Sony Xperia SP

poruka: 96
|
čitano: 56.104
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Xperia SP".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia SP
explorer 4 kaže...
Tomislav95 kaže...

Pozdrav! Može mi netko tko je uzeo ovaj mob ili neki drugi na Tele2 objasniti kako radi pretplata kod njih? Ja bi radije platio puni iznos uređaja nego otplaćivao na rate, a nigdje u webshopu im ne piše kako se to isključi da vidim cijene uređaja ako punu cijenu platim odmah.

 

Ne kupuj ovaj mob, budi razuman.

Za tu cijenu nudi jako malo, pa xperia s se ispostavila kao bolji uređaj, koji je brat bratu bija poluproizvod.

Hvala na savjetu, vidio sam dobru ocjenu na GSM Areni i specifikacije su mi odgovarale pa sam ga stavio u uži izbor. Mislim, neću uzimat mob sada vjerojatno nego kad mi istekne ugovor s Vipom za 2 mjeseca.

Nego, može odgovor na na pitanje u vezi njihove pretplate, jel moguće kako naći cijenu uređaja ako plaćam odjednom?

Beware of the sharp edged weapon called human being
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2013 23:18 (Tomislav95).
15 godina
offline
Sony Xperia SP

zavisi sad kako ide, znam

da kad sam uzima xperiu s, platia sam 995kn uređaj i onda ti ide smart tarifa 100kn i uređaj još 100 tako je bilo tada sad nezz

do koje cifre želiš ić evo link, pa biraj..

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia SP
Aha, znači nema onog kao na drugim mrežama, platim mobitel pri potpisivanju određenu svotu koja je snižena u odnosu na cijenu bez ugovora, a onda mjesečno plaćam samo tarifu. Ovako mi se čini dosta skupo, gotovo da nema popusta kad se sve zbroji :/
Beware of the sharp edged weapon called human being
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
Tomislav95 kaže...

Pozdrav! Može mi netko tko je uzeo ovaj mob ili neki drugi na Tele2 objasniti kako radi pretplata kod njih? Ja bi radije platio puni iznos uređaja nego otplaćivao na rate, a nigdje u webshopu im ne piše kako se to isključi da vidim cijene uređaja ako punu cijenu platim odmah.

"Uređaj trenutno nije raspoloživ."

 

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/sony-xperia-sp/d405/

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
Tomislav95 kaže...
explorer 4 kaže...

 

Ne kupuj ovaj mob, budi razuman.

Za tu cijenu nudi jako malo, pa xperia s se ispostavila kao bolji uređaj, koji je brat bratu bija poluproizvod.

Hvala na savjetu, vidio sam dobru ocjenu na GSM Areni i specifikacije su mi odgovarale pa sam ga stavio u uži izbor. Mislim, neću uzimat mob sada vjerojatno nego kad mi istekne ugovor s Vipom za 2 mjeseca.

Nego, može odgovor na na pitanje u vezi njihove pretplate, jel moguće kako naći cijenu uređaja ako plaćam odjednom?

Prije no što sam ga kupio, pregledao sam specifikacije niza mobitela. Na kraju sam kupio Xperiu SP i sad mi je žao.

 

Xperiu SP možeš kupiti i u trgovinama elektroničkim uređajima, dakle, nezaključanu, samo je pitanje isplati li se...

15 godina
offline
Sony Xperia SP

eh, nebi bilo to to da nema cake, viruj mi ja san se shebao pri pretplati,

al još je tužnije šta sam prije kupovine gledao između nexusa 4 i Sp, pošto

sam imao neugodna iskustava uzea sam SP, proša sam kroz masu review-a

al niko nije baš navea ovakve nedostatke, to je ono šta me najviše iživciralo.

Odsad isključivo idem na forume di ljudi iz prve ruke kažu kako je!!

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
Makić kaže...
proša sam kroz masu review-a

al niko nije baš navea ovakve nedostatke, to je ono šta me najviše iživciralo.

Odsad isključivo idem na forume di ljudi iz prve ruke kažu kako je!!

Bilo je korisnih recenzija. Samo jedan primjer:

"but the real kicker on the SP is WiFi reception. Abominable, horrifying, atrocious -- all valid words to describe the range at which it'll stay connected."

http://www.engadget.com/2013/05/14/sony-xperia-sp-review/

Ta je recenzija napisana 14.5.2013. ali ju ja nažalost nisam na vrijeme pročitao. :-(

Nakon toga sam postavio pitanju o kvaliteti wifi prijema na www.mob.hr i to 26.5.2013.

"R:
26/05/2013 at 11:58

Je li bilo kakvih problema sa spajanjem na WiFi i održavanjem te veze?"

Krešimir Blažev :
26/05/2013 at 12:03

Nikakvih. Jedino se na TP Likonv router nije iz prve spojio (zna se događati i s drugim uređajima), ali kad sam ga (router) resetirao, spojio se bez problema."

zatim sam ga kupio i uslijedilo je razočaranje:

"R. :  
27/07/2013 at 13:04  

Zanermarite ovaj “X” gore, jer imam nekih problema sa slanjem komentara.

Odlučio sam kupiti Xperiu SP i na svojoj koži ustanovio da ima problema s održavanjem Wi>Fi veze o čemu se piše na internetu. Stavio sam jedan kraj drugog Sony Ericsson WT19i i Sony Xperiu SP i Xperia SP nije kadra držati WiFi vezu prvo na udaljenosti od 3-4 metra od routera (jedan zid između), a zatim i na dvostrukoj udaljenosti na kojoj WT19i normalno drži i koristi WiFi vezu.

Veliko razočaranje. Ljudi se žale na taj problem, a pitanje je može li to urediti softverski ili je pogreška u dizajnu antene mobitela.

Krešimir Blažev :  
27/07/2013 at 13:07  

Ako je do softvera, vjerojatno ce se rijesiti u sljedecoj nadogradnji. A to je li problem u hardveru necemo znati prije nego netko u servisu ne potvrdi.

R. :  
27/07/2013 at 13:15  

Problem je potvrdilo više ljudi u svijetu, pa to nije izolirani slučaj.

Ovo je prevelik problem za jednog proizvođača poput Sonyja i ovu kategoriju mobitela koji uopće nije jeftin.

Ljudi su dobivali nove primjerke mobitela, a problem je i dalje ostao: http://goo.gl/4ct1lI

Krešimir Blažev :  
27/07/2013 at 13:16  

Shvaćam. Ali, kao što rekoh ako je softverski problem, lako se ispravi, ako je hardverski, ići će malo teže.

R. :  
27/07/2013 at 13:28  

Kada je u pitanju Sony, nište nije lako. Najavili su nadogranju na Android 4.3 i za Xperiu SP, samo je pitanje će kada će to napraviti i hoće li to riješiti navedeni problem.

Ako je problem hardverske prirode, slijedi natezanje sa servisom, a moguće i natezanje oko eventualnog povrata novca od trgovine u kojoj je kupljen.

Sve u svemu, narasle su mi magaeće uši."

Eto, bolje da se zna u čemu je problem, nego da se ne zna.


15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia SP
Znači, SP ne dolazi u obzir. Čekat ću onda još 2 mjeseca dok mi ugovor istekne, možda za Božić bude kakvih popusta. I nadam se da će Xperia L doći kod naših operatera, on mi se čini ok, a ne bi trebao biti skup.
Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia SP
Tomislav95 kaže...
Znači, SP ne dolazi u obzir. Čekat ću onda još 2 mjeseca dok mi ugovor istekne, možda za Božić bude kakvih popusta. I nadam se da će Xperia L doći kod naših operatera, on mi se čini ok, a ne bi trebao biti skup.

 

Xperiu L mi ima prijatelj, i za te novce može proći ali nije to to.

 

Jednostavno, sve osim Sonyevih flagshipova nije vrijedno nekog spomena. To je trenutno stanje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia SP
explorer 4 kaže...
Tomislav95 kaže...
Znači, SP ne dolazi u obzir. Čekat ću onda još 2 mjeseca dok mi ugovor istekne, možda za Božić bude kakvih popusta. I nadam se da će Xperia L doći kod naših operatera, on mi se čini ok, a ne bi trebao biti skup.

 

Xperiu L mi ima prijatelj, i za te novce može proći ali nije to to.

 

Jednostavno, sve osim Sonyevih flagshipova nije vrijedno nekog spomena. To je trenutno stanje.

Nisam neki zahtjevan korisnik, a i ne mislim davati 4000 kn za smartphone tako da ću kad budem kupovao vidjeti što se najpovoljnije nudi u srednjem cjenovnom rangu.

Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
Tomislav95 kaže...
Znači, SP ne dolazi u obzir. Čekat ću onda još 2 mjeseca dok mi ugovor istekne, možda za Božić bude kakvih popusta. I nadam se da će Xperia L doći kod naših operatera, on mi se čini ok, a ne bi trebao biti skup.

Svako malo na tržište izađe neki novi model, tako da se uvijek da nešto izabrati.

 

Ja te ne odgovaram od kupovine Xperije SP, samo sam htio napisati vlastito iskustvo i probleme na kojem sa naletio. Možda poprave softver u verziji 4.3. Možda. A možda i ne.

 

 

15 godina
offline
Sony Xperia SP

to je istina, ako nije flag zahebi podatak!!
Ja sam na taj članak isto naletia kad sam počea tražit problem wifi-a

jbga, a prolista sam ih malu milju..

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
explorer 4 kaže...

Jednostavno, sve osim Sonyevih flagshipova nije vrijedno nekog spomena. To je trenutno stanje.

Nažalost je tako. Mene zanima koliko će koštati Z1s koji bi trebao biti isto što i Z1f tj. Z1 mini.

14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP
Makić kaže...

to je istina, ako nije flag zahebi podatak!!
Ja sam na taj članak isto naletia kad sam počea tražit problem wifi-a

jbga, a prolista sam ih malu milju..

A gledaj, onaj koji primi uređaj na testiranje neće puno pljuvati po njemu i proizvođaču jer inače neće više ništa dobiti od tog proizvođača. Jedan engadget.com si to može priuštiti, ovi manj ne mogu.

 

15 godina
offline
Re: Sony Xperia SP
propuhmajstor kaže...
Makić kaže...

to je istina, ako nije flag zahebi podatak!!
Ja sam na taj članak isto naletia kad sam počea tražit problem wifi-a

jbga, a prolista sam ih malu milju..

A gledaj, onaj koji primi uređaj na testiranje neće puno pljuvati po njemu i proizvođaču jer inače neće više ništa dobiti od tog proizvođača. Jedan engadget.com si to može priuštiti, ovi manj ne mogu.

 

sve je to škola, drugi puta obavezno i engadget posjetit,

al ako ne dođe dobar update onda stvarno mob ne vridi te pare!!

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Vidjet ćemo kad će stići 4.3, u prosincu 2013. ili siječnju 2014.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 9:20 (propuhmajstor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia SP

Već se znalo, samo zašto bar ne stave neku listu zemalja, ovi next month se kod xperie s bilo

poprilično odužilo, tako da opet...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Ne mogu staviti popis zemalja jer kupci do mobitela dolaze različitim načinima. Ja sam svoj primjerak kupio nezaključan u informatičkoj trgovini i trebao bih dobiti 4.3 prije onih koji su svoj primjerak kupili kod mobilnog operatera.

 

Na primjeru svojeg godinu i nešto starog Sony Ericssona, od trenutka najave do trenutka dostupnosti nadogradnje može proći jako puno vremena, tako da ove najave treba uzeti s rezervom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 21:54 (propuhmajstor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia SP

baš zato i kažem da stave listu, zna se obično koja regija dobiva i naravno otključanima ide prvo

ovo bi bilo čisto informativno

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Ranije su to radili u obliku popisa sa SI brojevima kojeg imaju Sonyjevi mobiteli, ali se i taj popis osvježavao prema nekom čudnom redoslijedu tj. redoslijed SI brojeva koji su dobivali nadogradnje bio je pomalo čudan. Najbolje je zaboraviti na tu nadogradnju i ugodno se iznenaditi kad se pojavi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia SP
propuhmajstor kaže...

Ranije su to radili u obliku popisa sa SI brojevima kojeg imaju Sonyjevi mobiteli, ali se i taj popis osvježavao prema nekom čudnom redoslijedu tj. redoslijed SI brojeva koji su dobivali nadogradnje bio je pomalo čudan. Najbolje je zaboraviti na tu nadogradnju i ugodno se iznenaditi kad se pojavi.

znaš sam već šta se čeka, ako to ne bude grdno razočarenje...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Najbolje je ne očekivati ništa, pa se ugodno iznenaditi. {#}

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Novosti o verzijama Androida za Xperiju SP:

Službena stranica ovog modela (pri dnu):
http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-sp/

 

Launch version
Android 4.1 (Jelly Bean)
2013-04

Next version
Android 4.3 (Jelly Bean)
2013-12

Future version
Android 4.4 (KitKat)

 

Xperia blog:

http://www.xperiablog.net/2013/11/21/sony-hints-android-4-4-kitkat-to-hit-xperia-sp-xperia-t-tx-v-zr-under-investigation/

 

GSM Arena:

http://www.gsmarena.com/android_44_kitkat_go_hit_sony_xperia_sp_more_to_come-news-7236.php

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 20:59 (propuhmajstor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia SP

To propuše, prilično jedne od boljih vijesti ovih dana, sad još samo treba iščekat do update-a!

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia SP

wifi je jedini problem? ja ako kupujem xperiu sp dobivam 2gb interneta tako da i nije neki prevelik problem :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia SP

Ima i drugih problema, ali daj svrati na adresu: http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-SP/bd-p/22065 pa pročitaj što sve muči vlasnike Xperije SP.

 

Mene muče:

 

- wifi

- loš softver koji upravlja kamerom, a možda i sama loša kamera

- problem s ekranom koji ponekad ne prikazuje sadržaj već se uključi pozadinsko svjetlo ili ne reagira na dodir kada je položen na stol, pa ne mogu pokrenuti aplikacije

 

 

Ljudi imaju problema sa zvukom (meni je sve 5, dapače, jako sam zadovoljan za sada), punjenjem baterije itd.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia SP

kao sto rekoh wifi nema problema zbog 2 gb, citao sam da za slikanje treba skinuti neku drugu aplikaciju za kameru i sve radi super jedino problem s ekranom

15 godina
offline
Sony Xperia SP
Aplikacije i ne pomazu bas toliko kod kamere, ugl sve gore navedeno i kod mene
FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Xperia SP

Opet nešto petljaju u vezi Androida 4.3 za Xperiju SP.

 

Najjači modeli (Z1, Z Ultra, i neki Z tablet) upravo dobivaju nadogradnju na 4.3, a pitanje je kad će ju dobiti SP, do kraja prosinca 2013. ili tek u siječnju 2014.

 

Možda se čini da kraj prosinca nije daleko (i nije), ali ta tajanstvenost Sonyja frustrira ljudi koji imaju njihove mobitele.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice