Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.481
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

kako da vratim onaj widget on google tražilice na početni zaslon?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Kad vi onda punite mob ako ne punite preko noci? Ja ga pred spavanje stavim bilo na njemu 5% , 25% ili 60%

 Ja ga stavim na punjenje preko noci ako imam manje od 30%, a ako imam preko, onda ga preko dana nadopunjavam na bezicnom punjacu. Cilj mi je drzati ga izmedu 30% i 80%.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

kako da vratim onaj widget on google tražilice na početni zaslon?

 Drzis dugo na praznom mjestu na ekranu, zatim stisnes na widgets, nades google i unutra ce ti biti search bar kojeg samo dovuces tamo gdje ga zelis

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo ako nekom treba, vrijednost obe je preko 400kn u ducanima. Dajem obe za 200kn. Koristene su ali jako kratko. Nalazim se u ZG

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
maxy0 kaže...

Kad vi onda punite mob ako ne punite preko noci? Ja ga pred spavanje stavim bilo na njemu 5% , 25% ili 60%

 Ja ga stavim na punjenje preko noci ako imam manje od 30%, a ako imam preko, onda ga preko dana nadopunjavam na bezicnom punjacu. Cilj mi je drzati ga izmedu 30% i 80%.

 I onda se desi da ujutro moras negdje otici pa ostanes bez baterije

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...
CrossDeath kaže...
maxy0 kaže...

Kad vi onda punite mob ako ne punite preko noci? Ja ga pred spavanje stavim bilo na njemu 5% , 25% ili 60%

 Ja ga stavim na punjenje preko noci ako imam manje od 30%, a ako imam preko, onda ga preko dana nadopunjavam na bezicnom punjacu. Cilj mi je drzati ga izmedu 30% i 80%.

 I onda se desi da ujutro moras negdje otici pa ostanes bez baterije

 e ako moram negdje ici, onda se ranije probudim pa ga stavim na obicni punjac 

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uzeo sam S9 znajući da mu je baterija losa,ali sad vidim i da je prelosa kod mene,  znaci samo factory reset bi to trebao rijesit..

Ja na obicnom s9 imam 2h SOT, nekad naguram na 3h, a ne mrcvarim ga bas toliko

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Uzeo sam S9 znajući da mu je baterija losa,ali sad vidim i da je prelosa kod mene,  znaci samo factory reset bi to trebao rijesit..

Ja na obicnom s9 imam 2h SOT, nekad naguram na 3h, a ne mrcvarim ga bas toliko

prodaj ga i kupi s9+ :P

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
aleng3 kaže...
DuMe kaže...

Po svim youtube kanalima koji su testirali s9+ recenzenti kažu da izdrži jedan dan prosječnog korištenja,znači ujutro skinu sa punjača i navečer ga stavu punit.Tako je slučaj i kod mene.Mislim da je baterija normalna,da nije već bi ga ja slao na servis.

A to za cuclanje baterije preko noći je živa istina,to su jako loše optimizirali.Znači da preko noći uključim taj power safe mode?

 Ja preko noci "izgubim" 2-3% na WIFI i do 5% na data. Kad se vratim s posla ostane mi obicno oko 40ak % a punim ga izmedju 20 i 30%. Na data cijeli dan+lokacija ukljucena+trening(gps, music)+youtube+3 mail sync+push notifikacije+pozivi+poruke itd itd....

Uopce se ne zamaram s SOT. Punim kad ga treba napuniti a to je oko 22h. Napuni se za sat i 10-15 minuta. Nekad mi izdrzi i dva dana. Ovisno koliko ga maltretiram

 Šta spavaš samo 4 sata? :D

To je super postotak,evo meni je 7 posto skinulo a nekima bude i do 10 posto.Za tako malo ko što je tebi još nisam čuo

 Od 00:00 do 06:00 :)

Tako mi je skoro na svakom uredjaju, do 3% na WIFI i 5% na data. Sad sam na 48%. Ovo mi je prvi samsung koji koristim i super sam zadovoljan.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Uzeo sam S9 znajući da mu je baterija losa,ali sad vidim i da je prelosa kod mene,  znaci samo factory reset bi to trebao rijesit..

Ja na obicnom s9 imam 2h SOT, nekad naguram na 3h, a ne mrcvarim ga bas toliko

 Ma to je tako dok mu ne flesujes novi sistem preko odina, neki BTU njemacki npr najnoviji. I meni je tako 2 do 2.5 bilo, a sad 5 sati otprilike prosjek. Zna i na 6 izaci. Ima facebook, instagram, messenger, viber, blic, telegraf i jos nekih app sporednih. I to koristim cesto. A preko noci meni skine oko 5-6% baterije na obicnom S9. Znaci od 10 do 7 ujutru jer tad lezem i ustajem, i zavisi ko kako koristi npr 4g 3g wifi.. Ako se vozis u autu i koristis internet naprimer 3g tad ti dosta vise trojis baterije nego da se ne vozis autom a koristis isto 3g ili svedno 4g u autu ili ako stojis. I stavis neku crnu temu, npr high contrast black teme

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 17:07 (keks99).
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Kad vi onda punite mob ako ne punite preko noci? Ja ga pred spavanje stavim bilo na njemu 5% , 25% ili 60%

 Ja punim mob povremeno po potrebi, ali gledam da ne spada ispod 40% niti da ide iznad 80% iako nije moranje otprilike se tog cuvam. Preko noci ako zelite manje da vam skine pogasite sve iz pozadine i palite power save mode, bude znatna razlika.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Sta nije to malo bzvz drzat mob izmedju 40 i 80 posto.Po tome bi ga trebao punit 2x dnevno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Sta nije to malo bzvz drzat mob izmedju 40 i 80 posto.Po tome bi ga trebao punit 2x dnevno

to je najoptimalnije za bateriju, takvim punjenjem ce se najmanje degradirati i imat ce najdulji vijek

ja recimo na stolu uvijek imam bezicni punjac, tako da mi ga stvarno nije problem svako malo staviti na punjac da se malo "napoji"

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ma sve znam to za "stednju" baterije i crne teme..

S9+ ne bi jer mi je ovo idealna veličina moba, zato sam ga uzeo i u početku..

A s tim flashanjem sustava gubim garanciju pa ne bi ni to bas zasad radio 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Ma sve znam to za "stednju" baterije i crne teme..

S9+ ne bi jer mi je ovo idealna veličina moba, zato sam ga uzeo i u početku..

A s tim flashanjem sustava gubim garanciju pa ne bi ni to bas zasad radio 

 Kako gubis, kako ce oni znati da si ti flesovo ili nisi? Mislim svakako ne moze CSC promjeniti, uvek ce ti biti taj koji je sad jer valjda po lokaciji telefona gde se nalazi, tako se i postavlja bez obzira sto flesujes njemacki ali ce ti sistem reflasovat.. Mada mozes opet isti flesovati. I ti flesujes njihov originalni a ne neki custom rom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 17:28 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Ma sve znam to za "stednju" baterije i crne teme..

S9+ ne bi jer mi je ovo idealna veličina moba, zato sam ga uzeo i u početku..

A s tim flashanjem sustava gubim garanciju pa ne bi ni to bas zasad radio 

Ne gubis garanciju dokle god flashas official rom i dok ne poremetis knox

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Pezer kaže...

Ma sve znam to za "stednju" baterije i crne teme..

S9+ ne bi jer mi je ovo idealna veličina moba, zato sam ga uzeo i u početku..

A s tim flashanjem sustava gubim garanciju pa ne bi ni to bas zasad radio 

Ne gubis garanciju dokle god flashas official rom i dok ne poremetis knox

 Jedino mozda ima neki tajmer necega sto broji pa mogu videti na garaciji kad je kupljen tel, a on flesovo npr pre par dana rom i odnjeo na popravku, onda po tom tajmeru ili necemu sto biljezi podatke, evo ima snimanje koliko se vremena provelo pricajuci na telefon sigurno ima jos nekih tako opcija koje sabiraju, a mislim da se flesovanjem sistema taj podatak o razgovoru brise. Negde tamo se pronadje sa onim secret kodovima.. Mada je glupo da se gubi garancija zbog toga. Bolje da ja pokusam resiti problem flesovanjem njihovo sistema svakako ne mogu nista sjebati, nego da njima svi nosimo na popravku jer ovako se resi vise od pola problema kod ljudi koji se ne razumiju bas pa neka jednostavna opcija ili nesto, njima smeta. a i ako je do hardwera nesto, ako flesujem i ponavlja se onda je i njima lakse kad odnesem na serveris da im kazem da sam flesovo ponovo, da ne gube oni vrijeme sa tim jer ce sigurno to prvo probati. Olaksamo i njima i sebi jer ne moramo ostavljati tel na par dana

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...

Sta nije to malo bzvz drzat mob izmedju 40 i 80 posto.Po tome bi ga trebao punit 2x dnevno

to je najoptimalnije za bateriju, takvim punjenjem ce se najmanje degradirati i imat ce najdulji vijek

ja recimo na stolu uvijek imam bezicni punjac, tako da mi ga stvarno nije problem svako malo staviti na punjac da se malo "napoji"

 Znači ako držiš mob tako na tim postotku stalno,to znači češće punjenje.Češće punjenje brzim punjačem također šteti bateriji.Također šta više stavljaš mob punit,prije ti se "pojede" utor za punjenje na mobu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

 Znači ako držiš mob tako na tim postotku stalno,to znači češće punjenje.Češće punjenje brzim punjačem također šteti bateriji.Također šta više stavljaš mob punit,prije ti se "pojede" utor za punjenje na mobu.

Kao prvo bezicnim punjenjem se ne haba utor za punjenje (logicno), a i da koristim kabel, usb c je dizajniran tako da se kabel trosi, a ne utor na mobitelu, a kao drugo brzo punjenje mi je iskljuceno

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ne razumijem zašto to radite. Mislim, punjenje da bude između 40-80% meni bi bila tlaka i baš nepotrebna briga. Ako ćete koristi 2 godine puniš ga po volji, neće se toliko smanjiti autonomija. A brzo punjenje mi često treba. I Samsung tvrdi da im nakon 2 godine baterija padne na 95% kapaciteta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Čisto sumnjam u izjavu Samsunga, ali slažem se da je 40-80% punjenje tlaka. Na taj način svedemo mob na autonomiju koju zapravo želimo izbjeći zar ne?
8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

jel ima tko za preporucit kaljeno staklo koje ima na S9tki ...Uskoro uzimam Note 9 pa me zanima imate li vi kakva iskustva oko te vrste zastite na svojim S9tkama

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
sseennoonn kaže...

jel ima tko za preporucit kaljeno staklo koje ima na S9tki ...Uskoro uzimam Note 9 pa me zanima imate li vi kakva iskustva oko te vrste zastite na svojim S9tkama

od kaljenog stakla jedino sto se isplati kupit je whitestone dome, sve ostalo je smece

a od folija je po meni dobar screenknight, zalijepi se tako sto se umoci u mjesavinu vode i sapuna

imam je vec par mjeseci na mobu i fantasticno se drzi, rubovi su skroz pokriveni, a maskica uopce ne smeta, tako da win-win kombinacija

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Ma sve znam to za "stednju" baterije i crne teme..

S9+ ne bi jer mi je ovo idealna veličina moba, zato sam ga uzeo i u početku..

A s tim flashanjem sustava gubim garanciju pa ne bi ni to bas zasad radio 

 Flashovanjem zvanicnog firmware-a preko ODINA se ne gubi garancija. Cak ti garanciju u dosta slucajeva uvaze i ako uradis root + custom rom iako u ovom slucaju zvanicno gubis.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li je potpuno isti bezicni punjac za S9, s9+ i note9 i kako znati da li je original posto planiram naruciti?  Da li pune ako imam masku na telefonu ili se mora skinuti

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 17:16 (keks99).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Da li je potpuno isti bezicni punjac za S9, s9+ i note9 i kako znati da li je original posto planiram naruciti?  Da li pune ako imam masku na telefonu ili se mora skinuti

 

taj punjac za s9+ ce raditi i s note 9, svejedno je

ne moras skinuti maskicu, moze puniti i preko nje

ovako izgleda originalni punjac od samsunga

15 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uzeo sam za s9 ovo staklo. Naljepio i za sada sam supp azdovoljan, nije da prekriva abs cijeli zaslon ali kolko para tolko i muzike. link

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

Da li je potpuno isti bezicni punjac za S9, s9+ i note9 i kako znati da li je original posto planiram naruciti?  Da li pune ako imam masku na telefonu ili se mora skinuti

 

taj punjac za s9+ ce raditi i s note 9, svejedno je

ne moras skinuti maskicu, moze puniti i preko nje

ovako izgleda originalni punjac od samsunga

 Ima takvih za 40 eura pise od s9 ali reko da nisu neke kopije, isto izgleda

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

Da li je potpuno isti bezicni punjac za S9, s9+ i note9 i kako znati da li je original posto planiram naruciti?  Da li pune ako imam masku na telefonu ili se mora skinuti

 

taj punjac za s9+ ce raditi i s note 9, svejedno je

ne moras skinuti maskicu, moze puniti i preko nje

ovako izgleda originalni punjac od samsunga

 Ima takvih za 40 eura pise od s9 ali reko da nisu neke kopije, isto izgleda

Vidis po slikama, ispred pise fast charge, a iza samsung

A uglavnom pise na oglasu da je genuine samsung ili tako nesto

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Imam ponekad problema da mob ne reagira na poziv, tj. s druge strane se čuje da korisnik ne može javiti. U čem je stvar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice