Avira update problem - rješenje

poruka: 7
|
čitano: 9.778
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Avira update problem - rješenje

Evo kako sam ja to sredio (radi se o Aviri 10 free):

 

Slika 1 - Idemo Administration - Scheduler - Insert new job

 

Slika 2 - Upišemo ime i opis zadatka, svejedno je što upišete, u mom slučaju Avira Update - Next

 

Slika 3 - Odaberete Update job - Next

 

Slika 4 - Odaberete koliko često će se obavljati, po preporuci dnevno, upišete vrijeme i označite "Repeat job if time has expired" - Next

 

Slika 5 - Ja sam odabrao Invisible jer se onda update obavlja bez da ga primjetim i ne smeta mi, ali možete odabrati po želji - Finish

 

Slika 6 - obratite pažnju da je označena kvačica na Enabled 

 

Namigiva

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Slika 3 Slika 3
Slika 4 Slika 4
Slika 5 Slika 5
Slika 6 Slika 6
zakon
14 godina
neaktivan
offline
Avira update problem - rješenje

Zadnja tvoja slika - znači radiš scan nakon 22 sata od zadnjeg updatea... ili je to samo prezentacija ;)

14 godina
neaktivan
offline
Avira update problem - rješenje

Ja ne skeniram svaki dan, samo povremeno Namigiva I iskljucen mi je taj zadatak tj. maknuta kvacica s enabled Belji se

zakon
16 godina
offline
RE: Avira update problem - rješenje
nidjo123 kaže...

Evo kako sam ja to sredio (radi se o Aviri 10 free):

 

Slika 1 - Idemo Administration - Scheduler - Insert new job

 

Slika 2 - Upišemo ime i opis zadatka, svejedno je što upišete, u mom slučaju Avira Update - Next

 

Slika 3 - Odaberete Update job - Next

 

Slika 4 - Odaberete koliko često će se obavljati, po preporuci dnevno, upišete vrijeme i označite "Repeat job if time has expired" - Next

 

Slika 5 - Ja sam odabrao Invisible jer se onda update obavlja bez da ga primjetim i ne smeta mi, ali možete odabrati po želji - Finish

 

Slika 6 - obratite pažnju da je označena kvačica na Enabled 

 

Namigiva

To je ok da ak hoces u neko određeno vrijeme postavit Update u Aviri. No znamo da Avira Free jednom u 24 sata provjerava ima li novih definicija a bilo bi itekak bolje da to radi vise puta. Onda treba napravit istim ovim nacinom da to radi nekoliko puta na dan u pravilnim razmacima. Znaci samo treba umjesto jednom ovo gore navedeno ponovit tj Insert New Job, i napravit 8 takvh termina u razmaku od 3 sata za provjeru Update bez obzira radi li komp stalno ili ne. Na taj nacin ce Avira nekoliko puta na dan provjeravat ima li novih definicija, i odma onda skinut u svoju bazu a nece cekat 24 sata da to napravi opet pa treba svakak na taj nacin podesit Update u Aviri.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Avira update problem - rješenje

Ali zato je postavljena kvačica na repeat job if time has expired. Neznam jel misliš da više puta na dan updatea ili ako se propusti vrijeme updatea pa da onda ponovi???

zakon
16 godina
offline
RE: Avira update problem - rješenje
nidjo123 kaže...

Ali zato je postavljena kvačica na repeat job if time has expired. Neznam jel misliš da više puta na dan updatea ili ako se propusti vrijeme updatea pa da onda ponovi???

Avira ce napravit Reapet Job da ali samo jednom i onda vise nista a novi Update ide tek nakon 24 sata. Znaci komp ti je bio ugasen u vrjeme u koje si podesil update, ti upalis komp i Avira napravi provjeru i nema nista za skinut. No nakon 2 sata na serveru se pojavi novi Update definicija, ali Avira Free nece ponovo provjeravat automatski ima li kaj to ce tek napravit nakon 24 sata. Na ovaj nacin svaka tri sata Avira radi provjeru ima li kaj za skinut tak ce to radit normalno.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Avira update problem - rješenje

OK Namigiva

zakon
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice