DIY RGB LED stol

poruka: 13
|
čitano: 6.931
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
DIY RGB LED stol

Nakon što sam vidio RGB LED coffee stoliće po netu, rekao sam sebi da ću jednoga kad-tad napraviti, i evo, jesam! Radi se o niskom drvenom stoliću koji u sebi ima pregrade unutar kojih se nalaze RGB LED diode i kontolerom koji upravlja ledicama i stvara efekte.

 

Prvo je trebalo, naravno, izgraditi stol. Za drvo sam izabrao 25mm svijetlo sivu ivericu s ABS kantom(rubom). Iverica - jeftina i lijepa, ABS kant(to je onaj debeli, a ne samo tanka trakica, to je običan) je skuplji, ali je dugotrajniji, a i ljepši. Unutar stola se nalazi 15mm iverica na koju su slagane LEDice i kasnije pregrade od 3mm drveta(nisam više siguran koja je vrsta). Pregrade su urezivane, pa se umeću jedna u drugu i tako prave savršeni kut od 90stupnjeva.

* drvo je činilo skoro polovicu cijele cijene stola..

Gore je 3mm pjeskareni pleksi. 

 

Nakon konstrukcije, trebalo je postaviti LEDice.. To je bilo lagano, zapravo, jer su ih kinezi već zalemili, pa ih je trebalo samo polijepiti. Napajanje je 5v5a(25W), a kontroler Boarduino(Arduino, zapravo). Konekcija s računalon ide putem USB-TTL(usb to uart) adaptera. Elektronika se nalazi s donje strane na drvenoj ploči koju sam postavio tamo za tu namjenu. 

 

Koristim free software koji radi tako da upostavlja serijsku vezu s Arduinom, a Arduino onda u real-timeu upravlja LEDicama. Kako to izgleda, možete vidjeti na videu: https://vimeo.com/61671855

 

za znatiželjne, planiram objaviti originalni kod i popisati software potreban za ovo u sljedećih par dana :)

 

btw. ne znam zašto su mi slike naopako :(

Trenutak kada su prvi puta proradile :) Trenutak kada su prvi puta proradile :)
Moj PC  
29 0 hvala 11
12 godina
offline
DIY RGB LED stol

Svaka čast, jako lijepo odrađeno, možda bi mogao napraviti da u ritmu muzike svijetli ili radi kakve efekte, definitivno popiši šta sve treba :D 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DIY RGB LED stol

Čekiraj video, ima opcija equalizera i blinka u ritmu glazbe {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
DIY RGB LED stol

izvrsno napravljeno i efektnog izgleda.čekam update,hvala na ideji.

 

al mi se nekako čine previsoke stranice?kolika je ukupna visina?

 

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: DIY RGB LED stol

Ne znam sad točno, ali nije uopće visok, nekih 40ak cm

15 godina
neaktivan
offline
Re: DIY RGB LED stol

Svaka ledica ima svoj interni pwm led driver, a ti ga ganjaš arduinom preko 2 pina, data i clock?

Pohvale uvijek dajem za ručni rad i trud.. El. dio ok - sve 5, ali mehanički si mogao i bolje izvesti. Nekako dizajnom i proporcijama 'stol' izgleda kao kutija.. Znam da si ograničen materijalima (čitaj novcima), ali nešto tu ne štima. Možda da je bočno manjih dimenzija, pa ako je prenizak (a je..), neki drugi element/formu (noge) staviti. Imam osjećaj da bi efektnije bilo da se ne vide pregrade, tj. da je površina stola difuzna. Moja dobronamjerna kritika, da slijedeći stol bude bolji..

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: DIY RGB LED stol

Ne brini, volim čut i kritiku ;)

 

Tako je, data ide serijski i samo prebacuje s chipa na chip dok ne dođe do zadnjega, standardno..

 

Good point; planirao sam ubaciti zaboljene inox noge, ali glupo mi je još davati lovu za to, kada već stol čini za ono za što je namjenjen. Sjedimo na podu oko stola, pa je visina više-manje okej. Drugi puta deblji pleksi uzeti gore, i to se slažem, 3mm je na kraju ispalo pretanko. 

16 godina
moderator
offline
Re: DIY RGB LED stol

Jako efektno, atraktivno! Koliko te koštala izrada svega toga?

14 godina
neaktivan
offline
Re: DIY RGB LED stol

Ovisi kako drvo uspiješ nabavit, ali barem dvije tisuće kuna, u svakom slučaju.. 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: DIY RGB LED stol
Dava kaže...

Ovisi kako drvo uspiješ nabavit, ali barem dvije tisuće kuna, u svakom slučaju.. 

 

 2 soma kuna? OMG. Nisi valjda elektroniku kupovao u HR?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
12 godina
neaktivan
offline
Re: DIY RGB LED stol
Pranja kaže...
Dava kaže...

Ovisi kako drvo uspiješ nabavit, ali barem dvije tisuće kuna, u svakom slučaju.. 

 

 2 soma kuna? OMG. Nisi valjda elektroniku kupovao u HR?

Tako sam ja za onaj touch-table bez projektora 700kn (znači iverica, plexiglas, infrared LEDice, web kamera). Strava.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
13 godina
offline
DIY RGB LED stol

Gdje si nabavio tako polemljene LED-ice, a da nisu na onoj flat traci i zalijane gumom? Imaju ove možda koji specifičan naziv da mogu potražit po ebayu?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: DIY RGB LED stol
dax-lax kaže...

Gdje si nabavio tako polemljene LED-ice, a da nisu na onoj flat traci i zalijane gumom? Imaju ove možda koji specifičan naziv da mogu potražit po ebayu?

 

 

 Ovo je odgovor: http://www.kickstarter.com/projects/eradionica/simavision-your-television-aura

 

Čini se da je Dava napravio nešto jako zanimljivo što bi svakako trebalo podržati.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice