Joomla-Ace Sef-cache

poruka: 9
|
čitano: 2.758
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Joomla-Ace Sef-cache

Pozdrav Bugovcima!

 

Na jednom sajtu rađenom u Joomli 1.5, koji je jedan od popularnijih web sajtova na teritoriji BiH imam problem. Radi se o tome da mi se stalno pune folderi cache/page  i components/libraries/cmslib/cache  fajlovima koje stalno brišem, ali oni se opet stalno vračaju. Znalo se desiti da zauzmu prostor od preko 50 GB na serveru. Imam sreću da taj sajt hostuje kod dobrih ljudi koji shvataju da imam problem koji evo nemogu rijesiti bez Vas.

 

Mislim da mi problem stvara Ace Sef komponenta, ali je sada kasno da je gasim.   Nisam uspio naci nacin da ovu komponentu sprijecim da pravi ove kes fajlove.

 

Sajt o kome govorim ima na Google indeksiranih 134 000 stranica i ocjenjen je od strane Googla sa PR 4.

 

Ace Sef statistika kaze sljedece:

SEF URLs 612537
404 URLs 6912
Moved URLs 0
Total URLs 619577

Locked URLs 0
Custom URLs 7040
Blocked URLs 0

 

Ovaj sajt koristi Joomla 1.5.22, a Ace Sef 1.3.2 verziju. Postoji li neki nacin da Ace Sef sprijecim da pravi ove fajlove koji mi opterecuju prostor na hostingu? 

 

 

www.webmarketing-design.com | www.istocnosarajevo.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Joomla-Ace Sef-cache

Kako se zovu ti fileovi u cacheu?

Koristis li neki framework (T3 i slicno) ili default joomla?

Zasto ne kupis sh404SEF komponentu kad imas tako popularnu stranicu?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache
zero1 kaže...

Kako se zovu ti fileovi u cacheu?

Koristis li neki framework (T3 i slicno) ili default joomla?

Zasto ne kupis sh404SEF komponentu kad imas tako popularnu stranicu?

 

  Ovako se zovu:

000cad18f2ae04f65cafdc6b09e332af.php

000cad18f2ae04f65cafdc6b09e332af.php_expire

I ima ih mnogo. Trenutno brišem 31 592 fajla ili 1 GB iz foldera cache/page.

 

Ne koristim T3, samo Joomla 1.5.22, mada imam kamaru modula, komponenti i pluginova.

 

Ovaj  sh404SEF bi kupio, ali znam da ne postoji bezbolan nacin da napustim Ace Sef.....

www.webmarketing-design.com | www.istocnosarajevo.net
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache

Pola problema sam riješio. Sredio sam da se više ne pojavljuju keš fajlovi u folderu  cache/page  tako što sam isključio System Cahe Plugin.

 

Još uvijek mi se pojavljuju keš fajlovi u folderu components/libraries/cmslib/cache.   Sa Hostinga su mi javili da je u ovom folderu postojalo negdje oko 2 miliona fajlova teških zajedno oko 30 GB.... Shvatio sam kada sam skinuo par fajlova (mada fajlovi i nemaju ekstenziju) i otvorio ih uz pomoč Notepada da se radi o fajlovima koje pravi komponenta Jom Comment.

Kroz Administratorski panel ne postoji mogučnost da se onemogući kreiranje keš fajlova za  Jom Comment. 

Tražio sam na Internetu i nisam našao kako onemogučiti kreiranje ovih keš fajlova, ali sam našao da je moguće preko Crono Job  aplikacije. Kako sam shvatio, potrebno je da se napravi nova Cron Job radnja tako što se upiše  find /components/libraries/cmslib/cache/ -type f -mmin +60 -exec rm {} \;. 

Svakih sat vremena  Cron Job će isprazniti ovaj folder.

 

Problem je da ja nemam pristup Cpanelu i Cron Job aplikaciji.... Postoji li neko drugo rješenje, kao na primjer da na neki način blokiram kreiranje ovih keš fajlova u Jom Comment? 

www.webmarketing-design.com | www.istocnosarajevo.net
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2011 18:52 (dachoxl).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache

Izbrises ga i instaliras Jcomment :P

Moze link od stranice ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache
zero1 kaže...

Izbrises ga i instaliras Jcomment :P

Moze link od stranice ?

 

Hvala na odgovoru.

Link stranice o kojoj govorim je: http://www.istocnosarajevo.net

 

A, nakon toliko Guglanja i pokušavanja, a evo i ovdje niko nije odgovorio kako blokirati keširanje Joomla komponente za komentare "JomComment", riješio sam da ugasim ovu komponentu i da instaliram JOOMLA FACEBOOK Komentar. LINK: http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/joomla-facebook-komentari/132362.aspx

www.webmarketing-design.com | www.istocnosarajevo.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache
dachoxl kaže...
zero1 kaže...

Izbrises ga i instaliras Jcomment :P

Moze link od stranice ?

 

Hvala na odgovoru.

Link stranice o kojoj govorim je: http://www.istocnosarajevo.net

 

A, nakon toliko Guglanja i pokušavanja, a evo i ovdje niko nije odgovorio kako blokirati keširanje Joomla komponente za komentare "JomComment", riješio sam da ugasim ovu komponentu i da instaliram JOOMLA FACEBOOK Komentar. LINK: http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/joomla-facebook-komentari/132362.aspx

 

imaš 47k PV (14k UV) što uopće nije puno. tvoj glavni problem jest upravo u toj silnoj količini raznih dodataka koji nisu optimizirani.

možda da pređeš na drupal i da sam složiš neke stvari koje trebaš, jer samo instalacija stotina pluginova nije dobar smjer razvoja nekog portala.

i hosting trpi (ogroman prostor zauzimaš) i klijenti trpe (sporije učitavanje stranice).

zamisli da veliki portali imaju tako stotine pluginova?! pa kako bi to izgledalo? npr. njuskalo.hr sa preko 100.000.000 PV mjesečno (i index i net,....)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla-Ace Sef-cache
sasa kaže...
dachoxl kaže...
zero1 kaže...

Izbrises ga i instaliras Jcomment :P

Moze link od stranice ?

 

Hvala na odgovoru.

Link stranice o kojoj govorim je: http://www.istocnosarajevo.net

 

A, nakon toliko Guglanja i pokušavanja, a evo i ovdje niko nije odgovorio kako blokirati keširanje Joomla komponente za komentare "JomComment", riješio sam da ugasim ovu komponentu i da instaliram JOOMLA FACEBOOK Komentar. LINK: http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/joomla-facebook-komentari/132362.aspx

 

imaš 47k PV (14k UV) što uopće nije puno. tvoj glavni problem jest upravo u toj silnoj količini raznih dodataka koji nisu optimizirani.

možda da pređeš na drupal i da sam složiš neke stvari koje trebaš, jer samo instalacija stotina pluginova nije dobar smjer razvoja nekog portala.

i hosting trpi (ogroman prostor zauzimaš) i klijenti trpe (sporije učitavanje stranice).

zamisli da veliki portali imaju tako stotine pluginova?! pa kako bi to izgledalo? npr. njuskalo.hr sa preko 100.000.000 PV mjesečno (i index i net,....)

  Hvala na savjetu. Znam da sam pretrpao ovaj portal i da je Joomla sama od sebe spora i razmišljao sam ozbiljno da uradim migraciju možda i na WordPres, ali to je kompleksan i fizički zahtjevan posao, što iziskuje dosta vremena, a vrijeme je ono što mi fali... :) Mada si svakako u pravu i ako mislim da ovaj portal podignem na veci nivo moracu svakako odraditi nesto po ovom pitanju..... U svakom slucaju jos jednom hvala na odgovorima..... A ovaj problem sa kešom sam riješio......

www.webmarketing-design.com | www.istocnosarajevo.net
16 godina
neaktivan
offline
Joomla-Ace Sef-cache

preporučam redizajn, te prijelaz na drupal + mysql i instaliraš openx za oglase pa onda možeš od zarade na oglasima plaćati kvalitetan hosting i po potrebi nekog programera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice