Antispyware licensed software

poruka: 29
|
čitano: 5.386
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Antispyware licensed software

Pozdrav svima koji žele i koji će se uključiti u temu. Btw svi naravno dobrodošli sa savjetima i/ili vlastitim mišljenjima. Naime, već duže vrijeme "važem" i na tankim sam živcima nakon tog cijelog vremena oko licence za antispyware software. Razmišljam o Spyware Doctor, Counter Spy 3, Ashampoo Antispyware 2 ili Spy Emergency 2008. Nažalost sve dobro se plaća pa tako i ovi programi... Koji imate, preporučate, ...? Da li ste ikada imali kontakata sa navedenima na vlastitom PC-u kao ja i vaša mišljenjima o ovim top-rated proizvodima na plaćanje? thx unaprijed

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 17:00 (stoncin3).
15 godina
offline
Antispyware licensed software

  Webroot Spy sweeper ili Spyware Doctor.Predobri.Namigiva

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Slažem se. Ah da, nisam naveo Webroot SpySweeper, sve je bolji i bolji. Imao sam ga pred nekoliko godina, kupio licencu pa sam kasnije odustao jer me zaintrigirao Spyware Doctor 5. Sada sam odustao od CounterSpy jer ga ne možeš niti instalirati niti pokrenuti. Ne znam u čemu je problem. Windowsi su mi nanovo instalirani. Čuo sam da je Ashampoo Antispyware 2 dobar program. Ima veliku bazu definicija.

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
offline
Antispyware licensed software

Pa ni AD-Aware Pro nije loš.Ja imam još negdje spy sweeper sa licencom  do studenog ali mi troši previše resursa tak da ga ne mislim instaliravati.

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Definitivno su Spyware Doctor i Spy Sweeper dobri, ali stoji to što kažeš. Meni samo SD potroši u load 1GB RAM. Inače koristim ovaj prvi jer ima dobru detekciju općenito spyware, adware, rootkit, trojan, ... Samo smanjim real-time protection u opcijama na "limited" i sve radi za 5!

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
offline
Antispyware licensed software

Lako tebi,vidi koju konfu imaš.Ja imam 1280 mb RAM-a i celerona na 2,72 GHZ pa moram ostati na Aviri i Ad-Awareu.Ali zašto plačaš licencu kad ima dobrih free riješenja.Ja koristim Aviru,Ad Aware i Site Advisor i dosad nikakvih problema sa gamadiSmijeh

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software
Ad4pt3r kaže...

Lako tebi,vidi koju konfu imaš.Ja imam 1280 mb RAM-a i celerona na 2,72 GHZ pa moram ostati na Aviri i Ad-Awareu.Ali zašto plačaš licencu kad ima dobrih free riješenja.Ja koristim Aviru,Ad Aware i Site Advisor i dosad nikakvih problema sa gamadiSmijeh

Sry na kasnijem odgovoru... Koristim antispyware Spyware Doctor uz Google Pack. Najmanje potrošiš, a sve (skoro) imaš-to ti hoću reći imaš neograničenu licencu, a samo ne možeš imati real-time zaštitu za free. Dobiješ scanner i limited real-time zaštitu. Ujedno i troši manje RAM.
Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
offline
RE: Antispyware licensed software

Je li to s tim Google Packom besplatno ili ne?Bogataš

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software
Ad4pt3r kaže...

Je li to s tim Google Packom besplatno ili ne?Bogataš

 of kors Imaš puno dobrih programa besplatno (utility, antivirus,...). Stavi si i backup AV scanner Norton. A imaš i Spyware Doctor Starter Edition, sasvim dovoljan i po meni jedino zadovoljavajući što troši memoriju u granicama normale! Vidi link: http://pack.google.com/intl/en/pack_installer.html?hl=en&gl=us
Se po 0 Kuna.

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 17:39 (stoncin3).
15 godina
offline
Antispyware licensed software

Vidi ima dobrih programa.Probat ču dok moja zaštita podbaci.Hvala.
Jedino mi se Norton ne sviđa jer sam ga koristio jedno vrijeme i nije se pokazao dobrim.

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 18:18 (Ad4pt3r).
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Da. Niti meni nije baš uvijek simpa taj famozni Norton. Meni se čini da se u zadnje vrijeme poboljšao na razini detekcije, ali mu je sučelje baš ono ogromno i nezgrapno za koristit. Svejedno...

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
offline
RE: Antispyware licensed software
stoncin3 kaže...

Da. Niti meni nije baš uvijek simpa taj famozni Norton. Meni se čini da se u zadnje vrijeme poboljšao na razini detekcije, ali mu je sučelje baš ono ogromno i nezgrapno za koristit. Svejedno...

 A tek resursi.Za vrijeme scana pobrao mi je cca 300 mb RAM-a a Avira pobere 50 mb,a još ima i bolju detekciju.
http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Ako mene pitaš ja Nortona i Spyware Doctor nikada stoga ne bih ni koristio. Jedino je stvar što su dobri security programi oba, a Spyware Doctor je dobar (veoma dobar) prvenstveno po detekciji svih raznih problema s interneta. Čak ima za kupiti i verziju sa antivirusom, SD With Antivirus. Jedino me muči Kernel compatibility mode kod SD, mislim da i ne funkcionira baš ono... Ja sam stavio za probu još jedan antispyware na PC i gle čuda, blokira mi kompjuter nakon instalacije drugog!

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
online
Antispyware licensed software

Ja ti preporucam Spyware Terminator osobno ga koristim i nikad s njim nisam imao problema samo kod instalacije izaberi Proctect from spyware bit ce ti ponudjeno da instaliras Web Security Guard no to ti ne treba pa makni kvacicu  nemoj ukljucivati Hips koji je ionako iskljucen po defoltu i nemas problema, u setings iskljuci Scheduler scans da te ne zeza sa skeniranjem a u Scan setinngs stavi kvacice na sve kaj je ponudjeno. Koristim ga vec dvije godine i nikad nisam imao gamadi na kompu isprobaj ga nebus pozalio ak te kaj jos zanima o njegovim podesenjima javi, iako mnogi to nece priznati ovo je najbolji program takve namjene samo kaj kod nekih korisnika zna biti problema s kompatibilnoscu s drugim sigurnosnim programima no  kad se to rijesi sve ide glatko a uz to program je besplatan!!!Cool

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 19:15 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software
rambox kaže...

Ja ti preporucam Spyware Terminator osobno ga koristim i nikad s njim nisam imao problema samo kod instalacije izaberi Proctect from spyware i nemoj ukljucivati Hips koji je ionako iskljucen po defoltu i nemas problema, u setings iskljuci Scheduler scans da te ne zeza sa skeniranjem a u Scan setinngs stavi kvacice na sve kaj je ponudjeno. Koristim ga vec dvije godine i nikad nisam imao gamadi na kompu isprobaj ga nebus pozalio ak te kaj jos zanima o njegovim podesenjima javi, iako mnogi to nece priznati ovo je najbolji program takve namjene samo kaj kod nekih korisnika zna biti problema s kompatibilnoscu s drugim sigurnosnim programima no  kad se to rijesi sve ide glatko a uz to program je besplatan!!!Cool

 thx večeras instaliram
Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
online
Antispyware licensed software

Samo prije nego kaj ga instaliras deinstaliraj program koji si prije koristio (a za to upotrijebi Revo Uninstaler, jedan od najboljih programa za tu namjenu opet besplatan kad ga instaliras desni klik na odabrani program pa uninstall pa izaberi Advanced pa obrisi sve kaj ostane a deinstaliranje s add/remove programom ikoji imas u xp nemoj uopce koristiti jer ostavlja iza sebe smeca koliko hoces koje ostane kad se programi deinstaliraju) da ne bi doslo do svadje izmedju dva programa!Izlanuo se

15 godina
offline
Antispyware licensed software

Imao sam i ja spyware terminator ali sam ga obrisao jer je ostavio dosta gamadi koju je kasnije AVG Antispyware 7.5 obrisao

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software
rambox kaže...

Samo prije nego kaj ga instaliras deinstaliraj program koji si prije koristio (a za to upotrijebi Revo Uninstaler, jedan od najboljih programa za tu namjenu opet besplatan kad ga instaliras desni klik na odabrani program pa uninstall pa izaberi Advanced pa obrisi sve kaj ostane a deinstaliranje s add/remove programom ikoji imas u xp nemoj uopce koristiti jer ostavlja iza sebe smeca koliko hoces koje ostane kad se programi deinstaliraju) da ne bi doslo do svadje izmedju dva programa!Izlanuo se

 Thx za Revo Uninstaller. Čuo sam već da je dobar alat. Nego, imam Vistu, a ne XP (više).
Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software
Ad4pt3r kaže...

Imao sam i ja spyware terminator ali sam ga obrisao jer je ostavio dosta gamadi koju je kasnije AVG Antispyware 7.5 obrisao

 Da. Sada AVG Antivirus 8.0 Free ima i antispyware modul ugrađen.
Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
online
Antispyware licensed software

Ako se Spware terminator koristi kako treba tj ak se koristi njegova sva zastita onda nema prolaska spywareu i jos ako se ukljuci HIPS nema frke no taj hips nije za svakoga jer kad on radi svaka promjena na pc bilo instaliranje ili de instaliranje ili neki novi procesi koje on zamijeti pa i minimalne promjene biti cete obavijesteni, nepoznati proces ce biti zaustavljen i pitat se vas sto zelite s njim a i pokazat ce vam detalje o tom procesu a ako niste bas upoznati s legalnim windows procesima i s procesima koji su vezani uz programe koje imate na kompu eto problema pa ak jos i blokiras nekaj kaj ne treba nebu bilo dobro, zato i taj hips je iskljucen po defaltu. Ja ga osobno koristim sa svom zastitom i sa hipsom ukljucenim i onda nema prolaza nicemu ali to moze biti zahtjevno kad dobis 5 upozorenjaa kod instaliranje nekog programa no to meni ne smeta uglavnom to je odlican alat za zastitu ali nije za svakoga ak se koristi sa maksimalnim nivom zastite no s druge strane ak sve nije ukljuceno pa normalno da se nesto mora provuc kroz oklop ak postoji koji sitni prolaz pogotovo ak se surfa po sasavim stranicama i skida svasta a pogotovo sumnjivi i neprovjereni programi s torrenta. Inace moje zastita na kompu je spomenuti terminator Avira antivir te Comodo firewal 2.4  i Winpatrol ( jos jedan sjajan mali programcic)  u dvije godine nikad nista nije proslo na komp normalno bilo je detektirano i zaustavljeno sa spomenutim programima mozda to netko nece vjerovat ali tako je kod mene a to znam jer sve sljaka kak treba a provjeravao sam i sa nekim drugim programima sve cisto problema nema! A kaj se tice AVG-a i njegovih kvaliteta ovo je uzeto sa Virusbulletin.com a o izvoru nije potrebno trositi rijeci inace to je rezultat testiranja antivirusnih programa a dosta njih dolazi i sa antispyware zastitom kao recimo nod 32, avg i Avira antivir premium!!!Izlanuo se

virusbulletin virusbulletin
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 1:18 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Hvala za post!

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
protjeran
offline
Antispyware licensed software

Ovaj Spyware Terminator je i više no što sam očekivao. Pa ima i antivirus modul ugrađen. Clam AV. Sve mi radi. Instalirao se bez ikakvih problema, čak mislim da i koristi manje resursa od nekih antispyware programa ili većine. Dobro dođe u kombinaciji sa AVG Free 8.0. Mislim da nema konflikata, barem za sada kod mene doma. Imam oba, imaju podešenu real-time zaštitu za web i on guard zaštitu za fileove na PC-u. Oboje rade dobro, a troše malo resursa. Ne znam, iako mi je malo čudno da dva antivirusa (Clam AV u Spyware terminatoru i AVG Free 8.0) mogu istovremeno raditi. Znam da to nije preporučljivo, ali kod mene je to slučaj. ?

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
online
Antispyware licensed software

Upravo tako trosi vrlo malo resursa a Clam antivirus koji se instalira po zelji moze raditi i sa drugim antivirusnim programima  iako kod nekih korisnika ima problema, ocito se kod tebe slaze dobro sa avg-om i onda nema problema. Kaj se tice  updatea programa u podesenjima za Database update stavi da trazi nove definicije na 2sata a ne kako je po defaltu 24sata jer sto cesce to bolje a pod Internet Protection imas i imunizaciju koja se povremeno nadopunjuje rucno sve u svemu odlican programcek samo ga treba isprobat  pravilno podesiti pa se covjek uvjeri koliko je zapravo dobar!!!

15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

thx za tips

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
neaktivan
offline
Antispyware licensed software

Ima li netko iskustva s ovim: http://www.malwarebytes.org/mbam.php

 

Nego, i ja sam isprobao Spyware Terminator i bio sam zadovoljan, ali eto, htio sam isprobati još nešto novo pa pitam za ovo gore...

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 20:00 (mrzm smglsnk).
15 godina
protjeran
offline
RE: Antispyware licensed software

Možda da pogledaš User Reviews na CNET Download.com pa da vidiš što ljudi misle na tom portalu. Evo ti link: MALWAREBYTES

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antispyware licensed software
stoncin3 kaže...

Možda da pogledaš User Reviews na CNET Download.com pa da vidiš što ljudi misle na tom portalu. Evo ti link: MALWAREBYTES

  Hvala...
...mj ptps...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Antispyware licensed software

Cudnovate biljke su ti programi,ima ih na stotine i svi su pametni i imaju proaktivni zastitu.

Sada tu nastaju svi zajebi posto antiviri ili internet security program (bilo koje firme) u isto vreme motre na lose momke,a to je lose i po performanse a i po sigurnost.

Sto se tice SpyBota,za kojeg sam dugo vremena stavljao ruku u vatru,dobar je do onog momenta dok pazis pri instalaciji da slepo ne klikas ne Next i ukljucis TeaTimer i rezidentnu zastitu za browsere.Ako uradis sve "automacki" onda pocinje pokolj (U mom slucaju NIS 2008)

SpyBot pri imunizaciji lepo i kulturno u IE7 stavi u Blocked Sites adrese ali to isto ucini i u Hosts file (C:/Windows/system32/drivers/etc/hosts<--Vista)

Kada u nortonu kliknes na security inspector ovaj javi da je nasao na "Problems with IP adresses" i opcija Fix,kliknem na Fix i ovaj obrise sve iz hosts filea.

Mnogo vremena mi je trebalo da ustanovim zasto Norton prilikom svake instalacije SpyBota upozoravao da "SpyBot has made changes to your windows system files" mislio sam da je to u redu i ignorirao.

"Misteriju" sam potrazio na nortonovom forumu i sad mi je lakse :) Tamo Symantecovi uposlenici su mi rekli da....

 

"Your host file by default is empty, Spybot S&D adds address as a means of protection to your system, when you hit the Immunized button they are added. it also adds addresss to your Browser to block., those address are known bad guys and are added to your host file to protect you.
When you hit the Security Inspectror on Norton it will detect the entrys in your Host file by S&D and remove them. thats why I say they don't love each other. Microsoft Defender will also do the same thing. it will detect changes made to your host file. if any are made. if you made them thats good. if someone else made them, thats bad as we know."

 

Toliko o saradnji :)

 

Kao sto svi dobro znamo spyware pokupimo upravo na netu gledajuci i skidajuci "legalne" sadrzaje..jel?
Zbog toga vec duze vreme koristim SandBoxie,kada idem "legalizirati" okolo,pokrenem browser sandboxan i sve je okay.Nakon gasenja browsera sve ostaje kao prije.Vise o predivnom programu koji je besplatan na BOLu u rubrici Program Tjedna

 

Spyware Doctor

 

To je posebna tema o programu koja mora da ide u rubriku "Verovali ili Ne" posto kad me uhvatio napad panike i histerije instalirao sam ovaj program (valjda je dobar) i proglasio mi citav folder sa *.png slikama   da su hactoolovi.Sledila je jos histericnija reakcija od moje strane,upogonio sam Acronis i vinze vratio pre Doctora.Folder sa slikama cuvam jos

 

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
16 godina
neaktivan
offline
Antispyware licensed software

Sto se tice spyware terminatora i ja imam samo pozitivna iskustva. HIPS mi je upaljen tako da se apsolutno nista ne moze provuci bez mog znanja. koristim ga vise od godinu dana i jos gamad mog računala nije uspješno napala.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice