Asus Google Nexus 7

poruka: 202
|
čitano: 94.154
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus Google Nexus 7".
14 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
chakotay kaže...

Planiram narucit ovaj tablet iz USA..pa bih molio za pomoc...da mi netko objasni da li ima flaash player da mogu gledat prijenose tekmi putem stream-a..? i ne kuzim ovo sa google play..ne mogu se skidat aplikacije sa marketa..ili..? hvala unaprijed

za streamove utakmica si instaliraš SopCast na tablet i preko njega streamaš. Ovo za Google Play kredit što je navedeno iznad, stvar je u tome da se na početku prodaje sa tabletom dobivao neki kupon s kojim bi mogao kupovati aplikacije, sad se više ne dobiva kupon. A naravno da Google Play radi na tabletu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7
Krcka li jos? £ iPad s wca...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Asus Google Nexus 7

jos jedan ponosni vlasnik 32 gb modela,zasad radi mi isto kao i acer a500 sa androidom 4.1.2 no puno je laksi i kvalitetnije napravljen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7

Javlja se jos jedan friski ponosni vlasnik ovog tableta.

 

Kao osobi kojoj je ovo prvi tablet ne mogu suspregnuti odusevljenje istim. Mislio sam da ce mi 7" biti premalo ali bio sam u krivu. Imam jako velike ruke ali ovih 7" je taman. Glavni razlog zasto nisam uzeo iPad ili neki drugi android od 10" je bila prvenstveno u cijeni. Sad mi je drago jer bi vjerojatno dao vise novaca a mucio bi se s drzanjem. Tako da ako je jos netko u dilemi sto se tice velicine dajem mu na znanje da je ovih 7" jako ugodno drzati u ruci, ekran nije premali, dakle ne treba zumirati da bi se citao tekst, filmove je jako ugodno gledati isto kao i igranje igrica.

 

Kvaliteta izrade je jako dobra. Prednja strana je cijela u gorila staklu a zadnja nekakva gumirana plastika, rupicasta kao primjerice golf loptica. Odlican je osjecaj pod rukom te tablet ne klizi.

 

Android 4.2 je odlican. U ovih par dana nisam primjetio nijednom lagg, sve se prilicno fluidno izvodi bez obzira koliko je aplikacija pokrenuto. Ekran i slika na njemu takodjer odlicna, tu sam se prilicno iznenadio kvalitetom. Tekst je savrseno jasan i ostar cak i kod najveceg zooma.

 

Kamera za videopozive je solidna ali za nista vise od toga. A za kamerom se nisam ni vodio jer mi ona ne treba na tabletu. Bilo bi lijepo da ima i 3G ali posto preko moba dijelim njegovi konekciju onda mi se nije dalo izdvajati jos novaca samo za to. A i ovako mi ne predstavlja neki problem, mob sasvim dobro obavlja tu funkciju.

 

Eto, ako netko trazi svoj prvi tablet a nedostatak ozbiljne kamere i 3G ne predstavlja veliki problem mislim da ne treba gledati dalje od ovog. Za nisku cijenu se dobije vrhunski tablet.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
miner kaže...

Javlja se jos jedan friski ponosni vlasnik ovog tableta.

 

Kao osobi kojoj je ovo prvi tablet ne mogu suspregnuti odusevljenje istim. Mislio sam da ce mi 7" biti premalo ali bio sam u krivu. Imam jako velike ruke ali ovih 7" je taman. Glavni razlog zasto nisam uzeo iPad ili neki drugi android od 10" je bila prvenstveno u cijeni. Sad mi je drago jer bi vjerojatno dao vise novaca a mucio bi se s drzanjem. Tako da ako je jos netko u dilemi sto se tice velicine dajem mu na znanje da je ovih 7" jako ugodno drzati u ruci, ekran nije premali, dakle ne treba zumirati da bi se citao tekst, filmove je jako ugodno gledati isto kao i igranje igrica.

 

Kvaliteta izrade je jako dobra. Prednja strana je cijela u gorila staklu a zadnja nekakva gumirana plastika, rupicasta kao primjerice golf loptica. Odlican je osjecaj pod rukom te tablet ne klizi.

 

Android 4.2 je odlican. U ovih par dana nisam primjetio nijednom lagg, sve se prilicno fluidno izvodi bez obzira koliko je aplikacija pokrenuto. Ekran i slika na njemu takodjer odlicna, tu sam se prilicno iznenadio kvalitetom. Tekst je savrseno jasan i ostar cak i kod najveceg zooma.

 

Kamera za videopozive je solidna ali za nista vise od toga. A za kamerom se nisam ni vodio jer mi ona ne treba na tabletu. Bilo bi lijepo da ima i 3G ali posto preko moba dijelim njegovi konekciju onda mi se nije dalo izdvajati jos novaca samo za to. A i ovako mi ne predstavlja neki problem, mob sasvim dobro obavlja tu funkciju.

 

Eto, ako netko trazi svoj prvi tablet a nedostatak ozbiljne kamere i 3G ne predstavlja veliki problem mislim da ne treba gledati dalje od ovog. Za nisku cijenu se dobije vrhunski tablet.

 

 

 

Slazem se s ovim, osobito ako vam je tablet uređaj za konzumaciju RSS-ova i ležernijeg contenta, ovo je savrsen uređaj...

 

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
13 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
U HGShopu(ili HGSpotu) je 32GB verzija samo 2.099kn
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=14060
robimarko@gmail.com
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
U HGSpotu ista cijena za 16GB i 32GB?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7
Imao sam modele 8,16,32gb. I eto prodao sam 32gb i dodao 1000kn za ipad3 16gb i kolko god bio Nexus bolestan tab, ovo je nebo i zemlja za 1000kn. Puno ostriji ekran, boje puno bolje, premocan HW, naprosto, vrijedi tih novaca svakog trena. Nexus7 je super 7 incni tab, al samo to. Probao sam i iPad mini i to je skroz profulan uredaja, i dimenzijama i ekranom i svime, Nexus 7 nikad ne bih mjenjao za iPad mini, gro bolji i najbitnije, smisleniji uredaj.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Google Nexus 7
Mitch kaže...
U HGSpotu ista cijena za 16GB i 32GB?

Nemaju vise od 16GB, prodaju samo taj od 32GB za navedenu cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 16:13 (miner).
14 godina
offline
Asus Google Nexus 7
Zašto više nema 16GB verzije u prodaji, ne vidim je nigdje, samo 32GB?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Tesko je doci do nje, Google je presusio sa zalihama pocetkom 12. mj (u Americi bozicni spree).


Koji rom imate?
Ja sam trenutno na AOKPu + M-kernel.


Probao sam sve kernele, M-kernel je najbolji.

Najbolji voltage table, a time najbrzi kernel uz ponajbolji battery drain, gotovo najvece brzine, cpu do 2GHz, gpu je dovoljno drzat na 446 za fluidnost (Franco je tek takav na 650MHz sto zagrije uredaj uzasno), tako da je overall najbolji kernel definitivno.

OTG su sredili, tako da sad u a32 sve radi! ;)
Topla preporuka btw
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7

Ovak.. Danas mi se Nexus sam od sebe ugasio, a prije toga nije bilo nikakvo upozorenje o bateriji (kao što inače bude) znači samo se ugasio..

Sad mi je spojen na punjenje i nikako da se upali.. Tj upali se ali se nakon nekoliko trenutaka ugasi prilikom čega se na ekranu uz šum pojave nekakve smetnje kao na slici.. 

U čem je problem?? 

 

 

Edit: Probao s drugim punjačem i proradio je..  Ali ne razumijem, s istim punjačem je proteklih mjesec dana najnormalnije radio.. 

 

 -- Zašto je plavuša konvergentna? Jer je ograničena i monotona.. || http://youtu.be/7W8QERGvax0
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 18:15 (Agent Rico).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus Google Nexus 7

Ako nekog zanima android 4.2.2. je krenuo,   http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2146371

Bivši ulični prodavač limuna i hodajući leš
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Nema razlike izmedu 4.2.1. r1.2 i 4.2.2, tako da je teoretski već mergean u novije CM i PA buildove.

PA3.0 RULA! Najbolji rom za Nexusa dosad, 15790 na Antutu uz m-kernel, baterija odlicna!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7

dal postoji način da se skine i proba aplikacija a da mob nije rootan prije nego što kupim. tipa blackmaket.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7

Evo ekipa stavio sam MultiROM i sad dual bootam Paranoid 3.0 i Ubuntu 13.04


Ubuntu rula, preporod ;)

Mislim da sad Nexusu nema ravnog tableta

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 20:16 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Asus Google Nexus 7

Jeli moguće nekako dodatno smanjiti brightness ? 

 -- Zašto je plavuša konvergentna? Jer je ograničena i monotona.. || http://youtu.be/7W8QERGvax0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Aplikacija lux može
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Asus Google Nexus 7

Zašt vi mijenjate rom na tabletu?

 

Na mobitelu npr. kužim jer često radi brže (znam jer sam imao Nokiu 5800, nisi mogao usporediti custom rom i default) ali Nexus mi je već ovako brz i ima sve što mi treba, pa zato pitam.

 

Dobije se nešto precool da se isplati s tim zezati?

WordPress ❤
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 22:39 (OriginalEXE).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Pa Paranoid Android jest kul jer ima tablet UI koji se može palit po svakoj aplikaciji

I customizacija je meni dosta važna kod ROMa, uvijek stavim transparentni status bar ;)

Također ima još par sitnica, ali MIUI i PA su mi dosad naj!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Asus Google Nexus 7

Stigao update 4.2.2

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Asus Google Nexus 7

Moram se s složiti s forumskim kolegom Mitchom. 

Stavljen M-kernel + dualboot PA3.0 i Ubuntu 13.04. 

 

Level over 9000.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Jel itko probao GalaxySBean ?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
Mitch kaže...
Jel itko probao GalaxySBean ?

Da i bezveze mi je.

Jedino mi se svidio efekt scrollanja između homescreenova, baš je nekako smooth.

I da, nemaš uopće lockscreen kao kod TW-a nego običan.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
14 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
mystik kaže...

Moram se s složiti s forumskim kolegom Mitchom. 

Stavljen M-kernel + dualboot PA3.0 i Ubuntu 13.04. 

 

Level over 9000.

Je li bug-ovit kako ubuntu?

I jel moguće ajmo reći neki veći posao tipa pisanja dokumenata na njemu normalno obaviti bez straha od rušenja?

I kako se flash videi na YT-u vrte?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Bugovit je, sve u vezi grafike je bugovito, ostalo je u redu.

Ali dokumente ja ne bih radio ni na 4.2.2 ni na Ubuntu, isključivo 4.1.2 i m-kernel za njega
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
Mitch kaže...
Bugovit je, sve u vezi grafike je bugovito, ostalo je u redu.

Ali dokumente ja ne bih radio ni na 4.2.2 ni na Ubuntu, isključivo 4.1.2 i m-kernel za njega

Onda budem čekao sutra kad dolazi officially ubuntu for tablets :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Google Nexus 7

Jesu siguran da ce se moći to instalirati na N7? Na njihovim stranicama pise da je pozeljno 2 GB rama..  Ili sam ja nes krivo skuzio

http://www.ubuntu.com/devices/tablet/partner

 -- Zašto je plavuša konvergentna? Jer je ograničena i monotona.. || http://youtu.be/7W8QERGvax0
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 20:54 (Agent Rico).
14 godina
offline
Re: Asus Google Nexus 7
Agent Rico kaže...

Jesu siguran da ce se moći to instalirati na N7? Na njihovim stranicama pise da je pozeljno 2 GB rama..  Ili sam ja nes krivo skuzio

http://www.ubuntu.com/devices/tablet/partner

moći ćeš sigurno, a i sam kažeš poželjno :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
15 godina
online
Re: Asus Google Nexus 7
Agent Rico kaže...

Jesu siguran da ce se moći to instalirati na N7? Na njihovim stranicama pise da je pozeljno 2 GB rama..  Ili sam ja nes krivo skuzio

http://www.ubuntu.com/devices/tablet/partner

Pise na wikiju od ubuntua da za Nexus 7 i Nexus 10 izlazi predstavljanjem na MWC

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice