Vodeno hlađenje

poruka: 65
|
čitano: 46.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Kako sam započeo izrađivati vodeno hlađenje za pc pa me zanima da li bi vodeni blok za cpu mogao biti od željeza.

Fiksy
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodeno hlađenje

Pa mislim da bi moglo biti od željeza ali imaj na umu da željezo ni blizu dobro ne odvodi toplotu kao alu. ili pak bakar...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

ej dal bi se vodeni blok mogao izraditi od hladnjaka za motor od auta i da li bih mogao upotrijebiti pumpu za gorivo iz auta

Fiksy
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodeno hlađenje

Nisam neki stručnjak za vodena hlađenja ( do sada nisam imao ni jedno) ali ja također već neko vrijeme kanim da sebi sam napravim vodeno hlađenje. Ja bi ti preporučio da prije nego što išta počneš praviti detaljno proučiš ovaj thread         http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=105157&page=1&pp=20   , gdje je neki lik iz Hrvatske napravio odlično vodeno hlađenje za skoro sve komponente koje se griju :D .   A kada se konačno nakanim da počnem praviti svoje homemade vodeno hlađenje   work progress ću stavljati na bug-ov forum. Pozdrav

 
0 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Fiksy kaže...

ej dal bi se vodeni blok mogao izraditi od hladnjaka za motor od auta i da li bih mogao upotrijebiti pumpu za gorivo iz auta

 Mislim da imaš u nekoj Bug-ovoj samogradnji vodeno hlađenje sa hladnjakom od Yuga45.Smijeh
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

zzzz...ima te dole moju konfu...tali je vodeno hlađenje neka prdnost...ili je samo to furka imat...koliko je para(km)...i šta zahtjeva da se ugradi...

core 2 duo e8500 3.16 ghz- gf9800gt 1gb ddr3- 3gb ram ddr2- aa to se na hdd 320gb- 500w antec ii asus p5q pro lga775
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vodeno hlađenje
Nvidia maniak kaže...

zzzz...ima te dole moju konfu...tali je vodeno hlađenje neka prdnost...ili je samo to furka imat...koliko je para(km)...i šta zahtjeva da se ugradi...

 Vodeno se obično koristi za Overclock.
Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Posjeti ovu stranicu za High End komponente vodenog hlađenja www.dangerden.com/store/

Denger Den prepoporuča i ATI Game na svojim stanicama http://game.amd.com/us-en/amdgame_testedcomponents.aspx?p=6

Vrjedi posjetiti i firmu koja postavlja ta vodena hlađenja u svoje konfiguracije Beast Computers www.beastcomputers.co.uk/

To su prave High End kofiguracije ne HP Blaclbird iDell XPS.

Beast Computers je zakon.

Torrent je zakon,koristite ga i vi!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
dertnes kaže...

Posjeti ovu stranicu za High End komponente vodenog hlađenja www.dangerden.com/store/

Denger Den prepoporuča i ATI Game na svojim stanicama http://game.amd.com/us-en/amdgame_testedcomponents.aspx?p=6

Vrjedi posjetiti i firmu koja postavlja ta vodena hlađenja u svoje konfiguracije Beast Computers www.beastcomputers.co.uk/

To su prave High End kofiguracije ne HP Blaclbird iDell XPS.

Beast Computers je zakon.

E sad si ga namuljo.
Zašto bi morao posjetit firmu koja prizvodi vodena?
Nepotrebno.
Danger den NIJE nikakvi highend.
Razvikan da i dobar isto ali ni blizu snazi nekih drugih blokova.
Mada ga BFG po novom ugrađuje na kartice.
Imam par frendova u njemackoj koji su koristili te blokove i usporedili sa drugima.
Sa dangerden blokovima su imali vece temperature nego sa dosta jeftinijim EK blokovima.
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Ljudi šta kažete na ovo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 18:24 (MEGATON).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
MEGATON kaže...

Ljudi šta kažete na ovo.

Baš me zanima koje su temperature.
Tt hlađenja nisu baš na glasu.
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS PM-ovi UGAŠENI!! NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Temperatura je 23-25 c     Koje je hlađenje onda bolje od ovoga po tvom mišljenju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
MEGATON kaže...

Temperatura je 23-25 c     Koje je hlađenje onda bolje od ovoga po tvom mišljenju.

teško moguce da imaš takvu temperaturu.
Sa Morra 2 radijatorom možda ali ne sa Tt dualom.
Krivo ocitava temperature
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS PM-ovi UGAŠENI!! NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje

Imam program Everest koji pokazuje 27-30 C

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2009 17:13 (MEGATON).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
MEGATON kaže...

Ljudi šta kažete na ovo.

 Pozdrav... Želio bih te pitat kakve su temperature s tim Thermaltake CL-W0076 , mislim koliko ti je proc klokan jel ga hladi kak treba, dali je tesko ga za namontirat i tako...ja sam to naručio jučer tj.sinoć pa me zanima ak mozes mi reći...
Intel Core 2 Quad Q9450(2,67) -OC 3,59, Zalman CNPS9700 LED ,2x 2gb ocz reaper - 5 5 5 15, 1066 Mhz, Gigabyte GA-X48-DS5, Chieftec 650 watt, Gigabyte GTX280 , 1x WD 1TB Green ,2x Seagate 500 Gb, X-Fi Gamer Edition, Logitech Z-5500
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Tuborg_Green kaže...
MEGATON kaže...

Ljudi šta kažete na ovo.

 Pozdrav... Želio bih te pitat kakve su temperature s tim Thermaltake CL-W0076 , mislim koliko ti je proc klokan jel ga hladi kak treba, dali je tesko ga za namontirat i tako...ja sam to naručio jučer tj.sinoć pa me zanima ak mozes mi reći...
 Moj procesor intel E 4500 tvornički je 2x2.2Ghz i temperatura u everestu je između 25-30 C kad sam ga podigao na 2.97 Ghz temperatura je došla do 75 C ali na procesoru nije bilo paste pa sam stavio pastu i onda je temperatura bila 50-56.Ovisi koje će temperature biti recimo ako imaš procesor sa četiri jezgre i ako ga digneš na  4 Ghz.Za namontirati nije neki problem samo se malo treba namučiti da se matična skine jel treba vijke provući kroz rupe gdje je stajao ventilator od procesora.Netko kaže da to hlađenje nije baš dobro  u odnosu na druga vodena koja su puno skuplja.Ja sam kupio ovaj za 800 kuna jel sam uvijek želio imati vodeno.Što se mene tiče ja sam zadovoljan sa Thermaltake CL-W0076.
Intel core 2 duo E4500,2x2.2 ghz Mb gigabyte 945P-DS3,s775 Ram 2GB PC5300,667Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.10 250GB,16MB GF 8500 GT 512MB Thermaltake VE7000BWS Soprano DX FortroN BlueStorm 500w Samsung SM 940NW 19" LCD Vodeno hlađenje Thermaltake big water 745
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 16:57 (MEGATON).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
MEGATON kaže...
Tuborg_Green kaže...
MEGATON kaže...

Ljudi šta kažete na ovo.

 Pozdrav... Želio bih te pitat kakve su temperature s tim Thermaltake CL-W0076 , mislim koliko ti je proc klokan jel ga hladi kak treba, dali je tesko ga za namontirat i tako...ja sam to naručio jučer tj.sinoć pa me zanima ak mozes mi reći...
 Moj procesor intel E 4500 tvornički je 2x2.2Ghz i temperatura u everestu je između 25-30 C kad sam ga podigao na 2.97 Ghz temperatura ji došla do 75 C ali na procesoru nije bilo paste pa sam stavio pastu i onda je temperatura bila 50-56.Ovisi koje će temperature biti recimo ako imaš procesor sa četiri jezgre i ako ga digneš na  4 Ghz.Za namontirati nije neki problem samo se malo treba namučiti da se matična skine jel treba vijke provući kroz rupe gdje je stajao ventilator od procesora.Netko kaže da to hlađenje nije baš dobro  u odnosu na druga vodena koja su puno skuplja.Ja sam kupio ovaj za 800 kuna jel sam uvijek želio imati vodeno.Što se mene tiče ja sam zadovoljan sa Thermaltake CL-W0076.
HAHA.pa to su daleko prevelike temperature sa toliko malim OC.ja imam Q6600 na Scytheu Mugen2(ZRAČNI) i u EVERESTU pod opterečenem ne ide preko 55°c.
OC-an je sa 2,4Ghz na 3,2Ghz(8x400).Neka zračna hlađena su bolja od tog Tt-a.Primjerice CoolerMaster V8 koji dođe 500Kn.
MICROMAN
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 16:26 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

I puno ljepse izgleda cooler master v8 nego ta crijeva bar meni

I <3 COD2
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Z1t3 kaže...

I puno ljepse izgleda cooler master v8 nego ta crijeva bar meni

 Potpis.Ako se ide na vodeno onda se ide na kvalitetno riješenje.Koja su daleko skuplja od 800kn.
Mislim svačam čovijeka koji kupi skupo vodeno i svoj proc stavlja u brzinske šokove(VIŠE OD 4,Ghz)Ali za sve ostalo još uvijek je bolje(ISPLATIVIJE) uzet kvalitetno zračno.
MICROMAN
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Evo i ja sam gledao malo ta vodena hlađenja i malo su mi preskupa pa se bacam na posao za sad imam sve osim bloka.Trenutačno čekam jedan pravokutnik aluminija iz kojeg ču napraviti blok za proc.Za radijator budem koristio onaj mali kiljer(baš i nije mali ali naspram velikog kiljera je ovaj maleni) koji služi za grijanje a autu na njega ču montirati 4 venta od 120mm dva naprijed dva odostraga.Pumpica bude od perilice rublja(veš mašine) naravno ona ima onaj filter pa ču ju morati malo skratiti jer inače bude prevelika.Rezervar bude napravljen od pleksiglasa neznam kakav di i zašto ali odlučit ču za taj rezervar di če bit i kakvav će bit.Razmišljao sam da bi rezervar napravio kao i onaj čovjek iz onog foruma na bočnoj stranici i isto bi stavio par ulaza vode radi ljepšeg efekta samo što bi ih okrenuo prema dolje tako da kad napunim vodu malo više od pola tog rezervara da ima neki onaj lijepi efekt špricanja vode.To bi bio moj plan za vodeno hlađenje što mislite o ideji ? Kad napravim stavit ču slike to bi trebalo biti ovaj mjeseca !

To vodeno hlađenje bi trebalo hladiti proc Q6600 koji bi radi negdje  na 4,2-5Ghz po jezgri !

Cool

Gigabyte GA-EP45-DS3L,Intel Core 2 Dou E8400,4gb ram,Gigabyte 9800g GT
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 15:30 (Veđo123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Veđo123 kaže...

Evo i ja sam gledao malo ta vodena hlađenja i malo su mi preskupa pa se bacam na posao za sad imam sve osim bloka.Trenutačno čekam jedan pravokutnik aluminija iz kojeg ču napraviti blok za proc.Za radijator budem koristio onaj mali kiljer(baš i nije mali ali naspram velikog kiljera je ovaj maleni) koji služi za grijanje a autu na njega ču montirati 4 venta od 120mm dva naprijed dva odostraga.Pumpica bude od perilice rublja(veš mašine) naravno ona ima onaj filter pa ču ju morati malo skratiti jer inače bude prevelika.Rezervar bude napravljen od pleksiglasa neznam kakav di i zašto ali odlučit ču za taj rezervar di če bit i kakvav će bit.Razmišljao sam da bi rezervar napravio kao i onaj čovjek iz onog foruma na bočnoj stranici i isto bi stavio par ulaza vode radi ljepšeg efekta samo što bi ih okrenuo prema dolje tako da kad napunim vodu malo više od pola tog rezervara da ima neki onaj lijepi efekt špricanja vode.To bi bio moj plan za vodeno hlađenje što mislite o ideji ? Kad napravim stavit ču slike to bi trebalo biti ovaj mjeseca !

To vodeno hlađenje bi trebalo hladiti proc Q6600 koji bi radi negdje  na 4,2-5Ghz po jezgri !

Cool

 Sve je to OK.Ali mislim da nečeš doči više od 4,2Ghz.
MICROMAN
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

I 4.2Ghz je puno !

Gigabyte GA-EP45-DS3L,Intel Core 2 Dou E8400,4gb ram,Gigabyte 9800g GT
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

 

Jel netko koristi antifriz za automobil u svom kompjuteru jel sam pročitao na internetu da crveni i žuti antifriz nagriza crijeva i stvara talog koji se teško skida,a plavi i zeleni da su dobri.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2009 17:05 (MEGATON).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje

Bok, ja moram za dan VODA =) napraviti prezentaciju vodenog hlađenja pa me zanima ako mi netko moze pomoci s materijalima tj da mi nađe sve što je naj bitnije o vodenom hlađenju PC-a.

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
MEGATON kaže...
 Moj procesor intel E 4500 tvornički je 2x2.2Ghz i temperatura u everestu je između 25-30 C kad sam ga podigao na 2.97 Ghz temperatura je došla do 75 C ali na procesoru nije bilo paste pa sam stavio pastu i onda je temperatura bila 50-56.Ovisi koje će temperature biti recimo ako imaš procesor sa četiri jezgre i ako ga digneš na  4 Ghz.Za namontirati nije neki problem samo se malo treba namučiti da se matična skine jel treba vijke provući kroz rupe gdje je stajao ventilator od procesora.Netko kaže da to hlađenje nije baš dobro  u odnosu na druga vodena koja su puno skuplja.Ja sam kupio ovaj za 800 kuna jel sam uvijek želio imati vodeno.Što se mene tiče ja sam zadovoljan sa Thermaltake CL-W0076.
Pa kad to kažeš tako onda definitivno nije nešto... računaj da ja na mom "gaming" računalu imam Thermalright 120eX + Scythe Slip stream 1900rpm (radi na ~1300) isti procesor, znači E4500 i to na oko 3,8 (zimi... po ljeti ~3,4) i u LinX testu ne prelazi 72°C
A sad zamisli koliko manje zaje***cije ja imam kad jednom to namontiram...

MEGATON kaže...

 

Jel netko koristi antifriz za automobil u svom kompjuteru jel sam pročitao na internetu da crveni i žuti antifriz nagriza crijeva i stvara talog koji se teško skida,a plavi i zeleni da su dobri.

Koliko ja znam antifriz je poprilično agresivna tekućina... Većina preporuča običnu destiliranu vodu bez ikakvih dodatnih kerefeka.

A da komentiram na orginalni naslov, ja baš i ne bi išao sa željeznim blokom, kad ima puno jeftinih dobrih bakrenih/alu blokova za kupit. Radijator može bit neki stari od auta, a pumpe ovise o puno toga.Samo jedna bitna napomena, NE kombinirati različite materijale u istoj petlji, tipa blok od bakra, radijator od aluminija.




15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
tony THE Noob kaže...

Bok, ja moram za dan VODA =) napraviti prezentaciju vodenog hlađenja pa me zanima ako mi netko moze pomoci s materijalima tj da mi nađe neke osnove o vodenom hlađenju PC-a.

 Pomozite PLS. barem da mi stavite tu linkove. Plač
Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Veđo123 kaže...

To vodeno hlađenje bi trebalo hladiti proc Q6600 koji bi radi negdje  na 4,2-5Ghz po jezgri !

Cool

Ako sam radiš blok i to od aluminija, 4.2 bi ti moglo biti čak i previše. Da se ne razočaraš postavi si limit na 4.0... sve iznad toga ti je bonus.
Ako nađeš neki jet (ili turbulentni blok... kako god ga zovu) možda spustiš malo temp. u odnosu na blok iz kućne izrade.

16 godina
online
Vodeno hlađenje

Thermalright Xtreme 120, V8 i drugi high end zračnjaci su puno bolji od velike većine vodenih sistema....da ne spominjem par kolega kojima je procurilo pa skurilo ploće, i Vga....

e6300@3500Mhz, TT Sonic Tower, TT Soprano, GB 965p ds3, 2x2Gb OCZ @1000MHz, ATI HD 4850 VoltModed 800/2200, Corsair HX520W, HDD SP F1 640gb, HDD SG 320gb , Razer Deathadder, Saitec Eclipse keyboard, Asus "22 LCD Strpljivost nije vrlina, već samo gubljenje vremena!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje

vodena hlađenja su bolja jer imaju veći kapacitet topline koji mogu primit od zraka.vodena hlađenja koja su ispod 1500kn su sranje tj građeni su od loših materijala. ja sam u hardverja shopu našao po meni najbolje hlađenje (2200kn). cpu blok ek 360kn

                                                                                                                                                                radijator magicool extreme 550kn

                                                                                                                                                                pumpa laing ddt c 420kn

                                                                                                                                                                rezervoar ek 500ml 350kn

                                                                                                                                                                antikorozivni dodatak 50kn

                                                                                                                                                                crijevo 1m 10kn

                                                                                                                                                                spojnice 112kn

                                                                                                                                                                4 silverstone sst fm123 ventilatora 320kn

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodeno hlađenje
Lightning

Koliko ja znam antifriz je poprilično agresivna tekućina... Većina preporuča običnu destiliranu vodu bez ikakvih dodatnih kerefeka.

A da komentiram na orginalni naslov, ja baš i ne bi išao sa željeznim blokom, kad ima puno jeftinih dobrih bakrenih/alu blokova za kupit. Radijator može bit neki stari od auta, a pumpe ovise o puno toga.Samo jedna bitna napomena, NE kombinirati različite materijale u istoj petlji, tipa blok od bakra, radijator od aluminija.




 Tekucina za hladenje se mijesa destilirana voda + antifriz.10%antifriza ide,radi sprijecavanja stvaranja algi.
Ovaj drugi dio mi nije jasan.Sva vodena imaju Al hladnjak i Cu bazu,ti pises da ti nije dobro,u konacnici i zracni hladnjaci su tako radeni.To ti bas nema smislaViče
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 21:56 (Lion King).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice