Brava na računalo

poruka: 7
|
čitano: 2.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Brava na računalo

Postavio sam od automobila (točnije od stare škode favorit) bravu od paljenja na svoj komp. Sada je uslijedilo spajanje, naime samo paljenje sam za trenutak napravio, ali sam odlučio propustiti još onaj prekidač od napajanja. Znači htio bi da kad imam kontakt imam struju u računalu. Zanima me jel ja mogu to učinti s obzirom na napon. Ne znam koliki je napon na samom prekidaču, na bravi je 12 V. Ako tko zna molim vas recite.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Brava na računalo

Ako misliš dovesti žice s onog iza prekidača na samom napajanju, nemoj. Iako je šansa da se nešto dogodi jako mala, tamo je ipak 220 V, pa baš nije za igrati se. Zamisli samo da ti ispade stopica i da ti žica pod naponom dođe u dodir s nekom komponentom.

Ako želiš sami prekidač za paljenje koji je spojen na matičnu prespojit na bravu, to možeš. Možda bi ti bilo najbolje spojit na verglanje, tako da uopće ne koristiš prekidač na kućištu.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
RE: Brava na računalo

Ok, hvala. S matične sam već doveo i to mi je spojeno na verglanje. Imaš pravo za napajanje, možda ga je najbolje ostaviti na miru. Plač

16 godina
offline
RE: Brava na računalo

daj koju fotku nabaci ;) baš me zanima kak si to napravil :D

''Anything that can go wrong will go wrong'' - ©Edward Aloysius Murphy, Jr.
14 godina
protjeran
offline
Brava na računalo

moguce je to napraviti.dok verglas da pali,ali moze bi neko doc na pc i verglat puno previse i da ode pc..jer kad bi tako palio trebas samo malo zaverglat da dobie kontakt za paljenje.

jedino da u bravi napravis mehanizam koji bi samo dodirnuo limic kada bi verglao. a to je nemoguce s orginalnom bravom

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brava na računalo

Googlaj pojam Carputer. Nemam vremena sad ti sam potražiti, ali imaš dosta foruma koji se bave tom tematikom i vjerojatno ćeš već naletiti na rješenje svog problema na nekom od njih.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Brava na računalo

Trenutno nemam foto aparata pa sam bzvz nešš s web kamerom uslikao.

Ako neko ima ideju što još da spojim nek javi. Ja mislim postaviti još lamipicu, dvije.

 

 http://img693.imageshack.us/g/image3wq.png/

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2010 13:15 (big_bang).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice