Nenametljiv firewall

poruka: 6
|
čitano: 1.431
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nenametljiv firewall
pitanje

Korisnici Eset Smart Security paketa znaju koliko je dobar firewall ugrađen u njega, a pritom mislim na kvalitetu i posebno - nenametljivost. Meni treba neki takav, ili barem objašnjenje nekoga od vas kako podesiti određeni firewall da bude takav. Zone Alarm mi ne spominjite, jer mi uvijek 'zblesira' cijeli sustav, pošto Windows Live Messenger, Firefox i sl. programi prestanu radit, čak i nakon što ih dodam na listu sigurnih programa.

Znači, firewall koji radi svoj posao, ali ne pita me ama baš ništa.

 

Hvala, pozdrav

Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Nenametljiv firewall

I firewall u NIS 2008 je jako dobar i nenametljiv,ako ga postavis na "auto" propusta programe koje su na "white list",odnosno programe koje su od renomiranog proizvodzaca softvera i imaju dig.potpis,lista se svakodnevno azurira i jedino se mozda desiti da te pita za neki program koji nije dodan ili ne daj Boze trojanac koji bi da ide na internet.

Ovisi o afinitetima,meni se bas ne svidza da firewall bude "pametan" i da dopusta sve i svasta.

Stavio sam ga na manual,"istrenirao" sam ga i sve lepo radi.

Isprobaj

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nenametljiv firewall

Koristim zone alarm već dugo i nikad nikakvih problema nemam. Ti programi koje si nabrojao mi rade u svim verzijama koje sam imao.

To si ti nešto u postavkama zbrćkao. Firewall koji ništa ne pita a radi kako treba još nije izmišljen, osim ako nekim čudom imaš sve original programe na kompu...pa onda možda i postoji neki.

16 godina
neaktivan
offline
Nenametljiv firewall

probaj bitdefenderov firewall u sklopu internet securityija ili total securityija... uglavnom, nenametljivi, prvi puta kada pokrećeš programe, pita za block ili allow, i javlja ti u nekom kockastom oblačiću ako se šta promijeni u registryiju ili ako se šta spaja na internet... taj oblačić je ko neka obavijest, a bit defender je to odobrio... ali ak ti se neko sranje pokušava zapisati u registry ili spojiti se na internet, a bitdefender to smatra nepogodnim, onda traži tvoju dozvolu... uglavnom, po meni vrlo kvalitetan i nenametljiv firewall... uredno radi svoj posao...

16 godina
neaktivan
offline
Nenametljiv firewall

ZoneAlarm je firewall kojii radi svoj posao, pri instalaciji dodaje vecinu uobicajenih programa na listu tako da nemoras nista podesavati.

Pri instalaciji nekog novog programa npr. odmah po zavrsetku instalacije ti "iskoci" prozor koji pita "zelis li dozvoliti tom programu pristup....."  i jednostavno kliknes "Allow" i oznacis kvadratic sa "remeber"!

To znaci da te nece vise pitati o tom programu nego ce zapamtiti za ubuduce.

Mislim da tu nema nista komplicirano niti se to dogada cesto, osobnog sam misljenja da firewall koji te nista ne pita, nista i ne vrijedi.

 

A ako nisi siguran koja aplikacija te pita za dozvolu jednostavno proguglas i sve je jasno.

 

Osobno bih ti preporucio ZoneAlarm sa postavkama na "Medium" i neces imati previse problema, a sigurnost je na poprilicno visokoj razini.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
15 godina
offline
Nenametljiv firewall

ZA ti je nenametljiv a ti si nešto smotao u opcijama.Inače on nije zahtjevan na danonočno potvrđivanje kao Comodo, ali njegov največi minus je da svojom krađom resursa usporava komp.Ja kad sam ga izbrisal komp mi je bil puno brži.

Iron Maiden-Mislim da je očito da ne spadam u onih 92% mladeži!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice