Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

poruka: 23
|
čitano: 19.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Tutorial - "daljinsko" paljenje/resetiranje kompa

Lijep pozdrav svima od novog člana ovog foruma!

 

Kad sam već nov ovdje, evo da vam samo dam jedan maleni tjutorial koji sam napravio na prijateljev rikvest... a radi se o jednostavnom i jeftinom načinu izrade "daljinskog" paljenja/resetiranja kompa.

 

Umjesto da sve kopi pejstam, formatiram itede ovdje, evo vam link na wordpress gdje sam to već objavio.

 

Nadam se da će nekome biti od koristi ;)

 

http://sabbathian.wordpress.com/2010/04/11/kako-napraviti-daljinsko-paljenjeresetiranje-racunala/

 

Pozdrav, Božo

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2010 17:01 (Sabbathian).
Moj PC  
16 0 hvala 11
15 godina
odjavljen
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

Za ovakve stvari mi se najbolji konektor čini 8 polni mini din, pa se može staviti i tipakala (power i reset) i ledice (pwr i hdd).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
MrBlc kaže...

Za ovakve stvari mi se najbolji konektor čini 8 polni mini din, pa se može staviti i tipakala (power i reset) i ledice (pwr i hdd).

Ma ovo se sve definitivno može napraviti daleko bolje, ali meni je trebalo nešto skroz jednostavno, brzo i da radi :)

14 godina
protjeran
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

Beskorisna stvar. Da je radio upravljanje onda bi to i bila samogradnja. Po slikama vidim da je i izrada relativno loša.

 

Ocijena: 2.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
Buffer Overflow kaže...

Beskorisna stvar. Da je radio upravljanje onda bi to i bila samogradnja. Po slikama vidim da je i izrada relativno loša.

 

Ocijena: 2.

Pa vidim da nisi pročitao text, ovo je napravljeno nabrzinu, samo da bi radilo ... i na nekoliko mjesta sam napomenuo da bi se dalo napraviti daleko bolje ;)

 

Tebi je možda beskorisno, ali meni je računalo malo izvan dohvata ruke, a ovako ispred sebe imam tipke za paljenje i resetiranje, nemoram se sav ispopigat da bi upalio računalo ... zato mi je korisno ;)

 

Da li je to samogradnja, pa jest, jer sam za malo novaca sam napravio nešto što mi je korisno... Da je radio upravljanje, onda bi morao svako malo tražit daljinski, ovak imam dva lijepa velika gumpa ispred sebe :)

 

Ali opet... svatko to gleda iz druge perspektive... tvoje beskorisne i moje korisne :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/

Ili jednostavno kad kupuješ ploču razmišljaš, pa uzmeš malo bolji model, pa imaš stvarno daljinski..

 

14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
bed kaže...

Ili jednostavno kad kupuješ ploču razmišljaš, pa uzmeš malo bolji model, pa imaš stvarno daljinski..

 

Ili to :)

14 godina
protjeran
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
Sabbathian kaže...

Pa vidim da nisi pročitao text, ovo je napravljeno nabrzinu, samo da bi radilo ... i na nekoliko mjesta sam napomenuo da bi se dalo napraviti daleko bolje ;)

 

Tebi je možda beskorisno, ali meni je računalo malo izvan dohvata ruke, a ovako ispred sebe imam tipke za paljenje i resetiranje, nemoram se sav ispopigat da bi upalio računalo ... zato mi je korisno ;)

 

Da li je to samogradnja, pa jest, jer sam za malo novaca sam napravio nešto što mi je korisno... Da je radio upravljanje, onda bi morao svako malo tražit daljinski, ovak imam dva lijepa velika gumpa ispred sebe :)

 

Ali opet... svatko to gleda iz druge perspektive... tvoje beskorisne i moje korisne :)

Nemoj me krivo shvatiti :)

 

Prihvati ovo kao negativno-pozitivnu kritiku koja će te tjerati da napraviš još bolje i još zanimljivije.

 

Nikako se nemoj ljutiti jer negativna kritika je dio života, samo je treba znati prihvatiti i iskoristiti.

 

 

p.s. za radio upravljanje možeš napraviti sam jednostavni odašiljač i reciver. Siguran sam da na internetu ima dovoljno šema. Uz to možeš koristiti naponom upravljani switch ili točnije relej. I voila. Možeš sve spakirati u malu kutiju.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

ja sam se več ponadal da bude ko daljinski za tv al ništ stoga Neodlučan

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
Buffer Overflow kaže...
Sabbathian kaže...

Pa vidim da nisi pročitao text, ovo je napravljeno nabrzinu, samo da bi radilo ... i na nekoliko mjesta sam napomenuo da bi se dalo napraviti daleko bolje ;)

 

Tebi je možda beskorisno, ali meni je računalo malo izvan dohvata ruke, a ovako ispred sebe imam tipke za paljenje i resetiranje, nemoram se sav ispopigat da bi upalio računalo ... zato mi je korisno ;)

 

Da li je to samogradnja, pa jest, jer sam za malo novaca sam napravio nešto što mi je korisno... Da je radio upravljanje, onda bi morao svako malo tražit daljinski, ovak imam dva lijepa velika gumpa ispred sebe :)

 

Ali opet... svatko to gleda iz druge perspektive... tvoje beskorisne i moje korisne :)

Nemoj me krivo shvatiti :)

 

Prihvati ovo kao negativno-pozitivnu kritiku koja će te tjerati da napraviš još bolje i još zanimljivije.

 

Nikako se nemoj ljutiti jer negativna kritika je dio života, samo je treba znati prihvatiti i iskoristiti.

 

 

p.s. za radio upravljanje možeš napraviti sam jednostavni odašiljač i reciver. Siguran sam da na internetu ima dovoljno šema. Uz to možeš koristiti naponom upravljani switch ili točnije relej. I voila. Možeš sve spakirati u malu kutiju.

Ma joj, što bih se pobogu ljutio :) 

 

Ja znam kako izgleda to što sam napravio, savršeno sam toga svjestan... a i znam kako bi to mogao napraviti da si dam malo vremena, ali u tom trenutku nisam imao potrebe za picanjenjem detalja :) bilo je ... idem to napraviti, sad, jer mi je dosta saginjanja, otvaranja vratašca i paljenja kompa... i ovo je nastalo nabrzake :)

 

A bacio sam ovdje samo da dam ljudima ideju što mogu napraviti ;) A uvijek će se naći netko kome će se učiniti zgodno i onda će to sve dodatno razraditi i napraviti onako kako bi trebalo biti... pic-pic :D

14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
kc-kb kaže...

ja sam se več ponadal da bude ko daljinski za tv al ništ stoga Neodlučan

Zato sam napisao pod navodnicima... jer nisam znao kako drugačije nazvati temu.... paljenje prek gumba u kutiji na stolu :)

15 godina
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
bed kaže...

Ili jednostavno kad kupuješ ploču razmišljaš, pa uzmeš malo bolji model, pa imaš stvarno daljinski..

 

e za taj daljinski možeš mi reči na koje modele matične se to odnosi?   ja imam Asus P6T

 

Sabbathian kaže...
kc-kb kaže...

ja sam se več ponadal da bude ko daljinski za tv al ništ stoga Neodlučan

Zato sam napisao pod navodnicima... jer nisam znao kako drugačije nazvati temu.... paljenje prek gumba u kutiji na stolu :)

ma nema problema... bolje išta nego ništa Namigiva

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
15 godina
protjeran
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

Ako kome treba jednostavna shema za paljenje pomocu daljinskog neka izrazi zelju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
AIX 2.0 kaže...

Ako kome treba jednostavna shema za paljenje pomocu daljinskog neka izrazi zelju.

Pa nabaci ovdje  ;)

15 godina
protjeran
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

Sry. sto nisam mogo prije,imao posla preko glave.

 

Ovo sam radio u paintu jer nisam imao vremena crtati u EAGLE-u.

 

Ovo je najjednostavnije daljinsko paljenje.Za ovaj vam projekt treba jednokanalni prijemnik i predajnik.Prijemnik i predajnik cete naci u malim auticima koji mogu samo ici napred i nazad i imaju daljinski upravljac sa dva(2) gumba(ima ih u skoro svakoj trgovini i nisu skupi(20-40 kuna)

Diode D4 i D3 su potrebne da usljed induktivnog udara ne pregore tranzistori u prijemniku.

PAZITE NA POLARITET DIODA jer u protivnom nece raditi kako treba.

 

 

Negativne strane ovog sklopa su moguce ometanje(restartira se ili pali i gasi) ako netko u blzini voza autic sa istom frekvencijom.

 

Problem se rjesava tako da na prijemniku i predajiku uocite zavojnicu zalivenu sa malo voska koja ima feritnu jezgru i na sebi ima usjek za minus odvijac.Lagano zakrenete za 2-4 milimetra na desnu stranu.Zakret od 2-4 milimetra mora se uraditi na istu stranu i na predajniku i na prijemniku.Jer ako npr. prijemnik zakrenete a predajnik ne zakrenete onda nece raditi.

Ovim postupkom mjenjate frekvenciju na kojoj radi predajnik i prijemnik i time smanjujete mogucnost ometanja(interferencije).

Ali se i smanjuje domet na neki 10 metara.

 

Slikano sa mobitelom (LG pop,kamera je sranj*)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 21:13 (AIX 2.0).
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

......nije bas mocna stvar ali moze da posluzi...ipak tnx na ovome jer si mi dao par ideja....da napravim slicnu stvar.....malo modifikovanu....

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese
ovo je pravi sklop za daljinsko ukljičivanje/isključivanje..
Sklop Sklop
Daljinski Daljinski
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/

Pitanje: A što nedostaje paljenju preko tipkovnice, i moje je kučište teško dostupno, sada ga palim preko tipkovnice, jedna intervencija u BIOS-u i gotovo.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
andreas11 kaže...
ovo je pravi sklop za daljinsko ukljičivanje/isključivanje..

Mozda jeste ali....zar tastatura nije bolje rijesenje?....jos kad bi se komp mogao paliti preko mobilnog telefona...to bi bilo cool......

15 godina
neaktivan
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

bas sam sad napravio paljenje i gasenje kompa na daljenski ako ko hoce mogu stavit video :)

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/
notebook kaže...

bas sam sad napravio paljenje i gasenje kompa na daljenski ako ko hoce mogu stavit video :)

Stavi.

Skype: internet.gospodin
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

btw ovo je tek prototip i nemojte zamjerat sto je neuredan i prijemnik je iz autica

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 18:15 (notebook).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Tutorial - Kako napraviti "daljinsko paljenje/rese

pozdrav svima,

čuo sam da se može paliti/gasiti komp preko daljnskog za tv karticu, pa me zanima mora li se tv kartica spajati na pci konektor da bi ovo radilo ili se može isto preko usb tv kartice.

hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice