Sony Ericsson P1i

poruka: 9
|
čitano: 13.973
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson P1i".
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i

Mislim da se ovdje komotno moglo staviti da P1i ima podršku za GPS, a spaja se pomoću vanjskog bluetooth prijemnika. Čak štoviše kada kupujete P1 80% su šanse da ćete uz njega dobiti i GPS bluetooth prijemnik.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i

I ispravite ovu cijenu. Prava cijena je oko 2100 kuna, a za te novce ovaj mobitel nudi i više nego što treba. U svakom slučaju predobar mobitel.

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=sony+ericsson+p1i&x=0&y=0 

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i

ovaj mob ne košta 4000 košta oko 1500 sad

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i
Ja ga kupio prije evo sad će skoro 2 godine... iskreno, ne znam kad sam tako dugo imao neki mobitel.

Sve je na njemu super samo me već polako počelo živcirati to što je povremeno spor i tu i tamo se zblesira (tipični SE - imao ih nekoliko i uvijek ista priča)... anyhow...već sam počeo razmišljati o novom mobu... XPERIA ili iPhone 3GS, kad ono stigla mailom obavijest o novom Software Updateu za moj SE P1i.
E ljudi... pa to je sad novi mobitel... dva puta brži, veća tipkovnica kod korištenja stylusa, neke promjene u kalendaru ali onu najveću nisu ispravili u njemu - a to je da se blesavi kalendar ne da namjestiti da kreće od ponedjeljka već uvijek starta od nedjelje - totalna glupost i najviše me nervira na mobitelu.
Uglavnom, mobom sam trenutno više nego zadovoljan... imam i instaliran na 4GB karticu i GARMIN XT... sve radi odlično nakon updatea.

Idući na koji ciljam je XPERIA ili iPhone 3GS... probao sam neki dan tipkati po "običnim" mobitelima i nekako mi čudno... navuko se na smart phone totalno :)

Iskustvo je ono što dobiješ kada ne dobiješ ono što želiš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson P1i
senna_23 kaže...
Ja ga kupio prije evo sad će skoro 2 godine... iskreno, ne znam kad sam tako dugo imao neki mobitel.

Sve je na njemu super samo me već polako počelo živcirati to što je povremeno spor i tu i tamo se zblesira (tipični SE - imao ih nekoliko i uvijek ista priča)... anyhow...već sam počeo razmišljati o novom mobu... XPERIA ili iPhone 3GS, kad ono stigla mailom obavijest o novom Software Updateu za moj SE P1i.
E ljudi... pa to je sad novi mobitel... dva puta brži, veća tipkovnica kod korištenja stylusa, neke promjene u kalendaru ali onu najveću nisu ispravili u njemu - a to je da se blesavi kalendar ne da namjestiti da kreće od ponedjeljka već uvijek starta od nedjelje - totalna glupost i najviše me nervira na mobitelu.
Uglavnom, mobom sam trenutno više nego zadovoljan... imam i instaliran na 4GB karticu i GARMIN XT... sve radi odlično nakon updatea.

Idući na koji ciljam je XPERIA ili iPhone 3GS... probao sam neki dan tipkati po "običnim" mobitelima i nekako mi čudno... navuko se na smart phone totalno :)

Kad je izašao taj novi softver. Ja sam reinstalirao prije mjesec dana ali tada je i dalje bio onaj stari CXC 162037 R9K009 . Jeli sada neki još noviji izašao?

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson P1i
Koliko vidim od kad sam napravio update na njemu je "CXC 162037 R9K009" koji si spomenuo samo što je meni to "novo" :)
Ne znam za novije jer mi je download za taj stigao prije koji tjedan pa je to vjrujem najnoviji.
Iskustvo je ono što dobiješ kada ne dobiješ ono što želiš.
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] max1919: Sony Ericsson P1i
Prije par dana kupio sam Sony Ericsson P1i, pa da napišem nešto o njemu.

Krenimo od hardvera: kučište je većim dijelom od plastike, a stražnji dio mobitela je prevučen gumom, tako da ne klizi u džepu. Mob izgleda (i je) vrlo robusan i izdržljiv na udarce. Sam je mobitel nešto veći i teži od prosjeka tako da ponekad imate osjećaj da imate ciglu u džepu.

Povezivanje na internet i druge uređaje je moguće preko wlan-a, bluetooth-a, infrared porta, USB-a te GPRS (2G) i UMTS (3G) modema. Mobitel podržava i navigaciju putem GPS-a, ali za to je potrebno imati vanjsku antenu. Mobitel je opremljen s 2 kamere (jedna za slikanje, druga za video pozive). Kamera ima razolučivost 3.2 megapiksela i jedna je od najboljih koju sam isprobao na mobitelima. Tipkovnica je nestandardna, temeljena je na punoj verziji qwertry tipkovnice, ali svaka tipka ima 2 slova koja poziva (jedno za pritisak na lijevu stranu tipke, a drugo za pritisak na desnu stranu tipke). Iako ovaj koncept zvuči pomalo čudno i "zeznuto" za tipkanje, nakon 1-2 dana rada čovjek sa nauči i od onda je sve 5. Osim tipkovnice ovaj mobitel je opremljen i ekranom osjetljivim na dodir, on nije najbolji te vrste, ali je bolji od mnogih na jeftinim touchscreenovima. Na stražnjem dijelu mobitela ugrađen je zvučnik, vjerujem da će sve zadovoljiti jer je dosta glasan i ima dobar zvuk.

Procesor nije najnoviji niti najbrži pa će se neki žaliti da je prespor i da neke aplikacije štekaju, ali kaj je tu je. U uređaj je ugrađeno 128Mb RAM-a što je sasvim dovoljno za pokretanje 20-ak programa odjednom (sumljam da će nekome trebati više).

Baterija je dovoljna za npr. 3 sata surfanja ili 4-5 sati slušanja muzike (pretpostavka da je ekran ugašen).



Od sofrvera mobitel koristi Symbian OS 9.1. Sustav se ne usporava otvaranjem programa (zbog puno RAM-a) što je dobra vijest za sve koji žele imati 10 programa otvoreno.



+ mogućnosti povezivanja, puno RAM memorije, kamera, zvučnik, tipkovnica nakon što se privikneš na nju

- potrebno privikavanje, procesor



Ukupan dojam 9/10
ukupna ocjena
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i

Da li ga je ko možda voljan prodati? Rado bih ga kupio...

Hunt has begun, Fear is reborn...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 19:57 (wanderer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson P1i

Kako se može ubrzati ovaj mobitel? Jel ima neki bolji softver da stavim?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice