Windows 7 slow shutdown

poruka: 7
|
čitano: 4.945
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 shutdown problem

ovako 1.ispričavam se Bugu temu sam stavio u krivu vrstu sadržaja

A sad moj problem:unazad mjesec dana windowsi mi se jako sporo gase. imam windows 7 build 7600,3gb rama,512 mb grafiku i 2 particije sa po 150 gb,antivirusni program kaspersky internet security 2010, molim za pomoć ljudi hitno je

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 slow shutdown

otvori netopad i utipkaj ovo shutdown -s -f -t 10 -c   "Gašenje kompa za 10sec" i onda to spremi kao npr. Gašenje.bat onda to pokreni i komp ce se ugasit :D

xFire: rebelsy
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 16:59 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 shutdown problem
kopirao sam shutdown -s -f -t 10 -c u notepad i spremio kao .bat datoteku ali kada je pokrenem samo se ispisuje C:Users/Mihael/Desktop/shutdown -s -f -t 10 -c i ništa
15 godina
offline
RE: Windows 7 shutdown problem
softwaremaniac kaže...

ovako 1.ispričavam se Bugu temu sam stavio u krivu vrstu sadržaja

A sad moj problem:unazad mjesec dana windowsi mi se jako sporo gase. imam windows 7 build 7600,3gb rama,512 mb grafiku i 2 particije sa po 150 gb,antivirusni program kaspersky internet security 2010, molim za pomoć ljudi hitno je

 -hitno? Zašto onda poček od mjesec dana?

-prije gašenja, OS gasi sve uređaje (njihove drivere) i aktivne programe... pošto je kod blokiranog (recimo zamrznutog drivera) defaultni timeout za pokušaj prisilnog gašenja =60 sec., za očekivati je i toliko duže vrijeme gašenja.. Sad još samo trebaš otkriti koji je to program ili driver koji se ne želi ugasiti, ili reinstalacija svih drivera i sl.

-Trebao si reagirati odmah, bez čekanja od mjesec dana, jer bi se vjerojatno sjetio što si posljednje instalirao a da se pojavio proble. U pravilu je to neki novi driver, možda update softwarea ili crack koji ima i neki backdoor.. Od  restorea nema pomoći jer si zakasnio.

Jedan način je pomoću task managera (ALT+CTRL+DEL) pogasiti (sve ili jedan po jedan..) nepotrebne procese i pokušavati normalno gašenje. Akd se ugasi bez tolikog kašnjenja, otkrio si uzrok. Dobio si i CMD naredbu za forsirani shutdown... utipkaj je u RUN/CMD 'shutdown -s -f -t 10', bez navodnika, + enter ali time nećeš otkriti (ili eliminirati) uzrok...

-btw. problem sporijeg gašenja je jedan od sporednih problema, nemoraš ga uopće rješavati, jer ponekad je jedino rješenje čista instalacija, koja ne garantira da se ista stvar neće ponoviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 17:58 (ihush).
14 godina
offline
Windows 7 slow shutdown

krivo ste me shvatili obojica meni ide sve dobro i brzo stopping services ali tada dođe do shutting down... i tu stoji 2 min,možda želiš reći da bi se u driveru koji sam instalirao mogao nalaziti virus

ali neznam kako imam kaspersky ipak on ima najbolju detekciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 18:32 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 slow shutdown

Molim daljnje savjete,upute i prijedloge

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 slow shutdown

riješeno sa Tuneup utillitiesom 2010

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice