grešaka pri prženju


cd1 cd1
cd2 cd2
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 23:39 (Thanatos).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
Luka kaže...
Thanatos kaže...
Luka kaže...

Skini neki od ovih prgrama: CD check / Disk Check / Easy Recovery / pa skeniraj, oni ti pokeže koji su sektori jedva a koji uopce citljivi!

 e tek sam sad vidio tvoj post, zar baš trebam sva tri programa imati ili je dovoljan samo ovaj CD Check
 Dovoljan ti je samo 1 od njih.
Sto se tice vise igrica na jednom mediju, dovljno ti je samo kopirat ih na hard, ako uspije kopirat znaci da valja! Mozes copy-paste metodom a mozes i napraviti iso, tako svejedno!
 Luka ti hoćeš reći ako neki cd prođe test s jednim od ta 3 programa i piše da nije našao probleme da je "successfully" da to znači da ću moći spržiti igru bez problema


EDIT: samo da te još nešto pitam, jel taj CD Check provjerava i DVD-e i CD-e ( mislim na igre koje su normalno spržene bez ikakvog deamon toolsa)
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 23:44 (Thanatos).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
Thanatos kaže...
 Luka ti hoćeš reći ako neki cd prođe test s jednim od ta 3 programa i piše da nije našao probleme da je "successfully" da to znači da ću moći spržiti igru bez problema


EDIT: samo da te još nešto pitam, jel taj CD Check provjerava i DVD-e i CD-e ( mislim na igre koje su normalno spržene bez ikakvog deamon toolsa)
 Ako prode test sve je u redu! Provjerava i CD i DVD, on testira uspješnost čitanja svakog sektora! Samo stavi da provjerava na maksimalnoj brzini ako po defaultu imas read speed na max kada ides prziti!
15 godina
offline
RE: Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija
Thanatos kaže...

znači otvorim onu mapu Stronghold 2 kao na slici iz mog drugog posta i onda mi imaju dvije mape: cd1 i cd2 pogledajte slike dole, sad ne kužim kako da napravim iso jer da bi instalirao igru moram ući u mapu cd1 (slika dole) pa onda ući u mapu Disk1 i u njoj je setup, ne bude mi u my computeru stronghold nego moram otvoriti dvd pa stronghold pa onda cd1 pa tek tu vidim sadržaj igre
 pa bolje ti je tako. jer ti je sve na 1 dvd-u, a onako bi trebalo biti na 2 cd-a. jedino što ovako moraš ručno pokretat instalaciju

ako baš želiš to spržiti na 2 cd-a onda sadržaj mape cd1 sprži na cd kao data cd i sadržaj mape cd2 spržiš na 2. cd
15 godina
neaktivan
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

tvoja rečenica: ako baš želiš to spržiti na 2 cd-a onda sadržaj mape cd1 sprži na cd kao data cd i sadržaj mape cd2 spržiš na 2. cd

 

e to sam baš i mislio zato što ne volim baš da imam ono 4 igre na jednom dvd-u, e jel se može npr.kopirat ta mapa cd1 na hard pa onda nekako napraviti iso tako da mogu pokrenuti pomoću deamon toolsa da mi se pojavi kao virtualni pogon u my computeru i da onda provjerim taj virtualni pogon sa CD Checkom

 

znači pitam dali se ikako može napraviti iso od cd1 i cd2 mape ako mape kopiram na komp?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

naravno da možeš. sve kopiraš na hard. i onda u programu za snimanje cd-a odabereš nešto kao make cd/dvd image, odabereš te datoteke unutar mape cd1 i spržiš ih kao .iso image. i tako onda za cd2. i onda ih mountaš sa daemonom

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Provjera ispravnosti svih CD i DVD medija

hvala napravit ću to što si mi rekao

 

EDIT: lol možeš li mi pojasniti kako to napraviti na nero 7 - imam ultra edition jer ne vidim nigdje tu opciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 3:12 (Thanatos).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice