Smanjenje buke unutar kućišta!?

poruka: 30
|
čitano: 18.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Ovako zanimalo bi me gdj bi se mogla nabaviti neka spužva ili nešto slično što upija zvukove. Nešto kao na slici

{#} Unaprijed hvala

Spužva Spužva
e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Jesi pogledao u Bauhaus-u?

Win Osama in hide and seek
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
Fixcar kaže...

Ovako zanimalo bi me gdj bi se mogla nabaviti neka spužva ili nešto slično što upija zvukove. Nešto kao na slici

{#} Unaprijed hvala

Takvu identicnu spuzvu ako si dobre srece dobijes sa maticnom, ako nisi srece maticna ti dode u antistatickoj vrecici.

jel od silnog proteina smanjila mi se kara,al glavno da je na bicepsu pukla kapilara|||http://www.youtube.com/watch?v=h1KDYOvecl0&feature=player_embedded#at=60|||
13 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Kupi puno, puno push-up grudnjaka i na posao {#}.

 

Šala, probaj u Bauhausu-u, BauMax-u, nekim takvim ima-sve-što-ti-trebamarketom.

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Hoce li temperatura porasti od tog? {#}

Gamers don't die, they respawn! | Pritisni HVALA ako sam ti pomogao!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Upravo sam to htio pitati zadnjih dana, samo mene zanima smanjenje buke izvan kucista.

 

Koja je to tacno pjena?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
Mentalist kaže...

Upravo sam to htio pitati zadnjih dana, samo mene zanima smanjenje buke izvan kucista.

 

Koja je to tacno pjena?

Mislim da ti ništa ne donosi na temperaturi. Jer, ako imaš ventilatora, koji su zaduženi za ispuh zraka, sav zrak prolazi kroz njih. A ovo je ujedno i izolacija od prašine.

Mislim da nije pjena, da je to spužva.  

EDIT: Pjena je {#}

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 1:34 (sudy_freak).
14 godina
odjavljen
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

http://www.sonitus.hr/acoustics

 

Inače kod nas u Rijeci ima nekakvih spužva u užariji.

 
1 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
Brega55 kaže...
Fixcar kaže...

Ovako zanimalo bi me gdj bi se mogla nabaviti neka spužva ili nešto slično što upija zvukove. Nešto kao na slici

{#} Unaprijed hvala

Takvu identicnu spuzvu ako si dobre srece dobijes sa maticnom, ako nisi srece maticna ti dode u antistatickoj vrecici.

Dobio sam al je neke rozo ljubičaste boje. ja želim crnu radi estetike.

Hvala. Pogledat cu u Bauhausu{#}

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
14 godina
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
Fixcar kaže...

Ovako zanimalo bi me gdj bi se mogla nabaviti neka spužva ili nešto slično što upija zvukove. Nešto kao na slici

{#} Unaprijed hvala

To ti se ofišli zove damping.

Ugl. sumnjam da buš to našo u bauhausu, ali ako si u zg, imaš - Dobar Zvuk (zapadni dio grada).

 

EDIT: Iako mi ovo na slici izgleda kao najobičnija spužva..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 13:04 (DamageHigh).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
DamageHigh kaže...
Fixcar kaže...

Ovako zanimalo bi me gdj bi se mogla nabaviti neka spužva ili nešto slično što upija zvukove. Nešto kao na slici

{#} Unaprijed hvala

To ti se ofišli zove damping.

Ugl. sumnjam da buš to našo u bauhausu, ali ako si u zg, imaš - Dobar Zvuk (zapadni dio grada).

 

EDIT: Iako mi ovo na slici izgleda kao najobičnija spužva..

Puno hvala. Budemo otišao kod njih u ponedjeljak da vidim što imaju od toga!{#}

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
14 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Ajde ako budeš šta uzeo i probao, obavezno javi dojmove, vjerujem da ima dosta ljudi koje zanima kako to "radi"!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

I mene zanima kakva je ta spužva kada se stavi u računalo. {#}

http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-by-monopol/107035.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Nisam mogao vjerovati kako spuzva (trokuti) moze smanjiti buku, u jednoj tvornici za proizvodnju cijevi imaju takve spuzve, kada si u prostoriji buka na sve strane,  za poludit, cijela prostorija oblozena je tim spuzvama, kada zatvoris debela limena vrata na kojoj su takoder te spuzve zvuka koda i nema, nebi ni rekao da je tu neka tvornica lol.....

 

I mene je to zanimalo, srecom kupio sam haf922 u kojemu imam 7 ventilatora (ukljucujuci cpu i gpu ventove) i zbilja je komp skoro pa necujan, sto bi tek bilo sa spuzvama :O

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 20:03 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
lovac82 kaže...

Nisam mogao vjerovati kako spuzva (trokuti) moze smanjiti buku, u jednoj tvornici za proizvodnju cijevi imaju takve spuzve, kada si u prostoriji buka na sve strane,  za poludit, cijela prostorija oblozena je tim spuzvama, kada zatvoris debela limena vrata na kojoj su takoder te spuzve zvuka koda i nema, nebi ni rekao da je tu neka tvornica lol.....

 

I mene je to zanimalo, srecom kupio sam haf922 u kojemu imam 7 ventilatora (ukljucujuci cpu i gpu ventove) i zbilja je komp skoro pa necujan, sto bi tek bilo sa spuzvama :O

Ono što potpuno utišava je soba u sobi, tj dupli zid, a spužva se u studijima koristi za ubiti nepoželjne zvukove, odbijanja itd, izolira zvuk nešto ali to joj nije primarno. Zato se nemojte previše razočarat ako vam ne uspije to sa spužvom.

14 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Ja sam se već igrao sa tim stvarima, samo što sam oblaćio napajanje u tu spužvu. Uglavnom ništa na utišavanju nisam dobio!

srco
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
srco1978 kaže...

Ja sam se već igrao sa tim stvarima, samo što sam oblaćio napajanje u tu spužvu. Uglavnom ništa na utišavanju nisam dobio!

Normalno, buku stvara ventilator, a normalno da nećeš stavit spužvu na njega.

14 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Možda da sam obukao i stranice kučišta, možda bi bilo rezultata...

srco
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

ne samo da ventilator stvara buku, da ju stvara i nesto drugo, kad opet tu imas veliki otvor gdje zvuk prolazi. i onda jos imas nekoliko takvi otvora koje nesmijes zatvoriti. tako da mislim da i stranice i sve zivo oblozis neces moci nista znacajno utisati a tempertura untra ce sigurno biti bar zericu visa jel nema kontakta s metalom. mozda to i nije znacajna razlika ako je kuciste dobro provjetreno ali sigurno ima vecu toplinsku izolaciju nego prije..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Smanjenje buke unutar kučišta!?

Ja otkad sam očistio računalo od prašine imam problema s vibracijama jer imam ono Trendsonic Shinobi smeće od kućišta. Ima li tu lijeka ili je jedino rješenje kvalitetno kućište?

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
lovac82 kaže...

Nisam mogao vjerovati kako spuzva (trokuti) moze smanjiti buku, u jednoj tvornici za proizvodnju cijevi imaju takve spuzve, kada si u prostoriji buka na sve strane,  za poludit, cijela prostorija oblozena je tim spuzvama, kada zatvoris debela limena vrata na kojoj su takoder te spuzve zvuka koda i nema, nebi ni rekao da je tu neka tvornica lol.....

 

I mene je to zanimalo, srecom kupio sam haf922 u kojemu imam 7 ventilatora (ukljucujuci cpu i gpu ventove) i zbilja je komp skoro pa necujan, sto bi tek bilo sa spuzvama :O

Hm sumnjam da je tvoj PC tiši od mog. Ali ja idem na varijantu sa spužvom tek toliko da isprobam mit. {#}

EDIT: Sad sam pogasio ventove redom i skužio da mi najviše buke proizvodi ovaj Scythe-ov vent na Mugenu LOL.

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
12 godina
neaktivan
offline
Smanjenje buke unutar kućišta!?

Case cooler se stisa posebnim gumenim spojevima, glasan je dok ima direktan kontakt sa kucistem, isto kao i HDD.
Ja sam rjesio diskove sa starom podlogom od misa izmedju kucista i box-a (ovak nekaj ko na slici).
Najglasniji su cooleri za graficke i za proc jer se griju pa guma ne dolazi u obzir.
Jedino da pratis temperaturu pa smanjis RPM u biosu po potrebi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 11:35 (cannon_fodder).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smanjenje buke unutar kućišta!?
Monopol kaže...
BlackMoon kaže...

Da,a Links je u Moskvi inače i ti si sa svojih 18 i kusur godina isprsio 700kn za kućište tj zaradio na poslu. Daj,nemoj me mazati,molim,te a ovaj Mentalist neka mi objasni zašto TD ako ima suvisli razlog?

Zašto misliš da se ne može zaraditi za kučište, procesor i sl.?

 

Jel znaš možda kolko zarade klinci i klinceze koji dijele kartice na naplatim kučicama Lučko?

Ma svaki ljetni posao se dobro placa, evo ovog ljeta cu zaradit sebi za novi kompjuter, ili mozda auto ako uspijem namaknit koju tisucicu vise od manche.

 

OnT:


Ventilatori na što manjem broju okretaja, većeg promjera (1150rpm @ 120mm je po meni taman) te što manje ventova
Za sve što možeš staviti gume protiv vibracije

Pjena na stranicama, sa što manje otvora po mogucnosti

 

To je nekako najoptimalnije, a nije preskupo, inače možeš i uzest grafe sa pasivnim hlađenjem (nVidiini Phantomi)... ali to je po meni preskupa solucija

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smanjenje buke unutar kućišta!?
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Smanjenje buke unutar kućišta!?

Pur pjena, itko?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Smanjenje buke unutar kućišta!?

Najbolje rijesenje: ne stedite na kucitu i na kvalitetnon hladenju (CPU, ventovi u kucistu (sto manje dB, a sto bolji CFM), vent na GPU).

 

Vecina DIY rijesenje je samo vise "fire radi"...isprobano.

Ne moze mi reci netko tko ima 7 benih ventova u kucistu da ima tiho kuciste, dajte molim vas....jedino ako se ventovi vrte na 300 RPM, a vise CFM proizvedem aja dok prdnem, nego sto napravi taj sugavi vent! {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Smanjenje buke unutar kučišta!?
Evo ja sam dobio nesto uz maticnu, nekakvu spuzvu.. Pa sam uslikao pokraj kucista pa da mi kazete jel to to ili ne ?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Smanjenje buke unutar kućišta!?
win32 kaže...

Najbolje rijesenje: ne stedite na kucitu i na kvalitetnon hladenju (CPU, ventovi u kucistu (sto manje dB, a sto bolji CFM), vent na GPU).

 

Vecina DIY rijesenje je samo vise "fire radi"...isprobano.

Ne moze mi reci netko tko ima 7 benih ventova u kucistu da ima tiho kuciste, dajte molim vas....jedino ako se ventovi vrte na 300 RPM, a vise CFM proizvedem aja dok prdnem, nego sto napravi taj sugavi vent! {#}

najtise je da nemate kuciste 

cpu i napajanje se nece trebat vrtit brzo zbog "propuha" ,a i necete trebat dodatne ventilatore 

uz to uzmete neku pasivnu grafu i to je to

http://revohd.com
12 godina
offline
Re: Smanjenje buke unutar kućišta!?
Mitsuoka kaže...

Ma svaki ljetni posao se dobro placa, evo ovog ljeta cu zaradit sebi za novi kompjuter, ili mozda auto ako uspijem namaknit koju tisucicu vise od manche.

 

OnT:


Ventilatori na što manjem broju okretaja, većeg promjera (1150rpm @ 120mm je po meni taman) te što manje ventova
Za sve što možeš staviti gume protiv vibracije

Pjena na stranicama, sa što manje otvora po mogucnosti

 

To je nekako najoptimalnije, a nije preskupo, inače možeš i uzest grafe sa pasivnim hlađenjem (nVidiini Phantomi)... ali to je po meni preskupa solucija

Ti misliš na ove? Ako da, to nisu pasivne kartice nego imaju ventilatore ispod hladnjaka...{#}

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
9 godina
protjeran
offline
Smanjenje buke unutar kućišta!?

Ljudi imam neko manje napajanje i mislim da je u tome stvar, buka u kučištu je nepodnošljiva mislim da to proizvodi napajanje jer kad otvorim i zaustavim ventilator na napajanju duploo je tiši a kad ga pustim opet po starom e sad me zanima da li mogu sam sebi zamjenit napajanje da ne sjebem šta ako može onda kako malo samo opširnije inače konfiguracija je ova

Intel Core 2 Duo 1.80 Ghz 

Ati Radeon HD 5450 1 GB DDR3

HDD 170 GB 

RAM 3GB DDR2

MATIČNA: Gigabyte Technology Co., Ltd. 965P-DS3 ( Socket 775 )

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice