OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

poruka: 13
|
čitano: 8.476
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

OptimaHosting - LINK

xHosting - LINK

 

Postovanje ekipa,

 

S obzirom da u skoro vrijeme krecem u pokretanje obrta sa djelatnoscu informatickih usluga trebam i hosting firmu. Kao samozaposlena osoba nemam namjeru izgraditi svoj server i nuditi ga jer jedna osoba ne moze stic baviti se bazama, dizajnom, korisnickom podrskom i jos da nije u minusu. S obzirom da se radi o poprilicno nestabilnoj poslovnoj okolini trazim stabilnog hoster provajdera na kojeg bi se mogao osloniti bez previse problema, zakupiti prostor i svojim klijentima iznajmljivati prostor koji sam zakupio pod reseller opcijom. Znaci mjesecno bi moji klijenti isplacivali najam prostora koji sma zakupio od tog i tog hosting provajdera. U dilemi sam izmedju ova dva za pocetak. Gledao sam i Plus.hr i Avalon.hr.

 

Plus mi se cini odlicnim ali je preskup, skuplji je cak i od svjetski vodecih prodavaca hosting usluga. S obzirom kao obrtnik i samozaposleni takve cijene ne dolaze u obzir jer ne predstavljaju stvarni omjer ponude i kvalitete. Avalon u drugu ruku ne nudi reseller opcije za web dizajnere. Pogledao sam i druge, medjutim drugi nude poprilicno malo usluga koje pokusavaju dodatno naplatiti kroz godisnje uplate, sto je zaobilazni put za pokusaj zarade na losoj ponudi.

Ima li tko iskustva sa ova dva iz naslova ponudjaca hosting usluge i domena? Da li je itko radio sa njihovim panelima i da li ste imali potpuni pristup root direktoriju bilo kroz panel ili ftp?

 

Napisat cu vam sto od hosting firme trebam, pa ako imate neku svoju za koju ste se uvjerili da su kvalitetni sa srednjim cjenovnim razredom molim vas dopisite ih. Trazim:

 

1. Sve skripte za upogonjavanje wordpress cms sustava na serveru, s obzirom da radim staticke i dinamicke stranice koje integriram u wordpress cms server mora podrzavati zadnji php, ajax, apache, mysql ak moze umjesto windows servera i ostale forme.

2. Direktan pristup root direktoriju.

3. Vise od 20 korisnickih racuna ili neograniceno, koje cu ja kroz svoj admin cpanel kreirati i iznajmljivati svojim klijentima, kroz koje oni mogu slobodno raditi dok ja samo vrsim odrzavanje i nadgledanje njihovog rada u slucaju da bude potrebnih intervencija od moje strane.

4. vise od 20 besplatnih domena ili neograniceno.

5. neogranicen promet (znaci promet se ne naplacuje)

6. 5-10gb prostora koji se mogu kasnije nadograditi bude li potrebe, s obzirom da prezentacijske staticke stranice ne prelaze 10mb, a vecinom sve radim u css-u3 i izbjegavam raster osim slika, mnoge su i ispod 5mb.

 

Molim bez prepucavanja samo, trebam konkretne informacije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 17:39 (StroyentFISH).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

Zasto uopce biras izmedu dvije firme hosting firme bazirane u hrvatskoj, a ne u inozemstvu? Dobro se zna da je tu sve skupo, a tesko ces naic na firmu s dobrom klijentelnom podrskom i profesionalnim panelima .

11 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

Zbog zakona. Dodje li do nesporazuma ili ostecenja sa novcanim posljedicama manje je natezanja po sudovima, drugo, baze su u hrvatskoj pa je i sam odaziv pristupanja puno brzi. Uz to neki od klijenata ne znaju engleski a ja cesto ne mogu 24h dnevno nekom odgovarati stavljajuci drugi posao da ceka pa klijenta mogu presmjeriti na korisnicku podrsku host firme da oni naprave ono sto ja trenutno ne stignem.

14 godina
odjavljen
offline
OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

A zašto jednostavno ne kontaktiraš tri ponuđača usluge te neka ti sastave ponude, pa odabereš onaj s najboljim omjerom uloženo/dobiveno? :ne zna

 

To što si naveo ti može pružiti svaki hosting provider, posebno s obzirom da ne trebaš nikakve Paas/SaaS usluge, i sve vrtiš na klasičnom LAMMP stacku. :sliježe ramenima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

Hm, ti bi nudio svojim klijentima hosting, a ako nešto zapne neka zovu službu za korisnike firme gdje ti iznajmljuješ hosting?

 

Sretno s tim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
Syke kaže...

Hm, ti bi nudio svojim klijentima hosting, a ako nešto zapne neka zovu službu za korisnike firme gdje ti iznajmljuješ hosting?

 

Sretno s tim.

Mislim da si neupucen poprilicno. ne znam zasto komentiras kad nit imas firmu nit si ikad radio kao reseller i web dizajner. Ocito je da ne kuzis kako reselling radi te ne vidim smisao tvog daljnjeg pojavljivanja sa komentarima - uz to ne kodiras templejte za cms sustave - prema tome koja je tvoja svrha na ovoj temi?! pise ti da trazim konkretne stvari a ne tandrkanje. ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 20:57 (StroyentFISH).
11 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
alankish kaže...

A zašto jednostavno ne kontaktiraš tri ponuđača usluge te neka ti sastave ponude, pa odabereš onaj s najboljim omjerom uloženo/dobiveno? :ne zna

 

To što si naveo ti može pružiti svaki hosting provider, posebno s obzirom da ne trebaš nikakve Paas/SaaS usluge, i sve vrtiš na klasičnom LAMMP stacku. :sliježe ramenima

Jesam, problem je sto zelim ici van reklame. Svi su oni najbolji iz njihovih perspektiva. Ja sam ovdje iskljucivo da cujem drugu stranu price ako je ima, od krajnjih korisnika njihovih usluga. Naravno da ako nitko nije koristio njihove usluge da cu sam izabrat i vjerojatno ic na slijepo. Kuzis? Problem je marketing, reklamiranje, koje svaka firma radi. Normalno da nitko nece rec kakvih problema ima dok sam se ne nadjes u istima nakon sto kupis proizvod. S obzirom da se radi o dugogodisnjem ulaganju i partnerstvu, zelim smanjit rizike losih odluka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 20:58 (StroyentFISH).
14 godina
odjavljen
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
StroyentFISH kaže...

Jesam, problem je sto zelim ici van reklame. Svi su oni najbolji iz njihovih perspektiva. Ja sam ovdje iskljucivo da cujem drugu stranu price ako je ima, od krajnjih korisnika njihovih usluga. Naravno da ako nitko nije koristio njihove usluge da cu sam izabrat i vjerojatno ic na slijepo. Kuzis? Problem je marketing, reklamiranje, koje svaka firma radi. Normalno da nitko nece rec kakvih problema ima dok sam se ne nadjes u istima nakon sto kupis proizvod. S obzirom da se radi o dugogodisnjem ulaganju i partnerstvu, zelim smanjit rizike losih odluka.

Nerazumijem, raspravljamo o (shared) hostingu, uglavnom, odnosno isključivo na LAMMP stacku. O kakvim problemima ti govoriš? Uglavnom od ovih HR, posluh, avalon, i plus. Izaberi tri, neka ti pošalju ponudu, odaberi onog koji ima najbolji value-per-money ratio i vozi. End of story.

10 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
StroyentFISH kaže...

OptimaHosting - LINK

xHosting - LINK

 

..........

 

1. Sve skripte za upogonjavanje wordpress cms sustava na serveru, s obzirom da radim staticke i dinamicke stranice koje integriram u wordpress cms server mora podrzavati zadnji php, ajax, apache, mysql ak moze umjesto windows servera i ostale forme.

2. Direktan pristup root direktoriju.

3. Vise od 20 korisnickih racuna ili neograniceno, koje cu ja kroz svoj admin cpanel kreirati i iznajmljivati svojim klijentima, kroz koje oni mogu slobodno raditi dok ja samo vrsim odrzavanje i nadgledanje njihovog rada u slucaju da bude potrebnih intervencija od moje strane.

4. vise od 20 besplatnih domena ili neograniceno.

5. neogranicen promet (znaci promet se ne naplacuje)

6. 5-10gb prostora koji se mogu kasnije nadograditi bude li potrebe, s obzirom da prezentacijske staticke stranice ne prelaze 10mb, a vecinom sve radim u css-u3 i izbjegavam raster osim slika, mnoge su i ispod 5mb.

 

Molim bez prepucavanja samo, trebam konkretne informacije.

 

xHosting.HR ima odnedavno i live chat podrsku kolko sam vidla, mislim da bi ti bilo da postavis ova pitanja njima na live chat i dobit ces sigurno konkretan odgovor. Inace se i ja bavim web dizajnom, nemam tvrtku ali cijene su kod njih prilično povoljnje. Imam hosting kod xhostinga već 4 mjeseca bez ikakvih poteškoća. Nadam se da sam ti pomogla barem malo ;) . Pošto nisam bila nikad hostana kod optime neću za njih komentirati, ali s ovima imam nešto iskustva pa mogu dati preporuku.

10 godina
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
StroyentFISH kaže...
Syke kaže...

Hm, ti bi nudio svojim klijentima hosting, a ako nešto zapne neka zovu službu za korisnike firme gdje ti iznajmljuješ hosting?

 

Sretno s tim.

Mislim da si neupucen poprilicno. ne znam zasto komentiras kad nit imas firmu nit si ikad radio kao reseller i web dizajner. Ocito je da ne kuzis kako reselling radi te ne vidim smisao tvog daljnjeg pojavljivanja sa komentarima - uz to ne kodiras templejte za cms sustave - prema tome koja je tvoja svrha na ovoj temi?! pise ti da trazim konkretne stvari a ne tandrkanje. ;)

 

Genije, možeš mi reći kako si došao do ovakvog zaključka iz mojeg posta?

 

Kakve veze ima "kodiranje templatea za CMS" s hostingom?

11 godina
neaktivan
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr
Syke kaže...
StroyentFISH kaže...
Syke kaže...

Hm, ti bi nudio svojim klijentima hosting, a ako nešto zapne neka zovu službu za korisnike firme gdje ti iznajmljuješ hosting?

 

Sretno s tim.

Mislim da si neupucen poprilicno. ne znam zasto komentiras kad nit imas firmu nit si ikad radio kao reseller i web dizajner. Ocito je da ne kuzis kako reselling radi te ne vidim smisao tvog daljnjeg pojavljivanja sa komentarima - uz to ne kodiras templejte za cms sustave - prema tome koja je tvoja svrha na ovoj temi?! pise ti da trazim konkretne stvari a ne tandrkanje. ;)

 

Genije, možeš mi reći kako si došao do ovakvog zaključka iz mojeg posta?

 

Kakve veze ima "kodiranje templatea za CMS" s hostingom?

ako ne znas izradjivat stranice nemas pojma nista ni o hostingu a s obzirom da se hvatas samo na besplatne nemas hurca pojma o icemu. nastavi i bacit cu te na ignore. ne treba mi balavac koji ide po temama drobi gluposti okolo bez ikakvog znanja i pokrica struke. Jasno?! Nauci prvo osnovne stvari pa se onda javljaj na teme jednom kada budes znao kako sto i zasto funkcionira. Dotad molim te mani se konkretnih tema i fantaziranja svoga.

 

Sto se tice hostinga, odlucio sam se za rumunjsku firmu, s obzirom da ove dvije u naslovu plus avalon i plus.hr nemaju stabilne servere, a statisticko izvjesce pokazuje da 90% hrvatskih hosting providera ima poprilicno lose servere, sto znaci da kao sto sam i mislio, marketing je sve, dok je kvaliteta upitna. Danas svi stavljaju 99,9% uptime, a na kraju ispada da su 70% uptime. Treci problem je sto kod korisnicke podrske agenti uopce ne znaju rijesiti neki problem i kod hitnih intervencija odugovlace po nekoliko dana. Recimo valon i plus.hr su tako sjebali par srednjih poduzetnika jer samo za instalaciju obicne skripte klijentima trebalo im je par dana, odnosno 2 i pol tjedna cime su nanijeli stetu od nekoliko desetaka tisuca kuna ljudima. Hrvatska kvaliteta, yeah right. Uzeo sam preko preporuke frenda koji je isto napustio hrvatske hostinge jer je poludio sa traljavosti administratora i slabog uptime-a koji uopce nije razvidan onomu sto pise na stranici pod marketinskim tekstovima. Eto.

 

Ivana, svi moderni hosting provajderi imaju chat podrsku, nije to nikakav bauk. Vec sam pricao sa njima, radi se o samohvaljenju vlastitih usluga, zato sam i otvorio temu da cujem drugu stranu, medjutim nitko nema iskustva sa hrvatskim hosting provajderima ocito - reseller paketi. Iako mi to ne igra neku ulogu dokle god se javljaju na telefon. Usto sam usporedio cijene EU hosting provajdera i Hrvatskih, i onak, prepucavamo cijene. LProsjecna usluga, velika ogranicenja i duple cijene. A to sam trazio, zato sam mislio bit ce nekog ovdje tko to zna bez da moram tjedan dana gubit na istrazivanje. Medjutim ok, eto podjelio sam vam sto sam otkrio i to je to. Za xhosting frend mi je rekao da je podrska za online trgovine losa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 11:05 (StroyentFISH).
10 godina
offline
OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

Kao što sam ti odgovorio na drugoj temi - kada popuste frustracije možemo razgovarati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OptimaHosting.hr VS. xHosting.hr

Moja firma je kod jednog Slovenskog hostinga i do sad u 3 godine kako smo kod njega imali smo samo jedan manji problem.

Prije toga smo bili kod više domaćih hostinga i svi su se pokazali kao totalni promašaj( da sad ne idem u detalje, jer bio bi poduži post) . Slo hosting je nešto skuplji ali definitivno vrijedi svake kune.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice