Virus i explorer.exe

poruka: 4
|
čitano: 2.597
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Virus i explorer.exe

danas sam prebacio iz rar fila jednu exe datoteku, pri prebacivanju se ulključio avg

našao je dva virusa u local/temp (taj exe koji je bi zaražen, no nisam ga pokretao, odmah ga sam uklonio) i explorer.exe(da li to znači da mi je explorer u windowsu slučajno zarazio ili je to avg samo izbacio jer je bilo prilikom prebacivanju jer je lokacija bila local/temp/explorer.exe)

naravni skeniro sam ponovo sa avgom i malwarebytsom - sve čisto

riječ je bila o trojan agent dropperu

sumnivo mi je jer je explorer.exe koristio malo veću količinu memorije nego prije

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 23:02 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Virus i explorer.exe
fighterZu kaže...

danas sam prebacio iz rar fila jednu exe datoteku, pri prebacivanju se ulključio avg

našao je dva virusa u local/temp (taj exe koji je bi zaražen, no nisam ga pokretao, odmah ga sam uklonio) i explorer.exe(da li to znači da mi je explorer u windowsu zarađen ili je to avg samo izbacio jer je bilo prilikom prebacivanju jer je lokacija bila local/temp/explorer.exe)

  S obzirom da ti se Windows Explorer nije restartao (barem nisi to spomenuo) i da se ne nalazi u Windows mapi, može se zaključiti da je Windows Explorer čist od virusa.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
13 godina
offline
Virus i explorer.exe

da, to sam i mislio, samo sam još htjeo biti siguran, sa svaki slučaj, u process manageru se vratio u normalu, sve ok,

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 23:05 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Virus i explorer.exe
fighterZu kaže...

da, to sam i mislio, samo sam još htjeo biti siguran, sa svaki slučaj, u process manageru se vratio u normalu, sve ok,

hvala

  Imaš jedan mali program pod imenom VirusTotal Uploader kojim možeš provjeriti da li je neki proces/datoteka/stranica zloćudna:

 

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 23:12 (deadman).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice