Z-fighting u igrama

poruka: 6
|
čitano: 2.058
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Z-fighting u igrama
Pozdrav, imam jedan problem na koji bi volio cuti odgovor. Naime u igrama, gotovo svim imam problem u grafici u vidu z-fightinga. Nesto kao ovdje prikazano http://gaming.stackexchange.com/questions/63946/rendering-artifacts-flickering-z-fighting-in-scope

To mi se pojavljuje i u call of dutyu i u falloutu. Zar zbilja za to nema rijesenja? Kako to da mi se prije to nije pojavljivalo? I kako to da vise ljudi to ne iskusuje. Bio je komp i na servisu i rekli su mi da je to do igre, a da je komp sasvim uredu. Ja ne mogu uzivati u ovakvom kompjuteru i ako nema rijesenja, prodati cu ga.

No prije te mjere, molim vas da mi pokusate pomoci.
Hvala na svakom savijetu i odgovoru.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Z-fighting u igrama
V3ctor kaže...
Ja ne mogu uzivati u ovakvom kompjuteru i ako nema rijesenja, prodati cu ga.

!?

 

Z fighting nisam već jako dugo vidio. Prije je to bila česta pojava kada se još koristila 16 bitna dubina boja pri čemu bi se automatski koristio i 16 bitni depth buffer. To je problem koji dolazi do izražaja najčešće kada su u pitanju velike virtualne udaljenosti, zato što depth buffer nije linearan, ima veću distribuciju vrijednosti bliže kameri i kako udaljenost raste tako gustoća i preciznost opadaju.

 

Kako ti se to prije nije pojavljivalo? Što se promijenilo u međuvremenu? Grafička kartica? Verzija drivera? Verzija igre?

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 18:36 (rustweaver).
11 godina
neaktivan
offline
Z-fighting u igrama
Nista se nije promijenilo. Graficka je ostala ista, igra ista, a drivere sam izmjenio na najnovije catalyste, ali i kada sam reformatirao i reinstalirao windowse, problem je ostao isti. Dakle stari-novi driveri, stvar je ista. Sada vidim da to ne stima :/ citao sam da se to nekina desava, ali ja sam probao svasta i problem je tu. Stvarno mi ne pada nista na pamet osim da to sve skupa prodam i uzmem konzolu, jer komp sam i uzeo radi igara.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Z-fighting u igrama
V3ctor kaže...
Graficka je ostala ista, igra ista, a drivere sam izmjenio na najnovije catalyste, ali i kada sam reformatirao i reinstalirao windowse, problem je ostao isti. Dakle stari-novi driveri, stvar je ista.

Po čemu si siguran da nakon reformatiranja imaš stare drivere? Meni se čini da si ti jednostavno ponovno instaliarao najsvježije drivere. Ako znaš verziju drivera s kojima je radilo jednostavno uninstaliraj ove drivere i instaliraj stariju verziju (nemoj instalirati drivere preko drivera jer bi se moglo dogoditi da starija verzija ništa ne instalira budući da je detektirala noviju verziju).

0xBADC0DE
11 godina
neaktivan
offline
Z-fighting u igrama

Dakle bio sam u servisu. Zamijenili su apsolutno sve osim kučišta i optičkog pogona. Instalirali su mi friški windows i ovako nešto se i dalje pokazuje:

Sada sam uvjeren da je to do igara. Pojavljuje se i u falloutu i u call of dutyu. Sada me samo zanima da li itko drugi to iskusuje? Da li se vama pojavljuju te male smetnje i da li ih zamječujete? Jer ako ne, jedino objašnjenje je da sam uket. Čitao sam po internetu da je to uobičajeni problem i da ga mnogi ljudi imaju. je li to istina?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Z-fighting u igrama
V3ctor kaže...

Čitao sam po internetu da je to uobičajeni problem i da ga mnogi ljudi imaju. je li to istina?

Da, kada se u igrama prikazuju ekstremne udaljenosti, baš kao u ovom snimku sa snajperom...

0xBADC0DE
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice