Web stranica se sporo ucitava-pomoc

poruka: 18
|
čitano: 9.414
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Pozdrav, naime web stranica se uzasno sporo ucitava, molim iskusne da pomognu, spreman sam i platiti nekome da odrati taj posao, preko Insights-a izmjereno 14.6 :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Odi na GTmetrix.com i tools.pingdom.com i upiši URL stranice, pa vidi što ti usporava učitavanje iste. Također, bilo bi dobro da počneš koristiti CloudFlare (ako ga već ne koristiš), te da omogućiš GZIP kompresiju.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

To to je bas lose :D kao sto kolega rece vidi sta ti najvise usporava sajt, u vecini slucajeva to su slike, pokusaj i sa wp fastest cache, ja Sam jedan sajt s Tim pluginom uspio dovesti na ucitavanje oko 600ms.

Ako buses trebo pomoc javi se na pp.

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

kupio sam temu i napunio je sadrzajem i katastrofa, sutra cu se putrudit malo rjesit ako zapnem javim se za pomoc. Hvala vam 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc
Ali opet ti je to nesto previse, stavi nam ovdje ss sta treba rijesiti, ako si uradio testiranje.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Evo ss, losa je kvaliteta u paintu rezano, pojavilo mi se vise problema, naime instalirao sam Gzip plug in i naravno ne radi izbaci error Oops! Something went wrong :(

I pokusao sam staviti oglase preko adwordsa i govori mi da imam zlonamjeran softwer na webu go. mobisla i jos neki go[.]onclasrv[.]com  

Lud sam vise od toga, skinuo sam svaki file sa servera i otvorio i pretrazio ima li nekakav link koji sadrzi ove navedene rijeci i nista. 

Mislim da sam bacio pare u vijetar na template. :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 21:42 (Line2004).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Moj savjet ti je da postaviš besplatan CloudFlare na svoju stranicu. On će ubrzati njeno učitavanje i aktivirati DDoS zaštitu, te je zaštititi od spam-a. Upute kako uključiti GZIP kompresiju, možeš pronaći ovdje.

14 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Koliko vidim problem brzine ovog weba je zbog tzv. Time - to - first byte od čak 19 sec.. što je obično do hostinga 

 

CDN bi tu možda pomogao. ali ovdje se radi o lokalnoj stranici, tako da bih ja prvo preporučio promjenu hosta onda ostalo. 

 

Također, koliko vidim ima nekoliko teških pluginova koji se ne koriste tipa revolution slider i woocommerce, pa bi ih trebalo maknuti 

 

Na webu nema nijedan cache plugin? 

 

Mogu pomoći oko optimizacije WordPressa, radim to svaki dan, slobodno se javi u privatnoj poruci

~24 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Pozdrav dobri ljudi, evo jos malo problema, naime zatrazio sam od hostinga da mi prebace paket na linux jer je bio na windows to mi je sugerirao clan foruma jer da onda mogu omoguciti kompresiju. Sad sam se nasao u velikom problemu s uvozom baze podataka. Naime napravio sam bazu boattoursplit ali kako mi je prebacen paket sada kad idem napraviti bazu automatski mi doda predznak i to mi stvara probleme, ne mogu importirati bazu podataka. U configu sam promijenio podatke ali neide ni dalje.




 

Molim pomoc, unaprijed zahvaljujem svima

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 21:43 (Line2004).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Imaš backup baze podataka? Ako da, ovu ostavi neka stoji i napravi novu, te importaj backup u tu novo napravljenu bazu. Trebao si reći da se radi o Windows hostingu, predložili bih ti nešto drugo da napraviš.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Imam datoteku baze, prije prebacivanja sam je skinuto tj exportirao i spremio jel to greska ili se da nesto izvuc iz toga.

13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Nije nikakva greška, dobro je da imaš backup. Probaj napraviti novu bazu i u nju importati tu staru. Ovu staru koja izbacuje grešku nemoj brisat, možda će ti kasnije zatrebati.

6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Evo napravio sam novu bazu i isao importati u nju i evo problem, pa ako netko zna kako rjesiti. Hvala unaprijed svima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 21:44 (Line2004).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Probaj napraviti ovo s linka, dati sve ovlasti korisniku za bazu podataka. Izgleda mi kao da korisnik i baza podataka nisu povezani.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 15:23 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Marko, sta mislis koliko je "koristan" WP fastest cahce plugin ? Koliko sam vidio on sredi sve mane koje GT metrix izbaci i popravi dosta toga. Sta radi u pozadini, koliko je stetan ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Cache dodaci su dosta korisni jer ubrzavaju učitavanje web stranice, neki čak i popravljaju ocjenu na GTmetrix, ali ne mogu popraviti baš sve.

 

Ti plugini naprave HTML datoteku u cache-u i poslužuju ju umjesto da učitavaju jednu po jednu skriptu, pa može uštediti promet i malo manje opteretiti server. To je idealno za stranice sa statičnim sadržajem.

 

Evo jedan test neki od tih plugina i s listom što sve rade.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 15:38 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Web stranica se sporo ucitava-pomoc
Sva prava su dopustena korisniku, nemam izlaza iz ove situacije, nista morat cu sve ispocetka radit cijeli web :(
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Web stranica se sporo ucitava-pomoc

Probaj onda ukloniti korisnika i napraviti novog. Ako ni to ne uspije, onda ti je najlakše napraviti web stranicu ispočetka jer tko zna što sve može biti u pitanju.

 

I kad ćeš već raditi stranicu ispočetka, moj savjet ti je da za vrijeme izrade pratiš kakvo je stanje s performansama, te napraviš analizu na onim stranicama. Isto tako, bilo bi dobro da si namjestiš CloudFlare o kojem sam ti više puta pričao. Besplatan je i osim što će ti ubrzati stranicu, popravit će rezultat na različitim stranicama (GTmetrix, Pingdom i Google Insights), dobiti ćeš i besplatan SSL certifikat. Brzina i SSL certifikat su ti najvažniji ako ćeš htjeti postaviti stranicu na Google. Google stranice u rezultatima rangira po tome je li stranica responzivna, brza i je li sigurna.

 

Budući da je tvoja stranica namijenjena inozemnstvu, važno je da je jednako brza svima i zato ti je potreban CDN (CloudFlare je besplatan). VIše o tome kako CDN radi, možeš pročitati ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 17:55 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice