Alarm i Video nadzor - Pomoć/Savjeti/Preporuke

poruka: 4
|
čitano: 4.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Alarm i Video nadzor - Pomoć/Savjeti/Preporuke

Bok ekipa!

Otvaram ovu temu pošto druge na sličnu priču nisu toliko uopćene i u biti rijetko kome su od pomoći pa sam spojio tematiku Alarmnih sistema i Video nadzora u jednu zajedničku temu pa će možda na taj način ostati na životu...

 

Znači, sve vezano za alarmne sisteme i video nadzor...

 

- Nabavka (web trgovine, klasične trgovine,...)
- Ugradnja (samogradnja)
- Profesionalna pomoć/nabavka/ugradnja/servisiranje... od strane tvrtki specijaliziranih za to

- Savjeti, rješavanje softwerskih i hardverskih problema, dilema, ...

- Zakonske odredbe

 

...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alarm i Video nadzor - Pomoć/Savjeti/Preporuke

Evo, da sam započnem... :)

 

Znači, mene osobno zanima zna li netko nekakve europske webshop-ove(specijalizirane a i one mješovite robe) koji imaju povoljne a kvalitetne alarmne sustave i komplete video nadzora, bilo to za kuće, poslovne prostore ili za što već ljudima treba...?

 

 

Isto tako, ako ima upućenih, jeli moguća samogradnja/ugradnja(bio to alarmni ili video nadzor) kad je u pitanju vlastiti poslovni prostor a koji je kao prostor/institucija zakonski obvezatan imati alarmni sustav i video nadzor?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alarm i Video nadzor - Pomoć/Savjeti/Preporuke
Chriss kaže...
Isto tako, ako ima upućenih, jeli moguća samogradnja/ugradnja(bio to alarmni ili video nadzor) kad je u pitanju vlastiti poslovni prostor a koji je kao prostor/institucija zakonski obvezatan imati alarmni sustav i video nadzor?

 

Hvala!

 AFAIK, tvrtka koja ti postavlja alarm mora biti licencirana za poslove tehničke zaštite.

www.petvolta.com
12 godina
offline
Alarm i Video nadzor - Pomoć/Savjeti/Preporuke

A vjerojatno će to zakonski i gurati i bespotrebno nas jače udarati po đepu...

 

Al mi je bzvz to, moram nekom plaćati ugradnju i precijenjenu opremu a mogu sam ugraditi pristojan bežični sustav(vjerojatno bolji od njihovih startnih "paketa" a za dosta manje novaca)...

 

Ako nekome "šteti" moja "nestručna" ugradnja onda sam to jedino i samo ja, jer MOJA roba/novac/vrijednosti/koža, kako god hoćete, su u opasnosti od lopova.
Na kraju krajeva bežicni sustavi su vrlo jednostavni za samogradnju...

 

Što se mog osobnog slučaja tiče, ja ću vjerojatno kroz nekoliko mjeseci napustiti poslovni prostor kojeg sam unajmio,... i što bih ja sad trebao, plaćati ovlaštenu tvrtku za ugradnju(alarm i video nadzor) i bacati novac jer ovi gore ne znaju složiti zakon?

Ili, ako je netko već sam sebi ugradio, što da radi, baci sve u kantu i zove profesionalce?

Nemam ja ništa protiv ovlaštenih tvrtki koje to odrađuju al nije da radim za nekoga pa da ugradnja od stručne osobe treba nešto značiti, radim za sebe i želim to sam riješiti al vjerojatno neću moći jer će mi zakon vezati ruke.

 

Uglavnom, ima li načina za izbjeći plaćanje ovlaštenih tvrtki i biti sam svoj majstor?

Ili šutjeti i primati zadnje udarce(kao da već ne izdvajam previše novaca za bespotrebna davanja nego sad još i ovo)...

Više dajem državi nego što meni na kraju ostane i borim se za siću a sad još trebam razbijati glavu s tim hoće li mi doći kakva inspekcija i puknuti kaznu ako sam odradim ugradnju,... to me vrijeđa i izluđuje, jer osobno i iskreno jedva imam za kruh a sad da posuđujem novac kako nebih dobio kaznu jer sam sam sebi ugradio alarm i video nadzor?!

 

 

Sorry što ovako odužih tekst al izludim kad se kopaju đepovi malih ljudi a velike ribe se ne diraju(u ovom slučaju i veliki podliježu ovom zakonu al govorim za opću nepravdu u kojoj se velikima opraštaju milijunski dugovi a malima naplaćuju kamate na samo dugovanje npr., pa i što se ovog slučaja tiče, velikim ribama ovo nije nikakav udarac a malima može biti kap koja će preliti čašu)...

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice