Update mysql baze iz textboxova u html tablici

poruka: 22
|
čitano: 4.666
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Pozdrav, radim nekakav jednostavni projekt - studomat u kome bi profesor trebao moći unositi ocjene studentima. mysql tablica ima kolone ime|prezime|index|datumkolegija1|ocjena|datumkolegija2|ocjena ....

 

Kada sadržaj baze ispišem u html tablicu sadržaj ćelija namjenjenih za ocjene ispisujem u textbox. znači ako ocjena postoji piše u textboxu ako ne - prazan je i može se upisati.

Dugme za unos tj spremanje nakon što se ocjene unesu u textboxove za određeni kolegij tj za određenu kolonu nalazi se ispod kolone.

 

Problem je što sadržaj baze ispisujem u tablicu sve dok sadržaja ima ( WHILE )  tako da textbox imenujem jednom ( npr kolegij1txt ) a petlja generira ostale textboxove za svaki idući red koji se isto zovu..

Pokušao sam na razne načine i najviše što sam uspio da nakon unosa ocjena i klika na dugme "Spremi" skripta upiše vrijednost "0" svim ćelijama namjenjenim za ocjene ( a nisam unosio nule u textboxove ).

 

Je li uopće moguće ovakvim načinom napraviti unos tj UPDATE mysql tablice ? i ako nije ima li netko ideju kako najbezbolnije to izvesti ?

guri!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Nisam te najbolje razumio, al ajde da probamo!

Kažeš da ti kad ideš spremiti ocjene u bazu na akciju 'Spremi' upišu ti se nule u polja zadužena za ocjene?!

Prvo što mi pada na pamet jest da ti polja u bazi imaju default vrijednost '0', što znači da će ti za svaki INSERT u tablicu u bazi dotično polje biti postavljenu u vrijednost '0' ukoliko drugačije nije navedeno.

Možeš li vidjeti CREATE sintaksu tablice u koju spremaš podatke?

 

15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Pa imao sam na umu da će polja biti prazna ( a ispisivati se studentu prilikom prijave i profesoru prije ocjenjivanja ) a onda u njih upisivati odgovarajuća vrijednost i spremati tj update-ati tablica tako da su polja not null.

 

evo sintaksa :

 

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `studenti` (
  `ID` int(11) NOT NULL auto_increment,
  `name` varchar(50) NOT NULL,
  `lastname` varchar(50) NOT NULL,
  `indeks` varchar(50) NOT NULL,
  `email` varchar(50) NOT NULL,
  `k1D` date NOT NULL,
  `k1O` varchar(2) NOT NULL,
  `k2D` date NOT NULL,
  `k2O` varchar(2) NOT NULL,
  `k3D` date NOT NULL,
  `k3O` varchar(2) NOT NULL,
  `U_ID` int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY  (`ID`),
  UNIQUE KEY `indeks` (`indeks`),
  UNIQUE KEY `Email` (`email`),

kad prvi put ispišem sadržaj u html tablicu polja budu prazna, kako i treba, ali ako u bilo koje polje, ili u svako stavim neki broj i kliknem
spremi svim poljima dodjeli vrijednost nula - "0"
guri!
14 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Kad opet pročitam možda ovo pomogne.

Trebao bi proći kroz sva text polja i ako postoji unos (nisu prazna) uzmi vrijednost (pretvori u broj, a i ne moraš ),  i ubaci u bazu:

UPDATE ime_tablice SET datumkolegija1 = '%s', ocjena1 = %d, ..., datumkolegijan = '%s', ocjenan = %d WHERE ime = '%s' AND prezime = '%s' AND index = %d

ovaj dio nakon WHERE pretpostavljam da ti može ić samo po index ako ti je to polje ključ.

Aj pitaj idem doma brzo...

14 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici
glava11 kaže...

Pa imao sam na umu da će polja biti prazna ( a ispisivati se studentu prilikom prijave i profesoru prije ocjenjivanja ) a onda u njih upisivati odgovarajuća vrijednost i spremati tj update-ati tablica tako da su polja not null.

 

evo sintaksa :

 

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `studenti` (
  `ID` int(11) NOT NULL auto_increment,
  `name` varchar(50) NOT NULL,
  `lastname` varchar(50) NOT NULL,
  `indeks` varchar(50) NOT NULL,
  `email` varchar(50) NOT NULL,
  `k1D` date NOT NULL,
  `k1O` varchar(2) NOT NULL,
  `k2D` date NOT NULL,
  `k2O` varchar(2) NOT NULL,
  `k3D` date NOT NULL,
  `k3O` varchar(2) NOT NULL,
  `U_ID` int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY  (`ID`),
  UNIQUE KEY `indeks` (`indeks`),
  UNIQUE KEY `Email` (`email`),

kad prvi put ispišem sadržaj u html tablicu polja budu prazna, kako i treba, ali ako u bilo koje polje, ili u svako stavim neki broj i kliknem
spremi svim poljima dodjeli vrijednost nula - "0"

Ovo 'NOT NULL' znači da da ti polja nikad nizu prazna, znači u njima uvik triba bit neki podatak zato se prilikom kreiranja tablice doda i nastavak "default '' "(a i mislim da ti to mysql interno zaljepi, ovisno o verziji baze).

E sad, zašto ti upiše sve nule nemam pojma, vjerojatno mu ti kroz query pošalješ 0, ili zato što je krivo prebaciš u znamenku ili nešto drugo... Pazi ti ne moraš prebacivati vrijednost koju uzmeš iz textbox kontrole u znamenku več je možeš direktno u query lipit. Možeš li nekako debugirati svoj kod pa provjeri da li ispravne vrijednosti šalješ kroz query u bazu, možeš li uhvatiti query koji pošalješ u bazu?

15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

je li ovo " ime_kolumne = '%s' " myaql sintaxa za kolumnu koja nije prazna ili ? to nisam nigdje još sreo..

 

kolumne predviđene za ocjene ( k1O , k2O i k3O ) su kreirane kao varchar, pokušavao sam i sa int i sa null i not null i default i..

 

evo baš pokušavam nekako debugirati nebil saznao šta više..

 

hvala u svakom slučaju

guri!
14 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Nee, ovo %s ti je format parametar koji se koristi u api-jima tipa 'printf' u C srodnim jezicima(oprosti što te zbunjujem). To znači da na to misto ide neki char u praksi npr to u konačnici izgleda " ime_kolumne = '5' ".

Na primjer ti trebaš za osobu Ivan Ivić koji ima ID 123456 upisat ocjenu '4' za drugi kolokvij, i to onda izgleda ovako:

"UPDATE ime_tablice SET k2O = '4' WHERE id= 123456", normalno tu možeš i datum ubaciti: "UPDATE ime_tablice SET  k2D = '14.06.2011', k2O = '4' WHERE id= 123456"

Kažem provjeri da li si zbilja iz textboxa sa svoga sučelja dohvatio '4' (ako ona tamo i stoji) i da li si je dobro prosljedio/ zaljepio u query kojeg šalješ u bazu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 16:21 (nani).
14 godina
offline
Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Evo malo kako to izgleda na bazi;

CREATE TABLE IF NOT EXISTS studenti (
  ID int(11) NOT NULL auto_increment,
  name varchar(50) NOT NULL,
  lastname varchar(50) NOT NULL,
  indeks varchar(50) NOT NULL,
  email varchar(50) NOT NULL,
  k1D date NOT NULL,
  k1O varchar(2) NOT NULL,
  k2D date NOT NULL,
  k2O varchar(2) NOT NULL,
  k3D date NOT NULL,
  k3O varchar(2) NOT NULL,
  U_ID int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY  (`ID`),
  UNIQUE KEY indeks (indeks),
  UNIQUE KEY Email (email)
)

 Query OK.
No result! ()


select * from josip.studenti

 Query OK.
 0 reda odgovaraju.
 +----+------+----------+--------+-------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+------+
 |ID  |name  |lastname  |indeks  |email  |k1D  |k1O  |k2D  |k2O  |k3D  |k3O  |U_ID  |
 +----+------+----------+--------+-------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+------+
 +----+------+----------+--------+-------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+------+

INSERT INTO josip.studenti
(name, lastname, indeks, email)
VALUES
('Ivo', 'Ivić', '123456', 'ivo.ivic@gmail.com')

 Query OK.
No result! ()
select * from josip.studenti

 Query OK.
 1 reda odgovaraju.
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+
 |ID  |name  |lastname  |indeks  |email               |k1D         |k1O  |k2D         |k2O  |k3D         |k3O  |U_ID  |
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+
 |1   |Ivo   |Ivić      |123456  |ivo.ivic@gmail.com  |0000-00-00  |     |0000-00-00  |     |0000-00-00  |     |0     |
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+

UPDATE josip.studenti
SET k1D = '2011-06-15', k1O = '5'
WHERE ID=1

 Query OK.
No result! ()
select * from josip.studenti

 Query OK.
 1 reda odgovaraju.
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+
 |ID  |name  |lastname  |indeks  |email               |k1D         |k1O  |k2D         |k2O  |k3D         |k3O  |U_ID  |
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+
 |1   |Ivo   |Ivić      |123456  |ivo.ivic@gmail.com  |2011-06-15  |5    |0000-00-00  |     |0000-00-00  |     |0     |
 +----+------+----------+--------+--------------------+------------+-----+------------+-----+------------+-----+------+

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Ok, razumjem kako funkcionira baza i unosi u nju i već sam radio queryje za unos u pojedinačne redove ( prijavljeni student unosi neki od datuma za neki od kolegija ) kad znam u koji red trebam unjeti ( where ID = x ) ali problem je očito što bih ovdje unosio, tj mijenjao (update) vrijednosti za čitavu kolonu, sve redove koji postoje a svi textboxovi u koloni imaju isto ime.. pokušao sam ispisati varijablu koja je $_POST['k1Otxt'] i dobio prazno mjesto što znači da ne dobivam vrijednosti iz textboxa.

Je li moguće u PHPu deklarirati varijablu ( npr "i" ) koja će se u svakom koraku petlje ( koja ispisuje redove iz baze u redove HTML tablice ) povećavati za 1 ( i++ ) i onda tu varijablu koristiti za označavanje textboxa u svakom redu ( txtbox_i ) da bih dobio npr txtbox_1 , txtbox_2 , ... ??

guri!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Tu ti ne mogu pomoći, Jaako malo sam se bavio php-om.

15 godina
odjavljen
offline
Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Kad kroz petlju generiraš redove možeš jednostavno svakom retku dati unikatno ime textboxa. Vrtiš jedan brojač $i i svakom retku za ime textboxa php-om stavljaš npr: 'kolegij1txt'.$i (znaći na string kolegij1txt dodaješ još i trenutnu vrijednost varijable $i). To radiš za sve inpute u tom retku, čak i ako imaš skrivene koji će ti poslje pomoći odrediti primjerice matični broj studenta (ako ga ne prikazuješ) ili da li je ucjena sad unesena (to možeš postaviti javascriptom, jquery je dušu dao za takve "posliće"). Na taj način možeš lako identificirati svako polje. Uz bih ti preporučio korištenje dropdown liste s prvim praznim elementom i ocjenama 1 - 5 (s tim da je 1-5 value, a za prikaz možeš staviti i nar: "Odličan (5)"). Ako u istoj tablici prikazuješ i već unesene ocjene i polja za unos, na unesenima polja za unos popuniš (ili preselektiraš) te ta polja disableaš.

 

Kad spremaš u bazu, ažuriraš redak po redak, ali samo ako je ocjena stvarno unesena (trenutna vrijednost dropdown liste je ocjena i lista nije disableana ili jednostavnije - ako skriveni input pokazuje da je polje mijenjano). Možeš se još malo poigrati s javascriptom i ajaxom na način da profesor može submitat redak po redak ili sva unesena polja (jquery-em složiš upit samo od unesenih) bez da se stranica refresha, a nakon uspješnog unosa se ta polja disable-aju (osim ako ne želiš ostaviti mogućnost ispravke, ali mislim da bi i u tom slučaju trebao postojati gumb za enableati ispavku koji bi bio disablean za ocjene koje više ne mogu iz nekog razloga biti mijenjane, npr: zaključena je ta godina i sl.).

 

Što se same baze tiće, moraš ili omogućiti da polje može ostati null ili koristiti 0 za indikaciju da nema ocjene.

 

Edit: tek sam sad pozornije pročitao zadnji post. Da, možeš, ali u php-u se varijable deklariraju kao $ime_varijable (znak dolara označava da je to varijabla). Ispis radiš tako da prije petlje inicijaliziraš varijablu ($i = 0;   ili koji već želiš početni broj), a na kraju svake petlje povečavaš ($i++;). Ukoliko za ispis koristiš echo ili print, ispisuješ ovako:

print '<input type="textbox" name="k1Otxt_'.$i.'" />';

 

Ako izađeš iz php koda i pišeš html onda ovako:

<input type="textbox" name="k1Otxt_<?php print $i;?>" />

ili skarećno (mora biti omogućeno na serveru):

<input type="textbox" name="k1Otxt_<?= $i;?>   " />

 

i dobiješ imena k1Otxt_1, k1Otxt_2 , k1Otxt_3...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 21:38 (MrBlc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Odlično, to sam tražio ! Zahvaljujem i javljam je li radi čim stignem isprobati. I mislio sam da bi lakše bilo sa jquery ili ajaxom ali na žalost ograničen sam na PHP jer je to nekakav školski projekt. Kad odradim numeriranje textboxova onda mogu na isti način i unose raditi ? query u petlji, brojač na 1 ( $j ) i da ide ++ do vrijednosti $I a u svakom koraku update jednog reda u kom su 3 textboxa, nešto kao

 

mysql_query("UPDATE studenti SET k1O = 'k1Otxt_<?php print $i;?>', k2O = 'k2Otxt_<?php print $i;?>', k3O = 'k3Otxt_<?php print $i;?>'") or die(mysql_error());

guri!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Ako se radi o tehnologijama koje server podržava, ajax i jquery nemaju ništa veze s tim, to se sve izvršava na klijentskoj strani, na serveru samo php skripta mora znati odgovoriti na zahtjev poslan preko ajaxa (što u pravilu znaći modifikacija par linija koda). Ako se radi o nekakvom projektu tipa seminar ili diplomski onda ti to može biti samo plus. Jedino ako si u strci s vremenom, onda radi prvo da proradi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Je, neki je projekt poput seminara u pitanju i može se reć da sam u strci jer volim ostavljat obveze za "zadnji tren"... numerirao sam txtboxove na onaj način, stavio sam i query za update u drugu petlju, iskoristio brojač $i za broj redova, upisivanje unazad po redovima $i-- i uz WHERE ID = '$i'  ali brojke nikako ne žele u bazu !? dobivam samo error da mi sintaxa query-ja nije u redu..

 

query :

 

mysql_query("UPDATE studenti SET k1O = {$_POST['k1Otxt_$j']} , k2O = {$_POST['k2Otxt_$j']} , k3O = {$_POST['k3Otxt_$j']} WHERE ID = '$k'") or die(mysql_error());

 

error :

 

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' k2O = , k3O = WHERE ID = '8'' at line 1

 

nemam više ideja..

guri!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici
glava11 kaže...

Je, neki je projekt poput seminara u pitanju i može se reć da sam u strci jer volim ostavljat obveze za "zadnji tren"... numerirao sam txtboxove na onaj način, stavio sam i query za update u drugu petlju, iskoristio brojač $i za broj redova, upisivanje unazad po redovima $i-- i uz WHERE ID = '$i'  ali brojke nikako ne žele u bazu !? dobivam samo error da mi sintaxa query-ja nije u redu..

 

query :

 

mysql_query("UPDATE studenti SET k1O = {$_POST['k1Otxt_$j']} , k2O = {$_POST['k2Otxt_$j']} , k3O = {$_POST['k3Otxt_$j']} WHERE ID = '$k'") or die(mysql_error());

 

error :

 

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' k2O = , k3O = WHERE ID = '8'' at line 1

 

nemam više ideja..

Normalno da ti ne radi kad string ne složiš kako treba.

Pokušaj:

$query = "UPDATE studenti SET k1O = '".$_POST['k1Otxt_$j']."' , k2O = '".$_POST['k2Otxt_$j']."' , k3O = '".$_POST['k3Otxt_$j']."' WHERE ID = '".$k". "'";

mysql_query( $query ) or die(mysql_error());

 

Objašnjenje:

$query = .... ti zapravo spaja sljedeće stringove jedan za drugim:

UPDATE studenti SET k1O = '

$_POST['k1Otxt_$j']

' , k2O = '

$_POST['k2Otxt_$j']

' , k3O = '

$_POST['k3Otxt_$j']

' WHERE ID = '

$k

'

 

To isto možeš ubaciti direktno kao argument  funkcije mysql_query(), ali ovako možeš debugirati (ako imaš podešen debuger) i viditi da li je sql upit ispravno složen i gdje je greška ako nije.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

znači string je u pitanju... pokušavao sam i sa :

 

- SET k1O = '{$_POST['k1Otxt_$j']}'

- SET k1O = '$_POST['k1Otxt_$j']'

- SET k1O = '$_POST['k1Otxt_$j]'

za nešto dobjem error, za nešto ne ali rezultat je isti, tj nema ga - brojevi ne idu u bazu.

 

i bez $j varijable kao :

 

- SET k1O = '$_POST['k1Otxt_2]'

 

onda nema errora i vrijednost se upiše normalno u bazu !

 

sad s ovim tvojim prijedlogom.. nakon male ispravke kod ID = '".$k". "'";   u   ID = '".$k. "'"";

ne dobivam error ali niti upisujem u bazu !?

 

ako opet izbacim $j iz postova , ovako : SET k1O = '".$_POST['k1Otxt_2']."' ... upiše mi vrijednost iz textboxa u svaki red kolone u kom je upisan ( jer brojač $k ide kroz petlju i mjenja vrijednost ID-a) što bi značilo da je taj $j problem ??

 

možda je nemoguće imati 2 varijable $ ( $_POST[xy_$j] ) u oznaci za jednu vrijednost ili šta ? 

 

uh..

 

 

guri!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici
glava11 kaže...

- SET k1O = '$_POST['k1Otxt_$j']'

Previdio sam ovo. 'k1Otxt_$j' je točno to: 'k1Otxt_$j', međutim za (uz $j = 2 recimo) dobiti 'k1Otxt_1'   ti trebaš napisati   'k1Otxt_'.$j - znači na string   'k1Otxt_' dodaješ string pohranjen u varijablu $j (nema veze što je $j int, na ovakav način će se broj dodati na kraj stringa).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

To je to - RADI ! Zahvaljujem neizmjerno na pomoći i imam još samo 2 pitanja..

 

Sad kada unesem vrijednost i spremim ju (klimnem na gumb spremi) stranica se osvježi ali varijable $i , $j i $k ostanu na vrijednostima nakon prolaska kroz petlju i ne pokaže mi u html tablici da je vrijednost unesena. Moram još jednom osvježiti stranicu da se varijable vrate na početno, tj da mi ponovo izlista html tablicu i u njoj pokaže upise. Mogu li staviti nekako nakon petlje update query-a da mi osvježi stranicu i ponovo izlista petlju ?

 

Dosada sam radio bez naših slova sa kvačicama jer su me je u početku zezali, ako je *.php snimljen u unicode-u imao sam problema sa headerima, tj nakon provjere logina i preusmjerenja na određen php file dobivao grešku da su headeri već poslani ??

guri!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Ako radiš post (isto vrijedi za get) na istu stranicu koja ti generira ispis, onda moraš na početku php file-a (najbolje prije početka html-a iako možeš blio gdje prije ispisa same tablice) pohraniti vrijednosti u bazu i tek onda nastaviti normalno ispisivati stranicu tako da ti php povuće ažurirane vrijednosti iz baze.

 

Za hrvatska slova stvarno ne znam što bih ti rekao.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

pokušavao sam staviti prije generiranja HTML tablice ali nema smisla sa sintaksom kakva je sad 

 

if (!empty($_POST["spremanje"]))

  {

    petlja za update

 

    generiranje tablice dok ima zapisa u bazi

    }

 

jer mi tablica treba odmah da bi se u nju upisivale vrijednosti a kad se upišu i klikne na $_POST["spremanje"] onda se treba ponovo stranica učitati sa friško spremljenim vrijednostima. Sada mi se stranica ponovo učita nakon klika na spremanje ali ne sa novim vrijednostima..

 

ako koristim

 

header("location:indexa.php");

 

error kaže da su headeri već poslani..

 

ideja ?

 

 

guri!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Meni se čini da tebi nisu jasne osnove. Prije samog početka html-a (prije <html> taga) napravi provjeru da li je izvršen POST. Ako je, spremi vrijednosti i onda nastavi generirati stranicu kako je i sad generiraš. Kad prvi put otvaraš stranicu POST nije izvršen, taj dio se preskače i stranica se normalno generira. Kad ti vidiš u browseru stranicu, php skripta je završena. Kad ti klinkeš spremi (pošalji ili kako si je već nazvao) ti zapravo refreshaš stranicu uz POST upit. Server kad primi zahtjev ponovno pokrene skriptu, ona detektira da je izvršen POST, spremi vrijednosti u bazu i onda nastavlja dalje generirati stranicu te povlači nove vrijednosti.

 

header moraš pozvati prije bilo kakvog outputa (bilo da se radi o echo/print-u iz php-a, <html> tagu ili praznom retku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Update mysql baze iz textboxova u html tablici

Ma jasne su mi osnove ( i to je valjda jedino što mi je jasno ) ali problem je bio što sam prije svega radio select tablice u bazi da bih provjerio koliko redova ima a uz pomoć tog broja generirao svoje varijable za petlju updatea  i na kraju generirao html tablicu tako da se sa spremanjem promjena uvjek generirala tablica s podacima od prije updatea.. Kad pokušavam sklepat nešto na brzinu ne uočavam takve gluposti pa eto zamaram i sebe i ljude oko sebe. sorry jbg i puno hvala na vremenu, trudu i pomoći !

guri!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice