Torrent prekida vezu na net

poruka: 37
|
čitano: 20.730
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida vezu na net?

pozdrav svima, evo me sa novim pitanjem..:S

 

uglavnom zadnje 2 godine najnormalnije skidam preko torrenta razne sadržaje bez ikakvih problema, no prije par dana se pojavio problem-uključim torrent, za par sekundi brzina downloada se popne, konkretno na ovom printscreenu do nekih 430 kb,održi se kratko, zatim valjda puca veza ili što već, spušta se na nulu,više ne mogu otvarat stranice (kaže 'connection was reset' ili 'server not found'). iako na statusu wireless konekcije stoji da sam spojen i sve ok. zatim moram ištekat i uštekat d-link usb da mogu ponovno ići na net. dok ne upalim torrent net mi normalno šljaka..u čemu bi mogao biti problem? hvala unaprijed :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Torrent prekida vezu na net?
Vidim dolje crveni krug s uskličnikom,dakle izgleda da utorrent nije dobro iskonfiguriran.
13 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

oduvijek mi je tako, nikad nisam ništa mijenjo, pravio forward porta i sl. i uvijek sam imo super brzinu (ako je bilo dosta seeda) 150-400 kb bez problema, i tako već 2 god..

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Torrent prekida veu na net?
Jesi li probao promijeniti torrent klijent?
15 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

Kod mene se događa ista stvar moraš ograničiti upload na 10-15 kbs i sve ce bit u redu!

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

kolko maksimalno konekcija imas doputstenih u utorrenut??? moguce da ruter preopteretis jer vidim da sa public trackera skidas po broju peerova

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

ograničio sam upload na 4, po uputama koje su bile u nekim drugim topicsima vezanim za torrente. isto tako sam promijenio vrijednosti net.max.halfopena na 4 kao i bt.connect_speeda..ali ne pomaže. probo sam sa bittorrentom uz utorrent. nije mi jasno zašto je do sada sve super šljakalo, znači bez ikakvih promjena u postavkama utorrenta i sad odjednom sranje..gdje je došlo do problema?

 

global max number of connections                       200

max number of connected peers per torrent         50

 

pomozite ljudi..:/

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 16:49 (theetet).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?

Si na t-comu?

Odsada smo Real i ja jedno!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
da
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
theetet kaže...
da

Nisi jedin sa navedenim problemom, stvar je u tome da je t-com stavio neko ogranicenje na skidanja sa torrenta, i ti kad dostignes maximalnu brzinu, samo pukne veza.. ili se sam reconnectira.. Nadam se da ce se to  vise rijesiti..

Odsada smo Real i ja jedno!
14 godina
online
RE: Torrent prekida veu na net?
Ja sam na T-comu pa skidam brzinom 540 kbps,a navečer i do 870 kbps,skidam s privatnog trackera,koristim Utorrent.
Možeš probati instalirati FlashGet
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
Kruno_21 kaže...
theetet kaže...
da

Nisi jedin sa navedenim problemom, stvar je u tome da je t-com stavio neko ogranicenje na skidanja sa torrenta, i ti kad dostignes maximalnu brzinu, samo pukne veza.. ili se sam reconnectira.. Nadam se da ce se to  vise rijesiti..

To bi se trebalo rješiti tko je to uopće dopustio jer tako ne stoji u ugovoru!

13 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

jel ima tko možda kakvu ideju? gdje je problem- u ruteru,d-linku (usb), utorrentu ili nečem četvrtom? stvarno postaje jako iritantno..:/

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
Kruno_21 kaže...

Nisi jedin sa navedenim problemom, stvar je u tome da je t-com stavio neko ogranicenje na skidanja sa torrenta, i ti kad dostignes maximalnu brzinu, samo pukne veza.. ili se sam reconnectira.. Nadam se da ce se to  vise rijesiti..

nisam imao s tim problema a na T-comu sam.

 

što se tiče teme, pogledao bih još vatrozid i postavke istog.

 

čudna stvar, sličan problem sam imao kad sam koristio uTorrent, no čim sam ga "temeljito" pobrisao, počistio registry, pa instalirao BitTorrent, sve je došlo na svoje mjesto.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
13 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida veu na net?

izgleda da je problem bio u d-link usb-u, kad se spojim žično ne dolazi do prekida konekcije..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent prekida veu na net?

Ako imaš firewall probaj ga ugasiti.

btw, meni je jedanput tako nešto dešavalo i pomoglo mi jedino reinstal windowsa.

BC2 ingame nick: Kuky90
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 19:19 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
zeroname kaže...

Kod mene se događa ista stvar moraš ograničiti upload na 10-15 kbs i sve ce bit u redu!

 

Sta mislis sta bi se dogodilo da svi mi ogranicimo upload na 10 kbs? Imajte malo postovanja prema p2p zajednici. NHF

 

theetet kaže...

ograničio sam upload na 4, po uputama koje su bile u nekim drugim topicsima vezanim za torrente. isto tako sam promijenio vrijednosti net.max.halfopena na 4 kao i bt.connect_speeda..ali ne pomaže. probo sam sa bittorrentom uz utorrent. nije mi jasno zašto je do sada sve super šljakalo, znači bez ikakvih promjena u postavkama utorrenta i sad odjednom sranje..gdje je došlo do problema?

 

global max number of connections                       200

max number of connected peers per torrent         50

 

pomozite ljudi..:/

 

U routeru otvori recimo port 55555, a i taj port otvori u firewall-u i mora radit.

 

Kruno_21 kaže...
theetet kaže...
da

Nisi jedin sa navedenim problemom, stvar je u tome da je t-com stavio neko ogranicenje na skidanja sa torrenta, i ti kad dostignes maximalnu brzinu, samo pukne veza.. ili se sam reconnectira.. Nadam se da ce se to  vise rijesiti..

 

T-com nema bas nikakve veze sa time i ne znam od kuda ti ta ibformacija tj. dezinformacija. T-com nema sa time bas nikakve veze.

 

P.S.

 

Na t-comu sam  oduvijek, torrenti rade 24/7 i nikada greske......pogotovo ne od strane t-coma.

Treba jednostavno otvorit port kako treba u routeru, u firewallu i otvoriti port koji treba a ne neki random.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 21:00 (win32).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
win32 kaže...
zeroname kaže...

Kod mene se događa ista stvar moraš ograničiti upload na 10-15 kbs i sve ce bit u redu!

 

Sta mislis sta bi se dogodilo da svi mi ogranicimo upload na 10 kbs? Imajte malo postovanja prema p2p zajednici. NHF

 

Ja bi stavio upload na 500 kbs da mogu max upload mi je 25 kbs!

15 godina
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
zeroname kaže...

Kod mene se događa ista stvar moraš ograničiti upload na 10-15 kbs i sve ce bit u redu!

iskustvo je pokazalo da upload od 7kbps daje nabolje rezultate.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
theetet kaže...

jel ima tko možda kakvu ideju? gdje je problem- u ruteru,d-linku (usb), utorrentu ili nečem četvrtom? stvarno postaje jako iritantno..:/

..da probaš iskljuciti DHT 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
Kruno_21 kaže...
theetet kaže...
da

Nisi jedin sa navedenim problemom, stvar je u tome da je t-com stavio neko ogranicenje na skidanja sa torrenta, i ti kad dostignes maximalnu brzinu, samo pukne veza.. ili se sam reconnectira.. Nadam se da ce se to  vise rijesiti..

 

  LoL mislim da je ovo najveca glupost recena u ovom topicu...

 

Skidam brzinom od skoro 2 MB po sekundi (maximalna konekcija) i to skinem kojih... 400 - 500 GB mjesecno i nikad nisam imao problema...

Isto t-com...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
win32 kaže...
...

 

U routeru otvori recimo port 55555, a i taj port otvori u firewall-u i mora radit.

 

...Odakle iskopa taj port? Otkud bas 55555?
:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
pa zasto ne 55555???

lagan je za pamtiti, sastoji se od samo jedne brojke (brojka 5, 5 puta) tako da ono...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?

Sve ok ali kazes covjeku da pusti taj port u routeru a nemas pojma koji port uopste koristi ;)

Zato sam te pitao otkud ti iskopa taj port.

:)
14 godina
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
logic kaže...

Sve ok ali kazes covjeku da pusti taj port u routeru a nemas pojma koji port uopste koristi ;)

Zato sam te pitao otkud ti iskopa taj port.

 

Sa ozirom da mu torrent klijent nije dobro iskonfiguriran sto pokazuje i screenshot, lijepo sam covjeku rekao da npr. otvori port 55555 u routeru i firewall-u te da ga upise u torrent klijent.

Uz to port nije na nicijoj "crnoj listi" te se lako pamti.... Na box-u i kod kuce na uTorrent-u koristim taj port i nikada nisam imao bas nikakve greske sa torrentima, a vjerojatno znas da ima neki port range kod nekih torrent klijenata koji su zabranjeni na nekim trackerima. 

No najvaznije je da sam rekao npr....a i covjek nema ionako dobro slozen port 101%...ni u routeru ni u firewall-u...da ima ne bi mu program pokazivao gresku.

 

Evo samo jedan od primjera portova koji su na "crnoj listi" na jednome od trackera:

 

 

Direct Connect  411 - 413

Kazaa 1214

eDonkey 4662

Gnutella 6346 - 6347

BitTorrent  6881 - 6889

 

 

Porta 55555 nema nigdje...zato i ne treba ici na neki bezveze random port.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
Bass kaže...
zeroname kaže...

Kod mene se događa ista stvar moraš ograničiti upload na 10-15 kbs i sve ce bit u redu!

iskustvo je pokazalo da upload od 7kbps daje nabolje rezultate.

ja peglam na 20 UL i već par godina ide bez beda..

na drugom kompu koji preko istog routera ide na internet nema problema sa brzinom surfanja ili skidanja većih materijala..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent prekida veu na net?
win32 kaže...
logic kaže...

Sve ok ali kazes covjeku da pusti taj port u routeru a nemas pojma koji port uopste koristi ;)

Zato sam te pitao otkud ti iskopa taj port.

 

Sa ozirom da mu torrent klijent nije dobro iskonfiguriran sto pokazuje i screenshot, lijepo sam covjeku rekao da npr. otvori port 55555 u routeru i firewall-u te da ga upise u torrent klijent.

Uz to port nije na nicijoj "crnoj listi" te se lako pamti.... Na box-u i kod kuce na uTorrent-u koristim taj port i nikada nisam imao bas nikakve greske sa torrentima, a vjerojatno znas da ima neki port range kod nekih torrent klijenata koji su zabranjeni na nekim trackerima. 

No najvaznije je da sam rekao npr....a i covjek nema ionako dobro slozen port 101%...ni u routeru ni u firewall-u...da ima ne bi mu program pokazivao gresku.

 

Evo samo jedan od primjera portova koji su na "crnoj listi" na jednome od trackera:

 

 

Direct Connect  411 - 413

Kazaa 1214

eDonkey 4662

Gnutella 6346 - 6347

BitTorrent  6881 - 6889

 

 

Porta 55555 nema nigdje...zato i ne treba ici na neki bezveze random port.

Sve to stoji samo si me natjerao da se vratim i prodjem cjeli thread i vidim nigdje tog porta osim u tvom postu. Prvo sam pomislio da je to neki dedicirani port ali znam da p2p ne ide preko jednog porta i da ga je upravo zato tesko i skoro nemoguce blokirati. NHF jednostavno mi nije bilo jasno otkud bas taj. 

:)
16 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida vezu na net

e probaj sa ovim programom... http://www.bitspirit.cc/en/

 

meni je tako isto bilo dok ga nisam skino, sad ide se bez problema,... 

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida vezu na net

inace ni ja nisam port otvorio a skida mi maximum, 1 mb/s... tako da mislim da sa portom nije neki problem

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent prekida vezu na net

kod mene je upload na 40 kb/s, brzina uploada /768

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice