Stuttering u igrama dok se ne stavi granica od 30

poruka: 5
|
čitano: 1.486
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Stuttering u igrama dok se ne stavi 30 FPS limit

Pozdrav. U igrama koje mi inače rade na oko 50-60 FPSa na 1-2 sekunde dobijam stuttering (zaštekavanje) gdje FPS pada na oko svega 15 FPSa. Stuttering (zaštekavanje) se uvijek događa tijekom brze vožnje i trčanja, znači tijekom učitavanja tekstura. Suttering se događa kad CPU usage dosegne 80% i kad ide iznad toga. Probao sam kod više igara, npr. Witcher 3, Mafia 3 i GTA V. Jedino rješenje koje pomaže je kad FPS ograničim da ne ide preko 30 FPSa. Tada sve super radi i usage procesora ne ide previsoko. Kod GTA V sam čak probao teksture staviti na normal (inače je automatski stavljeno na very high) i nema nikakve razlike, te i dalje dobivam stuttering.

 

Druge stvari koje sam probao / gledao:
- Reinstall drivera grafičke sa DDU (trenutno imam najnoviju verziju, a probavao sam i starije verzije)
- Temperatura procesora je ok i sve jezgre uredno rade. Clock speed je također ok.
- Nemam virusa na kompu. Skenirao sam detaljno.
- Nemam programa u pozadini koji bi tijekom igranja mogli raditi problem (gasio sam sve nepotrebne programe).
- Probavao sam sve žive postavke u Nvidia control panelu, sve što je preporučeno sam probao. Bio sam isključio i shadowplay.
- Isključio sam windows update
- Stvari kojih se ne mogu sjetiti

 

Konfiguracija:
Procesor: AMD FX-8370
Matična: ASRock 990FX Extreme3
Grafička kartica: GTX 1060 3 GB
24 GB RAMA
Napajanje: Corsair VS650, 650 W, 80+ White
Monitor: AOC I240SXH, 23.8" IPS
Operativni sustav: Windows 10 64bit

 

Ispričavam se na količini teksta, ali nastojao sam obuhvatiti sve što sam napravio. Postoji li kakvo rješenje za usage procesora i da mogu igrati iznad 30FPSa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 19:01 (RaskoIjnikov).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stuttering u igrama dok se ne stavi granica od 30

Kupi SSD, meni isto štekalo, na kraju se uspostavilo da je hard disk

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Stuttering u igrama dok se ne stavi granica od 30

Svakako mi je u planu u budućnosti uzeti SSD, ali bih isto tako volio ako postoji neko rješenje bez kupovine SSD.

 

Ono što sam zaboravio spomenut jest da sam HDD defragmentirao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stuttering u igrama dok se ne stavi granica od
RaskoIjnikov kaže...

Svakako mi je u planu u budućnosti uzeti SSD, ali bih isto tako volio ako postoji neko rješenje bez kupovine SSD.

 

Ono što sam zaboravio spomenut jest da sam HDD defragmentirao.

 Ma to ti nis ne znaci, ja sam instalirao battlefield 1 na hard, štekao svakih 10 sekundi na 3 sekunde. Bilo mi cudno kak može štekat, a dobra grafička i sve. Instalirao ga na SSD n š od štekanja.

Možda ove starije igrice da igraš do 10 gb veličine, ovo sve veće će vjerojatno štekat. Puno prostora zauzimaju te teksture, mape itd. a hard nema tolku brzinu čitanja da ti sve u stvarnom vremenu pokaže. 
Jedino da kupiš neki kak spada hard, ne kužim se u njih, al što skuplji to bolji valjda...

10 godina
offline
Stuttering u igrama dok se ne stavi granica od 30

Prošlo je već dosta, ali nedavno sam pronašao rješenje, pa sam odlučio da podijelim u slučaju da se netko nađe u istoj situaciji. Sve se može vidjeti na ovom videu

 

Znači ono što sam napravio jest sljedeće. Control Panel - System and Security - Power Options
Imao sam stavljeno Balanced, pa sam izmijenio na High Performance. Zatim sam išao na Change plan settings - Change advanced power settings - Processor power management. Kod Minimum i Maximum processor state sam Setting umjesto 100% stavio na 99%.

Nakon ovoga više nisam imao problema sa FPS dropom i stutteringom. Odnosno FPS drop je postao normalan (nema više da FPS sa 60 padne na 15-20).

 

Ono što nije bilo pomoglo:
- Novi HDD i SSD (sasvim očekivano, ali ionako sam imao namjeru uzeti SSD)
- Svježa instalacija Windowsa

Napomena: Probao sam nekad ranije bio izmijeniti sa balanced na high performance. Također sam bio probao samo kod balanced izmijeniti setting na 99%, pa nije pomoglo.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice