Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

poruka: 7
|
čitano: 1.586
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

Imam jedan čudan problem s ovim programom Creative Sound Blaster X-Fi MB3 kojeg sam dobio uz matičnu (dakle OEM), radio sasvim normalno, sve do jednog Windows 10 update-a. 

 

- Sada kad otvorim program, zatvori se automatski nakon 5 sekundi, ako ugasim svaki playback device u control panelu, onda mogu otvorit program i navigirat sučeljem, no čim opet upalim playback device kojeg koristim (Speakers, Realtek High Definition Audio), aplikacija se sruši. 

 

Probao reinstalirat program, instalirao nove drivere od Realtek-a, probao pokrenut program u Win 7/8 combatibility modu, ništa. Support od Creative-a me odjebo jer nisam kupio od njih, iz Gigabyte-a mi još nisu odgovorili na ticket.

 

Što bi moglo bit i ima li itko istu matičnu kao i ja + koristi Windows 10 ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 16:45 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

skini driver i instaliraj..

-što pokušavaš s realtekovim drivierima? .. nemaju veze s creative.

-app ne radi npr nedostaje .net ili directx ili neki treći sys redist file (ako je povezano s update 1709 =reinstall/defaultno stanje OSa), dok sam driver vjerojatno radi.

-matična ne može biti uzrok, samo neki dirver/soft .. ili neobičan kvar ako zvuk radi normalno, pa čak i neki malware (vole se ugurati na audio ili mrežu.. a spominješ realtek..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit
ihush kaže...

skini driver i instaliraj..

-što pokušavaš s realtekovim drivierima? .. nemaju veze s creative.

-app ne radi npr nedostaje .net ili directx ili neki treći sys redist file (ako je povezano s update 1709 =reinstall/defaultno stanje OSa), dok sam driver vjerojatno radi.

-matična ne može biti uzrok, samo neki dirver/soft .. ili neobičan kvar ako zvuk radi normalno, pa čak i neki malware (vole se ugurati na audio ili mrežu.. a spominješ realtek..)

 

Mislim da si me krivo skuzio. Ja nemam zvučnu karticu niti drivere od Creative-a, imam ALC1150, dakle integrirana zvučna.

App radi, otvara se, al se sruši čim uključim Speakers playback device u CP. Bio mi je super jer sam mogao namjestit surround, bass, scout mode i ostale stvari, sad odjednom kao da nije više kompatibilan sa Realtek driverima...

15 godina
offline
Re: Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

takve app su usko vezane uz driver i hw.

ako je radila...vjerojatno može starija verzija softa koju vjerojatno imaš na dvd od mbo.. Ili skineš sa stranice za mbo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit
ihush kaže...

takve app su usko vezane uz driver i hw.

ako je radila...vjerojatno može starija verzija softa koju vjerojatno imaš na dvd od mbo.. Ili skineš sa stranice za mbo.

 

Probao jesam instalirati stariju verziju sa DVD-a, opet ništa. Nisam mijenjao ništa na kompu osim što svaki put updateam Windows, ne znam što je drugo moglo zeznut osim update-a

Čudno mi je što mi CP neda da deinstaliram aplikaciju uopće, slika dole.

 

https://imgur.com/a/Vs1yu

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 20:49 (AngryBird).
15 godina
offline
Re: Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

obrisano.. (fali install.inf + tko zna što).

tako je to s app koje su vezane uz HW.. slično kao driver. Teško da ćeš nešto izgooglati jer je specifično. Odustani.. (koja korist od takve app, efekti?.. takva app ne radi ništa što sam HW ne podržava ili imaš Creative HW pa mora raditi)

-uzrok je vjerojatno update/driver.. neka izmjena npr wddm .. pa do banalne stavke u reg. koju možda izgooglaš i editiraš (u stilu enable..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Sound Blaster X-Fi MB3 prestao radit

Znači ugasio sam MSI Afterburner i Rivatuner zajedno s njime, sada sve radi normalno.  Nije mi jasno, al ajde bar sad radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice