Raspberry Pi3 - video problem

poruka: 6
|
čitano: 1.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Raspberry Pi3 - video problem

Pozdrav

 

Molim pomoć. Problem je slijedeći, KODI 17, kao i VLC ne mogu pokretati HD, 720 i 1080 filmove jer rabe hardversko dekodiranje ali putem CPU-a koji je na RPI slab, dok ugrađen omxplayer to radi preko GPU jedinice RPI, i naravno vrti čak i 1080 @ 60fps bez problema a CPU je na cca. 2-3%, dakle ništa...

 

Postoji opcija u KODI-ju da koristi omxplayer ali to ne radi, sav ostali materijal radi, SD i niže rezolucije, ali HD materijali ne radi, čak se 720 i vrti ali samo zvuk..

 

isto tako kad se gleda youtube video tipa 720 ili 1080 dolazi do gubljenja sinhronizacije između audio i video komponente.

 

Meni treba nekakav video reproduktor koji zna koristit GPU, ima podršku za titlove, ima wrapper iliti GUI jer mi CLI ne znači previše jer bi više ljudi koristilo RPI..

 

Probao: KODI, Mplayer, tboplayer (omx gui, ali kao da je iz win 3.1), trenutno idem provjeriti "Ubeify" pa ćemo vidjeti..

 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi3 - video problem

Trebas instalirat par sitnica da bi omogucio hw dekoding u kodiju, ali prije tog ti preporucam da probas instalirat libreelec na rpi3. To ti je najbezbolnija opcija, radi out of the box

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi3 - video problem

Kojih par sitnica? Probati ću!

 

librelec je ok, provjeren, ali meni treba all in one, tj. RPI mi služi kao torrent i NAS.

 

Može info oko kodija..

 

Hvala!!

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi3 - video problem
mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi3 - video problem

Baš sam si i mislio da ću se pozabaviti config datotekom jer jedino s cijelog tuta nisam dizao količinu rama, jedino mi je to ostalo, a pošto je meni za sve ostalo dovoljno 250mb rama, mislim da ću GPU mem povećati, a ni takt ne bi bilo loše dignuti pošto imam mrcnu od hladnjaka (s audio pojačala + termalna pasta).

 

Budem isprobao pa javim za koji sat! :)

Hvala!!

16 godina
offline
Raspberry Pi3 - video problem

Oukej, pa da vidimo..

 

Sve radi savršeno, i za to su mi bile potrebne ove radnje..

 

1. povećati memoriju GPU-a, ja sam s 16mb stavio na 320mb

2. takt CPU stavio s 700 na 850mhz

3. maknuo splash (one dugine boje) s početka

 

Što sam dobio: HD filmovi rade savršeno, temperature su OK, no ipak ide pasivni hladnjak, sam KODI tj. njegovo sučelje je fluidnije, brže. S onog tutoriala iznad ne trebate NIŠTA raditi jer user PI ima sve dozvole da sve radi kao zmaj! Za KODI nisam radio advancedsettings.xml datoteku jer nije bilo potrebe.

 

Znači: logirajte se kao root ili:

sudo nano /boot/config.txt

pa izmijenite datoteku.

 

Ja sam dodao:

gpu_mem=320
disable_splash=1
arm_freq=850

Samo to!

 

Za instalaciju KODI-ja dovoljno je upisati:

 

sudo apt-get -y install kodi

 

(-y znači da vas neće pitati za dozvolu oko instalacije programa, a pretpostavljem da ste napravili update i upgrade sustava ako postoji štogod novog na repozitoriju)

 

Zahvala kolegi na brzom odgovoru!

Isprike ako sam što krivo formatirao jer prvi put to koristim, a isto tako RPI je kod mene tek 2 tjedna, učim se, no do sada sam reinstalirao OS nekih 20-ak puta :D

Hehe

 

Pozdrav!

Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice