Usporeno računalo

poruka: 15
|
čitano: 8.960
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Usporeno računalo

Računalo mi je usporeno pri radu s aplikacijama te pri pokretanju. Bilo koji program koji pokrenem pojavi se "Not Responding", pa nakon minutu-dvije proradi, i tako konstantno.

Također treba proći koja minuta dok se aplikacija ne pokrene, a to je najizraženije kod web preglednika (isto s Chromeon i Mozzilom), pretraživanje internetom je također jako usporeno iako su veza i brzina dobri.

Na "task manageru" ne vidim ništa posebno, memorija i procesor nisu preopterećeni -jedino što i "task manager" uspori kada nastane problem.

Ništa posebno nisam učinio prije nastanka ovih problema.

Skenirao sam računalo Spybotom i Avastom i nisu ništa pronašli.

Redovito koristim Ccleaner i Wise Registry Cleaner.

Na C particiji imam 60 GB a na D 120 GB slobodnog prostora.

 

Konfiguracija:

-AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

-2 GB DDR2

-NVIDIA GeForce 8800 GT

-MS Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

 

Prilažem slike procesa koji se odvijaju na PC-ju, možda tu negdje leži izvor problema, hvala unaprijed na pomoći :)

Procesi 1 Procesi 1
Procesi 2 Procesi 2
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Usporeno računalo
WeirdoX0104 kaže...

Računalo mi je usporeno pri radu s aplikacijama te pri pokretanju. Bilo koji program koji pokrenem pojavi se "Not Responding", pa nakon minutu-dvije proradi, i tako konstantno.

Također treba proći koja minuta dok se aplikacija ne pokrene, a to je najizraženije kod web preglednika (isto s Chromeon i Mozzilom), pretraživanje internetom je također jako usporeno iako su veza i brzina dobri.

Na "task manageru" ne vidim ništa posebno, memorija i procesor nisu preopterećeni -jedino što i "task manager" uspori kada nastane problem.

Ništa posebno nisam učinio prije nastanka ovih problema.

Skenirao sam računalo Spybotom i Avastom i nisu ništa pronašli.

Redovito koristim Ccleaner i Wise Registry Cleaner.

Na C particiji imam 60 GB a na D 120 GB slobodnog prostora.

 

Konfiguracija:

-AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

-2 GB DDR2

-NVIDIA GeForce 8800 GT

-MS Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

 

Prilažem slike procesa koji se odvijaju na PC-ju, možda tu negdje leži izvor problema, hvala unaprijed na pomoći :)

Skeniraj s Malwarebytesom, pa javi je li što našao.

10 godina
neaktivan
offline
Usporeno računalo

dali ti se to događa otkada si instalirao avast?ako da,deinstaliraj ga ali sa njihovim alatom

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usporeno računalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo

Skenirao sam Malwerbytesom i pronašao je 2, ali i dalje su isti problemi i nakon reseta, izgleda da nije do toga.

Problem nije prisutan od kad sam instalira Avast, instalira sam ga jako davno i radilo je uredno.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo
Da li si mozda OC procesor? Ako jesi smanji oc ili vrati na default frenkvenciju.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo

Provjerio sam HD Tuneom i Hard Disk sentinelom i nisu pronašli nikakvih grešaka, pokazuju da je sve uredno i ispravno.

Nisam clockirao procesor.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo
WeirdoX0104 kaže...

Provjerio sam HD Tuneom i Hard Disk sentinelom i nisu pronašli nikakvih grešaka, pokazuju da je sve uredno i ispravno.

Nisam clockirao procesor.

Moja preporuka je da odvrtis test sa HDD Regenerator-om....

I odvrti Memtest86+

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 12:47 (xZero).
10 godina
neaktivan
offline
Usporeno računalo

dali imaš ažurirane drivere?ako ne,probaj sa Slim Drivers

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usporeno računalo

Ugasi acrobat readerov proces i kupi novi hard disk jer 180gb je premalo za normalan rad.

 
0 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Usporeno računalo

Memtest86+ mi se nije uspija bootat, al nekako mislim da je sve u redu s memorijom. Adobeov proces je bio uključen jer sam u tom trenutku imao jedan PDF otvoren. System file checker sam odvrtio i nije pronašao grešku, bojim se da ću morati reinstalirati Windows ako ništa ne možemo još učiniti...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo
Sint1 kaže...

Ugasi acrobat readerov proces i kupi novi hard disk jer 180gb je premalo za normalan rad.

imali smo nekad temu hall of shame, šteta kaj je lockana (-:

kaos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Usporeno računalo
WeirdoX0104 kaže...

Memtest86+ mi se nije uspija bootat, al nekako mislim da je sve u redu s memorijom. Adobeov proces je bio uključen jer sam u tom trenutku imao jedan PDF otvoren. System file checker sam odvrtio i nije pronašao grešku, bojim se da ću morati reinstalirati Windows ako ništa ne možemo još učiniti...

probaj napravit update derivera i win-a 

Ivan
14 godina
offline
Usporeno računalo

stavi nove winse, pobriši sa D particije sve sto ti ne treba i defragmentiraj D disk ... ako ni to nece pomoc kupi novi hdd jer je vjerojatno dosta star i mehanicki dijelovi su "istroseni" ... kazes da ti je komp spor a nisi naveo ni koji je hdd ni koliko je star a ocito je da je u tom problem

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Usporeno računalo

reinstalacija windowsa riješila problem, hvala svima na pomoći :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice