"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

poruka: 26
|
čitano: 5.049
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Pozdrav svima, imam problem sa windowsima vista sp1 x86... nakon sto se windowsi dignu nakon 2 minute pojavi mi se poruka da ce windowsi iskljucit pc za manje od minute... Pokusao sam sa repairom, sistem restore pointom i nista nije pomoglo. Ako jemoguce rijesiti problem bez gubljenja podataka jer su mi jako vazni zbog faksa (projekti itd).
Laptop je prijateljev HP probook 4710s. Ovo se pocelo desavati odjednom... Ocistio sam ga od virusa (nekoliko trojanaca i par worma) pomocu mailwarebitesa u safe modu, nakon ciscenja 1 dan je radio normalno... Hvala unaprijed.

extreme life
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

aj reci koja je poruka zasto ce se srusit?

 

DA NIJE sASSER?????

CoD4:MW modder; VK_MOD 217.163.30.22:28960
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

Otvori se mali prozor u kojem pise Windwsi ce iskljuciti racunalo za manje od minute, i jedan botun OK i nista vise...
Mislim da nije sASSER worm... znam da je on napadao starije verzije windowsa...
Ima li netko drugu ideju?

extreme life
14 godina
neaktivan
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi
Icefox kaže...

Otvori se mali prozor u kojem pise Windwsi ce iskljuciti racunalo za manje od minute, i jedan botun OK i nista vise...
Mislim da nije sASSER worm... znam da je on napadao starije verzije windowsa...
Ima li netko drugu ideju?

Moguće da su Windows updatei. Moj stari je imao sličan problem na XP-u i na kraju čak niti Restore nije mogao napravit i uz razna "prčkanja" po Winsima došao je do zaključka da su za sve krivi Windows updatei. Ja te nažalost nemogu uputit kako je moj stari to popravio jer se više ni on ne sjeća šta je izvodio na kompu. Neodlučan

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

Da moguce... al nemam pojma kako da to rijesim, nemam dovoljno vremena niti da uninstaliram nove updateove...

extreme life
14 godina
protjeran
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

Kažeš da si komp neko dan očistio Malwarebytesom od nekoliko trojanaca i par wormova i da je jedan dan radilo sve normalno. Da li si komp skenirao i nekim drugim antimalware alatom ili programom. I znaš li koji su to trojanci i crvi bili, možda si zadržao logo ( izvještaj ) u Malwarebytesu. Možda i nije sve očišćeno kako treba,a možda je stvar u nečemu drugome. Da li komp radi normalno osim što dosađuje tom porukom?. 

 

EDIT. sorry na zadnjem pitanju, vidim da se stvarno gasi iz gornjeg posta. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 21:16 (BlackFoot).
16 godina
protjeran
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Možda je pobrisao nešto što netreba, ako se nevaram to se dešavalo kad je bio problem u svchost.exe

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

A može bit i to da su ovi iz microsofta skuzili da koristi piratski pa ga sad malo zafrkavaju Namigiva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

napravi system restore,mozda pomogne

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

originalni su windowsi   

 

prova san system restore... njie pomoglo

extreme life
14 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Meni smrdi na Sasser ili tako nešto.Samo ti skeniraj anti-sasser alatom.Imaš ga na Microsoftovoj stranici.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 22:24 (dncrmt).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi
zzz kaže...

napravi system restore,mozda pomogne

Bez uvrede, ali još nisam čuo da je nekom taj system restora stvarno pomogao :)

Uglavnom, pretpostavljam da nisi dovoljno dobro poskenirao sistem. Skini Avast, besplatan je i poskeniraj. Zatim skini drweb, besplatan je i poskeniraj. Obzirom da ti odmah shutdowna, to ce biti malo zeznuto, probaj safe mode pa onda scan.

16 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Probaj otvorid cmd.exe i upisat shutdown-a

Prodajem USB 2.0 Flash drive 16GB KINGSTON DataTraveler 102 nove, zapakirane s jamstvom 5 godina za 180kn, novi su 300kn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

Na tragu prethodnog posta, pogledaj sto ti se nalazi u mapi Startup u Start Menu-u.

15 godina
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

ljudi nemogu nista skenirati jer nemam vramena... imam oko 1-2 minute dok se ne ugasi... safemode nemogu pokrenuti... pokusat cu sa ovim gore, javim odma

 

extreme life
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

shutdown-a.... dajte mi punu komandu, napisao sam tocno ovako i kaze da je ne prepoznaje...

extreme life
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

shutdown -a  (razmak prije -a)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi
nadimak888 kaže...

shutdown -a  (razmak prije -a)

da... to će prekinuti gašenje

15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

dobio sam poruku :nije moguce prekinuti ztvaranje sustava jer je zatvaranje u tjeku. (1116)

extreme life
14 godina
protjeran
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

Da li u Task Manageru ako ga možeš otvoriti imaš slučajno pokrenute neke od slijedećih procesa : bar 311.exe, password - viewer.exe, photo.zip.exe, pc-off.bat i probaj ih potražiti preko Searcha "all files and folders" ( ako nisu skriveni ).

16 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Ako možeš instaliraj neki drugi os na drugu particiju, tamo si prebaciš sve podatke što ti trebaju i format ove particije na kojem ti se komp gasi.

Prodajem USB 2.0 Flash drive 16GB KINGSTON DataTraveler 102 nove, zapakirane s jamstvom 5 godina za 180kn, novi su 300kn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi

dosta dobro rjesenje, ali nalaptopu je jedan disk a nema vremena da se instalira paragorn partition manager...

extreme life
15 godina
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi
BlackFoot kaže...

Da li u Task Manageru ako ga možeš otvoriti imaš slučajno pokrenute neke od slijedećih procesa : bar 311.exe, password - viewer.exe, photo.zip.exe, pc-off.bat i probaj ih potražiti preko Searcha "all files and folders" ( ako nisu skriveni ).

nema nistaslicno

extreme life
14 godina
neaktivan
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Probaj ovo...

 

Pokreni run i upiši "msconfig" (bez navodnika), te u prozoru koji ti se otvori selektiraj karticu "startup" te tamo pogledaj dali ima nešto što se pokreće, a da nije instalirano sa tvoje strane.

 

Naravno, ne diraj C:\WINDOWS

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: "Windows ce iskljuciti racunalo za manje od mi
Icefox kaže...
BlackFoot kaže...

Da li u Task Manageru ako ga možeš otvoriti imaš slučajno pokrenute neke od slijedećih procesa : bar 311.exe, password - viewer.exe, photo.zip.exe, pc-off.bat i probaj ih potražiti preko Searcha "all files and folders" ( ako nisu skriveni ).

nema nistaslicno

 Dobro. Hajde kada budeš imao vremena i ako budeš stigao prije tog zahebanog gašenja kompa pogledaj u Registre pod HKLM/SOFTWARE/Microsoft/Windows NT/Current Version/ pa nađi Winlogon, klikni na njega i s desne strane pod Userinit vidi da li još nešto piše iza C:/Windows/system 32/userinit.exe,. Znači ovo iza zareza je bitno ako što ima. Ako nema onda je isključena barem 70 %mogućnost postojanja jednog virusa na kojeg sam sumnjao.  

15 godina
offline
"Windows ce iskljuciti racunalo za manje od minut"

Evo kako sam rijesio problem. Sa drugim kompom sam skinuo bootabilan linux backtrack 4 koji ima program za rad sa particijama. U linuxu sam slobodni prostor na disku iskoristio za napraviti particiju za windows 7, to je potrajalo oko  2 i pol sata... instalirao sam 7 i prekacio sve podatke i skenirao sve. Avast 5 je pronasao 20-30 zarazenih fileova sa ovim BV:Bursted- a... pojma nemam sta je to, uglavnom avast ga je maknuo. Sad pokusavam formatirati ovu particiju sa inst vistom... neide mi bas Neodlučan
ima netko ideju?

extreme life
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice