Surround sound - Vista

poruka: 6
|
čitano: 1.930
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Surround sound - Vista

Dobar dan

 

Imam jedan problem od kada sam instalirao Ultimate vistu x64. Naime imam doma 4.1 Creative surround sustav. No moji stražnji zvučnici mi ne odašilju baš uvijek zvuk. I sada se ja nemogu sjetiti da li se to događalo i na XP-u.

 

Instalirao sam zadnji driver za zvučnu, izašao ovog mjeseca, kao i gotovo sve codece iz K-Lite 3.9 paketa. Podesio svoj realtek manager da radi kao 4.1 (isprobavao i drugo), uključio obavezan fill factor u Sound windowsima, ali i dalje nema rezultata na bolje. MP3-ice i neki videji su čujni na stražnjim zvučnicima, dok se npr YouTube i neki video formati ne čuju na stražnjima.

 

Što mi je činiti? Da li je ta pojava normalna-da Windowsi kada nemogu nikako pretvorit zvuk u Surround onda ostavi to prednjim 2-ama zvučnicima, te da li se to može kako rješit, osim da sve kanale postavim kao da su prednji?

 

 

Hvala


...nije zlato sve što sja...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Surround sound - Vista

A možda su ti negdje kablovi izlomljeni ili si nešto teže stavio na njih?

Nije sve  u problemu softvera.

Vidi  koje  postavke su ti u   Control panel > Sounds and audio > Speaker settings   pa na Advanced i odaberi svoju konfiguraciju

There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Surround sound - Vista

 

  .
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2008 19:53 (MegaMass 2000).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Surround sound - Vista

Kvaragu zaboravi moj prvi odgovor (sad ja budala vidio da imaš Realtek).Šutim

 

 

Problem ti je u tome što su Mp3 samo stereo (znači samo ljevi i desni zvučnik).Praktično nema veze koliko zvučnika imaš budući da su Mp3 stereo, zvuk ćeš čuti samo kroz prednja dva zvučnika.

Failure is never an option
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2008 19:52 (MegaMass 2000).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Surround sound - Vista

i ja imam realtekovi zvučnu i u opcijama Realtek audio managera sam uključio speaker fill i imam surround na svemu što reproduciram

 

16 godina
neaktivan
offline
Surround sound - Vista

Samo da osvježim temu....Realtek je popravio ovu stvar. Driveri su sada super i za Vistu i za 7-icu, i sve radi kak spada sa speaker fillom, koji mislim da nije uključen po defaultu. 

 

Može lokot na temu.

 

Fala svima.

...nije zlato sve što sja...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice