Have i been pwned?

poruka: 7
|
čitano: 6.615
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Have i been pwned?

Zavirim danas u nezeljenu postu i za oko mi zapne naslov poruke:

 

This information concerns the security of your account ...

 

Hi!

I am a hacker who has access to your operating system.
I also have full access to your account: At the time of hacking your account(n....@gmail.com) had this password: ........

You can say: this is my, but old password!
Or: I can change my password at any time!

...

I've been watching you for a few months now.
But the fact is that you were infected with malware through an adult site that you visited.

....

 

tu je i naputak da mu platim u kripto valuti, itd..

 

Ono sto je zanimljivo zaporka je tocna, nekada sam je koristio.

 

odem na https://haveibeenpwned.com i https://www.avast.com/hackcheck  provjerim email, rezultat kaze da je zaporka kompromirana na 8 lokacija, adobe, linkedin, daniweb, .. uglavnom lokacije koje dugo vremena ne koristim. Avast mi je pokazao jednu zaporku koju sam koristio ovdje na forumu, odmah sam je promijenio u autogeneriranu by google. U google kontaktima  provjeravam sve spremljene zaporke i lokacije.

 

No kolika je vjerojatnoca za neovlasten pristup racunaru u ovom slucaju MacBook Pro / MacOS Mojave? Hvata me paranoja nakon gledanja filma Snowden :)  

 

 

 

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
13 godina
offline
Re: Have i been pwned?

Sumnjam da ima pristup tvom računalu; veće su šanse da ima pristup samo tvojem računu. To opet možeš vrlo lako provjeriti u listi aktivnih sesija gdje možeš vidjeti s kojih su IP adresa i lokacija napravljene prijave. U slučaju da vidiš sumnjivu sesiju, pod hitno promijeni lozinku, uključi 2FA i odjavi sve sesije.

 

Moja preporuka je da na svim važnim računima uključiš 2FA; čak i da ti haker zna lozinku, neće se moći prijaviti bez generiranog koda s tvog mobilnog uređaja (koji dobivaš ili preko aplikacije ili preko SMS-a).

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 20:00 (Marko :D).
16 godina
offline
Have i been pwned?

Gdje je god moguce imam ukljucenu dvostruku verifikaciju google, fb,..  sessije na google su uredne. 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
13 godina
offline
Re: Have i been pwned?

Onda se nemaš čega bojati jer bez koda za prijavu ti ne može ući u račun. Upiši e-mail adresu s koje ti je došao taj mail na Google, pa pogledaj malo što isti kaže.

5 godina
offline
Have i been pwned?

Svaki drugi dan ista tema.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Have i been pwned?
Ako ne padnes na ovu foru nigerijski princ koji ti je ujedno i tata (preko treceg koljena) ce ti ostavit par miliona...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
offline
Re: Have i been pwned?
Nix kaže...

No kolika je vjerojatnoca za neovlasten pristup racunaru u ovom slucaju MacBook Pro / MacOS Mojave? Hvata me paranoja nakon gledanja filma Snowden :) 

to je scam mail
tip te odvede linkom na svoju stranicu gdje ti pokreneš skirptu i onda tebi skirpta lokalno čita što imaš na računalu i koje "passworde imaš"
to ti je kao ovaj bosanski virus sa slike

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 7:41 (Darky).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice