Prodaja domene

poruka: 21
|
čitano: 18.059
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prodaja domene

Da li netko ima iskustva sa prodavanjem domena?kupnju/prodaju/aukciju domena?

 

Imam par ideja za nazive domena,pa bi zakupio par preko jedne stranice "radi se o .com domenama" i zanima me ako recimo ja kupim domenu (koja dode 50kn godisnje) i ne znam na njoj mi je dozvoljeno 500mb prometa,i stranica je prazna,samo ju stavim za prodaju,da li to ide tako ili ima nekih caki...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prodaja domene
Lunatic1407 kaže...

Da li netko ima iskustva sa prodavanjem domena?kupnju/prodaju/aukciju domena?

 

Imam par ideja za nazive domena,pa bi zakupio par preko jedne stranice "radi se o .com domenama" i zanima me ako recimo ja kupim domenu (koja dode 50kn godisnje) i ne znam na njoj mi je dozvoljeno 500mb prometa,i stranica je prazna,samo ju stavim za prodaju,da li to ide tako ili ima nekih caki...?

AKo kupis prave domene... tko zna... sex.com se prodala za par milijuna ako se sjecam...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja domene
tnakir kaže...
Lunatic1407 kaže...

Da li netko ima iskustva sa prodavanjem domena?kupnju/prodaju/aukciju domena?

 

Imam par ideja za nazive domena,pa bi zakupio par preko jedne stranice "radi se o .com domenama" i zanima me ako recimo ja kupim domenu (koja dode 50kn godisnje) i ne znam na njoj mi je dozvoljeno 500mb prometa,i stranica je prazna,samo ju stavim za prodaju,da li to ide tako ili ima nekih caki...?

AKo kupis prave domene... tko zna... sex.com se prodala za par milijuna ako se sjecam...

 sex.com se prodala za 12mil dolara...ma kuzim ja to,bitna je ideja dobra i to je sve,kupis domenu i das joj dobro ime...nego me zanima ovo sto sam pitao...da li je dovoljno da kupim neku ".com" domenu za 50kn godisnje koja je tamo na nekom zklj serveru i da to prodam za dobre pare?

15 godina
offline
Prodaja domene

Kupis domenu koja nije na nekakvom serveru vec se nalazi u registru domena upisana na tvoje ime. 

 

Ukoliko je domena zanimljiva postoji mogucnost da ce je neko kupit. Nitko nece kupit www.apartmani-mate.com

I'm going woo woo
 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Prodaja domene

Ako misliš da ćeš od toga zarađivati velike novce, onda zaboravi.

Prvo moraš kupiti domenu, a zatim znati tu istu domenu i prodati (reklamirati, nuditi).

Domenu ako i kupiš za 50 kn, nemoj mislit da ćeš je za više od 200 kn uspjeti tako brzo prodati, možda je čak ni ne uspiješ prodati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja domene
tnakir kaže...

Kupis domenu koja nije na nekakvom serveru vec se nalazi u registru domena upisana na tvoje ime. 

 

Ukoliko je domena zanimljiva postoji mogucnost da ce je neko kupit. Nitko nece kupit www.apartmani-mate.com

 daj mi objasni ovo sto sam pozutio ,malo si to traljavo opisao :)

 

u cemu je problem kupiti domenu (.com) [koje su najisplativije] na web site-u DOMAIN.COM ? i prodat je nekome?

 

da li je recimo isti princip bio kod lika koji je napravio (sex.com) preko recimo domain.com i prodao je za 12milja?*

15 godina
offline
Prodaja domene

Da... malo traljavo... dakle domena nesmije biti zauzeta/parkirana/u redemptionu/pending delete-u :)

 

Evo sad je ok:)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prodaja domene

Oni koji kupuju domene i onda te iste prodaju nazivaju se domenieri.

Da, mozes kupiti neki dobar domen,komercijalni  i prodati ga,ali za neke sitne novce osim ako je ime usitinu popularno,sto je sada jako tesko pronaci.

Nisam iz Hrvatske ali malo sam  istrazivao vas web prostor. Ima dosta dobri imena koje nisu zauzete.

Neke od njih su  www.konkursi.hr****www.gradjevinarstvo.hr***te dvije domene spadaju najislpativija  ulaganja.

drugi nacin je da kupis domenu,ulozis neke sitne novece u i kreiranje web sajta i das si truda i vremena za promociju. Tada mozes uzeti velike novce za ulozeni trud.

 

 

 

 

PS.

usluge web dizajna

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 12:42 (pama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prodaja domene
pama kaže...

Oni koji kupuju domene i onda te iste prodaju nazivaju se domenieri.

Da, mozes kupiti neki dobar domen,komercijalni  i prodati ga,ali za neke sitne novce osim ako je ime usitinu popularno,sto je sada jako tesko pronaci.

Nisam iz Hrvatske ali malo sam  istrazivao vas web prostor. Ima dosta dobri imena koje nisu zauzete.

Neke od njih su  www.konkursi.hr****www.gradjevinarstvo.hr***te dvije domene spadaju najislpativija  ulaganja.

drugi nacin je da kupis domenu,ulozis neke sitne novece u i kreiranje web sajta i das si truda i vremena za promociju. Tada mozes uzeti velike novce za ulozeni trud.

 

 

 

 

PS.

usluge web dizajna

 

.hr domene moze uzeti samo pravna osoba (firma, obrt, udruga...) i to moze uzeti samo jednu, osim telekom operatora koji mogu dobiti 2 hr domene.

 

Ime domene mora biti (jako) slicno imenu pravne osobe. Osim ako imas veze pri DNS sluzbi (ili croadriji :)) pa se da nesto progurati...

 

Tako da ti propadaju ideje...

 

opcenite domene ne mozes uzet... npr gradjevinarstvo.hr, banka.hr (koja je napominjem uzeta) osim, kao sto sam gore reko nemas veze sa stanovitim institucijama/firmama...

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
Prodaja domene

Da ne otvaram novi topic imam i ja jedno pitanje ako netko zna:

 

Da li je hr. domenu moguće od nekoga otkupiti ili preuzeti s obzirom da se radi o jednoj domeni koja ima identican naziv kao firma a trenutnom vlasniku je kratica, ali taj trenutni vlasnik ju nije taknuo zadnje 2 godine?

 

Ako netko zna ili da piem Carnetu?

 

Pozdrav

 

ljuscho 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodaja domene

Pa moze ti on (vlasnik firme/domene) jednostavno promijeniti DNS-ove da pokazuju na neki tvoj hosting.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prodaja domene
ljuscho kaže...

Da ne otvaram novi topic imam i ja jedno pitanje ako netko zna:

 

Da li je hr. domenu moguće od nekoga otkupiti ili preuzeti s obzirom da se radi o jednoj domeni koja ima identican naziv kao firma a trenutnom vlasniku je kratica, ali taj trenutni vlasnik ju nije taknuo zadnje 2 godine?

 

Ako netko zna ili da piem Carnetu?

 

Pozdrav

 

ljuscho 

Rješenje o registraciji domene je majka i sve dok tvrtka koja je dobila rješenje o domeni posluje, nema izmjene.

 

Ako se tvoja firma zove Marko d.o.o. i želiš domenu marko.hr, moguće je da se zalomilo i da je neka tvrtka npr. Građevinarstvo Marko d.o.o. dobila tu domenu prije tebe, jer nije bilo u registru tvrtki sa sličnim nazivom


Da ne bude zabune, ukoliko je "gužva" među nazivima firmi u registru, dakle ukoliko ima mala šaka tvrtki koje se zovu Marko nešto, sustav dodjeljivanja je nešto postrožen.

 

Tu u igru dolazi mašta pri otvaranju obrta/tvrtke...npr. meni je već smiješno vidjeti nazive nekih tvrtki koje vidim u svakom gradu ove naše države, a nije riječ o istoj tvrtci. Sami si stvaraju probleme.

 

I još mala obavijest, od 1. srpnja tvrtke će biti u mogućnosti zakupiti dodatne .hr domene...cijena će biti 400 kn/god, ako se ne varam i time će se moći riješiti neki od problema u vezi dodjeljivanja .hr domena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 11:41 (eevek).
13 godina
neaktivan
offline
Prodaja domene

Ma da, sve je to meni jasno, al još uvijek mi ne pomaže kad mi treba baš ta a nije baš učestala da bi je netko drugi imao :)

Nego da li mi je u mogućnosti ta osoba prepustiti tu domenu uz naknadu kao kod .com ili nekih drugih ili je to kod .hr domene nemoguće?

 

pozdrav

 

ljuscho

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodaja domene

Kao sto rekoh, ako ti on zeli prepustit domenu (dakle besplatno, ti njemu pare ili kako se vec dogovorite) on samo treba poslati dokumente u karnet za izmjenu DNS-ova (HRTLD 03 i 04) na tvoje DNS-ove i onda ti radis sa domenom sto hoces (iako te on moze zaebat pa ih maknit nakon par dana).

 

On moze traziti deaktivaciju domene pa da je ti uzmes nakon deaktivacije. Ima nacina, samo treba vidit koliko je taj drugi voljan to napravit.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Prodaja domene
pama kaže...
Oni koji kupuju domene i onda te iste prodaju nazivaju se domenieri.
A ja mislio cybersquatteri.Smijeh
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prodaja domene
tnakir kaže...

Kao sto rekoh, ako ti on zeli prepustit domenu (dakle besplatno, ti njemu pare ili kako se vec dogovorite) on samo treba poslati dokumente u karnet za izmjenu DNS-ova (HRTLD 03 i 04) na tvoje DNS-ove i onda ti radis sa domenom sto hoces (iako te on moze zaebat pa ih maknit nakon par dana).

 

On moze traziti deaktivaciju domene pa da je ti uzmes nakon deaktivacije. Ima nacina, samo treba vidit koliko je taj drugi voljan to napravit.

Ma može, ali sa mog stajališta to bi bilo vrlo neprofesionalno.

 

1. javiti se drugoj tvrtci da ti usmjere domenu? Mene da nazovu tako, dobili bi odmah lagani odjeb, koristio ja nju ili ne :p

2. ozbiljna tvrtka si ne može dopustiti da domena glasi na Mirko prijevozi d.o.o. a stranica je od Mirko informatike d.o.o.

3. ne postoji domena koja se ne može zamijeniti, pogotovo jer sumnjam da je riječ o tvrtci koja ima neki strašno prepoznatljiv brend

 

Ne znam o kojoj je domeni riječ, ali teško mi je povjerovati da im baš nikako ne odgovara malo drugačija domena :)

15 godina
offline
RE: Prodaja domene
eevek kaže...
tnakir kaže...

Kao sto rekoh, ako ti on zeli prepustit domenu (dakle besplatno, ti njemu pare ili kako se vec dogovorite) on samo treba poslati dokumente u karnet za izmjenu DNS-ova (HRTLD 03 i 04) na tvoje DNS-ove i onda ti radis sa domenom sto hoces (iako te on moze zaebat pa ih maknit nakon par dana).

 

On moze traziti deaktivaciju domene pa da je ti uzmes nakon deaktivacije. Ima nacina, samo treba vidit koliko je taj drugi voljan to napravit.

Ma može, ali sa mog stajališta to bi bilo vrlo neprofesionalno.

 

1. javiti se drugoj tvrtci da ti usmjere domenu? Mene da nazovu tako, dobili bi odmah lagani odjeb, koristio ja nju ili ne :p

2. ozbiljna tvrtka si ne može dopustiti da domena glasi na Mirko prijevozi d.o.o. a stranica je od Mirko informatike d.o.o.

3. ne postoji domena koja se ne može zamijeniti, pogotovo jer sumnjam da je riječ o tvrtci koja ima neki strašno prepoznatljiv brend

 

Ne znam o kojoj je domeni riječ, ali teško mi je povjerovati da im baš nikako ne odgovara malo drugačija domena :)

A vidis da je to domena koju on zeli... 

 

Da prokomentiram ove tvoje tocke:

 

1. ako su se dogovorili mogu napraviti sto zele (ne preusmjeravanje nego promjenu DNS-ova, to je najbolje rijesenje, dakle domena je vezana direktno za dns-ove firme 2)

2. tko to zna o kojoj se domeni radi :) Iako se nebih ni ja ciganio nego bi uzeo neku drugu domenu. Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi zapinju za tu glupu .hr domenu. Sa .hr domenama je uvijek bio pain in the ass radi (dosadasnjeg) Carnetovo nacina registracije/aktivacije

3. vidi tocku #2.

I'm going woo woo
14 godina
offline
Prodaja domene

E sad me je*eno zanima koja je to domena Belji se

 

Što je to toliko užareno dobro da nema zamjenu? :)

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja domene

Pa u tome i je fora, onaj što je ima ne kuži što ima jer mu je to kratica. A meni treba baš to zbog Branda i izvoznog proizvoda. .com mi ne paše nikako zbog toga jer mora biti hrvatsko. Znaš kako kaže ona naša: Kupujmo Hrvatsko. Namigiva

 

Ja nisam još kontaktirao vlasnika jer moram prvo neke druge stvari riješiti. Mene zanima samo tehnički-pravno da li je moguće. Kako sam saznao znači moguće je uz njegov pristanak. To mi je sasvim dovoljno da znam da je to moguće.

 

Zahvaljujem svima na raskošnim odgovorima, a kad uspijem riješiti to biti će te obavješteni. Bogataš

 

Pozdrav

 

Ljuscho

15 godina
offline
Prodaja domene

Moguce je, ali je isto tako moguce da ti on promjeni DNS-ove za koji dan. Najbolje bi bilo da mu kazes da odustane od domene i da je ti registriras kako treba.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja domene
Lunatic1407 kaže...

Da li netko ima iskustva sa prodavanjem domena?kupnju/prodaju/aukciju domena?

 

Imam par ideja za nazive domena,pa bi zakupio par preko jedne stranice "radi se o .com domenama" i zanima me ako recimo ja kupim domenu (koja dode 50kn godisnje) i ne znam na njoj mi je dozvoljeno 500mb prometa,i stranica je prazna,samo ju stavim za prodaju,da li to ide tako ili ima nekih caki...?

Majko mila!!! s domenom ne dobiješ web host prostor što ti spominješ 500mb, nego samo naziv domene, koju možeš a i nemoraš hostati. MA svejedno ti je i da imaš 5 trilijuna mb ako nemaš domenu baš koju netko treba od večih komapnija mukte ti je sve. tim se bave profesionalici i ta vrsta zarade je na margini. ukratko, ukoliko misliš da imaš super naziv domene koji nije registriran, 99,9999999999999999999999999999% je da se grdno varaš. čorava posla. ali ti samo naprijed.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice