Adware beštija

poruka: 26
|
čitano: 9.152
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Bok ljudi,

 

Molim za pomoć, već sam pomalo očajan od borbe sa nekakvom beštijom koja se stvarno pošteno ukorijenila u moj PC.

 

I nikako da je se riješim, a što je najgore od svega, niti jedan antivirusni program je nije detektirao i očistio!

 

Probao sam: Mcaffee, Malwarebytes, Ad-Aware, Windows Defender. I ništa.

 

Tražio sam po netu, Googlao ali bez uspjeha, jer, realno, ni ne znam kako točno postaviti upit "koji mi je vrag u kompjuteru".

 

Evo nekoliko činjenica o iritantnoj beštiji:

 

- Pojavljuje se u svim browserima, uvijek u donjem desnom kutu.

- Prikazuje "legitimne" oglase, dakle npr. DoubleClick.net.

- Prikazuje se na svim korisničkim accountima.

- Nije izravno povezano sa Flashom ili Javom jer se pojavljuje čak i nakon deinstalacije istih.

- Ne pomaže čak ni ako ugasim sve pluginove u browserima.

- Pojavljuje se čak i u Safe Mode.

- Ne pomaže ni brisanje history-ja.

- Preko Opere primijetio sam da, nakon što se stranica učita, taj malware ubaci svoj mali HTML kod unutar stranice. U tom kodu zapravo nema ništa posebno osim da prikazuje legitimne oglase.

 

Šaljem Screenshot u prilogu. 

 

Cijenim bilo kakvu pomoć, pa čak i pomoć u smislu "googlaj ovo" :)

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru.

Beštija Beštija
13 godina
offline
Re: Adware beštija
Skini Emsisoft Enemergency Kit, updateaj ga ,pokreni Full Scan i ostavi ga dok scan nebude gotov
Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Adware beštija
Zimzon kaže...

Bok ljudi,

 

Molim za pomoć, već sam pomalo očajan od borbe sa nekakvom beštijom koja se stvarno pošteno ukorijenila u moj PC.

 

 - CCleaner

 - uključi firewall

 

13 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Skini Kaspersky CD , napravi update i full scan

 

11 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Hvala ljudi, probat ću jedan po jedan pa javiti kako je prošlo :-)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Adware beštija

Jel ima bar pomaka?

13 godina
offline
Adware beštija

Lijepo za ubuduće napraviš 2 particije, sve podatke npr. na (D:) a Windowse ostaviš samo za programe i kad ti se nešto takvo dogodi samo reinstall i stvar riješena, po meni puno bolje neg da se *ebeš sa nekakvim antivirusima!

13 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

pogledaj kako ti hosts datoteka izgleda...

trebao bi imati samo 127.0.0.1 localhost

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Adware beštija

Probaj sken s HitmanPro...ima nekoliko AV enginea integriranih u sebi.

Možeš forsirati njegovo pokretanje držeći tipku CTRL i dvoklikom na shortcut ikonu (ako ga malware blokira).

 

Comodo/Emsisoft plaćenik
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 15:35 (siketa).
16 godina
offline
Re: Adware beštija
siketa kaže...

Probaj sken s HitmanPro...ima nekoliko AV enginea integriranih u sebi.

Možeš forsirati njegovo pokretanje držeći tipku CTRL i dvoklikom na shortcut ikonu (ako ga malware blokira).

 

U ovom slučaju to nije gamad koja išta blokira, pa onda bi rekel da mu blokira druge programe ko Malwarebytes itd usput vezano za HitmanPro nek zaviri na dolnji link.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/kako-prepoznati-pravi-virus/134139.aspx?page=0&jumpto=2590991&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
11 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Hvala svima na odgovorima.

 

Ovim zadnjih nekoliko dana sam probavao sve i svašta, sve moguće rescue CD-ove. (Kaspersky, ESET, F-Secure, Avira) i ništa.

 

Kaspersky je pronašao i izbrisao neke trojance u mailovima ali izgleda da to nije to jer čim sam ponovno upalio W7 eto reklama opet.  

 

CCleaner isto nije pomogao a i uvjeren sam da to nema veze sa temporary Internet files - kad kreiram novi account na kompu i ulogiram se sa njim, i on je odmah "zaražen" i prikazuje reklame.

 

Internet Explorer safe mode (bez ikakvih pluginova) također prikazuje reklame.

 

Inače, da odgovorim gore jednom kolegi koji je napomenuo da upalim fw - Firewall mi je uvijek upaljen.

 

OK, solucija mi je i Format C: ali to bih stvarno kao zadnju opciju.

 

 

14 godina
offline
Re: Adware beštija
pepi74 kaže...

pogledaj kako ti hosts datoteka izgleda...

trebao bi imati samo 127.0.0.1 localhost

 

^ ^

13 godina
offline
Adware beštija

Znači već je prošlo 8 dana od tvog prvog posta, što znači da si već odavno mogao napraviti ono što sam ti naveo u gornjem postu, a to je da reinstaliraš OS (2 sata posla i sa svim instalacijama programa). Stvarno ne kužim zašto si to stavio pod zadnju opciju, a najbrže si gotov i još k tomu ti je sve novo!

12 godina
odjavljen
offline
Re: Adware beštija
David87 kaže...

Znači već je prošlo 8 dana od tvog prvog posta, što znači da si već odavno mogao napraviti ono što sam ti naveo u gornjem postu, a to je da reinstaliraš OS (2 sata posla i sa svim instalacijama programa). Stvarno ne kužim zašto si to stavio pod zadnju opciju, a najbrže si gotov i još k tomu ti je sve novo!

tako je 

ja tak rjesavam sve svoje probleme :)

tolko sam se uvjezbao da sam gotov za max 1h 

http://x264blog.org/
16 godina
offline
Re: Adware beštija
Zimzon kaže...

Hvala svima na odgovorima.

 

Ovim zadnjih nekoliko dana sam probavao sve i svašta, sve moguće rescue CD-ove. (Kaspersky, ESET, F-Secure, Avira) i ništa.

 

Kaspersky je pronašao i izbrisao neke trojance u mailovima ali izgleda da to nije to jer čim sam ponovno upalio W7 eto reklama opet.  

 

CCleaner isto nije pomogao a i uvjeren sam da to nema veze sa temporary Internet files - kad kreiram novi account na kompu i ulogiram se sa njim, i on je odmah "zaražen" i prikazuje reklame.

 

Internet Explorer safe mode (bez ikakvih pluginova) također prikazuje reklame.

 

Inače, da odgovorim gore jednom kolegi koji je napomenuo da upalim fw - Firewall mi je uvijek upaljen.

 

OK, solucija mi je i Format C: ali to bih stvarno kao zadnju opciju.

 

 

 ImM isto đubre na jednom kompu, i čekam rješenje, pokušao oste stvari kao i ti:)

David87 kaže...

Znači već je prošlo 8 dana od tvog prvog posta, što znači da si već odavno mogao napraviti ono što sam ti naveo u gornjem postu, a to je da reinstaliraš OS (2 sata posla i sa svim instalacijama programa). Stvarno ne kužim zašto si to stavio pod zadnju opciju, a najbrže si gotov i još k tomu ti je sve novo!

 Nije kod svih tako. Npr. ovaj moj komp koji ima to govno, ima toliko pluginova, postavki u programima, kojekakvih mailova, fontova, skripti, i samih programa, da je akcija kad se zbroji

cirkusiranje sa backupom svega (a da se ne backupira i to govno), revizijama drivera koji rade (ssd caching, virtu i IRST npr. - neke verzije bez pardona rade BSOD)
jednako par dana frustracija a uvijek je nekakav posao hitan u mjeri da me strah preživjeti bez pomoći toga kompa.

13 godina
offline
Re: Adware beštija
Arnold Layne kaže...
David87 kaže...

Znači već je prošlo 8 dana od tvog prvog posta, što znači da si već odavno mogao napraviti ono što sam ti naveo u gornjem postu, a to je da reinstaliraš OS (2 sata posla i sa svim instalacijama programa). Stvarno ne kužim zašto si to stavio pod zadnju opciju, a najbrže si gotov i još k tomu ti je sve novo!

tako je 

ja tak rjesavam sve svoje probleme :)

tolko sam se uvjezbao da sam gotov za max 1h 

Pa hvala Bogu da je najbolje {#} Dobro sad ovisi kaj sve instaliravaš, al otprilike meni oko 2 sata treba za sve {#}

16 godina
offline
Re: Adware beštija
David87 kaže...
Arnold Layne kaže...
David87 kaže...

Znači već je prošlo 8 dana od tvog prvog posta, što znači da si već odavno mogao napraviti ono što sam ti naveo u gornjem postu, a to je da reinstaliraš OS (2 sata posla i sa svim instalacijama programa). Stvarno ne kužim zašto si to stavio pod zadnju opciju, a najbrže si gotov i još k tomu ti je sve novo!

tako je 

ja tak rjesavam sve svoje probleme :)

tolko sam se uvjezbao da sam gotov za max 1h 

Pa hvala Bogu da je najbolje {#} Dobro sad ovisi kaj sve instaliravaš, al otprilike meni oko 2 sata treba za sve {#}

 Ma gle, to zna i moj nećak od 10 godina. Ali što će ako i kada mu se ponovo naseli taj parazit?
Ako se ne otkrije, blokira i elminira uzrok, nego samo ruši i gradi iznova, onda softverske probleme možemo na forumu i
ukinuti. Sve se praktički da "riješiti" sa "format C:"

16 godina
offline
Adware beštija

Skinuti HiJackThis. Njegov LOG kopirati ovdje:

http://www.hijackthis.de/

Provjeriti log i ukloniti sve što ima X, crveno i nesigurno.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
offline
Re: Adware beštija
191x7 kaže...

Skinuti HiJackThis. Njegov LOG kopirati ovdje:

http://www.hijackthis.de/

Provjeriti log i ukloniti sve što ima X, crveno i nesigurno.

 Da ja sam probao, neš se našlo, maknulo, ali... da se slikovito izrazim,

u attachmentu {#} Ma bit će uskoro neki jednostavan shredder tog nametnika,

vjerujem da nismo usamljeni:) Zasad djeluje simple addblocker, ali on ga samo

blokira ne i ubije naravno.

16 godina
offline
Adware beštija

Ajd pokreni Task Manager, pod procesima označi "Show processes from all users" i daj nam sliku/slike toga.

Tu se vjerojatno nešto može naći.

 

Provjeri da nemaš neki rootkit gore...

http://os2.zemris.fer.hr/ns/2008_Mackovic/rootkit.htm

 

Probaj Comodo Dragon Browser, zanima me bi li ti i u njemu pozazivalo taj popup.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

To mora bit da je došao od neki programa instaliranih od skrivenih aplikaciju. Pogledaj popis programa instalirani pa pogledaj dal je što sumljivo. Koliko znam vjerovatno si aktivirao neku opciju ako instalirao kao dodaci. Koji preglednk koristiši i isto pogledaj u dodaci dal što sumljivo.

11 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Ja odustajem i radim Format C: 

 

Prošao sam sa 8-9 antivirusa, maknuo sam sve browsere, maknuo sam Javu, maknuo sam Flash, pokrenuo Internet Explorer bez Pluginova i eto njega opet.

 

Izlistao sam sve procese u Task Manageru, pobio sve sumnjive ali beštija i dalje iskače.

 

E pa neće još dugo.

 

Kao što je kolega koji ima isti problem napisao, reinstalacija mi nije baš najmiliji posao jer imam dosta toga za iskonfigurirati ali neka, istrpjet ću ali tko se zadnji smije, najslađe se smije :)

13 godina
offline
Adware beštija

Kada postaviš nove Windowse preporučujem ti Avast Free Antivirus

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
16 godina
offline
Re: Adware beštija
Nello kaže...

To mora bit da je došao od neki programa instaliranih od skrivenih aplikaciju. Pogledaj popis programa instalirani pa pogledaj dal je što sumljivo. Koliko znam vjerovatno si aktivirao neku opciju ako instalirao kao dodaci. Koji preglednk koristiši i isto pogledaj u dodaci dal što sumljivo.

Slažem se sa ovime, pogledaj šta si zadnje instalirao i onda to probaj maknuti... Sigurno je u tome "kvaka".

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein
16 godina
neaktivan
offline
Adware beštija

Ako na compu sigurno ničega nema, možda ti su postavke u routeru promjenjene. Možda je DNS postavka u routeru promjenjena s defaultne (korištenje DNSa tvog interent providera) na neki drugi koji ti onda filla reklame.

Don't believe what you're told. Double check.
14 godina
protjeran
offline
Adware beštija
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice