HTC Desire HD

poruka: 1.689
|
čitano: 415.833
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC Desire HD".
16 godina
offline
HTC Desire HD

Moja potraga je završena: Blackout ICS, radi savršeno. Glatko, brzo, nema FC. Radi čak i WiFi tethering i snimanje videa u HD. Ima Sense 3,6 (ako se ne varam), pa je samim time i lijep i pregledan. Zadržat ću kao backup EnergyROM, čisto neka se nađe.

Do NOT feed the troll!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD
CrnaBitanga kaže...

Moja potraga je završena: Blackout ICS, radi savršeno. Glatko, brzo, nema FC. Radi čak i WiFi tethering i snimanje videa u HD. Ima Sense 3,6 (ako se ne varam), pa je samim time i lijep i pregledan. Zadržat ću kao backup EnergyROM, čisto neka se nađe.

+ ima fenomenalan battery life, 2-3 dana bez problema.

11 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Zainteresirao sam se skroz za Blackout ICS pa ako oni koji su ga sebi stavili mogu malo više opisati svoja iskustva, bilo pozitivna, bilo negativna. Vidim gore dva pozitivna komentara, ali zanima me sad nakon više dana korištenja jesu li možda iskrsnuli neki problemi? Koliko sam uspio pročitati na xda-developers forumu neki sitniji problemo se znaju javljati, ali uskoro bi valjda trebala izaći i 3.2 verzija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 14:15 (miroban).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Ja sam već nekih mjesec-dva na ovome: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1778202

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Desire HD

Isprobavao sam ovaj rom na DHD i mogu reći da mi se jako svidio, tako da, moja preporuka.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1839004

 

Nije 4.0.4 ali je 4.0.3 i ima Sense 4

 

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Desire HD

Samo ti jedan problem mogu prijaviti: metalizirani zvuk u odlaznim/dolaznim pozivima. Navodno će sve biti riješeno u sljedećem updateu, pa to čekam.

Koristim ga kao poslovni mobitel i nemam ni najmanjih problema što se tiče mail accounta, data prometa, stabilnosti rada, radi čak i WiFi tethering..

 

Moja preporuka!

 

(a probao sam najmanje 5 ROM-ova).

Do NOT feed the troll!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 22:13 (CrnaBitanga).
11 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Baš sam sinoć stavio Blackout ICS i za sada je sve ok osim upravo tog metaliziranog zvuka. Malo iritantno u početku, ali ajd, navikneš se nakon nekoliko poziva. Valjda će uskoro idući update pa se sve do kraja sredi. Inače rom izgleda odlično. Svakako moja preporuka!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Ljudi, molim vas pomoc..nigdje na netu nemogu naci vijke za desire hd..

 

Naime, prije vise od godinu dana je otisao lcd i digitizer..Sada je to kupljeno, sve radi, samo sam vijke izgubio..

 

I sad, necjecam se kakvi su uopce bili, pa jel bi mi mogli vi, korisnici desire hd-a, reci, jesu li svi vijci isti u uredjaju, ili razliciti?

 

Buni me to, jer sam na ebayu, nasao samo po 100 komada, te se na slici nista ne vidi i nista ne pise o vrsti vijaka i slicno..

 

A na ovoj drugoj stranici, pise full set, ali na slici mi se cini da su razliciti vijci..

 

Te mozete li mi reci koliko ih ima..Hvala puno..

 

http://www.ebay.com/sch/Replacement-Parts-Tools-/43304/i.html?_nkw=desire+hd+screws

 

http://www.parts4repair.com/htc-desire-hd-a-full-set-of-screws/

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 13:42 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD

Pozdrav,

 

Isprobavam sve ovdje navedene ROM-ove, trenutno sam na JB, zadnja je verzija Androida i sve ostalo... E, sad, imam pitanje. Postoji li mogućnost da se kod backupa spreme sve postavke ekrana, ikona, docka i sve ostalo, da kod promjene ROM-a ne moram to iznova preslagivati? Inače za backup i restore koristim Titanium, ali on samo vraća aplikacije, kontakte, sms-ove... Mene konkretno zanima backup "layouta" nazovimo to tako. Je li se netko od vas time igrao i kako to, ako se uopće može, izvesti?

15 godina
offline
Re: HTC Desire HD
SkipperRi kaže...

Pozdrav,

 

Isprobavam sve ovdje navedene ROM-ove, trenutno sam na JB, zadnja je verzija Androida i sve ostalo... E, sad, imam pitanje. Postoji li mogućnost da se kod backupa spreme sve postavke ekrana, ikona, docka i sve ostalo, da kod promjene ROM-a ne moram to iznova preslagivati? Inače za backup i restore koristim Titanium, ali on samo vraća aplikacije, kontakte, sms-ove... Mene konkretno zanima backup "layouta" nazovimo to tako. Je li se netko od vas time igrao i kako to, ako se uopće može, izvesti?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro&hl=hr

 

s njim možeš napravit backup svega, čak vraća i widgete, alarme. ikone...

samo ne znam kak radi ako radiš restore a imaš drugi launcher.

 

a neki launcheri imaju mogućnost backupa

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD
nsoul kaže...
SkipperRi kaže...

Pozdrav,

 

Isprobavam sve ovdje navedene ROM-ove, trenutno sam na JB, zadnja je verzija Androida i sve ostalo... E, sad, imam pitanje. Postoji li mogućnost da se kod backupa spreme sve postavke ekrana, ikona, docka i sve ostalo, da kod promjene ROM-a ne moram to iznova preslagivati? Inače za backup i restore koristim Titanium, ali on samo vraća aplikacije, kontakte, sms-ove... Mene konkretno zanima backup "layouta" nazovimo to tako. Je li se netko od vas time igrao i kako to, ako se uopće može, izvesti?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro&hl=hr

 

s njim možeš napravit backup svega, čak vraća i widgete, alarme. ikone...

samo ne znam kak radi ako radiš restore a imaš drugi launcher.

 

a neki launcheri imaju mogućnost backupa

Imam ga instaliranoga, ne radi kako treba. Titanium Backup je daleko bolji, ali s njim ne mogu napraviti backup/restore izgleda, ikona, screenova...

15 godina
offline
Re: HTC Desire HD
SkipperRi kaže...
nsoul kaže...
SkipperRi kaže...

Pozdrav,

 

Isprobavam sve ovdje navedene ROM-ove, trenutno sam na JB, zadnja je verzija Androida i sve ostalo... E, sad, imam pitanje. Postoji li mogućnost da se kod backupa spreme sve postavke ekrana, ikona, docka i sve ostalo, da kod promjene ROM-a ne moram to iznova preslagivati? Inače za backup i restore koristim Titanium, ali on samo vraća aplikacije, kontakte, sms-ove... Mene konkretno zanima backup "layouta" nazovimo to tako. Je li se netko od vas time igrao i kako to, ako se uopće može, izvesti?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro&hl=hr

 

s njim možeš napravit backup svega, čak vraća i widgete, alarme. ikone...

samo ne znam kak radi ako radiš restore a imaš drugi launcher.

 

a neki launcheri imaju mogućnost backupa

Imam ga instaliranoga, ne radi kako treba. Titanium Backup je daleko bolji, ali s njim ne mogu napraviti backup/restore izgleda, ikona, screenova...

titanium je za aplikacije i te stvari, a ja sam s mybackupom napravio backup postavki  i kasnije restore

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD
nsoul kaže...
SkipperRi kaže...
nsoul kaže...
SkipperRi kaže...

Pozdrav,

 

Isprobavam sve ovdje navedene ROM-ove, trenutno sam na JB, zadnja je verzija Androida i sve ostalo... E, sad, imam pitanje. Postoji li mogućnost da se kod backupa spreme sve postavke ekrana, ikona, docka i sve ostalo, da kod promjene ROM-a ne moram to iznova preslagivati? Inače za backup i restore koristim Titanium, ali on samo vraća aplikacije, kontakte, sms-ove... Mene konkretno zanima backup "layouta" nazovimo to tako. Je li se netko od vas time igrao i kako to, ako se uopće može, izvesti?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro&hl=hr

 

s njim možeš napravit backup svega, čak vraća i widgete, alarme. ikone...

samo ne znam kak radi ako radiš restore a imaš drugi launcher.

 

a neki launcheri imaju mogućnost backupa

Imam ga instaliranoga, ne radi kako treba. Titanium Backup je daleko bolji, ali s njim ne mogu napraviti backup/restore izgleda, ikona, screenova...

titanium je za aplikacije i te stvari, a ja sam s mybackupom napravio backup postavki  i kasnije restore

I prošlo ti je? Ajde, baš ću probati. Hvala u svakom slučaju. 

15 godina
offline
Re: HTC Desire HD
SkipperRi kaže...

I prošlo ti je? Ajde, baš ću probati. Hvala u svakom slučaju. 

ovisi o verziji launchera i koliko je nova verzija drugačija od stare

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD
nsoul kaže...
SkipperRi kaže...

I prošlo ti je? Ajde, baš ću probati. Hvala u svakom slučaju. 

ovisi o verziji launchera i koliko je nova verzija drugačija od stare

Ma za probu sam instalirao Blackout ICS, koji ima stariju verziju Androida od Jellytime ROM-a. S Apex Launcherom mogu vratiti sve postavke, ali vidjeti ćemo kako će sve raditi. Hvala još jednom. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD

Blackout ICS je zaista sjajan, radi odlično. Iako nema posljednju verziju niti Androida, niti Sensea, za sada ostajem na njemu.

 

Je li netko probao ovaj? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876566

14 godina
offline
Desire HD - slanje na servis ili ne?

Pozz.

Uređaj je jos pod garancijom. Vibra ne radi (ponekad se vrlo malo osjeti). Mobitel imam cca. 1,5god i priznajem, pao mi je par puta. I to 2x na isti ćošak, di je bljeskalica, s tim da je drugi put napukla plastika. Vrh na koji je pao je blago deformiran. E sad, ako ga saljem na servis jer vibra ne radi (al za nevjerovat, crkla je neovisno o padu, jer nakon pada je mjesecima jos radila ok) kolike su sanse da ce priznat garanciju? Da idem na ono, ako prođe, prođe ili da narucim vibru i led kuciste sa ebay? Pretpostavljam da ce me ovi u servisu oderati.

 

 

. .
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 20:41 (tomi_hr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Desire HD - slanje na servis ili ne?
tomi_hr kaže...

Pozz.

Uređaj je jos pod garancijom. Vibra ne radi (ponekad se vrlo malo osjeti). Mobitel imam cca. 1,5god i priznajem, pao mi je par puta. I to 2x na isti ćošak, di je bljeskalica, s tim da je drugi put napukla plastika. Vrh na koji je pao je blago deformiran. E sad, ako ga saljem na servis jer vibra ne radi (al za nevjerovat, crkla je neovisno o padu, jer nakon pada je mjesecima jos radila ok) kolike su sanse da ce priznat garanciju? Da idem na ono, ako prođe, prođe ili da narucim vibru i led kuciste sa ebay? Pretpostavljam da ce me ovi u servisu oderati.

 

 

Mislim da si sam odgovorio na pitanje. Realno, teško ili nemoguće je da će ti priznati garanciju, kad je oštećenje vidljivio. istina, možeš ga probati poslati, pa vidi što će ti reći, koju cijenu popravka... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Desire HD - slanje na servis ili ne?
tomi_hr kaže...

Pozz.

Uređaj je jos pod garancijom. Vibra ne radi (ponekad se vrlo malo osjeti). Mobitel imam cca. 1,5god i priznajem, pao mi je par puta. I to 2x na isti ćošak, di je bljeskalica, s tim da je drugi put napukla plastika. Vrh na koji je pao je blago deformiran. E sad, ako ga saljem na servis jer vibra ne radi (al za nevjerovat, crkla je neovisno o padu, jer nakon pada je mjesecima jos radila ok) kolike su sanse da ce priznat garanciju? Da idem na ono, ako prođe, prođe ili da narucim vibru i led kuciste sa ebay? Pretpostavljam da ce me ovi u servisu oderati.

 

 

N trgenjaj se sa servisom, ovo ti je stvarno vrlo lako zamijeniti..

http://www.ebay.com/itm/OEM-VIBRATOR-VIBRATION-REPAIR-FIX-FOR-HTC-Desire-HD-Inspire-4G-A9191-G10-/140854331595?pt=PDA_Accessories&hash=item20cb9288cb

http://www.ebay.com/itm/OEM-Flash-Light-LED-Camera-Back-Cover-Fix-For-HTC-Desire-HD-A9191-Inspire-4G-G10-/140854331237?pt=PDA_Accessories&hash=item20cb928765

 

Samo, pogledaj disassembly video prije toga..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 9:21 (brane47).
14 godina
offline
HTC Desire HD

Trebao sam to i prije napraviti :) Kabel od vibre bio prikljesten kucistem, ocito je zato vremenom prestao raditi. Light senzor, prljav je blago receno :P Napokon opet radi kako treba kad ga primaknem licu...Narucio led kuciste i novu tipku za glasnocu (postala je klimava). Danas ga rootam i stavim Blackout ICS...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Desire HD
tomi_hr kaže...

Trebao sam to i prije napraviti :) Kabel od vibre bio prikljesten kucistem, ocito je zato vremenom prestao raditi. Light senzor, prljav je blago receno :P Napokon opet radi kako treba kad ga primaknem licu...Narucio led kuciste i novu tipku za glasnocu (postala je klimava). Danas ga rootam i stavim Blackout ICS...

Zadnja verzija Blackouta ima AROMA INSTALLER, to ti je kao neki wizard za flashanje. Obavezno napravi full wipe i u njemu!! Navigiraš rokerom za zvuk, potvrđuješ izbor power tipkom.

Do NOT feed the troll!!
11 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Ako se netko susreo sa sličnim problemom molio bih za pomoć.

Radi se o zadnjoj verziji Blackouta (3.1.1.). ROM radi gotovo savršeno osim jednog problema, a to je da mi mobilni internet uopće ne funkcionira. Piše mi lijepo u postavkama Mobilna mreža, stavim je "On", čak mi se i u status baru pojavi ona ikonica na kojoj piše 3G, ali mobilni internet jednostavno ne radi.

 

Zna li netko kako to riješiti ili ima možda neku ideju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Desire HD
miroban kaže...

Ako se netko susreo sa sličnim problemom molio bih za pomoć.

Radi se o zadnjoj verziji Blackouta (3.1.1.). ROM radi gotovo savršeno osim jednog problema, a to je da mi mobilni internet uopće ne funkcionira. Piše mi lijepo u postavkama Mobilna mreža, stavim je "On", čak mi se i u status baru pojavi ona ikonica na kojoj piše 3G, ali mobilni internet jednostavno ne radi.

 

Zna li netko kako to riješiti ili ima možda neku ideju?

Moj savjet ti je da probaš reinstalirati ROM, možda pomogne.

A ako ne pomogne javi mi se u PM pa ću ti poslati APN-ove za naše mreže, aktivirat ćeš ih s jednim programom s Google playa. Ali prvo napravi reinstall i pazi da napravis full wipe/factory reset!

Probaj i s drugom SIM karticom, neki su na taj način riješili problem, probaj neki drugi ROM (IceColdSandwich nije loš), na kraju može biti i hardverski problem...

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 16:08 (CrnaBitanga).
13 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Imam 2 problema..

1)Godinu, dvije nisam koristio mobitel, stajao je rastavljen, i napokon sam ga popravio..i sad kad sam ga upalio, update-o sam na novu verziju androida i jos neke sitne nadogradnje..

 

I sad, onaj gmail koji je koristen za mobitel, android market i sotalo vise ne ne koristi, ali je ispravan..I nece mi nadogradit android market na google play, niti ista mogu skidati u updateati od apliakcija, a kad zelim obrisat account(da stavim drugi), kaze mi da ne nemogu, jer je potreban nekim aplikacijama, i to mogu napraviti jedino da napravim factory reset..E sad, znam da bi se poruke, aplikacije, kontakti, sve to obrisalo, a jel bi se obrisale i ove nadogranje?sa 2.2 na 2.3.5 ili koji vec?jel postoji drugi nacin za zamijeniti account?nadam se da sam dobro objasnio..

 

2)Stavio sam novi display i digitizer, i tek kasnije primjetio da mi ne svijetle kapacitivne tipke..one rade, samo vidim da ne svijetle, sto je moguce da ne radi?Jeli mozda light senzor otisao, ili sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Pozdrav, imam problema s mobom. Prije par dana mi je pao (nema vanjskih oštećenja) ali mi ne radi wifi i volume up dugme.

 

Problem je u tome šta je mobitel rootan i imam custom rom gore. Taj neki originalni rom ne  mogu pronaći, pronalazim samo RUU, a to mi ne radi (dobivam error 155). Kad kopiram taj rom.zip iz temp foldera i stavim ga na sd karticu ne mogu ga flashat preko bootloadera jer mi volume up ne radi. Radim po ovoj temi http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841890

 

Znači recovery mi radi jer imam onaj 4ext touch pa ako mi netko može poslat link od stock roma nema veze kojeg (samo da nije RUU) da se mogu riješit roota i dat mobitel na servis.

 

Hvala 

HR_Nick
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

Ima li itko da je isprobao ovaj ROM? Čini mi se odličan pa ako itko zna išta više nek slobodno podijeli s ostalima :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Desire HD
miroban kaže...

Ima li itko da je isprobao ovaj ROM? Čini mi se odličan pa ako itko zna išta više nek slobodno podijeli s ostalima :)

Već sam ranije napisao za taj rom. Odličan je, isprobano

hobi:moj-android.net
11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD
nick54312 kaže...

Pozdrav, imam problema s mobom. Prije par dana mi je pao (nema vanjskih oštećenja) ali mi ne radi wifi i volume up dugme.

 

Problem je u tome šta je mobitel rootan i imam custom rom gore. Taj neki originalni rom ne  mogu pronaći, pronalazim samo RUU, a to mi ne radi (dobivam error 155). Kad kopiram taj rom.zip iz temp foldera i stavim ga na sd karticu ne mogu ga flashat preko bootloadera jer mi volume up ne radi. Radim po ovoj temi http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841890

 

Znači recovery mi radi jer imam onaj 4ext touch pa ako mi netko može poslat link od stock roma nema veze kojeg (samo da nije RUU) da se mogu riješit roota i dat mobitel na servis.

 

Hvala 

Probaj ovdje pogledati, možda pomogne.

11 godina
neaktivan
offline
HTC Desire HD

meni jedan momak daje htc desire hd za moj iphone.sta mi predlazet

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Desire HD

daje mi jedan momak htc desire hd za moj iphone.sta mi predlazes 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice