Pitanje vezano uz CSS

poruka: 9
|
čitano: 2.035
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje vezano uz CSS

Uređujem si malo temu na svom blogu i razumijem HTML / CSS taman onoliko koliko mi treba al me zanima šta označuju ove boje na slici, crvena, plava, bijela, žuta i zelena?

 

 

 

Recimo kad napišem prvo background-image: itd a nakon toga background-color: itd svaka stavka je u određenoj boji ali ako zamijenim redoslijed opet promijene boju pa me zanima šta to znači i jel su redoslijed i  te boje uopče bitne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 17:21 (shiver.).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje vezano uz CSS

Ovisno o editoru kojeg koristis, te boje sluze da olaksaju pisanje (i citljivost) koda developeru. Nista vise od toga.

http://sprdex.com - gdje prestaje vijest, pocinje Sprdex!
13 godina
offline
Pitanje vezano uz CSS

To ti je tzv. Syntax highlighting i kao što je kolega rekao, služi da bi olakšao posao developerima... Probaj pisati kod u Notepadu pa usporedi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje vezano uz CSS

 

Boje su čisto oznaka editora ali

 

Ovo je nekakav template tj tema i moraš zamijeniti ovo image:Background sa URL-om slike kao i ove druge vrijednosti jer ti vitičasta zagrada prekida definiciju klase ili ID-a

pa ti je zato u crvenoj sve ovo iza npr. (ali vjerujem da to znaš, samo napomena zato se mijenja boja)

 

Redosljed vrijednosti unutar tag-a, ID-a ili klase nije bitan.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Pitanje vezano uz CSS

Hvala :) i mislila sam si da nije od neke važnosti al uspoređivala sam s još jednom temom pa me zbunilo

 

@ph00mer 

a za ovo image: background ide bez url-a tako da mogu uploadad sliku al hvala, skužila sam šta si htio reč :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje vezano uz CSS

Imam još jedno pitanje vezano uz tu temu iliti template koji sad radim

 

zanima me kako mogu ubacit neke druge fontove pod recimo font-family: osim onih standardnih arial, georgia, helvetica itd?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pitanje vezano uz CSS

Koristi @font-face, a za to ti preporučam Font Squirrel generator... Znači odabereš font koji hoćeš i upload na Font Squirrel i dobiješ automatski generirane fontove i CSS kod... Druga varijanta ti je Google Web Fonts, Typekit i ostali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje vezano uz CSS
shiver. kaže...

Imam još jedno pitanje vezano uz tu temu iliti template koji sad radim

 

zanima me kako mogu ubacit neke druge fontove pod recimo font-family: osim onih standardnih arial, georgia, helvetica itd?

@font-face imaš na w3cschoolu ljepo objašnjeno sam obrati pažnju da tvoj font ima naše hijeroglife jer ih manji broj ima, također moraš pripazit dali smiješ koristiti taj font radi autorskih prva. (fontove tolko baš negledaja, al sam da znaš)

13 godina
offline
Pitanje vezano uz CSS

Mislim da je problem riješen s obzirom na datum postanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice