Restartanje Windows 7

poruka: 36
|
čitano: 20.616
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Beskrajno restartanje windowsa 7

Bok ekipa,

 

komp mi je normalno radio do prije koji dan i odjednom se samo restarta i restarta... no, imao je par čudnijih ponašanja u tom vremenu, a jedna od tih je da je recimo logo kod učitavanja bio 'rasut', tj. nije se prikazivao kao uvijek do tada. Restarta se točno na dijelu kad treba prikazati prvi ekran windowsa nakon podizanja sistema.

 

Operativni sustav: windows 7

 

Očistio sam komp od prašine jer sam sumnjao da nije ona možda uzrok. E sad, da li je virus, malware ili matična? Ili nešto sasvim drugo?

 

Pozdrav svima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje Windows 7
provjeri graficku
Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!! [url=http://www.userbars.be][img]http://img64.imageshack.us/img64/6718/40997.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Beskrajno restartanje windowsa 7

Ima tu više uzročnika,ali od nekud se mora krenuti ,ja bih krenio od napajanja.

pentium 3,2 GH s775,MBO Asrock ,Ati radeon 512MB,hdd 160 GB
16 godina
offline
Restartanje Windows 7
Možda problem s driverima od grafičke??
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje Windows 7

Jel mozes preko safe moda uci?

provjeri graficku i napajanje.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Instalacije Windows 7
Slijedio sam postupak instaliranja korak po korak bez problema, ali na samom kraju u fazi completing installacion nakon nekoliko najavljenih restarta sve stane, ekran crn, vidi se miš, i tako stoji više od pola sata, a po Pc se vidi da niti Cd rom a niti procesor ništa ne radi, kao da je sve zaustavljeno, i ne prelazi u sljedeču fazu. Kapacitet Disaka 40 Gb sa 2 gb Ram-a, grafička kartica NVIDIA. Hardver prolazi On line test Windowsa. Molim Mail-om hitni oggovor!!! Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Restartanje Windows 7

Ružno je na topic koji je zbog problema otvorio jedan korisnik,nabacivati svoj problem....

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje Windows 7

Po mom mišljenju ili grafička ili napajanje, ali prije bi rekao napajanje, jer kada mu je potrebno najviše struje (show desktop) on se restarta. Vjerojatno je napajanje oslabilo, provjeri.

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Beskrajno restartanje windowsa 7
DFurka kaže...

Bok ekipa,

 

komp mi je normalno radio do prije koji dan i odjednom se samo restarta i restarta... no, imao je par čudnijih ponašanja u tom vremenu, a jedna od tih je da je recimo logo kod učitavanja bio 'rasut', tj. nije se prikazivao kao uvijek do tada. Restarta se točno na dijelu kad treba prikazati prvi ekran windowsa nakon podizanja sistema.

 

Operativni sustav: windows 7

 

Očistio sam komp od prašine jer sam sumnjao da nije ona možda uzrok. E sad, da li je virus, malware ili matična? Ili nešto sasvim drugo?

 

Pozdrav svima!

U safe mod,deinstaliraj ono kaj si zadnje instalirao,odskeniraj antivirus/antimalewareom, možda zadnji restore point...Najbezbolnije i najlakše bi bilo,ako nemaš ništ bitnog instalirati ponovo winse sa formatiranjem diska.{#}

13 godina
offline
Restartanje Windows 7

Evo me ekipa, nisam mogao prije do kompa - prije svega, hvala svima na odgovorima.

 

 

Ne mogu u safe mode, ne mogu ništa deinstalirati tako da vjerujem da je ovdje hardverski problem. Nisam novi s kompovima, baš naprotiv, ali se s ovakvim problemom nisam nikad susreo.

 

Radi se baš o ovom trenutku kad se počinju dizati windowsi i nekako mi je najlogičniji odgovor od doktora hausa, samo ne znam na koji način da provjerim napajanje. I na koji način provjeriti grafičku? Nije mi baš zgodno negdje furati kantu...

 

 

Kako provjeriti napajanje osim s oscilatorom?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje Windows 7

A gledaj, ako imaš nekog frenda sa stolnim računalom, zamoliš ga lijepo, izvadiš njegovo napajanje, dofuraš doma i probaš na svome kompu. Ne razumijem se baš u toliko u struju da znam kako bi drugačije mogao provjeriti napajanje. Sorry!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 0:10 (dr.House2222).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Restartanje Windows 7
DFurka kaže...

Evo me ekipa, nisam mogao prije do kompa - prije svega, hvala svima na odgovorima.

 

 

Ne mogu u safe mode, ne mogu ništa deinstalirati tako da vjerujem da je ovdje hardverski problem. Nisam novi s kompovima, baš naprotiv, ali se s ovakvim problemom nisam nikad susreo.

 

Radi se baš o ovom trenutku kad se počinju dizati windowsi i nekako mi je najlogičniji odgovor od doktora hausa, samo ne znam na koji način da provjerim napajanje. I na koji način provjeriti grafičku? Nije mi baš zgodno negdje furati kantu...

 

 

Kako provjeriti napajanje osim s oscilatorom?

 

Može biti i do grafičke,meni nije bilo slike kad je grafička krepala,a ako se vide artefakti po ekranu treba staviti druge drivere,tj one s kojima neće biti tih artefakata,no koliko sam ja vidio iz ovih tvojih postova ti uopće nemaš sliku ili?

Piracy lives forever!!!
13 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7

Imam sliku - pokaže se ekran gdje pokazuje memoriju, hdd i slično... nakon toga se pokazuje logo windowsa i to traje sve do trenutka kad se treba pokazati desktop i početi učitavati programi iz startupa. Upravo kad se treba pokazati ekran desktopa, komp se restarta.

15 godina
odjavljen
offline
Restartanje Windows 7

napajanje > grafička > RAM > mbo

 

Napajanje i grafu posudi, RAM provjeri memtestom. Ako i dalje zaje, mbo se shebala.

 

BTW, kako se ponaša na nekom live linux CDu?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7
dr.House2222 kaže...

Po mom mišljenju ili grafička ili napajanje, ali prije bi rekao napajanje, jer kada mu je potrebno najviše struje (show desktop) on se restarta. Vjerojatno je napajanje oslabilo, provjeri.

 

mislis? crt monitori trose manje struje dok je crna pozadina, ali LCD ne. cak i da je to prob, onda bi nesto drugo bilo neispravno, a ne napajanje. prije bih rekao da je graficka, mozda cak i memorija. da napajanju uzmes previse struje, vrlo je vjerojatno da ga ne bi mogao odmah upaliti pa bi morao prvo sklopku iza itd. a moze biti i software-ski problem. prvo driveri od grafe pa onda mozda koji virus. moje misljenje, pozz
14 godina
offline
Restartanje Windows 7

Imao sam isti problem sa win7, ne sjećam se točno što je bilo u pitanju ali je softverski problem bio, neki driver ili virtualni cd-rom. Preporučam system restore.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Restartanje Windows 7
dastefan kaže...

Imao sam isti problem sa win7, ne sjećam se točno što je bilo u pitanju ali je softverski problem bio, neki driver ili virtualni cd-rom. Preporučam system restore.

Moras citati postove iznad,da bi doneo takav zakljucak!

Covjek govori da ne moze uopce dici Win,dakle sistem restore,safe mod moramo "objesiti macku o rep"{#}

 

Evo ja sam 99.99% siguran da je napajanje rikavela!

i sinoć sam na stojećki dvije u birtiji popio rakije
15 godina
protjeran
offline
Restartanje Windows 7

iz mog iskuustva  uobičajeni kvarovi tvog opisa su bili matična  hard dic a neki put i nova istalacija vindosa bi dala rezultata uglavnom da je grafička nebi ima sliku nikako a ti vidiš one bjele brojeve na startu  dakle  grafika otpada a uspiješ ga upalit nije napajanje jer u 90% slučajeve kad crkne napajanje nedase pc nikako startat

 

ali to su slučajevi na koje san dosad nailazija

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Restartanje Windows 7

Može i preko instalacijskog CD-a do system restorea,ali mislim da ovdje to nije rješenje...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7

Čitao sam ja postove bez brige. :) Napajanje i može i nemora biti. Ovakvo restartanje se na jednom kompu kojeg sam popravljao dešavalo i zbog hladnjaka na procesoru koji se otkvačio pa se procesor pregrijavao.... Može biti i memorija... Dobro mu je netko predložio neka proba neki linux LiveCD pa ak se on vrti normalno onda je problem sa windowsima.

Do system restore-a se može i bez ulaska u windowse. http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Start-System-Restore-from-a-command-prompt

 

15 godina
offline
RE: Beskrajno restartanje windowsa 7

-skini liveCD (prijedlog: ubuntu x86-32 desktop torrent i snimi na nižoj brzini).

Tako ćeš eliminirati dali je hard ili soft problem, tj ako radi znaš da je problem soft (driver, virus, loader?...)

usput, na većini distri je i memtest, odvrti ga bar 10tak min.

-eliminacija hard kvarova (ako nije soft):

provjeri sve konektore, pritisni cooler.. dali je nešto klimavo i sl.

nakon tog quick testa, rastavi sve, odspoji sve što nije neophodno...

sve kabele, sata, power, audio, usb...  da ostane minimum komponenti za pokušaj dizanja OSa... (recimo netrebaš CD..)

 i pokušaj prvo safe mod. - tj. kako nemožeš u safe mod? Što se desi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Restartanje Windows 7

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio tako da se ne bih u to petljao - ne da neću nego nemam toliko vremena da se bavim nečim novim...

 

E sad, vidim da se mišljenja masovno razilaze i da ste zapravo u sličnim dilemama kao i ja. Uopće nemam pojma kaj da radim - što kažete da probam posuditi napajanje u nekom dućanu? Bezveze mi je da kupujem nešto i da se pokaže da je nešto drugo, a ne napajanje. Ako bi već kupovao napajanje, onda bi dao nešto para i kupio pravo...

 

System restore isto sumnjam da bi uspio, ništa nisam trtljao prtljao po kompu, niti fizički niti stavljao neki novi software.

 

Našao sam na jednoj stranici da bi mogao biti virus ili malware (simptom je da se ventilator vrti dok je komp ugašen), tako fakat neam pojma.

 

Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7
DFurka kaže...

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio .. 

..Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

 -s liveCDom nema 'baratanja', ako je ispravno snimljen, upališ ga i  .... (ništa) upališ ga.   (recimo kao da pališ plejstejšn...) {#} .. kao da ti netko kaže da upališ windowse a ti kažeš 'neznam je to'... jedino je razlika što linux radi i s CDa, .. ako trebaš, možeš nabaviti i win-liveCD (miniPE).

Ako radi znači da nije kvar hardwarea, ako neradi, traži garanciju.

 

Kamo bi ga nosio? Servis, doktor, nešto treće ili bi ga onako, nanašao po gradu? Upadni u 14naisticu, pa kruži malo do 8mice.. tako pokriješ veći dio grada. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 20:40 (ihush).
13 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7
ihush kaže...
DFurka kaže...

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio .. 

..Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

 -s liveCDom nema 'baratanja', ako je ispravno snimljen, upališ ga i  .... (ništa) upališ ga.   (recimo kao da pališ plejstejšn...) {#} .. kao da ti netko kaže da upališ windowse a ti kažeš 'neznam je to'... jedino je razlika što linux radi i s CDa, .. ako trebaš, možeš nabaviti i win-liveCD (miniPE).

Ako radi znači da nije kvar hardwarea, ako neradi, traži garanciju.

 

Kamo bi ga nosio? Servis, doktor, nešto treće ili bi ga onako, nanašao po gradu? Upadni u 14naisticu, pa kruži malo do 8mice.. tako pokriješ veći dio grada. {#}

Hehe, malo humora ne škodi {#}

 

OK, isprobat ću onda linux - ima nešto što moram točno isprobavati ili ako se digne - zaključak je 'znam da nije hardver'?

15 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7

.. zbog recimo directXa-akceleracije koje možda nema pod linuxom npr player-mpg4 decoder, recimo ako radi da je 90% hardware ispravan. (u životu nikad nije 100% pa je i ovo dobar odnos).

 

edit: i zgodno ga je imati pri ruci, za potrebe spašavanja i sl.

edit2: kao što je zgodno imati i neki miniPE, kao XT (zgodnije od Hirensa), s tom razlikom da je linux opcija sigurno čista i legalna...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:23 (ihush).
13 godina
offline
Restartanje Windows 7

Da li bi to bilo ovo za skidanje?

 

ubuntu_desktop_10.10_i386

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 0:51 (DFurka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Restartanje Windows 7
i sinoć sam na stojećki dvije u birtiji popio rakije
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7
DFurka kaže...

 -nema potrebe (za rizikom), imaš na linku ispod (iznad) ili ovdje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 12:21 (ihush).
13 godina
offline
Restartanje Windows 7

Hvala ekipa!

 

Ja sam u međuvremenu skinuo minipe-xt (nije linux) i startalo se normalno - sad mi komp stoji upaljen.

 

Što da sad napravim?

 

Ili da spalim na dvd taj file koji ste mi dali link da skinem (skinuo sam i to u međuvremenu)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Restartanje Windows 7
DFurka kaže...

Hvala ekipa!

 

Ja sam u međuvremenu skinuo minipe-xt (nije linux) i startalo se normalno - sad mi komp stoji upaljen.

 

Što da sad napravim?

 

Ili da spalim na dvd taj file koji ste mi dali link da skinem (skinuo sam i to u međuvremenu)?

 -time si potvrdio (najvjerojatnije) da je problem soft.. sad imaš mogućnost mučiti se -otkrivati uzrok i krpati ili friška instalacija (ako imaš dobar install, jer i to može biti uzrok)....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice