Avira/ Avast sa Comodo?

poruka: 51
|
čitano: 22.109
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Stavio Sam Avast Free na komp, i sada gledam koji da fire wall stavim. No kako sam citao Bug Forum, tim sam više uočavao da se Avast baš i ne koristi među članovima. Jeli Avira bolja? Da zamijenim?

 

I koji da firewall stavim? Naime, vidim da Comodo ima i antivirusni u sebi, pa se bojim da se ne bi kosili?

 

 

14 godina
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

stavi avast,comodo ima u sebi mogućnost da se antivirus ne instalira,avira je najobičniji skener

14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
the_dammed kaže...

Stavio Sam Avast Free na komp, i sada gledam koji da fire wall stavim. No kako sam citao Bug Forum, tim sam više uočavao da se Avast baš i ne koristi među članovima. Jeli Avira bolja? Da zamijenim?

 

I koji da firewall stavim? Naime, vidim da Comodo ima i antivirusni u sebi, pa se bojim da se ne bi kosili?

 

 

Nesmiješ imat 2 anti-virusa. Znači ovo dvoje nejde zajedno. I promjeni avast. Stavi Aviru, močnija je i avast ima puno false detection-a. 

Za firewall si stavi primjerice ZoneAlarm. Solidan besplatni firewall.

14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
blackalbum kaže...

stavi avast,comodo ima u sebi mogućnost da se antivirus ne instalira,avira je najobičniji skener

Nemoj pričat gluposti.

Sry na duplom..

14 godina
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

upiši u google firewall test results,tu ti piše koliko je zone alarm nemoćan

15 godina
neaktivan
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Comodo je najjaci besplatni firewall.

14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
Cvjetko kaže...

Comodo je najjaci besplatni firewall.

Onda stavi comodo (bez antivirusa, ako se može) s avirom i mirna bosnaBelji se 

14 godina
neaktivan
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Jučer sam gledao comodo, prilikom instalacije pripazi na chekboxove da ne instaliraš i antivir s njim.

Ja koristim Aviru + threatfire(sad koliko je ovaj potreban?) + malwarebytes.

A možeš, kad je već u pitanu sigurnost, pogledati i ovo:   http://www.sandboxie.com/ - predobar programčić !

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 17:16 (brixy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
DamageHigh kaže...

Nesmiješ imat 2 anti-virusa. Znači ovo dvoje nejde zajedno. I promjeni avast. Stavi Aviru, močnija je i avast ima puno false detection-a. 

Za firewall si stavi primjerice ZoneAlarm. Solidan besplatni firewall.

Naravno da možeš imati 2 AV, samo jedan treba biti real-time, a drugi on-demand scanner.

Avira ima više FP, ali s heuristikom na High postavci. Mislim da je ipak bolje da ti i javi FP nego ništa. Nakon toga pošalješ im fajl koji je FP i vrlo brzo oni isprave lažnu detekciju.

ZoneAlarm je samo solidan....bolji od njega i besplatni su: PC Tools Firewall (malo bugovit u nekim situacijama), Online Armor Free, Outpost Firewall Free, Comodo Firewall.....

14 godina
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

jako je pametno imati 2 av,kad se pobiju

14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
brixy kaže...

 

Ja koristim Aviru + threatfire(sad koliko je ovaj potreban?) + malwarebytes.

A možeš, kad je već u pitanu sigurnost, pogledati i ovo:   http://www.sandboxie.com/ - predobar programčić !

Threatfire je behavior blocker (ala Mamutu) i potreban je ako nemaš neki drugi IPS.

BB su po prirodi tiši, ali manje sigurni oblici IPS zaštite od HIPS-a tipa Comodo Defense+ i moduli unutar OA, Outposta, itd. koji izbacuju više pop-upova.

Sandboxie je u redu, ali postoji i jedan GesWall Freeware koji je besplatan (SB izbacuje nag screen nakon 30 dana), učinkovit i inutitivniji od SB-a (lakši za početnike).

16 godina
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
Armor kaže...

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

slažem se free a kzaštita,avast je učinkovit a podcijenjen proizvod,to govorim iz iskustva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
blackalbum kaže...

jako je pametno imati 2 av,kad se pobiju

Jel ti razumiješ što znači real-time, a što on-demand?

14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
blackalbum kaže...
Armor kaže...

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

slažem se free a kzaštita,avast je učinkovit a podcijenjen proizvod,to govorim iz iskustva

Ja sam ga koristio i uninstallirao zbog toga što svaki scan stane kad nađe virus (a nalazi ih dosta, bilo lažnih bilo pravih) i moraš cijelo vrijeme bit uz njega. Neznam jeli to još uvijek tako ili ja to nisam znao isključit, ali užasno je nerviralo...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
Armor kaže...

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

Bez IPS-a ili virtualizacije/sandboxa ovakva zaštita se probije u roku keks!

Odi samo na malwaredomainlist.com i pokreni zadnjih par .exe ili .php fajlova pa ćeš vidjeti koliko te štiti!

AV i firewall sami nemaju zaštitu protiv 0-day malwarea.

16 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
DamageHigh kaže...
blackalbum kaže...
Armor kaže...

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

slažem se free a kzaštita,avast je učinkovit a podcijenjen proizvod,to govorim iz iskustva

Ja sam ga koristio i uninstallirao zbog toga što svaki scan stane kad nađe virus (a nalazi ih dosta, bilo lažnih bilo pravih) i moraš cijelo vrijeme bit uz njega. Neznam jeli to još uvijek tako ili ja to nisam znao isključit, ali užasno je nerviralo...

Uopće nema virusa niti potrebe za skeniranjem...:)

A dosadan zna biti jedino Comodo sa onim potvrdama - čak i kad se stavi u instalacijski mod i da to zapamti.

No to nije nikakav minus, ovaj par je sve kaj prosječnom korisniku treba - i to besplatno.

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
16 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
Cvjetko kaže...

Comodo je najjaci besplatni firewall.

Nije uopce najbolji kaj se tice primarne firewall funkcije tu je Outpost Firewall Free najbolji izbor, na Defence + treba tu u usporedbi zaboravit jer to je samo HIPS komponenta koja dolazi s tim firewall-om i ne racuna se pod osnovnu firewall funkciju.  Outpost Firewall postoji puno duze od Comodo i lakse ga je koristiti i jednostavniji je ruska skola zastite ne izgleda bas ko maneken ali je monolitanSmijeh. Na Comodo ima nekoliko nelogicnih podesenja a ja bum spomenul samo jednu Stealth Mode nije po defoltu uopce upaljen, nego ga treba posebno upalit kaj mnogi ne znaju uopce a to kod Outpost nije slucaj zakaj je to tak na Comodo pitaj boga jer nije logicno uopce.Nevinašce

14 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
siketa kaže...
Armor kaže...

Ma kakva 2 AV-a, o čemu vi!

Fino skineš Avast Home za antivirus, a Comodo samo kao firewall - kad te u instalaciji pita, označiš samo firewall kao standalone.

 

Imam tu kombinaciju već nekih 3 godine bez prestanka na raznim winsima i kompovima i nikad problema!

 

Bez IPS-a ili virtualizacije/sandboxa ovakva zaštita se probije u roku keks!

Odi samo na malwaredomainlist.com i pokreni zadnjih par .exe ili .php fajlova pa ćeš vidjeti koliko te štiti!

AV i firewall sami nemaju zaštitu protiv 0-day malwarea.

Što onda predlažeš?

14 godina
neaktivan
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Pa jel vi razumite uopće čovika siketu o čemu priča  - dobro govori!

Proguglajte npr.  behavior-based threat detection.

 

PS: pobat ću geswall, ja inače volim isprobavati svakakve programe pa mi sandbox uglavnom tome služi.

15 godina
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Gledaj ja imam CIS u kombinaciji sa Avirom i konflikata nema, i komp radi brzo...Comodo moraš staviti u proactive mode, tako da avira služi kao AV, dok je glavna okosnica Comoda HIPS...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
DamageHigh kaže...

Što onda predlažeš?

Moja kombinacija trenutno je Avira + Threatfire + Geswall.

 

Za one koji žele više...možete se "igrati" s malwareom i testirati AV na ovako zaštićenom stroju...ne trebate virtualni jer se sve odvija izolirano od pravog sustava.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 19:15 (siketa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
brixy kaže...

Pa jel vi razumite uopće čovika siketu o čemu priča  - dobro govori!

Proguglajte npr.  behavior-based threat detection.

 

PS: pobat ću geswall, ja inače volim isprobavati svakakve programe pa mi sandbox uglavnom tome služi.

Brixy,

 

ima jedna stara caka glede licence koja pali na Geswallu....pogledaj moj post na WarezHR o tome.....Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 19:13 (siketa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?

Avira i CIS......odlična kombinacija...imao sam ju, ali mi je Defense+ prenaporan sa svojim non-stop upitima....

Možda CIS4 popravi stvar...Adapter, jesi vidio Languy99ov video na Jubitu o alfa verziji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 19:16 (siketa).
15 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
siketa kaže...

Avira i CIS......odlična kombinacija...imao sam ju, ali mi je Defense+ prenaporan sa svojim non-stop upitima....

Možda CIS4 popravi stvar...Adapter, jesi vidio Languy99ov video na Jubitu o alfa verziji?

Jesam, izgleda super...Ja sam več naviknul na CIS i super je stvar u proactiveu, a Avira ima najtočniji skener tak da...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
15 godina
neaktivan
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Avira AV i Comodo firewall su dobra kombinacija. Ja ih imam i nikad nije bilo nekakvih problema.

15 godina
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?
beconne kaže...

Avira AV i Comodo firewall su dobra kombinacija. Ja ih imam i nikad nije bilo nekakvih problema.

također. i kod mene su već dugo vremena u tandemu. preporučam i drugima.

 

i još sa strane imam mbam i superantispyware

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 21:18 (jurluk).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avira/ Avast sa Comodo?

Ja sam duuugo vremena imao kombinaciju Avast / Comodo... Uvijek je radilo, savršeno. Zone Alarm ima neku komponentu zbog koje nije bilo moguće upariti ga s Avastom.. ne znam kakvo je sad stanje.

U zadnje 2-3 godine i ne stavljam više firewall.. uglavnom zato jer ne koristim samo ja ovo računalo; pa me stalno zapitkuju a šta sad, a šta sad... Belji se

 

..ali Avast - to je zaaaaaakon AV, osobito zbog mogućnosti boot scana; u kombinciji s Malwarebytesom i Spyware Terminatorom - najmoćnija ekipa za uklanjanje gamadi Cool i držanje iste podalje od mog računala, stickova itd...

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
14 godina
protjeran
offline
Avira/ Avast sa Comodo?

Da ne otvaram novu temu ili kopam okolo zanimam me kakav je ESET Smart Security 4 kao antivirus i ostalo što nudi .. licenca mi uskoro ističe pa me zanima dali da kupim ponovno ili da idem na kombinacije nekih besplatnih programa .. s njim do sad njije bilo večih problema osim neki propusta ...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice