Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

poruka: 12
|
čitano: 12.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Oko 1km od kuce se nalazi FreeHotSpot, s kompa se mogu spojiti na njega sa oko 20% signala. 
S laptopa i mobitela to je nemoguce.
Vi naravno mozete dogovoriti sa susjedom da koristite njegovu Internet vezu te na ovaj način imati internet kao da je vač vlastiti....

Kako sam rijesio stvar:

Buduci da imam jedan komp viška, odnio sam ga u dnevni boravak, instalirao Win 7 i stavio moju wifi antenu na prozor usmjerenu u smjeru hotspota. Tu je signal nekih 50%.  Super samo kako taj signal prosiriti po kuci? Probao sam s roterom u WDS modu, medjutim router ni ne lovi taj hotspot tako da to otpada.
Dakle iskombinirao sam ovako:
1. Na server kompu omogućite Internet Connection Sharing
Control Panel>Network And Internet>Network and sharing center>Chnge adapter setting
  Tu nadjete adapter preko koejg je racunalo spojeno na net: desni klik na njega i propertires> Sharing tab, obiljezite prvu opciju a drugu    odznacite. To je to.
Na LAN port na kompu spojio sam router Thomson STG782i, kabel iz kompa sam utaknuo u LAN1 na routeru.

2. Router konfigurajte da ima IP adresu 10.0.0.138

Iskljucite DHCP i ukljucite Wireless. I naravno stavite dobru enkripciju WPA/WPA2 PSK-TKIP


3. Komp podesite statički IP za LAN adapter:
IP: 10.0.0.1
Subnet: 255.0.0.0

Ostalo ostavite prazno.

 

 

 

I to je sva mudrost, sada se samo s racunalom i mobitelima spajate na net preko svog routera. Cijela stvar funkcionira samo dok je komp upaljen. Na svim uredjajima kojima se spajate trebali bi podesiti da imaju staticnu IP adresu tipa 192.168.137.xx i da je gateway: 192.168.137.1 i DNS: 192.168.137.1
No još uvijek to nije to. Nije moguće spojiti se bez prethodnog postavljanja statične IP adrese na klijentima te unosima DNS podataka i sl.
Skinite ovaj program http://www.dhcpserver.de/dhcpsrv.htm 
Extractate, i u folderu gdje ste extractali kreirajte novi file s notepadom dhcpsrv.ini
I copy/paste ovaj kod - preuredite ga ukoliko je potrebno:

[SETTINGS]
IPPOOL_1=10.0.0.3-255
IPBIND_1=10.0.0.1
AssociateBindsToPools=1
Trace=1
DeleteOnRelease=0
ExpiredLeaseTimeout=3600
 
[GENERAL]
LEASETIME=86400
NODETYPE=8
SUBNETMASK=255.0.0.0
BOOTFILE=pxelinux.0
NEXTSERVER=10.0.0.1
DNS_0=10.0.0.1
DNS_1=8.8.8.8
ROUTER_0=10.0.0.1
[DNS-SETTINGS]
EnableDNS=1
FORWARD=8.8.8.8
 
[TFTP-SETTINGS]
EnableTFTP=0
ROOT=X:\PXEBootServerRoot\
WritePermission=0
[HTTP-SETTINGS]
EnableHTTP=0
ROOT=X:\DHCPHost\wwwroot

Spremite izmjene u file dhcpsrv.ini

Pokrenite dhcpsrv.exe
I podesite ovako:

Koraci 1. i 2. Koraci 1. i 2.
 
Korak 3. Korak 3.
 
Nakon ovoga klijenti će se moći spajati bez potrebe za upisom statične IP, DNS i sl. 
DHCP server će sam dodijeljivati IP adrese klijentima, te im dodjelivati default Gateway, DNS i sl.

Još jedna prijednost je da na kompu koji glumi server možete u C:\windows\System32\drivers\etc\hosts file dodavati linije koda te time blokirati pristup odredjenim siteovima:
www.primjer.com 127.0.0.1Imajte na umu da je ovo blokiranje na bazi DNS-a, te da će klijent sa više znanja ručnim unosom alternativnog DNS-a na svojemu računalu/uredjaju vjerojatno bez problema pristupiti neželjenom siteu.


Preporuka: Ostale LAN portove(Samo LAN2 port ako je na routeru T-com firmware, ostala dva su za IPTV. Stavite Thomsonov originalni firmware da ukljucite sve portove.) za zicno spajanje na internet. Imajte na umu da otključavanjem LAN3 i LAN4 porta gubite IPTV uslugu, te jamstvo na router.

Preporuka 2: Umjesto Windows-a na računalu koje koristitem kao server, po mogućnosti instalirajte Linux Ubuntu 12.10 te me kontaktirajte za upute o podešavanju cijele stvari u Linuxu. Oko 95% jednostavnije nego na Windowsu. Uskoro ću postaviti upute kako sve ovo napraviti na Ubuntu.


Preporuka 3: Na server računalu, postavite neku vrstu remote pristupa kao naprimjer Team Viewer, ili VNC.... Uvelike će vam olakšati stvar ako Vam to nije primarno računalo.



Uzivajte... 


Zadnje dopune i izmjene 13.04.2013 

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 3:47 (xZero).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

I koje brzine DL/UP dobivaš od tog hotspota udaljenog 1km i kakvu antenu imaš da loviš sve to i koji wlan adapter

Win Osama in hide and seek
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci
J3ckYYY kaže...

I koje brzine DL/UP dobivaš od tog hotspota udaljenog 1km i kakvu antenu imaš da loviš sve to i koji wlan adapter

Siemens Gigaset USB adapter 108 sa ugradjenom 2dBi Omnicom, spojenom preko moje alternativne kantene: http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/alternativna-kantena-wifi-signal-boost/131444.aspx



Hotspot je 10MBIT


Kada je mreza vise/manje rasterecena download potegne i preko 1MB/s. Upload je 70KB/s.
Sve ovisio o tome koje je doba, tj koliko je ljudi prikljuceno....

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
13 godina
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

kod mene je to jednostavno Win7 i Connectify {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Napokon mi stigla mrezna s ebaya, Alpha Network AWUS036NH 2W, ta zvijer mi signal iz moje sobe na hotspot drzi na 90% {#}

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

To je najbolje rijesiti sa nekim najjeftinijim routerom koji ima repeater mod.

I nemas brige, internet po cijeloj kuci. Router hvata signal, pojaca ga i siba okolo....

Izrada internet stranica - http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-izrada-internet-stranica-najpovoljnije/91529.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Tutorijal je ispravljen te nadopunjen. Uskoro stavljam tut kako ovo napraviti na Ubuntu 12.10 računalu.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Super ti je tutorijal, samo reci, jesi koristio omnidirekcionalnu antenu ili si kupio neku usmjerenu ? Pretpostavljam da postoji optička vidljivost između tebe i hotspota.

 

Najbolje bi bilo neki stari PC iskoristiti kao ruter, nađu se za 300-400 kn, upališ i zaboraviš na njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci
Gigabyte091 kaže...

Super ti je tutorijal, samo reci, jesi koristio omnidirekcionalnu antenu ili si kupio neku usmjerenu ? Pretpostavljam da postoji optička vidljivost između tebe i hotspota.

 

Najbolje bi bilo neki stari PC iskoristiti kao ruter, nađu se za 300-400 kn, upališ i zaboraviš na njega.

Koristio sam i usmjerenu (7dBi) i omnicu(5dBi), i jedna i druge su radile dobro, no naravno sa usmjerenom je bilo bolje. Nema optičke vidljivost - krošnje drveća zaklanjaju pogled.
Da to si u pravu, najbolje je neku staru mašinu upregnut kao router, pa zaboravit na nju. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 13:26 (xZero).
12 godina
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Ili uzet neki SX763, puknut na njega openwrt ili dd-wrt, zalemit rp-sma konektor i na njega antenu priključit, taj ruter je zvijerka, a nađe se za siću na njuškalu

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 9:11 (Gigabyte091).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci
Gigabyte091 kaže...

Ili uzet neki SX763, puknut na njega openwrt ili dd-wrt, zalemit rp-sma konektor i na njega antenu priključit, taj ruter je zvijerka, a nađe se za siću na njuškalu

Istina, ali treba on ulovit drugu mrežu....  A koliko sam isprobavao i sa SX763 i sa SE555 nijedan nema dovoljno jak prijam da "ulovi" mrežu dalju od 100m na otvorenom.... Na SE555 sam čak zalemio RP-SMA konektor i stavio 10dBi antenu -> Bez značajnog pomaka. Sam chipset nije dovoljno dobar....

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
13 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje HotSpota po cijeloj kuci

Druže ti si kralj svaka ti cast vise sam posijedio od googlanja ,promijenio sam firmware na tg782i iz navedenog tutoriala, odradio ovo sve i radi ko zmaj

...
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice