[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala izdvojena tema

poruka: 26
|
čitano: 46.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Izgradnja kučne računalne mreze

U posljednje vrijeme vidim jako puno pitanja vezanih za spajanje dva racunala, djeljenju interneta, jednoj tipkovnici i misu na dva racunala... i da ne nabrajam dalje,

Osobno sam se prije par mjeseci poceo igrati s kucnim 'serverom', tj. racunalom koje ce 24h biti upaljeno te naravno vrtiti uTorrent. Za pocetak mi je i to bilo dovoljno, no s vremenom su mi dvije tipkovnice i dva misa na stolu poceli smetati, a i lagano sam to drugo racunalo poceo koristiti sve vise i vise za neke jednostavne radnje kao sto je citanje e-maila, surfanje itd itd..

Kako bi rjesio nered na stolu i izvukao 100% iz oba racunala bacio sam se na izgradnju necega sto sam nazvao 'kucne mreze'. Nadam se da cu u tekstu ispod odgovoriti na mnoga pitanja koja vam padaju na pamet ako imate dva racunala u kuci.

 

1. Monitor!

Sigurno najveci problem s kojim se vecina susretne kada pozeli spojiti dva racunala. Osobno nemam mjesta za dva monitora na stolu, a na kraju nemam ni drugi monitor.

 

- Monitor s vga i dvi ulazima: Da, takve stvari postoje, monitor koji na sebi ima dva ulaza, vga i dvi. Puno prije nego sam uopce razmisljao o dva racunala kupio sam LG monitor koji na sebi ima dva ulaza. Spajanje je proteklo vrlo jednostavno. Racunalo koje koristim za posao sam spojio preko DVI-a dok sam 'server' spojio na VGA. Monitor na sebi ima tipku s kojom se prebacujem izmedzu dva signala. Ovo nije jedini monitor koji ima tu funkciju, postoji ih jako puno.

 

- Ako nemate ovakav monitor, a ni novaca da ga kupite novi onda imate jedno poprilicno zgodno rjesenje, KVM switch . Nazalost u nasim trgovinama su mi rekli da nemaju switcheve opremljenje DVI ulazom nego samo VGA, tako da DVI morate zaboraviti. KVM switcom cu se baviti naknadno u tekstu.

 

- Treca solucija je uopce ne spajati monitor. Instalirajte TeamViewer na oba racunala te na drugo racunalo pristupajte na ovaj nacin. Korisno samo ako vam to drugo racunalo sluzi da bi imao pokrenut uTorrent, a diskove ste sherali s drugim racunalom.

 

2. Tipkovnica i miš

Ne bih ze puno zadrzavao na necemu sto je vise-manje svima jasno.

 

- KVM switch . Obicno imaju mogucnost spajanja jedne tipkovnice i misa na dva racunala. Teoretski to im je i funkcija. J  Pokušajte ne biti brzopleti pa kupiti nekakav d-linkov kvm switch jer cete ih masno platiti. Cijena im se krece oko 400 kuna. Posjetite chipoteku. Kod njih bi trebali naci König KVM switch za 72kune. Za razliku od vec gotovih rjesenja ovaj ne dolazi s kabelima no u mom slucaju to je bio plus jer ionako nisam mislio koristiti njegove vga ulaze. PS2 kabel za tipkovnicu/mis dodze oko 15 kn i trebat ce vam 4 komada.

 

3. Internet

Čak i neki DSL modemi/routeri koje dobijete od t-coma imaju više mreznih izlaza i sebe.

Rjesavanje problema je vrlo jednostavno.

Modem je potrebno postaviti u router nacin rada. Tako da je on 24h online.

Dial-up funkcija nije pametna zbog toga sto ce tada samo jedno racunalo imati vezu na internet, ono koje je napravilo spajanje.

Ovakvi 'moderni' routeri obicno imaju i mogucnosti switcheva u sebi, tako da ako recimo spojite 4 racunala na njega moci cete djeliti podatke izmedzu racunala te ici na internet.

 

4.  Djeljenje podataka

Nastojat cu biti kratak na ovom djelu. Ako ste racunala spojili na gore navedeni router i ako oba mogu ici na internet znaci da nema problema u komunikaciji racunala s routerom. Sljedeci korak je na jednom od ta dva racunala 'sherati' cijeli disk ili samo folder.

Odaberite folder/disk te desni klik na njega.

Properties > Sharing > Share this folder on network , te mozete kliknuti i na kucicu 'Allow network users to change my filer', sada cete imati i mogucnost brisanja i mjenjanja fajlova na drugom racunalu.

Na oba racunala takodzer morate podesiti network. Start > Control Panel > Set up a home or small office network.

Toliko od mene na ovu temu. Ako zapnete obratite se googlu jer ne mogu previse ulaziti u srz problema a da ne napišem mali roman.

 

5. Audio

Ja sam ovdje naisao na jedan veliki problem. Radno racunalo mi je bilo spojeno na PC zvucnike kao sto i treba biti. No kako sam sve intezivnije poceo koristit 'server' u obavljanju jednostavnih radnji tako mi je trebala i opcija da na jednim zvucnicima imam spojena oba rucnala. Nažalost u nasim trgovinama nisam pronasao audio switch koji bi mi omogucio da se prebacujem izmedzu dva audio signala. Jedno dosadno popodne je srecom urodilo plodom pa sam ga sam napravio. Više o tome ovdje.

 

No uvjek vam ostaje mogucnost promjeniti kabele kada idete gledati film s drugog racunala ili slusati glazbu.

 

6. Remote connection

U zadnje vrijeme ovo je jako popularan nacin upravljanja racunalom. Ja se dosta puta sjetim na poslu nekog filma ili neceg treceg te download uvjek ostavim za predvecer kada dodzem doma. Ali kada dodzem doma obicno zaboravim koji sam ono trailer gledao danas na poslu.

Jos davno sam se vezao za TeamViewer i ne pustam ga. Postoji more raznih VNC programa ali TeamViewer mi je drag zbog toga sto ne ovisi o IP adresi koja se mjenja svakim novim spajanjem racunala na internet. TV racunalu na kojem je pokrenut dodjeljuje ID broj koji ostaje uvjek isti te password koji se mjenja svaki put kada se racunalo pokrene. Password se moze postaviti na fiksni. Tako da u konacnici imate VNC s fiksnim 'gabaritima' te mu pristupiti mozete uvjek bez asistencije druge strane koja bi vam trebala procitati IP adresu dok ste vi na poslu...

 

Uz ovaj tekst sam prilozio i shemu spajanja svih komponenti koje sam nabrojao.

Isto tako i sliku kako to sve izgleda u mojoj sobi.

 

Ako se pitate zasto 'onaj komp. u ormaru izgleda cudno' ovdje cete pronaci objasnjenje.

 

shema shema
oraganizirani nered oraganizirani nered
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 20:00 (pixelatem).
 
7 0 hvala 6
16 godina
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze

Nije mi jasna potreba KVM Switcha ako, npr. , koristiš Remote Desktop Connection.

 

Kod mene je situacija sljedeća:

 

1. centralni server (24/7) spojen na router, bez monitora, miša i tipkovnice

2. par desktop računala spojenih na isti router

3. par laptopa spojenih na wireless access point spojen na router

4. router spojen na DSl modem

5. administracija servera preko remote desktop-a ( ugrađen u XP i Vistu) sa bilo kojeg računala

6. pristup preko interneta serveru ili bilo kojem računalu također uz remote desktop i hamachi

7. ftp server na serveru i ftp klijenti na ostalim računalima

8. goodsync za potrebe sinkronizacije i/ili backupa

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze
ferovca1 kaže...

Nije mi jasna potreba KVM Switcha ako, npr. , koristiš Remote Desktop Connection.

 

 
RDC koristim samo kada nisam kod kuce.
KVM mi koristi kada zavrsim rad s jednim racunalom i zelim se prebaciti na drugi te gledati film ili slusati glazbu.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze

Hmm, ništa osobno, ali tvoj način korištenja računala baš i nije u duhu prave kućne mreže, mislim da mi si malo pogriješio sa naslovom teme.

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze
ferovca1 kaže...

Hmm, ništa osobno, ali tvoj način korištenja računala baš i nije u duhu prave kućne mreže, mislim da mi si malo pogriješio sa naslovom teme.

 

 hm? vjerojatno! Zurio sam sinoc vanka, mislim da bi bilo bolje 'Vodič kroz izradu mreže dva kučna računala'
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze
pixelatem kaže...
ferovca1 kaže...

Hmm, ništa osobno, ali tvoj način korištenja računala baš i nije u duhu prave kućne mreže, mislim da mi si malo pogriješio sa naslovom teme.

 

 hm? vjerojatno! Zurio sam sinoc vanka, mislim da bi bilo bolje 'Vodič kroz izradu mreže dva kučna računala'
Eto preimenovano i sticky usput Smijeh
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze

 

 

Obzirom da je kasno, u prilog stavljam moju verziju male kućne mreže, a cjelokupan "howto" napisati ću u koracima, kad se uzmogne vremena i, naravno, ako autor teme nema ništa protiv..

 

UPDATE (30.10.2008.)

 

UVOD

 

Izrazitim padom cijena osobnih računala i mrežne opreme u proteklih par godina te širenjem dostupnosti pristupa internetu, izrada vlastite, kućne mreže od 2 ili više računala sa pristupom internetu postala je realnost i potreba svakog informatičkog entuzijasta. Kako god okrenuli, posjedovanje barem 2 računala tjera vas na ideju povezivanja istih.

 

Najčešći način povezivanja 2 i više računala vrši se u tkz. server/klijent arhitekturi. Server je centralno računalo mreže kojem pristupamo preko klijen(a)ta, tj. ostalih računala u mreži. Naravno, ovisno o potrebama, u mreži možemo imati i više servera spceijaliziranih za određene namjene,  npr., podatkovni server, web server, multimedijalni server i sl. Kućni server najčešće objedinjuje te funkcije te ga koristimo za dohvat i pohranu različitih podataka, multimedije, backup i sl.

 

I što je najbolje, server ne mora biti neka ultra skupa konfiguracija, prosječan procesor uz malo više RAM memorije i par stotina GB prostora za pohranu podataka (ovisno o afinitetima korisnika) je sasvim dovoljno. O tome ćemo detaljnije u narednim poglavljima.

 

Još jedna od korisnih stvari kućne mreže je zajedničko korištenje pisača. Na pisač spojen na neko od računala u mreži možete ispisivati sa bilo kojeg drugog računala spojenog u mrežu.

 

 

 

DIJELOVI MREŽE

 

Za malu kućnu mrežu od 2 računala, sa pristupom internetu, potrebno nam je sljedeće:

 

  • server računalo sa mrežnom karticom          1 kom
  • klijent računalo  sa mrežnom karticom         1 kom
  • DSL modem/router     1 kom
  • Mrežni kabel               ? m   (ovisno o udaljenosti dijelova mreže)
  • žličica vegete       

 

 

Mala kućna mreža može se proširiti  u veliku kućnu mrežu:

 

  • gore sve nabrojeno
  • server/klijent računalo sa mrežnom karticom     x kom
  • switch      x kom
  • još mrežnog kabela

 

STAY TUNED..

Mala kućna mreža Mala kućna mreža
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 22:17 (ferovca1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze
ferovca1 kaže...

Obzirom da je kasno, u prilog stavljam moju verziju male kućne mreže, a cjelokupan "howto" napisati ću u koracima, kad se uzmogne vremena i, naravno, ako autor teme nema ništa protiv..

 
dapace, samo ti napisi. No vidim da je tvoja mreza malo veca nego moja.
Ja sam ovo napisao najvise zbog toga sto vidim jako puno pitanja od korisnika koji imaju dva racunala (jedan u torrent funkciji, drugi za igre itd...).

thx luxx za stiky i promjenu naslova. Namigiva
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izgradnja kučne računalne mreze

kak napraviti da koji mi komp skida torrent,pa da s tog kompa samo prebacim na radni komp?

16 godina
neaktivan
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

koja je svrha spojiti tastaturu i miša u KVM a kompove u različite ulaze monitora kada kratica KVM sadrži ovaj 'V' u sebi?

 

Btw, ukoliko je netko zainteresiran za shemu mreže koja sadrži hyper-v server, nekoliko virtualaca (uključujuči i jedan irtualni file server koji koristi fizički disk), pa jedan jako veliki fizički file server, dva NAS-a (jedan za backup važnih dokumenata, a drugi sa streaming sererom), pa 4 desktopa, tri laptopa, dva media centra, konkretan router, optika u drugu kuću i tamo nastavak mreže?

Dolje Matija Gubc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču

Ajd da malo prodjemo ovaj tvoj tekst:

 

1. Remote desktop ovo odradjuje odlicno. Sto se tice team viewera bolja je solucija hamshi i vnc a poslije cemo zasto.

2. opet remote desktop i ne treba ni kvm switch

3. modem je 24 sata on line samo ako stavite u podesavanjima da se konektuje automatksi ili da cuva vezu "zivom": To sto je u router modu nije dovoljno al autor nije ni mislio ono sto je napisao vec da se moem u router modu spaja automatski ili na zahtjev nekog od racunara iz mreze. SVI moderni router imaju i switch u sebi i svi omogucavaju dijeljenje podataka i svega ostalog sto se podesi na kompovima za dijeljenje i svo mogu na net istovremeneo i nezavisno od drugih ako se dobro podese.

4. Dijeljenje podataka je moguce i ako ne mogu na net. Razlika je u dobrom podesenom gatewayu. Poena je da to nista nece raditi samo od sebe.

5. Rjesenje je kupiti zvucnike koji imaju line in.

6. Ovo je popularan nacin upravljanja racunarima od kako postoje serveri a ne u zadnje vrijeme. Ovdje cu obrazloziti zasto su hamashi i vnc puno bolje rjesenje od team viewera. Hamashi pravi virtuelnu mrezu. To znaci dana se racunari nakojima je instaliran hamashi i koji su prijavljeni u istu hamashi mrezu ponasaju kao da su u lokalnoj mrezi. To vam omogucava niz stvari. Najzabavnija je igraj igara medjusobno. Recimo COD. Jedan igrac dige server a ostali se kace na njega. Druga stvar je dijeljenje datoteka. Preko hamashija mozete mapirati diskove bez obzira gdje su racunari. Bili oni metar jedan od drugog i na istom routeri ili u drugom gradu, drzavi kontinetu. Svejedno. Preko hamashija radi i remote desktop mada je malo brzi VNC. Preko hamashja radi bukvalno sve sto radi i u lokalnoj mrezi.

 

Sve u svemu pohvala za trud ali tekst je malo laicki napisan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 20:43 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču

@logic

 

 

Stavka 2:

modem i router su dvije različite stvari. Modem ne može biti u router modu. Postoje routeri bez modema, a i obratno. Ali neki d-link štogod koji je router i ima modem integriran u sebe, može raditi u bridge ili router modu.

Nemaju svi modemi routeri switch u sebi. ovih par modela koji se prodaju u hrvatskoj imaju, ali bome takvih proizvoda ima mnogo različitih...

Stavka 5:

KVM sa audio switchem? imam jedan dva portni pred sobom... TK-204K

Stavka 6:

KVM je must have u svakoj serverskoj sobi, da ne povjeruješ - i danas. kako ćeš se spojit preko vnc-a ako ti crkne mreža?

Hamachi je jedan veliki security risk, isto kao i team viewer. Sve što se oslanja na treću osobu negdje vani na internetu...

 

Znam da se tu radi o kućnoj mreži ali mi je nelagodno kad ja ne znam da li je taj moj hamaši nazovimo to vpn samo moj ili nije... a i činjenica da se team viewer na isti način spaja i netko treći ima mogućnost snimanja sessiona....

 

prva stvar koji napravim na firewall-u kada ga negdje konfiguriram je: blokiram portove, protokole i ip adrese takvih servisa.

Dolje Matija Gubc
16 godina
neaktivan
offline
RE: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
franjo tahy kaže...

@logic

 

 

 

Stavka 2:

modem i router su dvije različite stvari. Modem ne može biti u router modu. Postoje routeri bez modema, a i obratno. Ali neki d-link štogod koji je router i ima modem integriran u sebe, može raditi u bridge ili router modu.

Nemaju svi modemi routeri switch u sebi. ovih par modela koji se prodaju u hrvatskoj imaju, ali bome takvih proizvoda ima mnogo različitih...

Stavka 5:

KVM sa audio switchem? imam jedan dva portni pred sobom... TK-204K

Stavka 6:

KVM je must have u svakoj serverskoj sobi, da ne povjeruješ - i danas. kako ćeš se spojit preko vnc-a ako ti crkne mreža?

Hamachi je jedan veliki security risk, isto kao i team viewer. Sve što se oslanja na treću osobu negdje vani na internetu...

 

Znam da se tu radi o kućnoj mreži ali mi je nelagodno kad ja ne znam da li je taj moj hamaši nazovimo to vpn samo moj ili nije... a i činjenica da se team viewer na isti način spaja i netko treći ima mogućnost snimanja sessiona....

 

prva stvar koji napravim na firewall-u kada ga negdje konfiguriram je: blokiram portove, protokole i ip adrese takvih servisa.

 

Gdje ja napisah da su modem i router ista stvar? Lik je govorioo router modu modem i ja sam se nadovezao na  njega pretpostavljajuci da prica o routeru sa ADSL modem. Cinjenica da postoje routerii sa adsl modemom u sebi ne znaci da su to iste stvvari. Daj mi jedan router koji nije i switch. A ja samo o tome pricao. Sto se tice KVMa sa audio switchem nigdje nisam rekao da ih nema. Kao sto nigdje nisam rekao da ne treba KVM. Pa i ja ga imam. ALi sam rekao da remote desktop nije moderna stvar vec se koristi odavno. Nigdje me nisi ispravio jer pricamo o istom. A o hamashiju sam pricao samo kao o boljoj alternativi team viewera a ne kao o ultimativno odlicnoj stvari. Pola ovih stvaro sto lik gore naprica se ne moze staviti u istu  pricu sa pravim serverom. Ovo je vise djecija zaj....a nego neka ozbiljna ili nedaj boze produkcijska mreza.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 22:57 (logic).
13 godina
neaktivan
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

pozdrav, eto, malo skrecem s teme al me zanima dali se na kraju sa KVM switchom mogu spojiti tastatura i mis na dva kompa te postoji li i drugo rijesenje za takvo nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

"...

Modem je potrebno postaviti u router nacin rada. Tako da je on 24h online.

Dial-up funkcija nije pametna zbog toga sto ce tada samo jedno racunalo imati vezu na internet, ono koje je napravilo spajanje.

..."

 

E pa ovo mi nije jasno kako napraviti, očito je kod mene slučaj i problem što se Bnetov modem spaja DialUp a nije podešen kao router pa nemam pristup internetu (preko switcha)...

Jedno je starije Win XP a drugo Win 7 računalo...molim kako podesiti da modem bude router?

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
Strm kaže...

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

A da se spojis na isti wifi?

:D
13 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
CroNk3r kaže...
Strm kaže...

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

A da se spojis na isti wifi?

wifi nedopusta 2 accounta da se spoje odjednom

Strm
14 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
Strm kaže...
CroNk3r kaže...
Strm kaže...

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

A da se spojis na isti wifi?

wifi nedopusta 2 accounta da se spoje odjednom

Koji ruter imas? Pogledaj u postavkama, mozda mozes omoguciti spajanje vise racunala...

Ako ne radi tako probaj s D-Linkom(spojis ga umjesto postojeceg)

:D
13 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
CroNk3r kaže...
Strm kaže...
CroNk3r kaže...
Strm kaže...

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

A da se spojis na isti wifi?

wifi nedopusta 2 accounta da se spoje odjednom

Koji ruter imas? Pogledaj u postavkama, mozda mozes omoguciti spajanje vise racunala...

Ako ne radi tako probaj s D-Linkom(spojis ga umjesto postojeceg)

imam USB s 28Db antenom

Strm
14 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
Strm kaže...
CroNk3r kaže...
Strm kaže...
CroNk3r kaže...
Strm kaže...

U kuci imam laptop i PC.Sa pC-iem sam spojen na wireless mrežu i sad želim i internet na laptopu.Imam jedan modem od D-Linka ako pomaze..

A da se spojis na isti wifi?

wifi nedopusta 2 accounta da se spoje odjednom

Koji ruter imas? Pogledaj u postavkama, mozda mozes omoguciti spajanje vise racunala...

Ako ne radi tako probaj s D-Linkom(spojis ga umjesto postojeceg)

imam USB s 28Db antenom

To je prijemnik, za ruter pitam(uredaj u koji je ustekana zica od telefona i na sebi ima antenicu)...

:D
13 godina
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

Imam istekan ruter xd

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

Kako onda imas wireless mrezu ako nemas ruter?

 

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna računala

USB stick je ukopcan u moj komp,a u stick je antena.Ja želim znat kako da tu mrežu podjelim s laptopom pošto mreža nedopušta da se isti account spji 2 puta odjednom.

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
Strm kaže...

USB stick je ukopcan u moj komp,a u stick je antena.Ja želim znat kako da tu mrežu podjelim s laptopom pošto mreža nedopušta da se isti account spji 2 puta odjednom.

e, to ne bi znao...

:D
13 godina
offline
Re: [HOWTO] Vodič kroz izradu mreže dva kućna raču
CroNk3r kaže...
Strm kaže...

USB stick je ukopcan u moj komp,a u stick je antena.Ja želim znat kako da tu mrežu podjelim s laptopom pošto mreža nedopušta da se isti account spji 2 puta odjednom.

e, to ne bi znao...

Ima ono na xp-u share an inthernet connection.A i imam DSL router pa ako on moze pomoc.Ugl.neka u komp ide mreza a iz kompa kroz kabel do laptopa je bila moja zamisao

Strm
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice