Ima li netko otvoren obrt za web dizajn?

poruka: 11
|
čitano: 13.704
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN
zoki07 kaže...

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

koliko ja znam moras imati legalne windowse i ostali software...

Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

Potraži nacionalnu klasifikaciju djelatnosti. Tu su sve djelatnosti koje možeš registrirati, kao i potrebna stručna sprema za iste. A legalni software bi trebao imati bez obzira na obrt..

16 godina
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN
CroVandal kaže...
zoki07 kaže...

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

koliko ja znam moras imati legalne windowse i ostali software...

Ili kao neki koristiš opensource :) ... Ubuntu najčešće :)

Chevapi & pizza su IN, posjeti http://www.Chevizza.in
13 godina
neaktivan
offline
Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

dali imate kakve primjere tih programam gdje je najeftnije, znaći win , dreamweaver, photoshop ?

ili sl.

:)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

Evo imam još par pitanja jer sam se zbilja namučio da bi dobio odgovore na njih drugdje ali je bilo bez uspjeha.

Spika je u tome da sam se htio informirati o otvaranju web-dizajn obrta i pod koju klasifikaciju spada taj obrt.
Prvo sam gledao na netu, stranice od Ministarstva za obrt i Obrtničke komore; samo zakonici ali nikakve detaljnije informacije.


U N.N. sam saznao pod koju klasifikaciju to spada: 72.22.0 Ostalo savjetovanje i pribavljanje programske opreme (softvera)

Ali i dalje mi to ništa ne znači pa lijepo molim vas koji su već prošli tu proceduru da mi odgovore na par pitanja:

1. Prvo me zanima da li je potreban poslovni prostor? Načuo sam da nije jer spada pod slobodni obrt.

2. Nabavio sam neku knjigu o otvaranju obrta ali naravno u njoj nema nikakvih informacija o slobodnim obrtima; samo za vezane i povlaštene obrte. Ali u njoj se na više navrata spominje komisija koja dolazi na uvid.
Da li nešto takvo postoji i ovdje i ako da, koji su njihovi zahtjevi.

3. Porezi; kada i koliko?
Dobio sam NEPROVJERENU informaciju od jedne osobe da slobodni obrti plaćaju puno manje poreza ukoliko ne prelaze granicu zarade od 80,000 kuna godišnje, a ako prijeđu tu svotu stavlja im se PDV na svu zaradu. Sad me zbilja zanima koja je spika sa tim svime?

Zahvaljujem:D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

Mislim da ti se to poopći.

 

Staviš nekako: obrt za prodaju informatičke opreme, usluga i servis informatičke opreme. I onda kroz to možeš provući masu informatičkog posla.

 

Neznam točno i lupetam ali radim analogiju sa građevinom, di imaš obrt za građevinsku djelatnost, a nemaš neznam obrt za zidove, obrt za pregrade i obrt za pivu i sendvič itd. itd.    

 

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN
zoki07 kaže...

Evo imam još par pitanja jer sam se zbilja namučio da bi dobio odgovore na njih drugdje ali je bilo bez uspjeha.

Spika je u tome da sam se htio informirati o otvaranju web-dizajn obrta i pod koju klasifikaciju spada taj obrt.
Prvo sam gledao na netu, stranice od Ministarstva za obrt i Obrtničke komore; samo zakonici ali nikakve detaljnije informacije.


U N.N. sam saznao pod koju klasifikaciju to spada: 72.22.0 Ostalo savjetovanje i pribavljanje programske opreme (softvera)

Ali i dalje mi to ništa ne znači pa lijepo molim vas koji su već prošli tu proceduru da mi odgovore na par pitanja:

1. Prvo me zanima da li je potreban poslovni prostor? Načuo sam da nije jer spada pod slobodni obrt.

2. Nabavio sam neku knjigu o otvaranju obrta ali naravno u njoj nema nikakvih informacija o slobodnim obrtima; samo za vezane i povlaštene obrte. Ali u njoj se na više navrata spominje komisija koja dolazi na uvid.
Da li nešto takvo postoji i ovdje i ako da, koji su njihovi zahtjevi.

3. Porezi; kada i koliko?
Dobio sam NEPROVJERENU informaciju od jedne osobe da slobodni obrti plaćaju puno manje poreza ukoliko ne prelaze granicu zarade od 80,000 kuna godišnje, a ako prijeđu tu svotu stavlja im se PDV na svu zaradu. Sad me zbilja zanima koja je spika sa tim svime?

Zahvaljujem:D

1. Ne, možeš od kuće raditi, samo moraš imati označeno.

2. Otvaraš "normalan" obrt, ostali obrti idu prema tvojem školovanju.

3. Samo doprinosi (zdravstveno), sve dok  ne uđeš u sustav pdv-a. U sustav PDV-a ulaziš sa preko 70 i nešto tisuća kuna zarade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 9:00 (Bypass).
16 godina
moderator
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN

Što se tiče web-dizajna, tu uvijek možeš raditi na autorski ugovor ili ugovor o djelu. Nema potrebe otvarati obrt ili firmu za to što će netko tu i tamo napraviti neku web-stranicu (samo ćeš bezveze imati troškove - ako se posao razgrana, onda ima smisla). Osim toga, možeš dobiti dobar dio plaćenog poreza natrag.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 1:28 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Dali ima netjko otvoren obrt za WEB DIZAJN
zoki07 kaže...

dali imate kakve primjere tih programam gdje je najeftnije, znaći win , dreamweaver, photoshop ?

ili sl.

:)

 

Profesionalci rijetko rade na klik, bilo da se radi o dizajnu ili kodiranju.

Stoga instaliraj sebi neku linux distribuciju kao besplatan OS, Ubuntu, kubuntu, opensuse (koristim godinama),...

za Raster/vector web dizajn: GIMP / video,

za vector dizajn: Inkscape / video

za kodiranje npr Aptana / video

ftp: filezilla

serveri: apache ili cherokee, lighthttpd, nginx,..

 

na ovaj način ćeš sebi uštediti novce.

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice