Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.001.582
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

od kad sam stavio nougat mislim da mi fast charge ne radi. probao drugi kabel drugi adapter, ali puni ga normalno. bio na 40% pise preko 2h do 100% u opcijama je ukljuceno brzo punjenje, probao to palčiti gasiti ali nema pomaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Vjerovatno trebas odraditi reset. Meni recimo HR senzor nije radio poslije update na MM ali poslijes reset na fabricke sve proradilo.....

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

napravio sam odma reset kad sam dignuo 7.0 i napravio restore svega.

sta opet reset pa ponovo restore?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Meni je proradio fast charging nakon što sam ga omogućio u postavkama: postavke (settings)>baterija>one tri točkice u desnom gornjem kutu i omogućiti brzo punjenje preko kabela

Doduše, ne radi mi sa svim kabelima, ali sa njegovim originalnim radi, još mi radi sa nekim kratkim kabelom malo većeg promjera, ali neće sa jednim malo duljim (oko 1,2m) i tanjim.

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Ja ne punim s orginal samsung kabelom sjebo sam ga nego nekim bezveze sto sam nasao i fastcharging radi i kabel se cak ni ne ugrije toliko kao orginal samsungov
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

sve mi je upaljeno. nemam pojma zasto nece. malo ide na zivce kad ga puni preko 2h

ocito je vrijeme preci na s8 :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

sve mi je upaljeno. nemam pojma zasto nece. malo ide na zivce kad ga puni preko 2h

ocito je vrijeme preci na s8 :D

meni se ista stvar događa... al' samo ponekad

a napravija san reset odma nakon updatea. i čak piše da se puni fast chargeom, ali postotak kao da stoji. onda ga iskopčan i ponovo spojin na punjač i bude ok (nekad moran više puta) ili ga restartan i bude ok...

lol
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@dennocro

 

Probaj ugasiti uređaj na 5 minuta, pa ga ponovo upali.

 

@Fox Mulder

 

Razlohao ti se konektor (stopica sa pinovima) na kabelu, promijeni kabel.

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Meni se ista stvar događala sa originalnim Samsungovim kabelom prije par mjeseci iako nema nikakvog oštećenja na sebi. Kupio sam jednostavno neki drugi kabel preko amazona i sada sve radi kako spada.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Vratio mobitel na tvornicke postavke i evo zla, kako? Zasto?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Poštovani,

 

nakon godinu dana korištenja s6, ne mogu reći da sam blago razočaran, nego užasno razočaran.

Od prvog dana kada sam ga kupio, krenuli su problemi i do sada nije niti jednom radio kako treba, ali ovo sada je vrhunac da sam na rubu zakucavanja od zid.

 

Prvo ubijao me u pojam resitirajući se svakog dana iz čista mira. Korištenjem skužio sam da ga u mom slučaju sruše Viber (viber ga je rušio redovito svakog dana dok ga nisam pobrisao) i Google maps (zablokirao bi ukoliko bi pokrenuo aplikaciju, a nisam prije toga upalio opciju lokacija, to je značio momentalni reset). 

Nakon dugo kemijanja kada sam uvidio da ga muče te dvije aplikacije, maknuo sam ih i koristio donekle normalno.

 

Vrhunac je sada prije nekih 7-10 dana ostavim ga na punjaču (zidnom) s upaljenom opcijom brzog punjenja. Vratim se po mobitel i skužim da se napunio svega par posto. Rekoh možda nisam nešto dobro skužio. Ista stvar na poslu, ista stvar u autu. Znači bilo gdje i na bilo kojem punjaču.

Da ne budem lijen, kako imam dosta poznanika sa Samsung uređajima posudim od njih tri punjača (da ne bilo nismo znali) i svaki isto. 

Treba mu milion svjetlosnih godina da se napuni jedan posto, dok moj punjač njima puni uredno.

 

Sada Vas pitam za savjet, ideju ili nešto treće. (To što maps i viber ne rade to mi je manja problematika, ali ovo je za upucat ga).

-punjač nije sigurno,

-napravio sam factory reset i opet ista stvar,

-gasio sam ga, kako je ovdje jedan kolega napomenuo. Ne na 5 minuta nego sat vremena,

-resetirao sto i jedan put,

-android verzija je 6.0.1

-mobitel je još godinu dana pod garancijom (to je zadnja opcija, da ga nosim na servis jer će sigurno bit pola godine tamo),

 

Moj zaključak nakon više od 20 godina korištenja mobilnih uređaja (da prvi uređaj Siemens S4, cigla za koju si trebao imat transportnu dozvolu) pa do novih generacija, niti jedan mi nije zadao više nezadovoljstva, brige i problema kao Samsung.

 
0 4 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nije ti palo na pamet da je tvoj uredjaj jednostavno neispravan posto manje vise jedini imas te probleme.... Godinu dana koristio s6 i ni p od problema koje ti imas tako d ane mozes svaliti an uredjaj. Da je uredjaj svi bi imali te probleme.....

 

Viber 100% nije problem jer nikad ni na jednom uredjaju ukljucujuci i S6 nisam iamo problem sa njim.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 8:29 (Torent).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Imaš li kakvu ideju što bi bilo ovo sa punjenjem?

 

Mobitel svakako danas ide u servis jer jednostavno više namam volje se borit sa njime.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
antisa1 kaže...

Imaš li kakvu ideju što bi bilo ovo sa punjenjem?

 

Mobitel svakako danas ide u servis jer jednostavno više namam volje se borit sa njime.

 Nemam pojama ali ja bih ga odnio na servis prvi dan nakon resetovanja... Nema sanse da bih aj trpio bilo sta od toga.... S6 je vrhunski uredjaj....Jos uvijek....

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Znam, shvaćam u potpunosti. Također znam da ne treba generalizirat, dosta mojih poznanika ima isti uređaj i radi sve uredno.

Kako sam taj reset donekle bio otklonio maknuvši viber nisam toliko forsirao sa servisom, jer mobitel ti uvijek treba, dosta sam na terenu i ne mogu si priuštit izostanak.

Ali ovo mi se više ne da trpit i amen. 

Da se razumije, ne napadam niti poslovnicu niti djelatnike, jednostavno ostao mi je okus gorčine samim uređajem. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
antisa1 kaže...

Znam, shvaćam u potpunosti. Također znam da ne treba generalizirat, dosta mojih poznanika ima isti uređaj i radi sve uredno.

Kako sam taj reset donekle bio otklonio maknuvši viber nisam toliko forsirao sa servisom, jer mobitel ti uvijek treba, dosta sam na terenu i ne mogu si priuštit izostanak.

Ali ovo mi se više ne da trpit i amen. 

Da se razumije, ne napadam niti poslovnicu niti djelatnike, jednostavno ostao mi je okus gorčine samim uređajem. 

 Jbg ja to ne bih trpio. Kupujem flagship radi garancije tj podrske i servisa i zato nikad necu kupiti uredjaj koji nema servis u bih i kinezi otpadaju u startu.....

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

mobitel ce ti biti gotov u tjedan dana max. ne traju vise servisi tako dugo.

sto se tice maps i vibera ne bi smijelo to da se desava.

prije koji dan sam pitao isto ovdje zasto mi ne zeli fast charge nakon stavljanja nougat i resetiranja svega, i evo jucer ga punio pisalo fast charge, i sd ti budi pametan di je problem, a nisam ama bas nista dirao.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ako ce bit tjedan dana, onda odlicno. 

 

Problem je sto nisam radio apsolutno nikakav update. Verzija je 6.0.1.

Vidjet cemo danas sto kazu. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Pa nije djelatnik radio mobitel da ga kriviš, on je dobio zato zapakiran proizvod i prodao ga, za kvarove je ovlašteni servis.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Procitaj par postova iznad moj komentar. 

 

Kao sto sam vec napisao, ponavljam se. Nitko nije rekao da je djelatnik kriv, niti poslovnica. Ne smatram njih krivima ni najmanje. Ne generaliziram da su svi mobiteli losi, komentiram kako je ovaj koji je mene dopao ispao na kraju los.

7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

pitanje: ako je mob iz t-com i stavi se gore nougat npr unbranded od slovenije karikiram... što se događa s updateovima kasnije (npr one zakrpe) ...jel tada skida update onda kad izadje i za sloveniju ili ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Da, onda imas slovenski fw...
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Meni se Nougat na s6 edge+ ovih par dana dosta svidio što se tiče izgleda i fluidnosti ali je baterija zato kriminalno loša. Radio sam i reset i flashao software preko SS te nisam radio backup ali to očito ne vrijedi. Kada napunim mobitel na 100% pokaže mi da je očekivano trajanje baterije oko 12h što uistinu i je tako nažalost uz uobičajeno korištenje. Kada malo više surfam po netu ode baterija i za 7-8 sati. Sa ovakvim stanjem baterije radije bih se vratio na MM
FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
napravljen factory reset i obrisan cache nakon instaliranja nougat; medjutim android os zdere bateriju ...zna li itko sto bi moglo biti uzrok ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Obavi par ciklusa punjenja/pražnjenja pa vidi onda da li će biti i dalje draina
Meni je baterija sve bolja i bolja. Vjerojatno treba malo dok se sustav stabilizira
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ROXX kaže...
Obavi par ciklusa punjenja/pražnjenja pa vidi onda da li će biti i dalje draina
Meni je baterija sve bolja i bolja. Vjerojatno treba malo dok se sustav stabilizira

 Puno je vjerovatnnije da ti manje testiras i uopste obracas paznju pa ti je sve bolja... Meni kad kupim mob traje baterija pola dana jer stalni nesto cackama a poslije sve duze i duze ;)

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Par dana poslje instalacije nougata sam jedva navukao 3h sota...sada je baterija na 25% i imam 4h sota
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Imam na T-Mobile mreži S6 obični i nema update...Mi može netko ovdje , pa bude bilo i za druge koji bi to željeli napisati step by step ukratko za postavljanje MM?

I koje programe koristiti za backup kontakata, slika, poruka  itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Blo milion puta. Sammobile.com

 

ukucaj oznaku modela i skini firmware koji zelis. ISpod imas i upustvo. Vrlo jednostavno.

Za backup ja godinama koristim my phone explorer http://www.fjsoft.at/en/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&hl=en

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@kristijan1991

 

Probaj ugasiti uređaj na pet minuta, pa ga ponovo upali.

 

 

 

@Phantom_RI

 

Vrati se par stranica unatrag na ovoj temi (str. 178 post broj 8, pa cijela stranica 179), imaš detaljna uputstva.

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 17:41 (Roko1).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice