USB Boot Linux - Missing operating system

poruka: 2
|
čitano: 910
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
USB Boot Linux - Missing operating system

Pozdrav ekipa.

 

Znaci problem je sljedeci. Imam laptop Lenovo Legion Y520 sa 1TB HDD i kupio sam SSD (Samsung 960 Evo 250GB). Stavio SSD, instalirao Win 10 na njega i sve lijepo i krasno radi. I sad bi htio na HDD staviti Kali Linux (nekih 250GB particija) i da mi ostatak HDD-a sluzi za podatke kojima mogu pristupati s oba sustava. Napravim bootabilni USB za Kali Linux i idem bootat sa USB-a i izbaci mi gresku "Missing operating system". U BIOS-u nemam Secure Boot opciju tako da se ta situacija moze odmah iskljuciti, vec sam sa par alata pravio bootabilni USB i neovisno o alatu i dalje izbaciva istu gresku.

 

Ne znam sta da vise pokusam. 

 

Ako bi mi netko mogao pomoci bio bi jako zahvalan. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB Boot Linux - Missing operating system
GuciGuc kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Znaci problem je sljedeci. Imam laptop Lenovo Legion Y520 sa 1TB HDD i kupio sam SSD (Samsung 960 Evo 250GB). Stavio SSD, instalirao Win 10 na njega i sve lijepo i krasno radi. I sad bi htio na HDD staviti Kali Linux (nekih 250GB particija) i da mi ostatak HDD-a sluzi za podatke kojima mogu pristupati s oba sustava. Napravim bootabilni USB za Kali Linux i idem bootat sa USB-a i izbaci mi gresku "Missing operating system". U BIOS-u nemam Secure Boot opciju tako da se ta situacija moze odmah iskljuciti, vec sam sa par alata pravio bootabilni USB i neovisno o alatu i dalje izbaciva istu gresku.

 

Ne znam sta da vise pokusam. 

 

Ako bi mi netko mogao pomoci bio bi jako zahvalan. 

 Rijesio sam ovaj problem. Izgleda da je USB sjeban. Sad imam uspjesno instaliran Win 10 (na SSD-u) i Kali Linux (na HDD-u), ali problem je sta ne mogu pristupiti Linuxu. Ne dobijem nikako opciju da izaberem ocu bootat u Win ili Linux.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice