Nikon Coolpix L110

poruka: 3
|
čitano: 8.984
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikon Coolpix L110".
13 godina
neaktivan
offline
Nikon Coolpix L110

Volim fotke,neznam ali želim naučiti.Skromnog budžeta da bih uopće zavirivao u katalog SLR aparata,tražio sam neki op mojoj procjeni bolji kompakt.U uži izbor ušli su CANNON,OLIMPUS i NIKON L110.Za ova dva ne sječam se točno modela (mislim cannon 120IS,olimpus sr600 uz)ne lovite me za riječ,ali sva tri su bila u istom cjenovnom razredu i vrlo sličnih tehničkih karakteristika.Pogađate pobjedio je NIKON CoolpixL110.Super zadovoljan 12,1 megapixela, 15x optički zum itd.

Prvih nekoliko fotki nije ličilo na ništa i trebalo mi je vremena da sa njime dođem na ti.Kako sam u jednom forumu pročitao savjet " misli digitalno"Osmijeh.

Fotke su sada sve bolje( za moje poimanje dobrog) i pojavila se želja da osim djece i kućnih ljubimaca okrenem objektiv prema svijetu oko sebe.Znate već, panorane,pejzaži,zanimljivi detalji, pokoji portret...I tu nailazim na sva ograničenja kompakt aparata.Mislim,to je to,koliko para toliko muzike,sanjaj SLR!

Razgovaram s kolegom na poslu,i žalim se kako nemogu raditi lijepe noćne snimke,snimke u pokretu i sl. jer se ekspozicija i otvor blende nemogu podešavati posebno;zatim kada slikam pejzaž da bi izbjegao trzanje aparata koristim timer a on se nemože podešavati nego slika nakon 10 sec. što je iritantno dugo.Dakle potpuno sam ovisam o automatskim postavkama aparata.

Kad moj kolega iz torbe vadi CANNON,isti model koji je bio moja druga opcija i pokaže mi sve opcije koje sam tražio i još daleko više toga,te mi sve to pokrijepi fotkama...

Ista cijena,iste karakteristike!Zar je cannon toliko softverski napredniji,da li toliko opcija umanjuje osnovnu kvalitetu pa nikon to izbjegava,zapušta li nikon kompaktne uređaje i posvećuje više pažnje SLR-u,možda ja nešto propuštam?Uz sve to još uvjek mislim da imam dobar kompakt i ne mislim ga mjenjati (nemam novaca)!Mršti se

Neznam tražim lil odgovor ili se samo malo jadam,svejedno drugi ću puta biti pametniji (moš mislit).Smijeh

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nikon Coolpix L110

I ja bih uskoro trebao kupiti ovaj fotic,extra je Smijeh

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nikon Coolpix L110

Da li si prelistao upute?

Da, jako je ogranicen sa svih strana, ali svaka scena koju podesis dovodi aparat do granice njegovih mogucnosti..

To je isto ono sto bi uradio da imas vise ponudjenih softverskih opcija zar ne?

Koristio sam neki Samsung u skorije vreme , slicne cene i karakteristika. Softver nudi mnogo vise manualnih podesavanja ali

konacne slike nisu bile zadovoljavajuce... U ovom IT svetu uvek vazi 'koliko para, toliko muzike' ali ja sam se za te pare lepo proveo :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice