Želim napraviti website, ali ne želim koristiti wp

poruka: 7
|
čitano: 1.796
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Želim napraviti website, ali ne želim koristiti wp

Pozdrav ekipa,

 

Kupio sam hosting i domenu i želim napraviti svoj portfolio/blog sajt. Instalirao sam word press, ali mi se free teme koje sam našao na netu nikako ne sviđaju. Izgledaju kao jos 1000000 sajtova na googlu, sve nekako na isti šablon, dok UX nije često jasan, neko ko nije entuzjuista se ne bi mogao snaći na takvom jednom sajtu. Dakle ono što meni treba je nešto veoma jednostavno. Kada klijent uđe na sajt da odmah ima na Home stranici sužeto sve o meni, a detaljnije može pogledati pod ostalim tabovima (portfolio, about, contact, blog). Takođe, zašto želim da idem bez word pressa, jeste, zato što želim da imam kontrolu nad dizajnom svog sajta. Prije par godina sam radio HTML/CSS i malo PHP, no html i css nisam zaboravio, tako da i dalje mogu bez problema da kodiram. 

 

Ono što mi tačno treba, je neki tutorijal koji će mi objasniti kako da u PHP napravim da mogu dodati novu stranicu na jedan klik, a ne da moram svaku stranicu zasebno kodirati u html/css. Takođe bih volio napraviti admin login, znači samo za mene, da bih mogao dodavati nove stranice i postove (slično kao u word presu). Kada napravim novu stranicu, želim da se automatski napravi nova html stranica sa artiklom, navigacijom, headerom, footerom. Artikl mora biti prazan i u njega mogu dodati nove postove. Ja programiram u C#, tako da mi neće biti problem da uz neki tutorijal radim ovo što sam naveo, ako takav tutorijal postoji na youtube.

 

Uglavnom koja je vaša preporuka ? Da li je ovo realno da radim i li mi je ipak bolje da idem sa word pressom ? Sajt koji želim napraviti je personalni blog i portfolio za klijente i networking. Link možete naći ovdje tomicz.com, već sam instalirao word press, ali ne želim da idem sa istim. No svakako bih se prvo želim posavjetovati sa iskusnim web developerima.

 

Hvala unaprijed.

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Želim napraviti website, ali ne želim koristit

Lakše ti je napraviti template za WP nego programirati vlastiti CMS. Kažeš da nisi zaboravio CSS i HTML, nebi ti trebao biti problem.

12 godina
offline
Re: Želim napraviti website, ali ne želim koristit
SnakeST kaže...

Lakše ti je napraviti template za WP nego programirati vlastiti CMS. Kažeš da nisi zaboravio CSS i HTML, nebi ti trebao biti problem.

 To znam, isto je i u game developmentu, čim se bavim, lakše je koristiti napravljem game engine, nego praviti svoj game engine. No ono što želim je samo dvije tri komande uz pomoć tutorijala. Ne bih pravio, niti bih mogao praviti nešto komplikovanije, jer iskreno web dev mi nije od interesa. Zanima me koiko je realno napraviti login/add new page/ add new post, bez cms ? Je li to izvodivo uz tutorijale i za nekog ko dolazi iz druge branše ?

Darko
16 godina
offline
Želim napraviti website, ali ne želim koristiti wp

Kazes da si vec kupio hosting, inace za jednostavne i lijepo dizajnirane siteove mozes probati Squarespace ili Wix.

Don't lie to me, I Google everything!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Želim napraviti website, ali ne želim koristit
DarkoKwon kaže...
SnakeST kaže...

Lakše ti je napraviti template za WP nego programirati vlastiti CMS. Kažeš da nisi zaboravio CSS i HTML, nebi ti trebao biti problem.

 To znam, isto je i u game developmentu, čim se bavim, lakše je koristiti napravljem game engine, nego praviti svoj game engine. No ono što želim je samo dvije tri komande uz pomoć tutorijala. Ne bih pravio, niti bih mogao praviti nešto komplikovanije, jer iskreno web dev mi nije od interesa. Zanima me koiko je realno napraviti login/add new page/ add new post, bez cms ? Je li to izvodivo uz tutorijale i za nekog ko dolazi iz druge branše ?

 Kreni ucit PHP i brzo ces shvatiti, naravno moguce je da ces imati nekakve sigurnosne propuste.

12 godina
offline
Želim napraviti website, ali ne želim koristiti wp

ipak sam otisao sa word press temom, jer nemam bas vremena da sada ucim web dev radi jednog sajta. Sajt mozete pogledati ovdje, a i koji savjet je dobrodosao http://www.tomicz.com

Darko
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Želim napraviti website, ali ne želim koristit
Uz svega dvije, tri linije možeš dodati custom page u WP-u, ako se dobro sjećam. Sve ostalo ti nije problem, također možeš i izmijeniti neku free temu, jer znaš HTML, i CSS kako kažeš. Imaš plugine koliko hoćeš. Sve što poželiš možeš napravit uz malo truda. A PHP je lagano za naučit, barem te sitnice koje ti trebaju. Većinom su ti neke funkcije iz WP-a.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice