Vise pitanja [Proc, RAM]

poruka: 7
|
čitano: 3.036
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vise pitanja [Proc, RAM]

Isprika zbog bas ne odredjenog naslova, ali nisam znao kako da ga sastavim.

 

Nisam bas pocetnik u racunalima, mislim vec ga osobno imam oko 12-13 godina, ali sam ga sreo sa 3 godine svoga zivota. :D Ali neki odgovori me zanimaju.

 

 

1. Steti li racunalu/notebooku dugi rad? Meni osobno u glavi je kao da steti pa ga imam naviku ugasit navecer, ali zelio bih ga ostavit preko noci zbog downlouda/uplouda ili cega vec. Zelim da mi razbijete tu "predrasudu".

 

2. Nakon sto je racunalno/notebook dugo radilo, i posto sam igrao neku zahtjevniju igru, recimo GTA4 neko vrijeme i izasao iz nje, zasto je racunalo usporeno, ma da cekam neki refresh time od par minuta, ali ono opet ne radi tom brzinom kako bi radilo da je sada upaljeno, i da sam imao upaljen tokom igre neki downloader ili neki browser ili bilo koji program uz to. Konfiguraciju mozete vidjeti pod "moj PC".

 

3. Ovo pitanje se nadovezuje na drugo pitanje. Prilikom dugog rada racunala, i igranja ili bilo kakve zahtjevnije operacije, bilo kakvog programa, resursi su sve manji, a programi sve vise trose memorije, procesora (usporedba u TaskManageru).

 

 

Molio bih konkretne odgovore. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vise pitanja [Proc, RAM]

1. Ja svoj laptop nikad ni ne gasim i nema nikakvih problema zadnjih 5 godina.

 

2. Ako imas dovoljno rama i adekvatan swap file nebi trebao imati problema sa takvim usporavanjima. Inace uzrok toga je lose baratanje memorijskim resursima od strane windowsa. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vise pitanja [Proc, RAM]

1.Da kompjuteru steti dug rad ukoliko je slab ali ukoliko je jak moze da radi 24 sata pa cak i vise.Vrlo je vazno da nakon sto kompjuter radi 24 sata da ga resetujes jer je jako nestabilan.

2.Zahtjevne igre oduzimaju pune procesorskog vremena(%) i nakon sto izadjes iz igrice procesi koji su se trebali davno ugasiti nisu a memorija nije stabilizovana.Postoji memorija koja sluzi za civanje podatake prije nego sto se snimi na HDD ali je i ona preopterecena.

Vrlo je vazno restartovati kompjuter nakon sto ovako uspori ili ga ostaviti na minut ili dva da se stabilizuje.

3.Veliki broj operacija se izvrsava usporeno dok je igrica ili zahtjevni program u aktivnosti jer te igre i programi traze veliki dio procesorskog vremena.Sasvjet restart ili mirovanje jedan do dva minuta.

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vise pitanja [Proc, RAM]

Ok, ti odgovori su me zanimali. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Vise pitanja [Proc, RAM]

GamerMaster2041 Što znači ukoliko je jak?Malo specificiraj riječ jak.

Recimo bi li meni smio komp radit preko 24 h ?

Konfa:

Intel Core 2 duo 2,33 GHz,3 GB ram, ati radeon HD4870 2 gb DDR5,Windows 7 32-bit?

14 godina
offline
RE: Vise pitanja [Proc, RAM]
softwaremaniac kaže...

GamerMaster2041 Što znači ukoliko je jak?Malo specificiraj riječ jak.

Recimo bi li meni smio komp radit preko 24 h ?

Konfa:

Intel Core 2 duo 2,33 GHz,3 GB ram, ati radeon HD4870 2 gb DDR5,Windows 7 32-bit?

Da, smio bi

Google is your friend!!!
14 godina
online
RE: Vise pitanja [Proc, RAM]

pa znam da bi već je radio i preko 40 h bez prestanka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice