Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.417
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...

Dali netko moze pogledati slike...

Prije kad je price bilo o novom androidu i izlasku 9ke,ja sam je sam nabacio.

Nije mi jasno da nisam posle updatea dobiva ni nista.

Izasao sam iz tih stvari,slabo to i pratim iskreno i zab sam kako sta sad idjes...jesam negdi pogrijesio nesto pa nea updeta?

 Da. Ne zanavlja ti firmware. Nakon ovog tvog izaslo je jos najmanje 3. Možda zato što ti je verzija za Singapur. Zašto nisi stavio neki naš, npr SEE? Ili možeš preko Interneta skinuti novu Singapursku veruziju i ubaciti  preko Odina.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tonci R. kaže...

 Da. Ne zanavlja ti firmware. Nakon ovog tvog izaslo je jos najmanje 3. Možda zato što ti je verzija za Singapur. Zašto nisi stavio neki naš, npr SEE? Ili možeš preko Interneta skinuti novu Singapursku veruziju i ubaciti  preko Odina.

 Pa ja mislim da sam stavljao nasu see ali mi i dalje prikaze kao singapur nisam sad ni siguran...znam da mi je tada nesto cudno bilo,nisam ni trebao ovo radit nego sacekat normalan update ali eto.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Možda si koristio Home_CSC. Za promjenu CSC si morao koristiti CSC file ( ne Home) samo što ti u tom slučaju briše sve sa telefona i vraća ga tvorničke postavke.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

pozdrav svima kao i vecini nikako ne dolaze ota nadogradnje softvera. ali danas sam nesta prckao po recoveryu i naisao na tekst ispod koji glasi (Bloced based OTA)

dali je mozda tu negdje problem zasto nadogradnje ne stizu i kako to ukloniti, rijesiti da bude ukljuceno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Prije će doći Android 10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koji cloud koristite za pohranu slika/videa i ostalih stvari.

Iskoristio sam onih 15gb od samsunga.  50gb kosta 8kuna mjesecno ali be kuzim kako to kupiti? 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Koji cloud koristite za pohranu slika/videa i ostalih stvari.

Iskoristio sam onih 15gb od samsunga.  50gb kosta 8kuna mjesecno ali be kuzim kako to kupiti? 

 Googleov. Beskonačan upload svih fotografija i videa uz neznatno smanjen kvalitet.

 

Edit: + Onedrive (Imam 15 GB) jer mi je tako jednostavno imati sve na desktopu u svakom momentu i jer Onedrive koristim za sync sa kompjuterom na poslu. Kad se skoro napuni folder na slikama na onedriveu, prebacim ih na backup HDD, te tako oslobodim prostor sa Onedrivea.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 18:15 (morrisoN).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

ja sam koristio od samsunga, sad imam svoj lokalni my cloud 3tb, kad dodjem doma i kad se spoji na wifi automatski uploada sve slike. i opet mogu uvijek pristupiti od kud zelim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Neki dan mi bilo dosadno pa sam malo istražio zašto ne dolazi software update za S9+. Na internetu se može naći noviji software koji možete sami instalirati uz pomoć Odina. Mada, ukoliko vas uređaj služi dobro ne preporučujem da to uradite. Nisam ni ja, ubila bi me žena da nešto pokvarim!

 

https://samfrew.com/download/Galaxy__S9+__/7gq9/SPR/G965USQS6CSH8/G965UOYN6CSH8/

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 21:44 (phoenix2003).
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
phoenix2003 kaže...

Neki dan mi bilo dosadno pa sam malo istražio zašto ne dolazi software update za S9+. Na internetu se može naći noviji software koji možete sami instalirati uz pomoć Odina. Mada, ukoliko vas uređaj služi dobro ne preporučujem da to uradite. Nisam ni ja, ubila bi me žena da nešto pokvarim!

 

https://samfrew.com/download/Galaxy__S9+__/7gq9/SPR/G965USQS6CSH8/G965UOYN6CSH8/

 Zasto ne preporucujes? 

Slobodno svakome kome ne dolazi azuriranje neka ode na sammobile stranicu i nadje zadnji nebrandirani firmware za svoj model. Preko ODIN-a je to samo par klikova za fleshovanje i nema se sta pogrijesiti niti zeznuti. 

Nakon toga ce vam sigurno ponovo dolaziti OTA azuriranja.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/

 

 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jesam li smotan  ili ne mogu naći multi window opciju u postavkama..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Kad klikneš na zadnje aplikacije (task manager) klikni na ikonu aplikacije na vrhu...
morrisoN
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Imam problem zadnjih nekoliko dana.

Brzo punjenje mi vise nije tako brzo kao prije. Preko kabla i bezicno.

Pise normalno da se brzo puni ali u prosjeku mu treba pola sata duze da se napuni nego prije.

Je li netko imao taj problem, i kako ga rijesiti?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Imam problem zadnjih nekoliko dana.

Brzo punjenje mi vise nije tako brzo kao prije. Preko kabla i bezicno.

Pise normalno da se brzo puni ali u prosjeku mu treba pola sata duze da se napuni nego prije.

Je li netko imao taj problem, i kako ga rijesiti?

 Pogledaj je li ti zaprljan usb port i ocisti ga, probaj propuhati ili blago cackalicom a mozes i vodom ako ti mobitel nije nikada ispadao.

 

Meni se to samo jednom desilo i bilo je do prasine u portu. 

 

Takodjer pokusaj drugi kabal ili punjac jer zna biti cesto do samog kabla.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 8:31 (arnes_king).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Budem probao.

Mozda je i do same baterije. Phone info aplikacija kaze da je battery health 83%, donedavno je bilo 95%.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Otkad su je ažurirali pokazuje i cikluse punjenja. Po novom kapacitet baterije mi je pao sa 95 na 89 posto.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Imam problem zadnjih nekoliko dana. 

Brzo punjenje mi vise nije tako brzo kao prije. Preko kabla i bezicno. 

Pise normalno da se brzo puni ali u prosjeku mu treba pola sata duze da se napuni nego prije. 

Je li netko imao taj problem, i kako ga rijesiti?

 

Meni je jedanput na s8 bilo zbog kabela.

A na drugom mobitelu zbog punjaca.

Gale
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 11:57 (Legasus).
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Budem probao.

Mozda je i do same baterije. Phone info aplikacija kaze da je battery health 83%, donedavno je bilo 95%.

 Ne vjerujem da je ispravna phone info po tom pitanju. Ja svoj S9+ kupio u martu 2018 o pokazuje mi 100% health iako je to nemoguce i poprilicno sam siguran da mi je prije nekoliko mjeseci pokazivalo 90-95%.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

S9 star oko godinu dana, ja kupio S10 i dao ženi. Nekidan otišli na spavanje, mobitel bio na 30%, ujutro se ugasio. Dakle od nekih 23:30 do 9h je izgubio 30%. AoD ugašen. Pod baterijom ništa sumnjivo nisam vidio. Što da napravim? Išli smo u svatove, punili isti dan, skinili s punjača u razmaku od 15 minuta. Bilo je vožnje, večera, ples i kako to bude u svatovima i nismo bili skoro uopće za mobitelom. Nakon 24 sata ja sam an 60%, ona je imala 4% i opet ga punila.

Stvarno iritanto, što da probam napraviti?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Isti problem kod mene, sa 30% do 0% uredno u manje od sata, i tako vec duze vrijeme

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni na S9 baterija curi 2% svaki sat,bez da diram išta mob. Napunim navečer na 100%,ujutro nakon 7 sati postotak je na 84%. Zato sam ga sad dao na reklamaciju,pa ću vidjeti što kažu. Mob sam resetirao na tvorničke postavke 5+ puta i isto sve događa,bez aplikacija dodatnih,sa njima,bez google accaunta i sa. Čudnovato.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nesto je gadno pokvareno s tim baterijama ili optimizacijom na s9. Ja sam zato svog i prodao, mobitel je bio vrh ali baterija je katastrofa bila, bez punjaca ili prijenosne baterije niti pomislit negdje ici. Zato sam presao na xiaomi mi 9t i baterija je fantasticna, kao i cijeli mobitel i osim mrvicu losije kamere ne vidim nikakvih mana naspram s9, cak fluidnije radi, nema onim mikro trzaja koje sam na s9 jako cesto iskusio i ono na sta sam poludio svaki put i htio baciti s9 u zid je kad su mi prsti od znoja ili bilo cega bili imalo vlazni nije mi htjelo primiti touch tocnije kod pisanja na tipkovnici skroz se zblesira, ili ne primi touch ili kriva slova prihvati

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ovo je valjda ok?
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja imam svoj s9+ od kraja svibnja prosle godine. Punim ga svaki dan oko 22h. Taka mi je rutina da mi se pogodi bas da je oko 22h na nekih 20%. Napuni se za 1h10ak min. Preko noci izgubim 3%. Nikad vise a nikad ni manje. To je od punjenja do 6 ili 9h ujutro, ovisno kad idem na posao. AOD uvijek ugasen i na WIFI povezan. Nista preko noci od aplikacija ne blokiram. SOT ne pratim previse ali sam prezadovoljan s uredjajem.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja imam s9+ godinu dana. Brzo punjenje je radilo cca 3-4mjeseca i gotovo. Sad samo kabelsko. Ponekad kad ustekam punjac cca minutu pise brzo punjenje i prebaci na kabelsko. 

Probao sam svasta sto sam izguglao nista nije pomoglo. 

Mobitel nije nikad bio u vodi i pazim na njega. 

Iz cistoga mira mi je javljao vlagu na konektoru a mobitel vode nije vidio. 

Eh da brzo bezicno punjenje mi radi ali mu treba cca 2 i pol sata da ga napuni.

 

Odlican dizajn,predivan ekran,brz,mnostvo opcija ali sve to kvari katastrofalna baterija i jos to sranje sa brzim punjenjem.

 

 

PSN:Tomislav025
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ovo je novi rekord
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Obicni S9. Ciklusa punjenja 384 zdravlje baterije 100%. Kupio sam ga 2018 kad je tek izasao. Nikakvih problema nikad sa baterijom koliko se ja sjecam. Imam facebook mesenger instagram viber i jos 7-8 app i izdrzi baterija ujutru od 7 do uvece do 8 sati na 4g sa jedno 30-40%. Ne preteranog koristenja ali na poslu uzmem pa odgovaram poruke, mako listam instagram its. Uvece pogledam neki video,muziku..Meni se xini da baterija nije nista losija nego sto je bila na pocetku

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Tako je bilo i meni s mojim s9+, pa sam ga poslao na servis gdje su mi promijenili konektor za punjenje i gornji zvučnik koji je krčio pri glasnom slušanju glazbe. Sad punjenje opet radi brzo i bez problema. Baterija naravno katastrofa, kao pomoćni mob kupio sam si xiaomi redmi note 7 i baterija je neopisivo bolja od s9+. Na s9+ imam 3,5-4 sata sota u najboljem slučaju, a na xiaomiju sam imao više od 7 sati sot-a uz 25% baterije preostalo.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni je i dalje 24 sata ukupno sa 5-6 sati SOT pri mom normalnom koristenju tako da sam zadovoljan. U pocetku bila losa baterija, nakon final verzije pie odradio factory reset i od tad redovno 1-2 dana uz 4-7 SOT.

 

U pocetku sam koristio Packagedisabler Pro da pogasim sve sto ne koristim, medjutim sad je sve aktivno i nikakve stednje ne koristim, full rezolucije i opet baterija dobra. Sve dok ovako ostane ne planiram ga mijenjati a imam ga vec od treceg mjeseca 2018.

 

Samo jos cekam Android 10 i OneUI 2 :)

 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
jaZey kaže...
ovo je novi rekord

 ...a ovo je moja ruka!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice