Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.001.968
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nakon zadnjeg apdejta, pocela mi se ubrzano trosit baterija, ne znam da li je neki sof. problem ili sto se desilo. Najednom dobivam neki cudan pop up prozor dok je mob zakljucan, dok ga dakle pokusat otkljucat dobivam tu obavijest po skoro cijelom ekranu gdje pise kao neka optimizacija uredjaja, da li da prihvatim ili ne, ak odbijem ne dogadja se nist, ako prihvatim automatski mi gasi wifi, smanjuje svjetlinu zaslona itd neke pizdarije, a u medjuvremenu mi se baterija prazni dok je taj pop up prisutan, da ga tako nazovem... Danas sam ga punio prije posla sa 28% do 59, a na poslu ga nisam ni tako, i vec nakon 3,4h mi je pisalo 15% baterije,, nakon 15ak min se ugasio 

 

Po malo, kontam da je dosao kraj ljubavi sa s6 

Ima li neko slican problem?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Dudu kaže...

Nakon zadnjeg apdejta, pocela mi se ubrzano trosit baterija, ne znam da li je neki sof. problem ili sto se desilo. Najednom dobivam neki cudan pop up prozor dok je mob zakljucan, dok ga dakle pokusat otkljucat dobivam tu obavijest po skoro cijelom ekranu gdje pise kao neka optimizacija uredjaja, da li da prihvatim ili ne, ak odbijem ne dogadja se nist, ako prihvatim automatski mi gasi wifi, smanjuje svjetlinu zaslona itd neke pizdarije, a u medjuvremenu mi se baterija prazni dok je taj pop up prisutan, da ga tako nazovem... Danas sam ga punio prije posla sa 28% do 59, a na poslu ga nisam ni tako, i vec nakon 3,4h mi je pisalo 15% baterije,, nakon 15ak min se ugasio 

 

Po malo, kontam da je dosao kraj ljubavi sa s6 

Ima li neko slican problem?

 to imam i ja taj pop up, samo dismiss i nastavim raditi, razmisljam da kupim bateriju od s7 edge i ugradim, al sam nekako lijen da ga rastavim, a morat cu svakako jer oni kreteni na servisu, 2 puta slao radi toga nisu zaljepili ekran kako treba pa cu morati ocito sam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...
Dudu kaže...

Nakon zadnjeg apdejta, pocela mi se ubrzano trosit baterija, ne znam da li je neki sof. problem ili sto se desilo. Najednom dobivam neki cudan pop up prozor dok je mob zakljucan, dok ga dakle pokusat otkljucat dobivam tu obavijest po skoro cijelom ekranu gdje pise kao neka optimizacija uredjaja, da li da prihvatim ili ne, ak odbijem ne dogadja se nist, ako prihvatim automatski mi gasi wifi, smanjuje svjetlinu zaslona itd neke pizdarije, a u medjuvremenu mi se baterija prazni dok je taj pop up prisutan, da ga tako nazovem... Danas sam ga punio prije posla sa 28% do 59, a na poslu ga nisam ni tako, i vec nakon 3,4h mi je pisalo 15% baterije,, nakon 15ak min se ugasio 

 

Po malo, kontam da je dosao kraj ljubavi sa s6 

Ima li neko slican problem?

 to imam i ja taj pop up, samo dismiss i nastavim raditi, razmisljam da kupim bateriju od s7 edge i ugradim, al sam nekako lijen da ga rastavim, a morat cu svakako jer oni kreteni na servisu, 2 puta slao radi toga nisu zaljepili ekran kako treba pa cu morati ocito sam.

 idem i ja dismiss, ali me to nervira jer je cesta pojava i jede mi na ocigled bateriju.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Meni se danas ujutro prvi put pojavio taj pop up prozor.

 

Imam i jedan drufi probem nakon zadnjeg update-a, mislim da se cesto rusi konekcija wifi/podatkovni, u viberu mi kad udjem na naki razgovor pise na dnu calls and messages su nedostupni, i onda nakon par puta gasenja wifi i paljenja ponovno se stabilizira ali samo na kratko, napravio sam i tvornicki reser no nije pomoglo. Ima li tko slican problem?

 

EDIT: Znalo je izbacivati da provjerim lokaciju i da je zbog toga nedostupno. Ne pronalazim u postavkama vibera tako sta. Mob nije rutan i nista flashano.. Kako provjeriti lokaciju vibera? Ako me to trazi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 8:24 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Dudu kaže...
dennocro kaže...
Dudu kaže...

Nakon zadnjeg apdejta, pocela mi se ubrzano trosit baterija, ne znam da li je neki sof. problem ili sto se desilo. Najednom dobivam neki cudan pop up prozor dok je mob zakljucan, dok ga dakle pokusat otkljucat do

 to imam i ja taj pop up, samo dismiss i nastavim raditi, razmisljam da kupim bateriju od s7 edge i ugradim, al sam nekako lijen da ga rastavim, a morat cu svakako jer oni kreteni na servisu, 2 puta slao radi toga nisu zaljepili ekran kako treba pa cu morati ocito sam.

 idem i ja dismiss, ali me to nervira jer je cesta pojava i jede mi na ocigled bateriju.

 

matrix777 kaže...

Meni se danas ujutro prvi put pojavio taj pop up prozor.

 

 I mene je strasno nerviralo, medjutim izguglao sam jedva nekako da je uzrok Peel Remote aplikacija, uklonih je i pop up se vise ne pojavljuje

and the heavens shall tremble
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
RonoN kaže...
Dudu kaže...
dennocro kaže...
Dudu kaže...

Nakon zadnjeg apdejta, pocela mi se ubrzano trosit baterija, ne znam da li je neki sof. problem ili sto se desilo. Najednom dobivam neki cudan pop up prozor dok je mob zakljucan, dok ga dakle pokusat otkljucat do

 to imam i ja taj pop up, samo dismiss i nastavim raditi, razmisljam da kupim bateriju od s7 edge i ugradim, al sam nekako lijen da ga rastavim, a morat cu svakako jer oni kreteni na servisu, 2 puta slao radi toga nisu zaljepili ekran kako treba pa cu morati ocito sam.

 idem i ja dismiss, ali me to nervira jer je cesta pojava i jede mi na ocigled bateriju.

 

matrix777 kaže...

Meni se danas ujutro prvi put pojavio taj pop up prozor.

 

 I mene je strasno nerviralo, medjutim izguglao sam jedva nekako da je uzrok Peel Remote aplikacija, uklonih je i pop up se vise ne pojavljuje

 Da, zaboravio sam komentirati ovdje da sam i ja rijesio ovaj problem tako, samo sam u postavkama aplikacija iskljucio rad Peel-a, i sad nema prozora i baterija traje normalno kao do sad. 

Dok to nisam napravio, razmisljao sam o novom mobu- odmah mi svakakve ideje padale na pamet, od ugovorne obveze do kineza 

 

.. ma da cu svakako uskoro zamjeniti s6, mob je do jaja sto se svega tice i ne steka ni najmanje, niti sam ikada imao kakav problem stekanja ili slicnih stvari.. samo bih ga zamjenio jer se baterija ne moze zamjeniti (svojerucno)

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 21:40 (Dudu).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Možda malo iz neba, ali imam problem koji me živcira na mome S6 edge sa onim plastičnim poklopcem koji sve pogasi kada ga zatvorim.
To mi je sve ok, ali kada nešto snimam, puno bi mi lakše bilo da ga mogu zatvoriti. A da mi ne ugasi snimanje.
Moguće da ste već pričali o tome tu, ali ja to ne mogu naći. Pa bi vam bio zahvalan ako bi mi netko mogao pomoći oko toga.

Thanx
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Jel ima neko iskustva sa pink linijom preko displeja? 

Moze li se kako rijesiti bez zamjene displeja?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Esprit kaže...

Jel ima neko iskustva sa pink linijom preko displeja? 

Moze li se kako rijesiti bez zamjene displeja?

 

 

 Šta ti to ima smetati... Baš je cool takav.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

di nabaviti za nas mob s7 edge bateriju, jer ovu koju koristim od kad sam ga kupio je postala katastrofa, ujutro skinem sa punjaca u pola 7 oko 9 vec padne na 60% a skoro nista ni ne diram. uzas od baterije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
matrix777 kaže...
Esprit kaže...

Jel ima neko iskustva sa pink linijom preko displeja? 

Moze li se kako rijesiti bez zamjene displeja?

 

 

 Šta ti to ima smetati... Baš je cool takav.

Ne znam jel do mene, ali sa S2 imao problem sa displejom, na S4 mi titrao displej i tu sam prosao relativno jeftino jer je bilo do flat kabla, evo sad imam S6 edge i taman sto mi je istekla dvogodisnja garancija pojavi mi se ovo... trazeci rijesenje svog problema vidio sam da i S7 edge takodjer ima isti problem... 

Mislim da cu odustati od Samsunga. Precesto mi se desavaju problemi sa njihovim telefonima a svaki put ih masno placam. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Esprit kaže...

Jel ima neko iskustva sa pink linijom preko displeja? 

Moze li se kako rijesiti bez zamjene displeja?

 

 

 Zanimljivo, točno na istom mjestu po ekranu imam rozu crtu ali samo jedan red piksela i to kad stisnem na djelu loga "SU" od samsung ispod zvucnika. Primjetio sam da se pocela prosli tjedan pojavljivati. Da pitam odmah. Trenutno imam gore 7.0 android od S7 ako se ne varam i rootan je mob. Sad da bi vratio na tvornički software, trebam unroot prije ili nešto slično da ga nebi zbrikao?

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

jel ima neko problema sa drain baterije preko noci, sinoc isao spavati oko 2 i sad kad sam se probudio vidim mob ugasen, bat prazna i tako unazad par dana mi se desava da mi se doslovno preko noci isprazni barem 70% bat imam neki custom rom vec par mj. znaci nisam nikakav update radio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Meni se na s6e+ dosta brzo prazni baterija (max 10-12h) u zadnje vrijeme bez obzira što god uradio pa sam ga zato poslao na reklamaciju prošli tjedan dok imam garanciju pa ću vidjeti šta će oni smisliti.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Izbriši Cache particiju.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

ma stavio lineage os pa cemo vidit

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Tonci R. kaže...

Izbriši Cache particiju.

Ma sve sam probao što sam mogao sa svoje strane. Bio sam ga prije nekih 2 mjeseca nosio na reklamaciju zbog baterije i oni mi ga vrate sa zamijenjenim kontrolorom punjenja, novim ekranom i ažuriranim software-om. Iskreno ne znam zašto su mijenjali ekran jer stari nije imao ni crticu na sebi. Jedini logični odgovor mi je da su ga oštetili prilikom rastavljanja ali nema veze, imam sada i novi ekran. Mobitel i nakon povratka sa servisa nije mogao izdržati više od 12h uz pažljivo korištenje tako da sam ga ponovno poslao na reklamaciju pa se sada nadam da će bateriju promijeniti što su i trebali prvi puta. Inače mobitel radi bez ikakvih problema kao i prvog dana samo ga trajanje baterije pati. U početku sam znao imati sot i po 7h uz trajanje baterije do 2 dana, a sada sot max do 1,5h uz max trajanje baterije do 12h (pažljivije korištenje).

FC Bayern Munchen
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Scorp21 kaže...

Meni se na s6e+ dosta brzo prazni baterija (max 10-12h) u zadnje vrijeme bez obzira što god uradio pa sam ga zato poslao na reklamaciju prošli tjedan dok imam garanciju pa ću vidjeti šta će oni smisliti.

 ja mojeg punim 2 puta na dan jer mi je non stop u rukama, ti bi da ti baterija traje 2 dana??

15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Prvih godinu dana mi i je trajala do 2 dana. Sam sot od 7h govori da sam ga i koristio podosta. Tada sam stalno imao sve živo uključeno što se moglo uključiti. Unazad par mjeseci se trajanje drastično smanjilo s time da ga ujedno i manje koristim nego inače i isključujem gps i bluetooth. Odem na posao sa 100% i dok se vratim kući jedva da išta ostane od baterije s time da obavim samo 15-ak poziva te koju poruku i mail pošaljem/primim. Uz to ako prosurfam 20-ak min max. Sa takvim ritmom moram do 3 puta na dan puniti. Po meni to jednostavno nije nikako normalno.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

I meni se dosta brzo praznila baterija...osim toga mob nikad nije imao problema..obicna s6..3 dana nakon isteka garancije sam ga prodao za 1600 kn...i uzeo xiaomi note 4 pro 4/64 i preporodio se s njime..baterija brutalno dobra..4100 i traje..ewo sad sam na 79% i 2 h i 10 min Sot...skinut s punjaca jucer oko 11 ujutro

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Pozdrav, telefon mi je pao i nacikao je displey sa unutrasnje strane,staklo vani je zdravo. Tad je bljesnulo par puta bijela slika i od tada je samo crn ekran. Ugasio sam ga nekako i kad ga palim crna slika nista se ne desaje ali stalno radi lampica za notifikacije i plavo svijetli ne gasi se sto bi znacilo da se telefon ne upali do kraja (kao da je boot loop) . Da li je samo nastradao displey i to je normalno da se desaje da se ne moze upaliti do kraja ili mozda i maticna da je nastradala? Kad ga ugasim i stavim na punjac normalno svijetli crvena led
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ima li ijedan servis u Zagrebu koji bi mi zamijenio lecu od kameds na S6E za pristojne novce?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pojavio mi se 1 problem kod "baterije" pri punjenju. Stavim mobilni da se puni i uvijek ga stavim na "brzo punjenje" da mi se brze napuni, medjutim od juce mi mobilni napuni do nekih 71% i onda pise da ce se mobilni do potpunosti napuniti za 1min ( nikad nije pisalo na 70% da mu treba 1min da bi se potpuno napunio, mobilni imam 2godine, uvijek ga je punio kako treba, ali od juce ga napuni do 70% kao i do sad sto ga je punio i onda od 71% pise da mu treba jos 1min da se potpuno napuni )..

 

Ostavio sam ga na punjacu da vidim koliko mu treba vremenski da ga napuni nadalje i za 4% mu je trebalo pola sata. Prije nego sto ce se ovaj problem pojaviti, dodje do 100% i tad pise da mu treba 1min do potpunosti da se napuni i kad se napuni, pise da se napunio skroz. Probao sam da ga stavim i na normalno punjenje ( da ne bude brzo punjenje ) jer kad ga tako stavim uvijek mu treba vremenski vise da bi se skroz napunio, ali medjutim i kad ga na normalno punjenje stavim, isto pise kada dodje na 70% da mu treba 1min do potpunosti da ga napuni. Ne znam u cemu je problem..

 

 

 

Postavicu vam i 3 slike ( screenshot sa mog mobilnog ) prva slika je u 17:04h tad mi je baterija bila napunjenja 71% i pisalo je da mu treba jos 1min da se potpuno napuni, onda sledeca slika je u 17:25h i napunilo ga je samo na 73%, a i dalje pise da mu treba 1min da se do potpunosti napuni i treca slika 17:39h napunilo ga je na 75% i dalje pise isto.

 

Evo postavicu vam te 3 slike.

 
 
 

 

Imam svoj original punjac, od kako sam kupio Samsung S6 i preko njega punim od kako ga imam. Mislio sam da je do kabla od punjaca, pa sam danas otisao kupio novi kablic za punjenje i prikljucio na svoj punjac iiii opet isto.. onda sam isprobao da promijenim par punjaca od samsunga ( koji moji u kuci imaju ) i da probam da mobilni napunim preko razlicitih punjaca sa mojim kablom, pa sam onda pokusao i kablove da mijenjam, ali opet isto. Nadam se da ste me razumijeli.

 

Hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 19:23 (MBooo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
MBooo kaže...

Pojavio mi se 1 problem kod "baterije" pri punjenju. Stavim mobilni da se puni i uvijek ga stavim na "brzo punjenje" da mi se brze napuni, medjutim od juce mi mobilni napuni do nekih 71% i onda pise da ce se mobilni do potpunosti napuniti za 1min ( nikad nije pisalo na 70% da mu treba 1min da bi se potpuno napunio, mobilni imam 2godine, uvijek ga je punio kako treba, ali od juce ga napuni do 70% kao i do sad sto ga je punio i onda od 71% pise da mu treba jos 1min da se potpuno napuni )..

 

Ostavio sam ga na punjacu da vidim koliko mu treba vremenski da ga napuni nadalje i za 4% mu je trebalo pola sata. Prije nego sto ce se ovaj problem pojaviti, dodje do 100% i tad pise da mu treba 1min do potpunosti da se napuni i kad se napuni, pise da se napunio skroz. Probao sam da ga stavim i na normalno punjenje ( da ne bude brzo punjenje ) jer kad ga tako stavim uvijek mu treba vremenski vise da bi se skroz napunio, ali medjutim i kad ga na normalno punjenje stavim, isto pise kada dodje na 70% da mu treba 1min do potpunosti da ga napuni. Ne znam u cemu je problem..

 

 

 

Postavicu vam i 3 slike ( screenshot sa mog mobilnog ) prva slika je u 17:04h tad mi je baterija bila napunjenja 71% i pisalo je da mu treba jos 1min da se potpuno napuni, onda sledeca slika je u 17:25h i napunilo ga je samo na 73%, a i dalje pise da mu treba 1min da se do potpunosti napuni i treca slika 17:39h napunilo ga je na 75% i dalje pise isto.

 

Evo postavicu vam te 3 slike.

   

 

Imam svoj original punjac, od kako sam kupio Samsung S6 i preko njega punim od kako ga imam. Mislio sam da je do kabla od punjaca, pa sam danas otisao kupio novi kablic za punjenje i prikljucio na svoj punjac iiii opet isto.. onda sam isprobao da promijenim par punjaca od samsunga ( koji moji u kuci imaju ) i da probam da mobilni napunim preko razlicitih punjaca sa mojim kablom, pa sam onda pokusao i kablove da mijenjam, ali opet isto. Nadam se da ste me razumijeli.

 

Hvala na odgovoru.

 *#0228#
Ostavi preko noci da se napuni. Ujutro odmah nakon sto iskljucis sa punjaca kucaj gore napisani USSD kod u dialeru, zatim klikni na "Quick start" i trebao bi postotak automatski skociti na 100%. 

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pa trebace mu sigurno jedno 20 sati da se napuni sa ovim tempom punjenja. Prije kada je sve radilo kako treba, za 1:20h mi napuni od 0-100% sa brzim punjenjem, a sa normalnim sporim punjenjem, oko 4-5h mu je trebalo da ga napuni od 0-100%.

 

 

Da napomenem, da meni i dalje istom brzinom napuni mobilni od 0-70% i onda od tih 70% se pojavi to da mu treba jos 1min do toga da se potpuno napuni i od tad, kada dostigne tih 70% onda ga bas, bas, baaaaas sporo puni.

 


Moze li to da se uradi i pre nego sto se napuni do 100% il moram da sackema kada bude napunjen 100%? Sta znaci ovaj kod " *#0228# " sta on konkretno odradjuje, njega ukucavam tamo gde kucam brojeve kada nekog hocu da nazovem, jel to taj "dialer" i kada ga ukucam, pozovem taj kod i posle toga pojavice mi se taj "quick start"? Sta znaci to "USSD"?
Moze li slucajno da mi se nesto zezne u mobilnom pri kucanju tog koda, npr. da mi se baterija iz nekog razloga sjebe ili bilo sta drugo?


Aaa da li bi ovaj moj problem mogao da rijesim sa tim da resetujem mobilni preko factory data reset -a ili preko onih 3 dugmica na mobilnom, pa da odradim onaj hard reset... ili na ovaj nacin moj problem necu rijesiti?

 


Izrasetao sam te sa pod pitanjima :D izvini i hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 22:54 (MBooo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Došao mi je s6e+ sa servisa prije tjedan dana. Zamijenili su mi matičnu i za sada sam zadovoljan sa trajanjem baterije. Trenutno je duplo bolje trajanje nego li je bilo prije servisa. Ja sam bio uvjeren da je baterija otišla ali očito sam bio u krivu.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
MBooo kaže...

Pa trebace mu sigurno jedno 20 sati da se napuni sa ovim tempom punjenja. Prije kada je sve radilo kako treba, za 1:20h mi napuni od 0-100% sa brzim punjenjem, a sa normalnim sporim punjenjem, oko 4-5h mu je trebalo da ga napuni od 0-100%.

 

 

Da napomenem, da meni i dalje istom brzinom napuni mobilni od 0-70% i onda od tih 70% se pojavi to da mu treba jos 1min do toga da se potpuno napuni i od tad, kada dostigne tih 70% onda ga bas, bas, baaaaas sporo puni.

 


Moze li to da se uradi i pre nego sto se napuni do 100% il moram da sackema kada bude napunjen 100%? Sta znaci ovaj kod " *#0228# " sta on konkretno odradjuje, njega ukucavam tamo gde kucam brojeve kada nekog hocu da nazovem, jel to taj "dialer" i kada ga ukucam, pozovem taj kod i posle toga pojavice mi se taj "quick start"? Sta znaci to "USSD"?
Moze li slucajno da mi se nesto zezne u mobilnom pri kucanju tog koda, npr. da mi se baterija iz nekog razloga sjebe ili bilo sta drugo?


Aaa da li bi ovaj moj problem mogao da rijesim sa tim da resetujem mobilni preko factory data reset -a ili preko onih 3 dugmica na mobilnom, pa da odradim onaj hard reset... ili na ovaj nacin moj problem necu rijesiti?

 


Izrasetao sam te sa pod pitanjima :D izvini i hvala na odgovoru.

 Pa ne mislim da cekas da se napuni na 100% jer ocigledno ne ide uredno na 100%. Tebi prikazuje 70% a baterija je vjerovatno puna, a ovaj postupak bi trebao srediti tvoj problem.
Kada udari na 70%, ostavis ga jos 10-15 minuta da se ustabili na tih 70%. Zatim iskljucis punjac i odmah nakon toga kucas kod u dialeru, te klikom na Quick start mobitel ce da se zakljuca i otkljuca sam nakon par sekundi. Nakon otkljucavanja prati percentage jos nekoliko sekundi pa vidi da li ce doci do promjene. 

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@Almin94

 

Ok.

 

Citao sam tako nesto po netu, da se bas i ne preporucuje kucanje tog "kod -a  *#0228#", jer kao navodno moze da sjebe bateriju, da se mnogo brze posle toga trosi baterija ili npr. da ti sa 100% odjednom/naglo skine na 60% i itd... sad koliko je to tacno sto sam sve procitao, pfff ne znam.. Sta imas ti na to reci?

 

Kontao sam reko mozda mi bude problem resilo da odradim "factory data reset" ili taj "hard reset" pre nego sto ovaj "kod" ukucam, jer sam sad u tripu, da mi posle ukucanog koda ( iako npr. taj "kod" resi problem ) ne sjebe bateriju, hmmm u diileeemiiii sam..

 

____________________


/ EDIT /

 

@Almin94

 

Evo bio je cijelu noc na punjacu, sve do sad.. napunio ga je samo na 85%. Danas sam ga ostavio da se i preko dana puni i dostigao je da bude 100% ali se bas, baaas, baaaaaas sporo napunio, znaci meni i dalje istom brzinom ( vremenski ) napuni mobilni od 0%-70%, ali cim dostigne 70% pise da mu treba jos 1min do potpunog punjenja i onda od 70% dok ga napuni do 100% stalno mu pise da mu treba 1min da se napuni, ali mu bas, baas, baaaas dugo treba, sto prije naravno nije bilo tako..

 

Onda ono sto si ti rekao u zadnjoj poruci, da vjerovatno sto meni pokazuje 70% da mi je mobilni napunjen na 100% samo sto meni tako nije prikazano, nije ocigledno tacno tj. nije tako..

 

 

Da li je bolje da prije kucanje tog kod -a isprobam da odradim "hard reset"? Nisi mi pojasnio da li taj kod " *#0228# " moze da mi zezne nesto oko baterije i slicno, posto sam procitao na netu neke stvari, pa ne znam da li su tacne, napisao sam ti gore u poruci..

 

 

Nisam jos nista htio da odradim, sacekacu te jos da mi odgovoris.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 20:10 (MBooo).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@Almin92


Napisacu ti jos sta su mi par likova sa drugih foruma rekli za ovaj moj problem, citiram ga:

Meni je tako slicno trokiralo kad se napuni do 94%. Isprazni bateriju skroz, upali ga, sacekaj da se ugasi pa ga bocni na punjac i ostavi ga tako "ugasenog" da se puni. Posle kad dodje do stotke upali ga, drndaj ga tako dok se ne isprazni, pa ga ubodi na punjac opet tako ugasenog dok ne dodje do stotke. Posle ga skini i kreni da ga cackas dok ne ostane npr 10% baterije pa ga stavi normalno na punjac. Ako nastavi da zeza posle toga onda je baterija, port, brljav ROM ili nesto trece. Naravno sve ovo bez fast charge odradi.

 

Sta imas/imate na ovo reci?

 

_________________


I jos od jedng lika sto mi je napisao za ovaj moj problem, citiram ga:

 


- probaj isprazniti cache, možda to pomogne
Link

- zadnja opcija je probati vratiti na tvorničke (backupiraj sve potrebno prije nego ideš na tvorničke)

 

 

Eto, @Almin92, napisah ti sve sto su mi do sad i sa drugog foruma napisali, cekam tebe da mi javis, sta ti imas na ovo reci, pa cu odraditi nesto od ponudjenog, a i bilo ko drugi ako ima da mi pomogne ili kaze savjet, neka se javi, hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 20:08 (MBooo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

pozdrav

 

pitanje u vezi garancije ako tko ima iskustva

 

mobitel je bio rootan, kasnije je vraćen ponovo na original software, no onaj counter vise nije na 0 pa to kao poništava garanciju

 

čitao sam malo po forumima (većinom stranima), da unatoč tome servisi odrade popravke pod garancijom ako ne neka hardverska greška na uređaju. ima li neko iskustva s tim kod nas? gdje je najbolje nositi uređaj na servis (kupljen je preko HT-a, al neda mi se preko njih to rješavati jer su prema dosadašnjim iskustvima katastrofalno spori) ?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice