Registracija domena - Avalon.hr

poruka: 18
|
čitano: 4.144
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Registracija domena - Avalon.hr

Vidim da od danas ide neki novi pravilnik od registraciji domena, pa me samo zanima dal sam dobro shvatio. Ja sad kao fizička osoba mogu na svoje ime besplatno regitrirati jednu .hr domenu po želji?

There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:55 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Registracija domena - Avalon.hr

Nećeš moći.... samo firme i orbti mogu reg. hr domenu, a od 1. srpnja svaka firma će moći imati još 9 dodatnih .hr domena po izboru...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Registracija domena - Avalon.hr

Evo što piše u mailu od REGice:

 

Kao jednu od najatraktivnijih novosti mozemo navesti da ce od 01.07. biti moguca registracija i dodatnih .hr domena uz naplatu. Tvrtke ce na taj nacin uz osnovnu .hr domenu koja se i dalje registrira preko CARNet-a moci registrirati i 9 dodatnih (naplatnih) domena, dok ce obrti i fizicke osobe imati mogucnost registracije jedne dodatne (naplatne) domene.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
Šime kaže...

... dok ce obrti i fizicke osobe imati mogucnost registracije jedne dodatne (naplatne) domene.

400kn godisnje? Perverzije... Ovi nasi su skroz ludi. Treba zatvoriti carnet i ta smeca :)

15 godina
neaktivan
offline
Registracija domena - Avalon.hr

evo jedno pitanjce da ne otvaram novu temu:

 

Provjeravao sam jednu domenu na whois.com i uočio:

Expiration date: dd/mm/yyyykada ta domena sa nekim datumom istekne mogu li ju registrirati na sebe?

k1.c0
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 11:58 (k1c0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
k1c0 kaže...

evo jedno pitanjce da ne otvaram novu temu:

 

Provjeravao sam jednu domenu na whois.com i uočio:

Expiration date: dd/mm/yyyykada ta domena sa nekim datumom istekne mogu li ju registrirati na sebe?

Ovisi... vlasnik domene je moze ponovno produziti dok god ne udje u redemption.

 

Ukoliko je ne produzi onda ona odlazi u redemption period, a to je period u kojem je nitko ne moze kupit. On traje cca 40 dana.

 

Nakon toga ulazi u pending delete period (od nekih tjedan dana) nakon cega postaje slobodna. E sad, tu moras biti brz jer kinezi kupuju domene koje se oslobadjaju kao lude i traze ogromne novce za njih.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 14:08 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
Registracija domena - Avalon.hr

au kod vas bas komplikovano, samo firme mogu da imaju .hr.... kod nas u Srbiji .rs i .in.rs moze registrovati svako a ostale drzava(gov.rs), firme (co.rs), skole (edu.rs) i organizacije (org.rs) pa ih opet malo ko oce, uzimaju ljudi internacionalne, tako i ja. moj .info duplo jeftiniji  nego .rs kod mog provajdera a isto i com, net, org...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
bokile kaže...

au kod vas bas komplikovano, samo firme mogu da imaju .hr.... kod nas u Srbiji .rs i .in.rs moze registrovati svako a ostale drzava(gov.rs), firme (co.rs), skole (edu.rs) i organizacije (org.rs) pa ih opet malo ko oce, uzimaju ljudi internacionalne, tako i ja. moj .info duplo jeftiniji  nego .rs kod mog provajdera a isto i com, net, org...

I kod nas se moze kupit .hr domena al je skupa. co.rs, gov.rs su poddomene domene rs i kao takve nisu bas najbolje rijesenje.

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
tnakir kaže...

I kod nas se moze kupit .hr domena al je skupa. co.rs, gov.rs su poddomene domene rs i kao takve nisu bas najbolje rijesenje.

pa nisu poddomeni nego domeni.....legalno ih prodaje svaki provajder koji prodaje i .rs (gov.rs ne prodaje niko jer je za drzavu) ali ostale normalno prodaju....

15 godina
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
bokile kaže...
tnakir kaže...

I kod nas se moze kupit .hr domena al je skupa. co.rs, gov.rs su poddomene domene rs i kao takve nisu bas najbolje rijesenje.

pa nisu poddomeni nego domeni.....legalno ih prodaje svaki provajder koji prodaje i .rs (gov.rs ne prodaje niko jer je za drzavu) ali ostale normalno prodaju....

Ne... co.rs je poddomena domene rs. Znam o cemu pricam. Isto kao sto je com.hr poddomena domene .hr

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr

Meni rs, baš dobra htjeo registrirati designe.rs ali zauzeta, ali uhvatio sam develope.rs. Trenutno, nakon  godinu dana Smijeh, još uvijek nema ništa na njoj ali sam se prihvatio posla i radim nešto za nju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 14:14 (CreatifCode).
15 godina
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
CreatifCode kaže...

Meni rs, baš dobra htjeo registrirati designe.rs ali zauzeta, ali uhvatio sam develope.rs. Trenutno, nakon  godinu dana Smijeh, još uvijek nema ništa na njoj ali sam se prihvatio posla i radim nešto za nju.

To je zanimljiva domena. Mogao bi je i prodati za fine novce...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
tnakir kaže...
CreatifCode kaže...

Meni rs, baš dobra htjeo registrirati designe.rs ali zauzeta, ali uhvatio sam develope.rs. Trenutno, nakon  godinu dana Smijeh, još uvijek nema ništa na njoj ali sam se prihvatio posla i radim nešto za nju.

To je zanimljiva domena. Mogao bi je i prodati za fine novce...

Mda, Balmeru Belji se

 

I find your lack of faith disturbing!
13 godina
neaktivan
offline
Registracija domena - Avalon.hr

ako neko iz Hrvatske i BiH bas zeli .rs neka se javi nekome koga ima u Srbiji, kod nas je .rs 20ak eura, a stranci prodaju za oko 100, potrebno je samo da kontakt bude u Srbiji, a to moze biti bilo ko ko zivi u rs 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Registracija domena - Avalon.hr

Prodaj ju Rapid Shareu. Osmijeh

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
bokile kaže...

ako neko iz Hrvatske i BiH bas zeli .rs neka se javi nekome koga ima u Srbiji, kod nas je .rs 20ak eura, a stranci prodaju za oko 100, potrebno je samo da kontakt bude u Srbiji, a to moze biti bilo ko ko zivi u rs 

 

Ne treba ti nitko iz Srbije, ja regao preko panet.rs, sve moji podaci, tako da ne znam odakle ti to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 15:18 (CreatifCode).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
0v3r10rd kaže...

Mda, Balmeru Belji se

 

Sramim se se. Belji se

13 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija domena - Avalon.hr
tnakir kaže...

To je zanimljiva domena. Mogao bi je i prodati za fine novce...

 

Trenutno ne razmišljam u tom pravcu, ali zanimljiva opcija u svakom slučaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice