Olympus PEN E-PL2

poruka: 2
|
čitano: 3.968
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Olympus PEN E-PL2".
14 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Wizo: Olympus PEN E-PL2
Prvo osvrt na tehničke karakteristike - ovaj aparat IMA ugrađenu bljeskalicu, a ISO raspon nije 100-3200 nego 200-6400. Najduža ekspozicija nije 60s nego 30 minuta (bulb mode).

Isti koristim već nekih mjesec dana, pa je ovo samo sasvim kratki osvrt, bez puno detalja - ovaj aparat ima apsolutno fenomenalnu kvalitetu slike, čak i sa stock objektivom (namjeravam uskoro uzeti Panasonic 20mm F1.7 širokokutni prime, koji je po većini recenzija najbolji kompanjon ovom aparatu, a tada čak i stane cijeli aparat u džep). Odlično ležanje u ruci, kvalitetna izrada (bolja od E-PL1), odlično izvedene kontrole (turn dial za promjenu shutter speeda i aperturea), cijela gomila naprednih opcija (posebno me se dojmio odličan bracketing i multiple exposure), velika brzina rada (jako brzo spremanje na karticu, pogotovo ako je SDHC class 6 ili jača). Ekran se dobro vidi čak i na jakom suncu. Slikanje u RAW formatu gotovo je nepotrebno osim za die-hard photoshop i HDR fanove, jer JPG slike ispadaju perfektno u svakom pogledu, za razliku od mnogih konkurentnih aparata.

Ne dolazi s memorijskom karticom ni torbicom, potrebno ih je kupiti naknadno. Rezervna baterija je isto korisna kupnja, oko 200-250 fotki se može snimiti s jednom baterijom.

Ukratko, fenomenalna zamjena za DSLR (puno manji i kompaktniji, posebno uz pancake objektiv), uz praktički istu kvalitetu slike. No tada i cijena dosta raste - Panasonicov objektiv je kod nas 3500 kuna, vani oko 2000 + carina + PDV...
ukupna ocjena
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Olympus PEN E-PL2

možeš li otprilike usporediti ga s nekim DSLR-om po kvaliteti slike? Jeli istina da autofocus nije dovoljno brz (npr. za snimanje nečega što se približava ili udaljava)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice