Nikon Coolpix P7100

poruka: 4
|
čitano: 11.147
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikon Coolpix P7100".
16 godina
offline
Nikon Coolpix P7100

Zašto je u opisu ovog fotića pod "tip" piše SLR-like? Koliko ja znam ovo je kompaktni digitalni fotoaparat, odnosno fotoaparat sa optičkim tražilom. Točno je da je single lens, jer ima jedan objektiv, ali nema ni ogledala, ni penta prizmi da bi ga se nazvalo SLR-om. Ne treba izmišljavati nove termine kad takvi (točni) već postoje.

 

Moje skromno mišljenje...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nikon Coolpix P7100
AENIMA kaže...

Zašto je u opisu ovog fotića pod "tip" piše SLR-like? Koliko ja znam ovo je kompaktni digitalni fotoaparat, odnosno fotoaparat sa optičkim tražilom. Točno je da je single lens, jer ima jedan objektiv, ali nema ni ogledala, ni penta prizmi da bi ga se nazvalo SLR-om. Ne treba izmišljavati nove termine kad takvi (točni) već postoje.

 

Moje skromno mišljenje...

  Ma, to mora da je Petric napisao (on se cesto vodi izgledom).

 

Ovo nije ni EVIL/MILC, ni SLR nego obicni kompaktni digitalni fotoaparat.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
13 godina
offline
Nikon Coolpix P7100

Točan naziv bi trebao biti Bridge aparat.

 

Naziv SLR-Like dobiju po tome zato što većina može montirati vanjski flash,imaju manualni fokus(te ring na objektivu) te imaju posebne značajke kao snimanje prioritetom blende i RAW shooting.

Međutim po njemu taj naziv dobiju svi koji imaju taj SLR-look.

 

LP

WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon Coolpix P7100
AENIMA kaže...

Zašto je u opisu ovog fotića pod "tip" piše SLR-like? Koliko ja znam ovo je kompaktni digitalni fotoaparat, odnosno fotoaparat sa optičkim tražilom. Točno je da je single lens, jer ima jedan objektiv, ali nema ni ogledala, ni penta prizmi da bi ga se nazvalo SLR-om. Ne treba izmišljavati nove termine kad takvi (točni) već postoje.

 

Moje skromno mišljenje...

Upravo tako. To je napredni kompaktni digitalni fotoaparat. Engleski nazivi su još "prosumer" ili "enthusiast compact camera". Dakle namijenjea entuzijastima i recimo profesionalcima zbog brojnih naprednih funkcija. Međutim ipak se radi samo o "običnom" kompaktnom aparatu i NIJE nikakav "kao-SLR". Čista izmišljotina koja nije prihvaćena nigdje niti se spominje.

JDM4LFE
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice