Svchost.exe problem

poruka: 20
|
čitano: 10.352
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe problem

Trebala bi mi pomoc oko ovoga...trenutno mi je pokrenuto 12 svchost.exe procesa i zbog njih mi je CPU usage stalno 50% ili vise...
Citao sam negdje da je moguce da sve to pokrece crv...OS je Vista Ultimate SP1...

Ako   idem na end process on se ponovno ukljuci...Viče

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 21:41 (GreyFox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe problem

svchost.exe je poveznica koja pokrece razne servise koji su trenutno aktivni u wimdowsima, pa tako i ja imam oko 10-tak svchost.exe pokrenutih, no opterecenje procesora mi nije ni izblita tako veliko, zasigurno nesto drugo opterecuje procesor, pogledaj pod task manager nesto drugo vrsi pritisak na procesor.

Xero: ...Ti nemaš brige. Tebi se tako rečeno proc zmrzava ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 21:46 (Kaiserex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem
Kaiserex kaže...

svchost.exe je poveznica koja pokrece razne servise koji su trenutno aktivni u wimdowsima, pa tako i ja imam oko 10-tak svchost.exe pokrenutih, no opterecenje procesora mi nije ni izblita tako veliko, zasigurno nesto drugo opterecuje procesor, pogledaj pod task manager nesto drugo vrsi pritisak na procesor.

  Uhh cini mi se da su ostali procesi u redu...ali nije li cudno da svchost.exe pod memory stavkom ima vrijednost od 73.284K?
15 godina
offline
Svchost.exe problem

Ma to mora biti neki spyware ili neki program. Meni proc sa ukljucenom operom i 6 tabova ne prelazi 3 %. Provjeri si kompjutor od virusa, spyware i malaware. A moze biti i da neki program ne radi kako spada pa "vuče" previše od procesora.

 

EDIT: kod meni je svchost vuce na 2 procesa 68.796 K + 24.224 K.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 21:56 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem
GreyFox kaže...
Kaiserex kaže...

svchost.exe je poveznica koja pokrece razne servise koji su trenutno aktivni u wimdowsima, pa tako i ja imam oko 10-tak svchost.exe pokrenutih, no opterecenje procesora mi nije ni izblita tako veliko, zasigurno nesto drugo opterecuje procesor, pogledaj pod task manager nesto drugo vrsi pritisak na procesor.

  Uhh cini mi se da su ostali procesi u redu...ali nije li cudno da svchost.exe pod memory stavkom ima vrijednost od 73.284K?
Ne!
Skeniraj komp od kamadi...
Pokusaj sa iskljucivanjem antispyware i antivirus programa, ali i ostalih programa koji se vrte u pozadini pa pogledaj opterecenje...
Xero: ...Ti nemaš brige. Tebi se tako rečeno proc zmrzava ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 21:57 (Kaiserex).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem

Hmm koji bi bio najbolji program za to provjerit?
Provjerio sam sa spybotom i avastom i nista

15 godina
offline
Svchost.exe problem

Skini si avast antivirus home ili aviru - oba dvoje provjeravaju od virusa i trojanaca. A za spyware probaj sa Malawarebytes.

 

EDIT: ako je čist komp onda moze biti samo da imaš neki program koji baš i ne radi kako spada.

 

E ako misliš na   ovo što piše sistem idle process pa ti kod njega puno cpu zauzima - ne brini to ti je normalno dok je otvoren task manager. Idi na tab "Performance" i tamo vidi pravo zauzeće procesora.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 22:08 (Hummer).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe problem

..ja bi ugasio taj superantispyware u start up-u za početak i koristio ga samo po potrebi..

jurra vrati se,oprostiću ti što sam te zezo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem

E evo ga! 

Jedna aplikacija ga je usporavala...iskljucio sam je i sada radi normalno...

Hvala vam na pomoći  Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe problem

Jel zna neko zasto mi se uvek kad upalim racunar pojavi svchost.exe has ecountred a problem i kako mogu to da resim??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem

Upiši u command promt tasklist/svc i dobiti ćeš popis svih procesa i servisa pojedinih procesa. Zatim googlaj svaki servis (koji ti je nepoznat) i vidjeti ćeš da li je to normalan proces operativnog sistema/programa ili se radi o nekom malicioznom kodu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Svchost.exe problem

Hvala!!!

 

9 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe problem

Pozzz imam problem sa svchostom kad upalim komp. znaci raste do 300k koriscenja resursa konkretno ram-a i komp. ne moze nikud i ja ga jednom ugasim na end process on se vrati i opet ga ugasim na endprocess i onda se normalizuje i vrati na 6-7k i tu ostane, onda je sve normalno, ali kako da rijesim to da ne raste pri paljenju kompa, znaci to mi se pocelo desavat otkad sam zamjenio avast jer mi je spor bio sa nod32, skenirao sam s nod-om i malwarebytesom i ocistio sto je pronasao. Al svchost se ne da...znaci problem mi je samo kad se pali i kad ga 2put endprocessujem(tada vjrjtn ugasim neki virus) :D on se vise ne vraca...kako da namjestim da ne raste na 300k pri paljenju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Svchost.exe problem

 

Smrdi na zarazu...

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svchost.exe problem

-svcs.. je sys.proces, tj može biti sys-os, može biti bilo što kao malware. Gašenje je besmisleno, jer ovisi o tome što je a to ne znaš, tako gasiš win-dijelove na ćoravo, koje opet win pokrene ili bi rezultati bio bsod-gašenje.. ako je virus, tad ti jedino antivirus može pomoći pod uvjetom da ga efikanso očisti, ne gašenje taskova ručno jer to nisu ''leptiri'' koje loviš mrežicom po livadi ili nešto što ''profesionalac'' ručno briše-ubija (nego i profesionalac koristi antivirus-čistaće.. samo što zna što-gdje.. ali ne 'ručno').

 

-taskvi normalno rastu kad se sys pali, jer tad sys odrađuje svašta, npr antivirus skenira preventivno, defrag, update, provjera dodatnih uređaja i po ppotrebi driver itd.. kad to obavi, tek tad je task normaliziran, ako ga prekidaš tad to samo usporavaš i radiš isti posao nekoliko puta. Dok sve dodatne app mogu dodatno trošiti resurse na svoje potrebe čak i nepotrebno, svaka app danas ima neki online, update, pali se s osom i sl. .. to nije stvar gašenja taskova, nego podesiš app u njenim opcijama ili je ne korsitiš ako je prebahata, kao izbor browsera, igara, viber-whatsapp-skype itd.. automatika-podešavanje + smeće/višak koje je danas od clean installa u win kao candy, cortana itd.

 

-po opisu nemaš virus, jer se ne bi sys smirio nakon nekog vremena, nego je upraov automatika, sve app žele nešto kad se sys pali a na tebi kao korisniku je da to podešiš. Tako se stvari koriste, kao što i tv programe, glasnoću i sl. podesiš nakon prvog paljenja a izbor tv-a kod kupnje je isto kao izbor appsa i instalacija. Korisnik to mora, jednako kao tv ili natočiti gorivo u autu. Nasuprot, loše je kad korisnik pokušava biti hacker i ručno ubijati procese, veća šansa je dobiti na lotu nego tako nešto korisno ugasiti kao npr ubiti virus (jer tad je to neki jadan virusić..)

 

edit: + ako antivirsus nije počistio sve (a to se nikad ne može ni znati 100%..) jedina preporuka je clean install. Nakon cleana opet ćeš možda imati istu situaciju, to znaš tek kad napraviš. Po opisu nije malware-virus, ali i mineri rade istu stvar a nisu virus nego legitimna app koju si instalirao kao nrp SETI program (čak i kad je to prikriveno, ipak nekom tvojom dozvolom-instalacijom.. miner se pokupi kroz nešto free.. kao i virus.). Da je virus ili bilo što slično, tad bi najviše opterećenje počelo kad spojiš mrežu-interenet, pa probaj, odspojena mreža, upališ i gledaš taskove.. spojiš mrežu i vidiš razliku... ali i legitimni updateovi svih appsa-osa-drivera, pa ovisno ako se smiri samo nakon par minuta zaključiš što bi moglo biti .. ili clena install kao kraći put ali ako je to stvar tvojih postavki+appsa tad ćeš opet imati isti rezultat na kraju, determinizam (isti parametri, isti rezultat, tako radi calculator, PC..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 14:44 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Svchost.exe problem

Rijesio sam hvala na opsirnom savjetu, jednostavno sam poredao sve servise po defaultu i disable windows update i svchost se vratio u normalu, ako se nekom desi isti slucaj eo objasnjenja. Hvala...

16 godina
offline
Re: Svchost.exe problem
BRAVO!
Taj Windows Update je totalno nepotrebna stvar.
Sigurno si pomogao sada mnogim forumasima.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Svchost.exe problem

 

@ihush

 

Neslažem se sa tvojom tvrdnjom da bi malware imao učinak trajnog usage opterećenja.  Malware će u jednom trenutku se pokrenuti, bit će maskiran svchost.exe ili sličnim nazivom procesa, spojiti će se di treba, javiti će kaj treba, downloadati će kaj treba, raspakirati di treba i nakon toga bu se taj matični proces čak i uklonio iz liste aktivnih procesa.

 

Ovak nagadjati bez analize na dotičnom stroju je baš obično nagadjanje. Comodo ima free alat kojim se može dosta duboko i precizno istraziti kaj je točno uzrokovalo svakog od tih desetak svchostova koje vidi u task manageru...

 

No laiku to opet ništa neće značiti jer većinu te analitike neće razumjeti...

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svchost.exe problem
bunker kaže...

 

@ihush

 

Neslažem se sa tvojom tvrdnjom da bi malware imao učinak trajnog usage opterećenja...

 ?? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Svchost.exe problem
ihush kaže...

 

 

-po opisu nemaš virus, jer se ne bi sys smirio nakon nekog vremena, ...

 

 

😀

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice