Projekt Case Modding

poruka: 26
|
čitano: 9.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Evo nabavio sam jedan komp(Slika 1,2,3) i prvo što mi je palo na pamet i složilo smješak od uha do uha je bila misao za case modding.Smijeh

 

Odmah sam se ulovio alata i krenuo rastavljati(slika 4).

Prvo što sam primjetio i što mi najveće probleme trenutno stvara je to što je kućište jeftino i nekvalitetno ali treba od nečega početi. Zar ne?

 

Počeo sam brusiti boju i sve je išlo pre lako(slika 5,6,7,8,9,10). Kada sam boju ogulio do metala pojavio se problem što su se stvorile brazde od brušenja na površini metala. Pokušao sam to ispolirati vodobrusnim papirom gradicije 800 i ide polako, mislim da će trebati puno vremena i napora za to pa ću najvjerovatnije preći sloj kitom, ali sve u svoje vrijeme. Na slici 5 i 10 će te primjetiti jedan dio koji nije oguljen-to će biti prozor na stranici kompa

 

Eto malo informacija o početku radova, sve će doći na vrijeme i uploadati ću slike i omogućiti vam praćenje događaja. Neću puno obećavati jer imam 14 godina pa bi to moglo svakako ispasti.Izlanuo se

Jedino što će me možda kočiti su financijeBogataš teško je nabaviti pare sa 14 god.

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
slika 3 slika 3
slika 4 slika 4
slika 5 slika 5
slika 6 slika 6
slika 7 slika 7
slika 8 slika 8
slika 9 slika 9
slika 10 slika 10
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2009 1:36 (BORN).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding

Hoce li te slike ili cemo sutra tj kad se probudis ? Smijeh

Razer Mamba
15 godina
offline
Projekt Case Modding

di su slike...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Evo slikaNamigiva

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2009 1:41 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

cool :D koliko si platio ovu masinu?

 

koliko ti je trebalo da je "ispoliras"?

 

ajde stavi slike da se zadivimo :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
Allex kaže...

cool :D koliko si platio ovu masinu?

 

koliko ti je trebalo da je "ispoliras"?

 

ajde stavi slike da se zadivimo :D

heh pa nemoze sve napraviti sad treba malo odspavat i onda sutra tj danas ce jos malo izbrusiti i onda ce opet slikati jedan proces(tijek) radnje...strpi se malo...ako ti je dosadno rastavi svoje kuciste i radi na njemu Smijeh

Razer Mamba
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Evo prva ruka kita je nanešena.

Ovo je sada samo na grubo da se popune veća oštećenja i da površinu malo izravna. Nakon ovoga ide šmirglanje i onda druga ruka kita koja će ići puno finije od ovoga i onda finish vodobrusnom

 

Evo malo slikica trenutne situacije:

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
slika 3 slika 3
slika 4 slika 4
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
BORN kaže...

Evo prva ruka kita je nanešena.

Ovo je sada samo na grubo da se popune veća oštećenja i da površinu malo izravna. Nakon ovoga ide šmirglanje i onda druga ruka kita koja će ići puno finije od ovoga i onda finish vodobrusnom

 

Evo malo slikica trenutne situacije:

omg sto napravi Smijeh zezam se izgleda odlicno .....e sad bih i ja to htio raditi Plač,jos cu malo promislit mozda cu i ja Namigiva

Razer Mamba
16 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
Razer Mamba kaže...
 

 

omg sto napravi Smijeh zezam se izgleda odlicno .....e sad bih i ja to htio raditi Plač,jos cu malo promislit mozda cu i ja Namigiva

 sad trenutno ne izgleda bajno jer je to prva ruka i kako sam već rekao to je samo na grubo, šmirglanje će to rješitiNamigiva

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
BORN kaže...
Razer Mamba kaže...
 

 

omg sto napravi Smijeh zezam se izgleda odlicno .....e sad bih i ja to htio raditi Plač,jos cu malo promislit mozda cu i ja Namigiva

 sad trenutno ne izgleda bajno jer je to prva ruka i kako sam već rekao to je samo na grubo, šmirglanje će to rješitiNamigiva

ma bit ce ti savrseno ne boj se Smijeh

Razer Mamba
15 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

14 god??Iznenađen

 

 

svaka cast i pohvale za trud

 

samo tako nastaviNamigiva

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Ma kakav kit?

Makni to!

Brazde su ti se stvorile jer si s grubim smirglom radio.

Meni se to dogodilo kad sam sa "spahtlom"(znamo svi kaj je to?) skidao boju.

Kasnije sam imao 2 dana posla da uklonim brazde.

Uzmi vodobrusni 120 ako su duboke brazde,ako nisu onda 220 i lagano,strpljenje je najvaznije!

Poslje uzmi 400 i napravi visoki sjaj.Sa vodobrusnim 800 neces tako lako ukloniti brazde.

Zasto ti kazem da maknes kit?Zato jer postoji mogucnost da ti boja pocne otpadati,ako se primer i kit ne "sljepe" dobro.

Ako ne pocne otpadat super,ali kit nikada neces uspjeti tako poravnati,kao kad ispoliras sa vodobrusnim povrsinu.

Iz iskustva ti govorim.Steta sto ranije nisam vidio temu.Viče

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
Lion King kaže...

Ma kakav kit?

Makni to!

Brazde su ti se stvorile jer si s grubim smirglom radio.

Meni se to dogodilo kad sam sa "spahtlom"(znamo svi kaj je to?) skidao boju.

Kasnije sam imao 2 dana posla da uklonim brazde.

Uzmi vodobrusni 120 ako su duboke brazde,ako nisu onda 220 i lagano,strpljenje je najvaznije!

Poslje uzmi 400 i napravi visoki sjaj.Sa vodobrusnim 800 neces tako lako ukloniti brazde.

Zasto ti kazem da maknes kit?Zato jer postoji mogucnost da ti boja pocne otpadati,ako se primer i kit ne "sljepe" dobro.

Ako ne pocne otpadat super,ali kit nikada neces uspjeti tako poravnati,kao kad ispoliras sa vodobrusnim povrsinu.

Iz iskustva ti govorim.Steta sto ranije nisam vidio temu.Viče

 Kit sam morao staviti zato što je na kućištu bilo  udarenih mjesta gdje su baš bile velike udubine, ovo sam stavio da mi izravna površinu jer drugačije ne ide, moram na rizik pa šta bude...Neodlučan

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
BORN kaže...
Lion King kaže...

Ma kakav kit?

Makni to!

Brazde su ti se stvorile jer si s grubim smirglom radio.

Meni se to dogodilo kad sam sa "spahtlom"(znamo svi kaj je to?) skidao boju.

Kasnije sam imao 2 dana posla da uklonim brazde.

Uzmi vodobrusni 120 ako su duboke brazde,ako nisu onda 220 i lagano,strpljenje je najvaznije!

Poslje uzmi 400 i napravi visoki sjaj.Sa vodobrusnim 800 neces tako lako ukloniti brazde.

Zasto ti kazem da maknes kit?Zato jer postoji mogucnost da ti boja pocne otpadati,ako se primer i kit ne "sljepe" dobro.

Ako ne pocne otpadat super,ali kit nikada neces uspjeti tako poravnati,kao kad ispoliras sa vodobrusnim povrsinu.

Iz iskustva ti govorim.Steta sto ranije nisam vidio temu.Viče

 Kit sam morao staviti zato što je na kućištu bilo  udarenih mjesta gdje su baš bile velike udubine, ovo sam stavio da mi izravna površinu jer drugačije ne ide, moram na rizik pa šta bude...Neodlučan

a briga te ako ispadne lose bar si se nekako zabavio briga te Belji se

Razer Mamba
15 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Kolko vidim na slikam kuciste je bilo izudarano.No ne previse.

Kad si skidao boju koju si granulaciju smirgla koristio?

Po slici bi rekao 120 i veliki pritisak rukom na smirgl,jesam u pravu?

Pogledaj si OVAJ tutoral.Ako ga procitas cijelog,skuzit ces gdje si fulao.

Koliko sam vidio na slici kit ti se zavukao u rupice za ventilatore.Tu ces se opet muciti dok to uklonis:D

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
Lion King kaže...

Kolko vidim na slikam kuciste je bilo izudarano.No ne previse.

Kad si skidao boju koju si granulaciju smirgla koristio?

Po slici bi rekao 120 i veliki pritisak rukom na smirgl,jesam u pravu?

Pogledaj si OVAJ tutoral.Ako ga procitas cijelog,skuzit ces gdje si fulao.

Koliko sam vidio na slici kit ti se zavukao u rupice za ventilatore.Tu ces se opet muciti dok to uklonis:D

 Rupice ću zatvarati zato što će to biti desna stranica tako da mi ti otvori samo smetaju

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Evo samo da javim da projekt nije mrtav, nego je nastao financijski problem pa....

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

 Evo projekt nastavljen:

Kupio sam mrežicu kao ojačanje kitu i stavio je na otvore ventova(dupli sloj) otvori su sad zakitani i ovo je sada grubi sloj kita koji će samo popuniti rupice. Kasnije ide šmirglanje, ravnanje vodobrusnim itd. (slika 1, slika 2)

 

Plastika na prednjoj strani kućišta mi je bila slaba pa sam morao kao ojačanje staviti plastike za zatvaranje 5.25" koje sam zaljepio i jednu plastiku za 3.5" otvor. Kako sam floppy  odlučio izbaciti morao sam napraviti neku alternativu za plastiku od 3.5" otvora pa sam uzeo vruće ljpilo sve otvore učvrstio stavio mrežicu na prazan otvor i grubi sloj kita, kad se osuši ide fini sloj koji ću brusiti vodobrusnim.

Razlog zbog kojeg sam radio svo ovo zatvaranje maske kućišta jest taj što kasnije kroz sredinu režem traku u kojoj ću napraviti LED show. 

(slika 3, slika4)

Vanjska strana bočne stranice(slika1) Vanjska strana bočne stranice(slika1)
Unutarnja strana bočne stranice(slika2) Unutarnja strana bočne stranice(slika2)
Vanjska strana prednje plastike(slika3) Vanjska strana prednje plastike(slika3)
Zatvoreni floppy otvor(slika4) Zatvoreni floppy otvor(slika4)
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Projekt Case Modding
BORN kaže...

 Evo projekt nastavljen:

Kupio sam mrežicu kao ojačanje kitu i stavio je na otvore ventova(dupli sloj) otvori su sad zakitani i ovo je sada grubi sloj kita koji će samo popuniti rupice. Kasnije ide šmirglanje, ravnanje vodobrusnim itd. (slika 1, slika 2)

 

Plastika na prednjoj strani kućišta mi je bila slaba pa sam morao kao ojačanje staviti plastike za zatvaranje 5.25" koje sam zaljepio i jednu plastiku za 3.5" otvor. Kako sam floppy  odlučio izbaciti morao sam napraviti neku alternativu za plastiku od 3.5" otvora pa sam uzeo vruće ljpilo sve otvore učvrstio stavio mrežicu na prazan otvor i grubi sloj kita, kad se osuši ide fini sloj koji ću brusiti vodobrusnim.

Razlog zbog kojeg sam radio svo ovo zatvaranje maske kućišta jest taj što kasnije kroz sredinu režem traku u kojoj ću napraviti LED show. 

(slika 3, slika4)

dobro si krenija samo ta obrada i iznutra mora bit finija ipak je to konp neradiš prikolicu za traktor

I Jadantisi
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Obradit ću ja još to, ovo je samo temelj da drži pa onda estetika, kući da ne napraviš temelje nebi mogla stojati.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

znam da je off topic; al znal itko gdje se može nabavit izolacione trake (ne ona za izoliranje vodova,nego za smanjenje buke) za kućišta?

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding
agent orange kaže...

14 god??Iznenađen

 

 

svaka cast i pohvale za trud

 

samo tako nastaviNamigiva

Potpisujem. Ja se ni sad ne bi usudio pošarat svoj komp flompasterom. Keep on modding in the free world!

 

edit: @ post iznad: mislim da se za tu svrhu koristi spuzva and such, ne znam kud bi sa trakom kompjuter zvucno izolirao =P ili kupi vodeno hladenje ^^

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 3:03 (Sharps).
14 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Viče ne kužiš

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 17:31 (honorandglory).
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding

Imaš u Bauhausu za kupit kolut te trake ako mislis na traku širine izolirke,onako malo deblja spužvasta,ljepljiva s obje strane,inace je za prozoreal moglo bi posluzit za buku,dobra ideja...:)

16 godina
neaktivan
offline
Projekt Case Modding

Evo ovoga vikenda sam se malo ulovio prednje maske (napokon ulovio malo vremena). Vidim da je na zadnjoj slici sve neuredno i neobećavajuće. Jučer i danas sam to sve ravnao, nanio par slojeva kita i zbrusio ih dolje. Mukotrpan je posao kad moraš stavit kit pa čekat da se osuši i onda brusiti i stalno tako. Danas sam to ispolirao vodobrusnim i nanio temeljnu boju samo da vidim gdje sam šta propustio. Mogu reći da sam zadovoljan rezultatom i sad čekam samo otvorenje bauhausa da ulovim dremel na kakvom popustu pa da izrežem po sredini traku za LED show. Gumbove za paljenje i gašenje ću prebaciti na desnu stranu neće više biti ispred. Evo par slikica, i znam da kvaliteta nije nešto jer je slikano mobom (sestra pokvarila fotić).

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Projekt Case Modding

Uzimajuci u obzir tvoje godine,vrlo impresivno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice